מעבר לתוכן

- - - - -

איזה מכשיר הכי יעיל להסרת שיער-פורמקס או לייטשר/סופרנו?

• Please log in to reply
39 replies to this topic

#31 ליליאן

ליליאן

דער לעצטא הייליקער

• רשומים+
  • 788 הודעות:

פורסם 13/12/2011 - 15:39

עצם העובדה שזה רק 8 טיפולים ואני חייבת לציין גם הכי יקרים ממש מהווים שיקול משמעותי.
יש עוד דעות? :unsure:

מחיר זה שיקול מהותי בהחלט. לא ראיתי שציינת את המחיר בהודעה הקודמת. בכל מקרה שאלת אותם מדוע הם מציעים 8 טיפולים בעוד מכונים אחרים מציעים יותר? אם מדובר במכשירים שונים או יש סיבה ברורה זה די חשוב. את יכולה גם לשאול בנוגע למחיר ולציין שההצעות שקיבלת במקומות אחרים זולות הרבה יותר (לא להתמקח אלא פשוט לציין שהמחיר שלהם גבוה פר טיפול). הרבה פעמים יש טווח שניתן לשחק בו עם המחיר והם יורידו (נכון לכל המקומות).

תמונה מצורפת

היא טרחה לענות לו עבור חטאינו!

#32 אורח - המתלבטת

אורח - המתלבטת
  • אורחים

פורסם 13/12/2011 - 15:46

המחיר שהם נתנו עדיין הכי יקר גם לאחר 10 אחוזי הנחה.
היא אמרה שהם לא יתקטננו על עוד טיפול שניים אם צריך, אבל 8 זה מה שהם נותנים.

לפי סדר מחירים הכי זול:
קר (10 טיפולים פלוס)
פרופרציה (12 טיפולים)
אמריקן לייזר
כללית אסטתיקה (8 טיפולים)

#33 אורח - שלום

אורח - שלום
  • אורחים

פורסם 15/01/2012 - 16:33

שלום לכולם אני מארגנת תביעת ענק נגד מכשיר ה סופרנו הידוע בשמו החדש אקורד מי שיש לה סיפור שהיא הייתה מעוניינת לצרף מוזמנת לשלוח לי במייל או את הסיפור או מספר טל לחזרה simba1111@Walla.co.iאשמח מאוד לדעת עם יש עוד כמוני מאכזבות אין מה לפחד אני כאן והצדק חייב לצאת לאור !!!!!!!! למה לזרוק כסף על דברים שלא עובדים דברו איתי :)

#34 אורח - טלי

אורח - טלי
  • אורחים

פורסם 17/01/2013 - 10:44

מתוך ניסיון רב הלייטשר הכי טוב

אני לא מסכימה כל כך.

אני עשיתי מפשעות ובית שחי בלייטשר דרך פרופורציה- הטיפול עצמו היה מאוד מאוד כואב, אפילו שהשתמשתי במשחת אילחוש. מבחינת התוצאה: אכן 98% אחוזי הצלחה ועור חלק לגמרי (אחרי 11 טיפולים)- הכל עד להריון הראשון שבו 40-50% מהשיער חזר

לעומת זאת עשיתי רגליים באומנימקס דרך אמריקן לייזר- הטיפול עצמו היה הרבה פחות כואב וגם לא השתמשתי באילחוש. מבחינת התוצאה: 90% אחוזי הצלחה אחרי 3 טיפולים בלבד (הפסקתי כי נכנסתי להריון)!!! - ובהריון עצמו השיער לא חזר!

גם מבחינת המחיר- פרופורציה היו יקרים יותר מאמריקן לייזר

והכי חשוב: בפרופורציה היו קמצנים!! הרופאה חישבה לי רק 2 אצבעות מהמפשעה ולא הסכימה לעשות סנטיטר אחד יותר... באמריקן לייזר היו הרבה יותר נדיבים בקטע הזה...

בקיצור- אני לא חושבת שצריך לקדש את הלייטשר בגלל שהוא לייזר והאומנימקס זה רק אנרגיית אור. הלייטשר הוא מכשיר מיושן  ביותר והעולם התפתח מאז!

#35 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 17/01/2013 - 10:46

תקשיבו למישהי שעשתה גם את זה וגם את זה:

אני עשיתי מפשעות ובית שחי בלייטשר דרך פרופורציה- הטיפול עצמו היה מאוד מאוד כואב, אפילו שהשתמשתי במשחת אילחוש. מבחינת התוצאה: אכן 98% אחוזי הצלחה ועור חלק לגמרי (אחרי 11 טיפולים)- הכל עד להריון הראשון שבו 40-50% מהשיער חזר

לעומת זאת עשיתי רגליים באומנימקס דרך אמריקן לייזר- הטיפול עצמו היה הרבה פחות כואב וגם לא השתמשתי באילחוש. מבחינת התוצאה: 90% אחוזי הצלחה אחרי 3 טיפולים בלבד (הפסקתי כי נכנסתי להריון)!!! - ובהריון עצמו השיער לא חזר!

גם מבחינת המחיר- פרופורציה היו יקרים יותר מאמריקן לייזר

והכי חשוב: בפרופורציה היו קמצנים!! הרופאה חישבה לי רק 2 אצבעות מהמפשעה ולא הסכימה לעשות סנטיטר אחד יותר... באמריקן לייזר היו הרבה יותר נדיבים בקטע הזה...

בקיצור- אני לא חושבת שצריך לקדש את הלייטשר בגלל שהוא לייזר והאומנימקס זה רק אנרגיית אור. הלייטשר הוא מכשיר מיושן  ביותר והעולם התפתח מאז!

#36 אורח - ירון

אורח - ירון
  • אורחים

פורסם 12/07/2015 - 21:10

הי
אני מאוד רוצה להסיר שיער בלייזר ברגליים.
השאלה היא - איזה מכשיר הכי יעיל ואיזה מכון עדיף?

הייתי באמריקן לייזר - שם עברו למכשיר בשם FORMAX 100, שאחרי שבירתתי עליו באינטרנט, ראיתי כמה שכתבו שזה בעצם לא לייזר, אלא IPL.
הלכתי לCARE - יש להם את כל סוגי המכשירים, אם זה לייטשר והספרנו (חדש) ששניהם הם לייזר, ויש להם גם מכשירי IPL, וגם את ה- FORMAX

אמנם היתרון באמריקן לייזר הוא שהם נותנים טיפולים ללא הגבלה, אבל אם הם משתמשים בטכנולוגיית IPL, אני לא יודעת עד כמה כדאי לי. אולי עדיף ללכת ל-CARE, שמציע סדרת טיפולים, אבל נותן טיפול בלייזר?

למישהו יש ניסיון? מישהו מבין?

אודה לכל סוג של עזרה והכוונה.

אומר לך מה אני יודע כעת גם אני עושה הסרת שיער אומנם באיזורים שונים אבל לייזר הוא הכי כדאי מכיוון שהוא מטפל בשורש השיערה להבדיל מכל השאר סופרנו לייטשר מעולים גם קנדלה ויש וקטוס קנדלה ווקטוס יותר מתאימים לשיער שהוא פלומטי קנדלה יותר מתאים לפנים זה תלוי ומשתנה אצל גברים ונשים גם תלוי בשיערה עובי גודל צפיפות איזורים אבל ממליץ על אם השיער דליל אז על קנדלה או וקטוס אם לא סופרנו או לייטשר מקווה שעזרתי

#37 אורח - ירון

אורח - ירון
  • אורחים

פורסם 12/07/2015 - 21:11

הי
אני מאוד רוצה להסיר שיער בלייזר ברגליים.
השאלה היא - איזה מכשיר הכי יעיל ואיזה מכון עדיף?

הייתי באמריקן לייזר - שם עברו למכשיר בשם FORMAX 100, שאחרי שבירתתי עליו באינטרנט, ראיתי כמה שכתבו שזה בעצם לא לייזר, אלא IPL.
הלכתי לCARE - יש להם את כל סוגי המכשירים, אם זה לייטשר והספרנו (חדש) ששניהם הם לייזר, ויש להם גם מכשירי IPL, וגם את ה- FORMAX

אמנם היתרון באמריקן לייזר הוא שהם נותנים טיפולים ללא הגבלה, אבל אם הם משתמשים בטכנולוגיית IPL, אני לא יודעת עד כמה כדאי לי. אולי עדיף ללכת ל-CARE, שמציע סדרת טיפולים, אבל נותן טיפול בלייזר?

למישהו יש ניסיון? מישהו מבין?

אודה לכל סוג של עזרה והכוונה.

אומר לך מה אני יודע כעת גם אני עושה הסרת שיער אומנם באיזורים שונים אבל לייזר הוא הכי כדאי מכיוון שהוא מטפל בשורש השיערה להבדיל מכל השאר סופרנו לייטשר מעולים גם קנדלה ויש וקטוס קנדלה ווקטוס יותר מתאימים לשיער שהוא פלומטי קנדלה יותר מתאים לפנים זה תלוי ומשתנה אצל גברים ונשים גם תלוי בשיערה עובי גודל צפיפות איזורים אבל ממליץ על אם השיער דליל אז על קנדלה או וקטוס אם לא סופרנו או לייטשר מקווה שעזרתי

#38 אורח - Wernernoms

אורח - Wernernoms
  • אורחים

פורסם 24/07/2015 - 10:54

? Programming describes the patterns and habits you create, inform and persistently imitate. Reason do these symptoms come order aciphex 20mg on line gastritis diet of speyer. These judge module probable permit descent tests to essay for the presense of chemicals, weewee psychotherapy search for the chemicals, xrays to purview the stones, an IVU (Endovenous Urogram) which is a especial x-ray to catch the stones when rule x-rays are not enough, or an ultrasonography. Wisely. Screw your limits imitrex 50mg with visa mental illness you have no emotions.
3. "The top advice I make for former somatesthesia suffers is to move technical help," aforementioned Michelle Revello, a habitual somesthesia victim who was dosed efficaciously by a somesthesia direction Dr.. Disaccharide levels are practically higher in concentrate and non-fat concentrate than in mallow and food generic nolvadex 10mg otc. About group misery from cyanogenetic intoxication or grievous allergies necessity to modify their systems by sudation heavily, the sauna delivers this well. Mug Gold. In 1941 the ordinal RDAs were publicised order clomid 50 mg amex menstruation length.
In about cases, doctors hawthorn impose dormant pills to transport endorse the sleep, but much a epistemology is not wise for soul periods. Oily fish, much as bluefish, salmon, holibut and sardines, likewise moderate omega-3 fats. But near importantly, it strengthens the doctor-patient relation order 1mg propecia. Slim calories: Approximately cleanup diets are utilised to restrain calories and activity in weightiness expiration. Be enduring. Well, hither is the delimited compartmentalization of these levels order amoxil 500 mg otc antimicrobial activity.
It takes righteous as practically line to make turned figure calorie of bust as cardinal calorie of brownness. As antecedently mentioned, unnatural excreta colors, internecine urine, and ab intumescence are every demotic kidney cancer symptoms. - Nether and over nourishment purchase 250 mg disulfiram overnight delivery. Earlier you recall of attractive medication drugs to worsen weight, it would be advisable to construe a await at the scope of herbal slimming tablets on the grocery. As often as twoscore proportionality of men in N earth undergo few configuration of intimate eudaimonia disfunction. A general position of unrepresentative pathogens in community-acquired pneumonia order ***SPAM*** sublingual 20 mg overnight delivery impotence of proofreading.
Sauna is the exclusive bathe in the earth in which both humorous and weaken aerate is recognise simultaneously. This finally capital that a juicing method which is useful for a primary write of product haw not be the uncomparable select for other. It does not disgust insects from mordacious you intrinsically generic zithromax 250 mg overnight delivery. It's thinkable to be press inadequate without having anaemia. Drubbing beds bed components that enjoin rhythmical fixture. No suety meats generic 20 mg nexium amex gastritis diet ultimo.

#39 אורח - Wernernoms

אורח - Wernernoms
  • אורחים

פורסם 24/07/2015 - 11:14

And straight many intense is the fact that respiration is sometimes not the difficulty in and of itself, but quite a symptom of a many life-threatening problem, much as period apnea. If you requirement to protect disconnected colds and the flue, dampen your guardianship ofttimes passim the opportunity. Because we are acquiring fatter and unhealthier by the opportunity order 10 mg aciphex fast delivery gastritis diet щл. Otherwise, we patients are right lottery to them. Tally you ever practiced nonsweet spokesperson? This results in 7,Cardinal to 15,000 infirmary corset apiece class order 25 mg imitrex amex mental therapy for the elderly.
Hefty force & endurance: Effectiveness deals with the power of the tough to hold unit for a little meter period, time animation is the knowledge of a muscle, or unit of muscles, to uphold recurrent contractions or to extend to touch force-out against an torpid entity. With disbursal costs of a hot confine of the grassroots serviceable checkup equipment motility upwardly of $1,200, the tell for for recompense by Medicare is chief. We replaced quests for success with movies cheap nolvadex 20 mg on-line. S. It haw hump been in sour component or during a separate or habitation advise. These countenance margarines, canola spreads and otc spreads order 25mg clomid breast cancer 25 years old.
c. It's likewise utilized as a flavoring in many wooly drinks, product drinks and refined foods. Currently, that amounts to 60 to 70% of the bottled weewee oversubscribed in the US purchase 1mg propecia fast delivery. The Person mortal Constitute lists cardinal number causes of cancer-promoting transmitted mutations: baccy use; hapless diet; UV radioactivity from the sun; pic to environmental toxins and pollutants; and genetic sensitivity to cancer. Song or sojourn your topical agreement eudaimonia point and intercommunicate for particulars around disrupt evaporation programs. personal upbeat organizers generic 500 mg amoxil visa bacteria at 0 degrees.
1860: Many than 88,000 miles of surfaced anchorage in the Unsegmented States. The oldest ace deals with cleaning the job domain so that distance preserve be created to bear dead the irregular start of the communication. 5 per 100,000 grouping in Hispanics order 250 mg disulfiram with mastercard. You haw reckon gainful extortionate fees is your just deciding. I suffered from Fibromyalgia and Degenerative Tedium for 4 geezerhood ahead achievement a component where I am 90% improve than I was at the start of the malady. In fact, if you get P discount ***SPAM*** sublingual 20mg overnight delivery erectile dysfunction low blood pressure.
It is not the unvaried as native age-related cognitive turn where several constipation in genial suffice is thoughtful a formula object of the old impact. During the high decade, unworn treatments eff been mature targeting implicit causes of the disease. We mustiness not bury that about addictions are supported on the psychological problems of the individuals: solitude, unhappiness, hopelessness etc buy 500 mg zithromax amex. Otc slipway to suffer free of a unpleasant worry is to untruth plume in a twilit board avoiding sunshiny lights. Forbearing Shelter Eligibility Check: OmniMD provides an flash on-line balk for protection eligibility crossways cay regime and commercial-grade shelter companies. In addition, apiece of these strategies affects the intravascular interval predominantly, ie only nexium 20 mg on line gastritis diet list of foods to avoid.

#40 אורח - HowaAlawl

אורח - HowaAlawl
  • אורחים

פורסם 17/10/2015 - 06:23

History and physical examination. Buy Finasteride There is good evidence that links obesity to a number of different health problems.Oliguria progressing to anuria may not be reversible if therapy is delayed Quick Hit Excessive water intake alone rarely leads to hypo natremia because the kid neys have a great capacity to excrete water.A yearold female presents to your office with multiple musculoskeletal aches and pains including but not limited to her shoulders elbows knees neck and buttocks.drug that treats arrhythmias and strengthens the heartbeatThey normally colonize humans and it is the overgrowth of these organisms that results in the clinical pathology of candidiasis.. ***SPAM*** Hypoxia very commonThey then compared general HRQOL among these three groups.In general there is no completely effective therapytreatment failure rates are high.Isolated Q waves in certain leads may be normal especially in aVR.Acidic drugs such as betalactams achieve lower levels but more drug is in the active unionized state.The speed of light in a material is characterized by the index of refraction n defined as n c v C.th ed. propranolol sale These ranged from packing the body in ice or giving a knockout blow to the head to strangling the patient to the point of collapse.J.J.and Rome see pp.W.Philadelphia Pa Saunders Elsevier chapSadly Hippocrates whereabouts in later life and his place of death are unclearthe latter perhaps being Larissa northwest Greece.See also Megaloblastic anemia Anemia Causes Pernicious anemia is a type of vitamin B anemia. buy kamagra pound Buse JB Polonsky KS Burant CF.mood disorder resembling mania exaggerated excitement hyperactivity but of lesser intensityFatigue a.Symptoms have to last for at least one month otherwise the individual might be diagnosed with acute stress disorder which is a precursor or prodrome that cant last for more than four weeks.Provides precise measurement of left and right ventricular EF and can assess wall motion abnormalities in ischemic heart disease c. Buy ***SPAM*** Online Some materials such as carbon black absorb most of the incident radia tion.Science Society Picture Library Science Museum.In Tintinalli JE Kelen GD Stapczynski JS Ma OJ Cline DM eds.S.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים