מעבר לתוכן

תמונה

היום בהיסטוריה

• Please log in to reply
67 replies to this topic

#31 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 06/05/2010 - 01:45

הוא רק בן 30, עוד לא סיים את הקריירה. חכו שיתלה את הנעליים ואז תתווכחו אם כן או לא.
וזה שכבר עכשיו בגיל 30 מתווכחים, אולי אומר משהו...
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#32 אורח - Mommsen

אורח - Mommsen
  • אורחים

פורסם 09/05/2010 - 00:52

טיפ טיפה איחרתי, אבל הנה.
ביום 8/5, בשנת 1893, נולד פרנסיס ווימט (Francis Ouimet), שחקן גולף שזכה בשנת 1913 באליפות ארה"ב הפתוחה לגולף, שעה שעוד היה שחקן חובב, ושדמותו הונצחה בסרט בשם The Greatest Game Ever Played משנת 2005, וכן ידועה התמונה המפורסת בה נראה ווימט יורד ממסלול הגולף מלווה בקאדי (נושא הכלים) שלו, אדי לוורי, שהיה רק בן 10 ועשה את עבודתו בהתנדבות.
תמונה זו הפכה במשך הזמן לסמל התאחדות הגולף האמריקאית.

קבצים מצורפים

#33 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 18/05/2010 - 15:00

אחרי העדרות קצרה בעקבות מעבר הדירה. אני מוצא לעצמי יותר מ10 דקות שבהם אני לא צריך לעשות עוד 3 דברים במקביל.
אז.... היום ב18 במאי 1888, נולד אחד מגדולי הספורטאים של המאה ה-20 שכנראה רובכם לא מכירים בכלל. שמו ג'ים ת'ורפ.

ת'ורפ היה ספורטאי רב גוני שהתחרה במקצועות האתלטיקה. הוא זכה באולימפיאדת סטוקהולם (1912) בשתי מדליות זהב (קרב 10 וקרב 5).
ת'ורפ התפרסם כמי שמדליות הזהב בהן זכה באולימפיאדה נשללו ממנו לאחר שהפר לכאורה את מעמד החובבן הנדרש בזמנו מהמשתתפים, התגלה כי הוא קיבל שכר עבור משחקים בקבוצת בייסבול בליגת המשנה. הישגיו האולימפיים נמחקו מהרישום הרשמי שנה לאחר האולימפיאדה, אך ב-1983, 30 שנה לאחר מותו, הודיע הוועד האולימפי הבינלאומי כי הוא מחזיר את המדליות לת'ורפ.
בטקס הענקת המדליות שהתקיים בסוף המשחקים, זכה ת'ורפ לקבל בנוסף לשתי מדליות הזהב , גם פרסים מיוחדים מידי ניקולאי השני, קיסר רוסיה ומידי מלך שבדיה גוסטב החמישי. בעת מתן הפרס, פנה המלך גוסטב לת'ורפ באומרו:
את"אתה אדוני, האתלט הטוב ביותר בעולם, כבוד הוא לי ללחוץ את ידך"

ת'ורפ היה ממוצא אירי-אינדיאני. והיה אחד מהראשונים ממוצא לא "לבן" להשתתף באולימפיאדה כלשהי.
כמו-כן ת'ורפ כאמור היה שחקן בייסבול מקצועי. ושיחק במדי הג'יאנטס, הוא שיחק בקבוצות מהליגה הראשונה במשך שש עונות, האחרונה בהם ב-1919 במדי בוסטון ברייבס בה השיג ממוצע חבטות מצוין של 0.327.
לא רק זאת, ת'ורפ היה גם ידוע כאוהב פוטבול מושבע ובמקביל לקריירה בבייסבול, לא זנח ת'ורפ את אהבתו למשחק הפוטבול, ב-1915 הוא חתם בקבוצת קנטון בולדוג תמורת סכום של 250 דולר למשחק, סכום גבוה משמעותית ביחס לנהוג באותם ימים, הוא הוביל את הקבוצה לזכייה ב-3 תארים (1916, 1917 ו-1919). ב-1920 היו הבולדוג בין 14 הקבוצות שייסדו את ליגת ה-AAFL ששנתיים לאחר מכן שונה שמה ל-NFL, ת'ורפ נהיה לנשיאה הראשון של הליגה, תפקיד אותו מילא במשך שנה, בטרם פרש על מנת להקדיש את זמנו למשחק ואימון הבולדוג. ב-1922 היה ממקימי קבוצת ה-NFL אאורנג אינדיאנס, קבוצה שהתבססה על שחקנים אינדיאנים בלבד, הוא שיחק ואימן אותה במשך שנתיים. סך הכל שיחק ת'ורפ במשך 9 עונות בליגת ה-NFL ב-6 קבוצות שונות, בטרם פרש ממשחק בשנת 1929, בגיל 41.
פרק עלום יחסית בחייו של ת'ורפ נוגע לקריירת הכדורסל שלו, ידוע כי שיחק כדורסל במסגרת מופעים עם קבוצת אינדיאנים ברחבי ארצות הברית בסוף שנות ה-20 אך תקופה זו אינה מתועדת היטב.

כפי שאפשר לראות, ג'ים ת'ורפ, אחד מגדולי הספורטאים בכל הזמנים היה שחקן פעיל בשתי ליגות מקתועניות ואתלט אולימפי שזכה במדליות זהב אולימפיות. ת'ורפ נפטר בשנת 1953 בעקבות גידול סרטני. אכן אחד מגדולי הספורטאים בכל הזמנים.

מאמץ את הנשימה. מוציא הכל בנשיפה. מועך את הכל בשקיקה. מחבל בהכל באי ידיעה. מעריץ אותך- היחידה.
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#34 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 29/05/2010 - 15:49

היום לפני 25 שנה התרחש אסון הייזל בבריסל זמן קצר לפני תחילת משחק גמר גביע אירופה לאלופות (נדמה לי שכך זה נקרא אז) בין יובנטוס לליברפול. באסון נרמסו למוות 39 אוהדים של יובנטוס במהלך התפרעות שהחלו אוהדים שיכורים של ליברפול. בהחלטה שנויה במחלוקת הוחלט על קיומו של המשחק כרגיל גם אחרי שנודע דבר האסון, ובמשחק עצמו ניצחה יובנטוס 0:1 משער של מישל פלאטיני בפנדל במחצית השניה. בעקבות ההתפרעות הורחקו קבוצות אנגליות (לא כולל נבחרת) מכל המפעלים האירופאיים למשך 6 שנים.
כלבים נובחים עלינו, הדלת סגורה
הבית שגדלנו בו עומד למכירה
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

שנים הפכו היסטוריה, אל תביט לאחור
כל מי שכבר איננו כאן הלך בלי לחזור
ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#35 MaTriXy

MaTriXy

YNWA - You'll Never Walk Alone

• מנהלים ראשיים
  • 9018 הודעות:

פורסם 01/07/2010 - 22:53

טוב,
בתור אוהד רשמי של הקבוצה הטובה בעולם (גם אם היא מפסידה כל העונה)

כאן אביא לכם מעט מהעולם הנפלא של ליברפול.

ההיסטוריה של המועדון

מועדון הכדורגל ליברפול נוסד במאי 1892 ע"י ג'ון הולדינג שהיה הבעלים של איצטדיון אנפילד, עד אז האיצטדיון היה שכור ע"י אברטון,
אולם בעקבות חילוקי דעות עם הולדינג הם עברו במהירות לצד השני של סטנלי פארק לבית חדש - גודיסון פארק.

הולדינג נשאר עם איצטדיון ריק ללא קבוצה, אי לכך הקים את מועדון הכדורגל ליברפול.
הוא מינה למאמן את ג'ון מקנה, אירי עם הרבה קשרים בכדורגל הסקוטי, מקנה השתמש בקשרים שלו בכדי להרכיב "הרכב" של 13 שחקנים כאשר 9 מהם היו סקוטים.

בעונתו הראשונה זכה המועדון באליפות הליגה השניה - בלי להפסיד אף משחק.
הראשונה מתוך 18 אליפויות הגיעה לאנפילד בשנת 1900-01 תחת ניהולו של טום ווטסון, הקבוצה סיימה עם 2 נקודות יותר מסנדרלנד.
האדומים זכו באליפות השניה בשנת 1906, והגיעו לגמר ה- FA Cup הראשון שלהם בשנת 1914.
המשחק נערך במגרש הישן של קריסטל פאלאס, הקבוצה הפסידה 1-0 לברנלי כאשר שחקן אברטון לשעבר, ברט פרימן, כבש את השער היחיד במשחק.

עד שנת 1955 הגיעו בסה"כ 5 אליפויות כאשר הקבוצה ירדה לעיתים לליגה השנייה.
בשנת 1955 ניצחה ליברפול את אברטון 4-0 במפגש גביע הליגה אבל המאמן ג'ון וולש לא הצליח להעלות את ליברפול מהליגה השניה
ולכן הוחלף ע"י פיל טיילור שנה לאחר מכן.
טיילור לא הצליח כמצופה והוחלף ע"י ביל שאנקלי בשנת 1959.

שאנקלי, שהגיע מהדרספילד, הדריך את האדומים למספר רב של זכיות בגביעים ואליפויות.
שאנקלי הוביל את המועדון לזכייה ראשונה ב- FA Cup בניסיון השלישי בשנת 1965 לאחר שניצחו את לידס יונייטד בגמר.
הזכייה בגביע הגיעה בין שתי עונות שבהן ליברפול זכתה בשתי אליפויות.
הצלחה באירופה נראתה באופק כאשר בשנת 1966 הגיעה ליברפול לגמר גביע האלופות האירופי אך הפסידה.(אך אל דאגה ההצלחה כבר המתינה מעבר ליציע)

1973 הייתה שנה משמעותית לליברפול.
תחת הדרכתו של ביל שאנקלי הקבוצה זכתה בתואר האירופי הראשון שלה - גביע אופ"א ובנוסף לכך באליפות הליגה השמינית בתולדותיה !!
לאחר ההצלחות של שאנקלי, הוחלט על פרידה הדדית ב1975 ובמקומו מונה מאמן מתוך המועדון : בוב פייזלי.

בוב פייזלי מונה למאמנה החדש של ליברפול, רבים הרימו גבה והטילו ספק ביכולתו להכנס לנעליים של שאנקלי אך כל שמץ של ספק נעלם
בשנת 1976, כשהקבוצה של פייזלי זכתה באליפות הליגה ובגביע אופ"א באותה שנה.

עונה לאחר מכן הגיעו אליפות (נוספת), גביע האלופות והסופר קאפ האירופי ביחד לאנפילד, התארים המשיכו להגיע עם עוד גביע אירופי בשנת 78
ואליפויות בשנים 82,80,79 ו- 83, יחד איתם הגיעו גביעי ליגה בשנים 82,81 ו- 83 וגביע אירופי שלישי בשנת 81.
ההצלחות הללו הפכו את בוב פייזלי למאמן המצליח ביותר בכדורגל הבריטי אי פעם ולמאמן המעוטר ביותר בליברפול בפרט.

פייזלי פרש בסוף עונת 1982-83 ופינה את הדרך למאמן ג'ו פייגן לאמן את הקבוצה, הקבוצה בראשותו זכתה באליפות, בגביע הליגה וגביע אירופה בעונתו הראשונה כמאמן, וזו הייתה התחלה טובה לקריירה מנהלית קצרה.
בשנת 1985 מונה קני דלגליש למאמן בעקבות פרישתו של פייגן והוא הוביל את המועדון לזכייה ראשונה בדאבל של אליפות וגביע ליגה ב- 1986.
לאחר מכן הוביל את המועדון לזכייה בעוד שתי אליפויות בשנים 90,88' יחד עם זכייה בגביע הליגה ב- 89'.

אחד התאריכים הבלתי נשכחים עבור אוהד ליברפול הוא התאריך: 15.4.1989.
התאריך חקוק בזיכרון של אוהדי ליברפול מכל העולם וידוע יותר בשם אסון הילסבורו.
ליברפול שיחקה נגד נוטינגהאם פורסט בחצי גמר גביע הליגה באיצטדיונה של קבוצת שפילד - איצטדיון הילסבורו.
96 אוהדי ליברפול נהרגו בצורה טראגית בעקבות הצבת שוטרים וסדרנים לקויה.
מאז ועד היום זוכרים את היום ההוא אוהדי ליברפול בכל העולם וחלק רחב מחוג האוהדים מחרים עד היום את עיתון הסאן שהיה באותה עת
מוביל יחיד של דעת קהל נגד אוהדי הקבוצה תוך הכפשת שמם של הנספים ושל הניצולים כאחד.

דלגליש לא הצליח להתרומם מאז האסון, הוא ביקר בעשרות לוויות של אוהדים והיה מחובר בכל נימי נשמתו אל הקבוצה ואוהדיה.
בצער רב בשנת 1991 התפטר קני מאימון הקבוצה ולקח פסק זמן בכדי לנסות להתמודד עם השלכות האסון עליו באופן אישי.
דלגליש היה המאמן האחרון שהביא אליפות עד כה לאנפילד ורבים רואים בחזרתו אל המועדון בשנים האחרונות כחלק מתהליך לקראת שובו של הכתר למלכה האמיתית של הכדורגל
האנגלי לדורותיו.

דלגליש עזב את המועדון ב- 1991. במקומו מונה גרהאם סונס.
בעונתו הראשונה האדומים הניפו את ה- FA Cup אחרי ניצחון 2-0 על סנדרלנד. מלבד תואר זה לא נראו ניצוצות אליפות באנפילד בפרק הזמן שבו סונס אימן את המועדון.
הוא פינה את הדרך למאמן רוי אוונס ב- 1994.
תקופתו של אוונס כמנג'ר במועדון התחילה בדומה לשל סונס עם זכייה בגביע הליגה בשנת 1995, אבל פעם נוספת המועדון לא הצליח להגשים את הציפיות ואוונס עזב.

ליברפול התקרבה אל שנות האלפיים בצעדי ענק ומינתה את מאמן נבחרת צרפת לשעבר ז'ראר הוייה.

בקיץ של 1998 התמנה ז'ראר הוייה למאמן ומיד החל לבנות הרכב של שחקנים שמוכנים להאבק בפיסגה.
ההצלחה לא הייתה מידית אבל אחרי שתי עונות של שילטון יחיד הגיעו שלוש תארים יחדיו:
גביע הליגה,הגביע האנגלי וכמובן גביע אופ"א.
גמר גביע אופ"א היה בלתי נשכח כאשר הקבוצה ניצחה את אלאבס הספרדית 5-4 בהארכה. דרמה לא חסרה לליברפול אך העתיד לבוא יאפיל על כל הישג בעידן החדש.

הוייה נכשל בהבאת האליפות לאנפילד אך השאיר תשתית של שחקנים נחושים שהוכיחה כי יש אפשרות להביא תארים לאנפילד ורצוי כמה שיותר מהר וכמה שיותר.

את הוייה החליף במשרת המאמן רפאל בניטז הספרדי בן ה-46 שהגיע מוולנסיה הספרדית בשנת 2004.
כשנה לאחר מכן, בסוף עונת 2004/05 (25.5.05) זכתה ליברפול בגביע האלופות שנערך באיסטנבול, טורקיה.
בדרך לגמר גברה ליברפול על קבוצות גדולות וחזקות כצ'לסי ויובנטוס ולבסוף ניצחה בגמר את מילאן האיטלקית בבעיטות הכרעה (2-3)
וזכתה בגביע האלופות ה-5 שלה זאת לאחר שחזרה מפיגור 3-0 במחצית.
כשהישוותה את התוצאה ל 3-3 במשחק בלתי נשכח עם קאמבק מדהים, שנחשב לגמר הטוב ביותר שניראה ושוחק אי פעם.

כיום ליברפול עומדת בפני עידן חדש,
מאמן חדש מונה לקבוצה החל מהיום 01.07.2010 שמו רוי הודג'סון.
הודג'סון בן ה62 (נולד ב-9.8.1947), אולי אינו מוכר מספיק לאוהדי הכדורגל מחוץ לאנגליה, אך מדובר באחד ממאמני הכדורגל המוערכים והמנוסים בממלכה המאוחדת.
במסגרת תפקידו האחרון היה מאמן פולהאם האנגלית והגיע איתה עד לגמר גביע אופ"א שם הפסיד לאתלטיקו מדריד שעברה את ליברפול בחצי הגמר.

ההודעה נערכה על ידי Aenima: 01/07/2010 - 23:44
הועבר מהשרשור על ליברפול

#36 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 30/07/2010 - 14:21

אחרי פגרה של חודש הגיע הזמן לחדש את השרשור המצוין אך גווע הזה, והתאריך היום הוא בהחלט תאריך מתאים, גם אם רק בקנה מידה המקומי-כמעט פרובינציאלי שלנו:

היום לפני 18 שנה זכתה ישראל במדליה אולימפית ראשונה. לכבוד זכתה הג'ודאית יעל ארד שאמנם הפסידה בגמר האולימפי בברצלונה לצרפתיה קתרין פלורי, אבל הביאה לראשונה מדליה. אגב, זו מדליית הכסף היחידה של ישראל עד היום באולימפיאדות. המוזר הוא שדבר שלא קרה במשך 40 שנה קרה לנו פתאום פעמיים תוך יממה אחת, כשלמחרת זכה ג'ודאי אחר, אורן סמדג'ה, במדליית הארד.
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#37 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 47576 הודעות:

פורסם 17/08/2010 - 18:56

זהו? אין מונדיאל אז השרשור הזה מת רשמית?

#38 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 18/08/2010 - 20:49

זהו? אין מונדיאל אז השרשור הזה מת רשמית?

לצערי אין לי זמן כרגע לכתוב בו.
אני מבטיח שלקראת סופ"ש הבא אני אוסיף משהו :)

בינתיים אני אשמח אם מישהו ירים את הכפפה :)
מאמץ את הנשימה. מוציא הכל בנשיפה. מועך את הכל בשקיקה. מחבל בהכל באי ידיעה. מעריץ אותך- היחידה.
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#39 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 29/10/2010 - 00:55

ושניה לפני שהיום נגמר: היום לפני 18 שנה חזרה נבחרת ישראל (כדורגל) לאירופה אחרי "גלות" אוקיאניה. המשחק הראשון בקדנציה האירופאית המחודשת היה מול אוסטריה בוינה, ונגמר במפלה 5:2 (צמד של איציק זוהר). על הקווים היו כמובן שלמה שרף מהצד הישראלי, וארנסט האפל הגוסס שנפטר כשבועיים מאוחר יותר (והיום קרוי אותו אצטדיון על שמו) בצד האוסטרי. מיותר לציין שמאז החזרה הנבחרת כמעט ולא התקרבה אפילו להישג משמעותי של עליה לטורניר גדול. אגב, בדיוק באמצע הדרך, לפני 9 שנים ויום שיחקה נבחרת ישראל מול אותה אוסטריה במשחק מפורסם אחר: המשחק המכריע בר"ג על העליה להצלבה, שהסתיים בשער הזכור לרע של אנדראס הרצוג (1:1, ואוסטריה זכתה ב"כבוד" להיות מובסת ע"י טורקיה בהצלבה).
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#40 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 47576 הודעות:

פורסם 31/10/2010 - 23:23

אני מבטיח שלקראת סופ"ש הבא אני אוסיף משהו תמונה מצורפת

מילים כמו חול...

#41 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 11/02/2011 - 19:32

היום. בתאריך הפולינדרי- 11.2.11
קבע ריי אלן שיא שלשות חדש לשחקן בודד עם 2561 שלשות.
בכך עבר את "הנמסיס" רג'י מילר.
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#42 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 12/02/2011 - 21:10

היום לפניי 22 שנה (1989) ה12 באפריל. נפטר גדול מתאגרפי כל הזמנים שוגר ריי רובינסון.

רובינסון (שלמענו שינו את החוקה בנוגע למשקלים נבחרים), ניצח 85 קרבות אגרוף ללא הפסד (!!) בקרירה שלו כחובבן. וב128 נצחונות מתוך 131 קרבות כמקצוען (מתוכן 84 בנוקאואט). הוא נהפך להיות המתאגרף הראשון בהיסטוריה שזכה בשתי אליפויות עולם חמש פעמים כל אחת (זכה חמש פעמים באליפות העולם למשקל חצי-בינוני וחמש פעמים נוספות במשקל בינוני), בשנת 1958.
רובינסון נודע בשל סגנון חייו הראוותני מחוץ לזירה. הוא היה מהספורטאים הראשונים שהסתובבו עם פמליית עוזרים. לאחר שקריירת האיגרוף שלו הגיעה לקיצה, ניסה רובינסון את מזלו כבדרן, אולם כשל, וחי בעוני עד למותו ב-1989. ב-2006 הנפיק שירות הדואר של ארצות הברית בול לזכרו.
באוטוביוגרפיה שלו מתוודה רובינסון שכשפרש מהאיגרוף בשנת 1965 הוא היה מרושש, בזבז את כל ארבעת מיליוני הדולרים שהרוויח בתוך ומחוץ לזירה במהלך הקריירה שלו.‏‏ חודש לאחר הקרב האחרון שלו, חלקו לו כבוד ב'ערב שוגר ריי רובינסון' ב-10 בדצמבר 1965, שנערך במדיסון סקוור גרדן בעיר ניו יורק. במהלך הטקס, הוענק לו פרס גדול, אך לא היה פיסת רהיט בדירתו הקטנה במנהטן בעל רגליים חזקות דיין שיוכל לשאת אותו.
בשנותיו האחרונות הוא לקה באלצהיימר. שוגר ריי רובינסון הלך לעולמו בלוס אנג'לס בהיותו בן 67 ונקבר בבית הקברות אינגלווד פארק (Inglewood Park Cemetery), באינגלווד שבקליפורניה.

מוחמד עלי אמר עליו פעם-
"המלך, האדון, האליל שלי."

ההודעה נערכה על ידי Aenima: 13/02/2011 - 00:04
יצאתי אחורשמוטה חומוס!

ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#43 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 16/02/2011 - 23:49

היום (16.2) לפני 19 שנה (1992).
פרש אחד מגדולי שחקני הלייקרס ועולם הכדורסל- ארווין "מג'יק" ג'ונסון.

לפני עונת 1991/1992, גילה ג'ונסון כי נשא את נגיף ה-HIV, הגורם למחלת האיידס. במסיבת עיתונאים שערך ב-7 בנובמבר 1991 חשף ג'ונסון את קיום הנגיף, והודיע על פרישתו המיידית ממשחק. הוא ציין כי לאשתו, ולבנם שטרם נולד, אין סימני HIV, וכי הוא יקדיש את חייו למאבק במחלה. על אף שטען בתחילה כי אינו יודע את סיבת המחלה, הוא גילה בהמשך כי זו נבעה מיחסי מין שעבר עם שותפות שונות. הודעתו של ג'ונסון הפכה לשיחת היום בארצות הברית, וב-2004 דורגה על ידי ESPN כרגע השביעי הזכור ביותר במדינה ב-25 השנים הקודמות. רבים ברחבי המדינה ראו בג'ונסון גיבור, ונשיא המדינה לשעבר, ג'ורג' ווקר בוש, אף אמר: "עבורי, מג'יק הוא גיבור, גיבור בשביל כל מי שאוהב ספורט".
על אף פרישתו, נבחר ג'ונסון על ידי האוהדים לחמישייה הפותחת במשחק האולסטאר של 1992, והחליט להשתתף במשחק מבלי לקחת חלק במשחקי הליגה המקבילים. החלטתו הגיע על אף טענותיהם של חבריו לקבוצה לשעבר, ביירון סקוט ואיי סי גרין, כי הוא אינו צריך לשחק. ג'ונסון הוביל את נבחרת המערב לניצחון 113-153, שהיווה את ההפרש הגבוה בתולדות משחקי האולסטאר, וזכה בתואר ה-MVP של המשחק לאחר שקלע 25 נקודות, מסר תשעה אסיסטים והוריד חמישה ריבאונדים (הייתה זו זכייתו השנייה בקריירה בתואר, אחרי שקיבל אותו בסיום משחק האולסטאר של 1990). בסיום המשחק נכנסו שחקני שתי הקבוצות למגרש ובירכו את ג'ונסון.

http://www.youtube.com/watch?v=tTzB6hf-bP4
http://www.youtube.com/watch?v=7eCLRAB9FF8

אגב, אחרי הפרישה המתוקרשת מג'יק חזר לעונה אחת 1996 ורק אז פרש סופית מהמשחק.

כמו כן. כמה ימי הולדת היום ששווה להזכיר:
1) ג'ון מקנרו (1959)- טניסאי זוכה אליפות ארה"ב הפתוחה (1979-81) וווימבלדון (1981, 83, 84).
2) מארק פרייס (1964)- כדורסלן קליבלנד בעבר.
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#44 Aenima

Aenima

מנשק את החיים

• מנהלי פורום
  • 9092 הודעות:

פורסם 18/02/2011 - 11:08

היום, ה18 בפבואר, לפניי 111 שנה. נוסד אחד מהמועדוני הכדורגל המוכרים בעולם- איאקס אמסתרדם.
למעשה הקבוצה נוסדה בפעם הראשונה ב1893, ע"י פלוריס טמפל (איש עסקים יהודי עשיר מאמסתרדם) וקרא לקבוצה על שם הגיבור היווני המיתולוגי "איאס" (אגב, שווה לקרוא את המחזה מאת סופקלס). אך כיוון שהיה ריבוי של קבוצות בעיר, הוחלט לסגור את הקבוצה בשנת 1897.
הקבוצה הייתה בשיא פריחתה בשנות ה70. בתקופה ההיא היא זכתה בלא פחות מ3 גביעי אירופה (71-73), כמו כן בגביע הביניבשתי (72) ו5 פעמים באליפות המקומית, באותה שנה זכתה גם בטרבל. הקבוצה זכתה לא פחות ב29 אליפות מקומיות וב16 גביעים מקומיים (האחורן בשנה שעברה).

בקבוצה של שנות ה70 הייתה ידועה בסגנון ה"טוטאל פוטבול" שהיה מוכר לאירופי גם מהנבחרת ההלונדית בניצוחו של המאמן רינוס מיכלוס (שנבחר למאמן המאה ב1999)
באייקס שיחקנו שחקנים מוכרים רבים, כגון:
לואיס סוארס
מרקו ואן באסטן
דניס ברגקאמפ
אדגר דווידס
יוהאן קרויף
זלאטן איברהימוביץ'
פטריק קלויברט
רונאלד קומאן
מארק אוברמרס
פרנק רייקארד
רפאל ואן דר וארט
הנק גרוט
רוד קרול
מריו מלחיוט
ראיין באבל
דני בלינד
פרנק דה בור
רונלד דה בור
אדווין ואן דר סאר
קלארנס סיידורף
יארי ליטמאנן
בריאן לאודרופ
מיכאל לאודרופ
דניאל דה רידר
קלאס יאן הונטלאר
וסלי סניידר
יאפ סטאם
וים יונק
ארון וינטר
בראיין רוי
מיכאל רייזיחר
ווינסטון בוחרדה
אנדרה אוייר

אייאקס המשחקת באמסתרדם ארנה נחשבת לקבוצה "היהודית" של הולנד ואירופה. זה כיוון שמשקיעיה ומקימיה היו יהודים שחיו בהולנד ובלגיה. לא מכבר הזהות היהודית ש"לקחה"" על עצמה הקבוצה הפכה לחלק בלתי נפרדת ממנה והיום אפשר אפילו להוריד את השיר "הבה נגילה" מהאתר הרישמי של הקבוצה.

כמו כן, לא נשכח לומר מזל טוב לאנשים הבאים:
1) קוסטנטין פופה (1971)- כדורסלן מכבי לשעבר.
2) קלוד מקללה (1973)- כדורגלן צרפתי.
3) גארי נוויל (1975)- כדורגלן אנגלי.
4) אנדריי קירלנקו (1981)- כדורסלן רוסי, משחק ביוטה ג'אז (כשהוא לא פצוע).
5) ג'ייסון מקסייל (1983)- כדורסלן אמריקאי, משחק בדטרויט פיסטונס.

מזל טוב!!!
ואני עדיין מחפש את ה...

מאחל לכם שתמצאו אותה.
קחו את זה למחשבה-

#45 מיקסולידי

מיקסולידי

שלום, אפשר לבוא אליך ?

• מנהלי פורום
  • 47576 הודעות:

פורסם 18/02/2011 - 15:34

היום, ה18 בפבואר, לפניי 111 שנה. נוסד אחד מהמועדוני הכדורגל המוכרים בעולם- איאקס אמסתרדם.

זה מציק לי בעין שאתה רושם אמסטרדם עם ת'.תמונה מצורפת
חוצמזה, מגניב לגבי הגיבור היווני! לא ידעתי.

הקבוצה הייתה בשיא פריחתה בשנות ה70. בתקופה ההיא היא זכתה בלא פחות מ3 גביעי אירופה (71-73), כמו כן בגביע הביניבשתי (72) ו5 פעמים באליפות המקומית, באותה שנה זכתה גם בטרבל. הקבוצה זכתה לא פחות ב29 אליפות מקומיות וב16 גביעים מקומיים (האחורן בשנה שעברה).

טרבל מתייחס בד"כ לשילוש תארים מאוד ספיציפי - אליפות, גביע (המדינה, לא המשני) וגביע אירופהלאלופות. אני די בטוח שייאקס מעולם לא זכתה בטרבל שכזה.

באייקס שיחקנו שחקנים מוכרים רבים, כגון:
לואיס סוארס
מריו מלחיוט
ראיין באבל
דניאל דה רידר
קלאס יאן הונטלאר

קצת מיהרת להכניס כמה שחקנים (שאכן שיחקו בקבוצה...) לצד שמות אחרים "קצת" יותר גדולים, לא?תמונה מצורפת

נהניתי לקרוא!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים