מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

מותר ליהודי להכות יהודי?

• Please log in to reply
107 replies to this topic

סקר: למי ליהודי מותר להרביץ? (2 משתמשים הצביעו בסקר)

בעקבות הכאת חברו ה"דוס" של אחמדניג'אד על ידי חרדים

1. ליהודי (1 הצבעות [50.00%])

אחוז ההצבעה: 50.00%

2. לערב רב (0 הצבעות [0.00%])

אחוז ההצבעה: 0.00%

3. לחיילים שמפנים מתנחלים (0 הצבעות [0.00%])

אחוז ההצבעה: 0.00%

4. לכל מי שהרב חפץ ביקרו (1 הצבעות [50.00%])

אחוז ההצבעה: 50.00%

הצבע אורחים אינם יכולים להצביע

#91 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 16/03/2007 - 16:40

המחקר היה עבודת התזה (ולא דוקטורט) של בחור בשם טדי כ"ץ, הוא חקר את התנהלותה של חטיבת אלכסנדרוני בקרב בטנטורה, שהיה כפר ערבי באיזור הכרמל (אם אני לא טועה). הוא הציג עדויות במחקר שלו על טבח שנעשה ע"י לוחמי הגדוד (33). המחקר שלו הסתמך של עדויות בעל פה של לוחמים מהגדוד וגם של תושבים לשעבר בכפר שבינתיים התפזרו לכל מני מקומות בארץ.
לפי כ"ץ, בכפר בוצע טבח של תושבים לא חמושים, שלא כחלק מהלחימה, הטבח היה למעשה השתוללות של זעם מעורב באופוריה של לוחמי הגדוד. יש עדויות על הוצאות להורג של אבות ובנים וכו' כמו גם תכתובות של קציני צבא מהתקופה אשר מודעים לטבח ומתלבטים בינם לבין עצמם בדרכי טשטו ראיות (קבר אחים וכד')

הטענות שהושמעו נגד כ"ץ היו לגבי אופן הטיפול בראיות בע"פ, שלא היה על פי המתודולוגיה המקובלת כאשר יש שימוש בעדויות בע"פ - ויכול להביל לחוסר אובייקטיביות והטיית המחקר. מחלוקת נוספת היתה על עצם השימוש בעדויות בעל פה, ועל הקבילות והאמינות שלהן במחקר אקדמי ובכלל.

וותיקי החטיבה תבעו אותו לדין, ודרשו ממנו שיצהיר שתוצאות המחקר לא נכונות. לאחר לחץ רב על כ"ץ (ותביעה על סכום גדול של כסף, מבלי שאוני' חיפה מסכימה לתמוך בו) הוא חזר בו מתוצאות המחקר אבל מיד אחרי זה התחרט ואמר שהוא דבק במסקנות מחקרו, ושהמחקר אמין ונכון. ביהמ"ש לא הסכים לקבל את דבריו האחרונים והסיפור נסגר כך. (כ"ץ לוקח חזרה את מסקנות מחקרו).

לאחר שקראתי מספר מאמרים בנושא, לפי דעתי אכן היה שם סוג של טבח, אני לא יודע אם במימדים שכ"ץ ציין (בין 200-250 איש שנטבחו), אבל בהחלט היה שם הרג מכוון שלא כחלק מהלחימה.

במהלך הדיון על אמינות המחקר ציין אחד הפרופ' שמישהו כאן אוהב אילן פפה, שזה לגיטימי לעוות מחקר היסטורי כי לא העובדות חשובות אלא הלקח שאנו למדים מההיסטוריה. (ובעקבות זאת גברה הביקורת על פוסט מודרניזם בהיסטוריה)
ואתה גם מציג דיעה מוטת ושגויה. לא היו שום עדויות קבילות ואם תעיין בפסק הדין במשפט בין טדי לאוניברסיטת חיפה על פסילת העבודה שלו, אתה תראה גם שלא היה לו קייס ממשי ושהיו עדויות נגדיות. מאוד ממליץ לך ללכת לחפש את זה...

למי שציין קודם לפי כתבה שהתפרסמה תחילת השנה לפי נתונים של אוניברסיטת חיפה עצמה כיום יש בסביבות ה50% סטודנטים ערבים. אני אחפש ואעלה
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#92 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 16/03/2007 - 17:53

לעניין השרשור המקורי

גם אני לא מצביע - אלימות מוצדקת רק כנגד אלימות. אני הייתי רוה שבמדינת ישראל יהיה עונש חמור מאוד כנגד המעשים של המוכה בפרשה הנ"ל ולו רק בגלל הנסיעה לאירן והפגישה עם השלטונות. אין לי התנגדות למאסר עולם.

-------------

מביט

זכורה לי במעורפל כתבה על סטדנט "חוקר", נדמה לי מאוניברסיטת חיפה, שחקר את התנהלותו של גדוד מסויים במלחמת האצמעות. לאחר שפרסם את הדוקטורט שלו תבעו אותו לוחמי הגדוד על הוצאת דיבה ואף זכו שכן הוכח שמחקרו כלל שקרים וזיופים ברורים. אני בעל זיכרון חלש לשמות. יש מצב להשתמש בך כמנוע חיפוש? א ני חושב שזה היה "במקור ראשון" אולי בנתיב.

בועז,
הבחנתי רק כרגע בפניה שלך , אני מתכוון להביא מאמר מעניין מקווה בסופ"ש, לגבי טדי כ"ץ ומעשיו , ידידנו "ההסטוריון" שיצא לי לפגוש אותו אישית - בנטיעות "נגד הכיבוש של 48'", והצבת שלטים ערבים בערי ישראל , לצד ארגון "זוכרות" התומכת בביטול בחוק השבות ובמימוש זכות השיבה הפלסטינית.

#93 בועז ח

בועז ח

ברונזה

• רשומים+
  • 767 הודעות:

פורסם 16/03/2007 - 18:30

צביק ודרקול - תודה על ההתיחסות.

מביט - אני מחכה לקישור! בהצלחה. ותרשם כבר לפורום ולו רק בשביל ה"פ.

#94 צביק הדליק

צביק הדליק

צביק הצדיק!!

• רשומים+
  • 2155 הודעות:

פורסם 16/03/2007 - 23:39

במהלך הדיון על אמינות המחקר ציין אחד הפרופ' שמישהו כאן אוהב אילן פפה, שזה לגיטימי לעוות מחקר היסטורי כי לא העובדות חשובות אלא הלקח שאנו למדים מההיסטוריה. (ובעקבות זאת גברה הביקורת על פוסט מודרניזם בהיסטוריה)
ואתה גם מציג דיעה מוטת ושגויה. לא היו שום עדויות קבילות ואם תעיין בפסק הדין במשפט בין טדי לאוניברסיטת חיפה על פסילת העבודה שלו, אתה תראה גם שלא היה לו קייס ממשי ושהיו עדויות נגדיות. מאוד ממליץ לך ללכת לחפש את זה...
למי שציין קודם לפי כתבה שהתפרסמה תחילת השנה לפי נתונים של אוניברסיטת חיפה עצמה כיום יש בסביבות ה50% סטודנטים ערבים. אני אחפש ואעלה

אני יודע על מה אני מדבר בהקשר של העבודה הזאת.

#95 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 16/03/2007 - 23:43

אני יודע על מה אני מדבר בהקשר של העבודה הזאת.

צבינגה. אתה טוען "אני יודע..(קראתי מספר מאמרים על הנושא)", בהודעה הקודמת.
ספר לנו רק לשם הרקורד מהו שמם של אותם מחברי מאמרים מהימנים, על הטבח בטנטורה שאתה טוען שלוחמי אלכנסדרוני ביצעו ?

#96 אורח - אורח_SILENT BOB_*

אורח - אורח_SILENT BOB_*
  • אורחים

פורסם 17/03/2007 - 02:25

לפני כמה דקות רפי רשף ראיין בתוכנית הרדיו שלו אדם, כנראה חרדי, שהתחיל את ההכאה ההמונית באדם שידוע כזה שלחץ את ידו של אחמדניג'אן ונישק אותו על הלחי בועידה האנטישמית שאותו צורר ומורר ערך באירן. הארוע התרחש לאחר שהקבוצה ביקרה במחנה השמדה וזיהתה אותו. בראיון, המכה התייחס למוכה כאל טרוריסט והתברר שבעקבות אותו ארוע אותו מוכה הועלה על רכבת לוינה עם ילדיו על ידי המשטרה בכדי למנוע סערה המונית. ילדיו גורשו מבתי הספר עוד לפני כן ובתור נקמה, המוכה ידוע כאדם שמעליל עלילות על יהודים אחרים וכאדם אשר מפעיל "דין מוסר" ומסגיר יהודים אחרים לאנטישמים.

-האם "מותר ליהודי להכות יהודי"? -בטח שמותר. זה מעוגן ע"י החוק! ("יש לכם אלות, השתמשו בהם")

לינק לשיפור מצב הרוח

#97 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 17/03/2007 - 12:32

צביק ודרקול - תודה על ההתיחסות.

מביט - אני מחכה לקישור! בהצלחה. ותרשם כבר לפורום ולו רק בשביל ה"פ.

נראה שהכתבה הספציפית אותה הזכרתי בה כיכב טדי כץ במסגרת נטיעות ארגון "זוכרות" ליד פתח תקווה, היתה בארכיון של האתר הקודם שכבר לא נמצא ברשת.
אולי בעתיד יצא לי למצוא את הגליון המודפס ואז אוכל לסרוק אותו.
בכל מקרה להלן סקירה של פרופ' שלמה סוקרט חוקר המרצה בישראל ובארה"ב את פרשת מלאכת השקרים של טדי כץ , בנוסח שמזכיר מאוד תעמולנים אחרים.

אגב, את האמצעים למימון משפטו על פרסום דברי סילוף ודברי שקר הביא טדי כץ , קיבל גם מקרב חבריו בשמאל הקיצוני וגם ישירות מהארגון לשחרור פלשתין.

הטבח שלא היה

בהשפעת ההיסטוריונים החדשים כביכול, קבוצה פוליטית המשכתבת את ההיסטוריה של המזרח התיכון על-פי תפישתם האנטי-ציונית והפרו-ערבית, תולים אקדמאים ישראלים רבים את האשמה בסכסוך הערבי-ישראלי בארצם. המסר פשוט: ישראל מייצגת את תמצית הרוע, היא-היא התוקפן הקולוניאלי שגרם למלחמות בערבים, כשהם מצדם רק רצו לחיות בשקט. בני מוריס, אילן פפה ואבי שליים (המתגורר בבריטניה) הם המפורסמים שבין ההיסטוריונים החדשים. אפרים קארש ואחרים חשפו את האופן המגמתי בו הם מעוותים עובדות על מנת לתמוך בסדר-היום הפוליטי שלהם.

את שפל המדרגה של שנאה עצמית המשולבת בנוכלות אקדמית, פרי הביאושים של ה"היסטוריה החדשה", שהלך צעד אחד מעֵבר להצגת הדברים הרווחת בקרב הערבים וטען לטבח של אזרחים ערבים בידי יהודים, נמצא בעבודה לשם קבלת תואר מסטר שהוגשה לאוניברסיטת חיפה בשנת 1998 על ידי תיאודור (טדי) כץ, קיבוצניק חבר מר"צ. התזה של כץ נכתבה בהנחייתו של הקייס מ. פירו, פרופסור דרוזי קיצוני מן המחלקה להיסטוריה של המזרח התיכון, ונקראה, בין השאר, על-ידי פפה.

תחת שרביטם של השניים, פירו ופפה, מציג כץ נתונים אודות טבח של ערבים שהתרחש כביכול ב- 23 במאי 1948 – ימים ספורים לאחר שקיבלה ישראל את עצמאותה – בטנטורה, כפר ערבי קטן מדרום לחיפה. טנטורה חסמה כביש גישה מרכזי, וההגנה שלחה קבוצת עילית מחטיבת אלכסנדרוני על מנת להילחם בכפר ולפתוח את הכביש. חמישים חיילי צבא סוריה לחמו לצד הערבים. מספר אזרחים ערבים נהרגו במהלך הקרב שהתנהל מבית לבית. במהלך הלחימה נהרגו גם ארבעה-עשר לוחמים יהודים.

אלה הן העובדות שהיו ידועות. בתזה שלו טען כץ שבטנטורה נטבחו 200 עד 250 ערבים בידי כיתת יורים ישראלית, לאחר שנכנעו. פירו ומחלקתו העניקו לכץ את הציון המבריק 97 עבור התזה היצירתית שהוציא תחת ידיו, ומסקנות העבודה פורסמו בכלי התקשורת הישראליים. איש, לרבות התעמולה הערבית, מעולם לא טען שטבח התחולל במהלך הלחימה בטנטורה, כך שהידיעה לא עוררה גלים.

איך ייתכן שבמשך שני דורות התעלמו חוקרים כה רבים מהטבח בטנטורה? אילו אכן התחולל טבח שכזה, לא ייתכן כי היה נשמר בסוד. אותם אנשים שפרסמו את אירועי דיר יאסין ואת שהתרחש בכפר קאסם, היו שמחים להזדמנות ומפרסמים אירוע שכזה – אילו התרחש. אירועי דיר יאסין לא זו בלבד שפורסמו באמצעי התקשורת כשהתרחשו, ושימשו כחומר תעמולתי בידי מנהיגים ערבים, הם צוינו בהבלטה ומוזכרים בכל דיון בנושא הסכסוך הישראלי-ערבי עד עצם היום הזה. בשלהי 1999, לאחר שאמצעי התקשורת כתבו אודות התזה של כץ, הִרבו זרוע ההסברה של אש"פ וגופים נוספים העוסקים בנושא, לצאת ולפרסם את ממצאי המחקר החדש באתרי האינטרנט שלהם.

נשאלת השאלה: איך ייתכן שבמשך חמישים שנה איש לא דיבר, איש לא הזכיר שום טבח בטנטורה? והתשובה היא – כיוון שלא נמצאה עדות או ראיה, לא אצל כץ ופירו ולא אצל אף אחד אחר, להתרחשות כזו. העיתונות הערבית באותה עת סיקרה בהרחבה את פינוי הערבים מן העיר לאחר הקרבות, אך איש לא דיווח על טבח. הארץ דיווח על כך שארבעים ערבים נהרגו בקרב. דבר דיבר על 200 מבני העיר שנלקחו בשבי. איש לא דיבר על טבח. צה"ל תיעד את אותם מקרים בהם אזרחים ערבים נפגעו, כדוגמת פעולת התגמול ממזרח לחיפה, שהתרחשה לאחר שערבים בני המקום טבחו בפועלי בית הזיקוק בשנת 1948; צה"ל מכחיש בתוקף התרחשות הדומה לזו שמתאר כץ. גם ההיסטוריונים החדשים, שדיברו רבות על גירושם האכזר של הערבים ב- 1948-1949, מעולם לא הזכירו טבח בטנטורה. ותיקי חטיבת אלכסנדרוני החיים בינינו כיום, מדווחים על כך שאזרחים נהרגו בקרב שהתנהל מבית לבית, קרב בו הושבה אש לעבר בתים מהם נורתה אש על חיילים. אך הם מכחישים בתוקף ובזעם כל אירוע הדומה, ולו במעט, לזה שמתואר בעבודתו של כץ.

בהעדר ראיות, כץ ופירו רקחו מסמך והתבססו על ראיות שבעל-פה (של מי שלא היה שם) – שיטה המותירה פתח רחב לדמיון, לסילוף ולעיוות. הם ראיינו ערבים שרבים מהם היו ילדים בשנת 1948, והפיקו מסמך. המרואיינים סיפקו לכץ את שביקש – תיאורים מזוויעים של רצח המוני.

ותיקי חטיבת אלכסנדרוני הגישו תביעת דיבה נגד תיאודור כץ ואוניברסיטת חיפה, על סך של רבע מיליון דולרים. רבים בקרב השמאל הקיצוני בישראל החלו בגיוס תרומות על מנת לסייע בידי כץ לממן את כתב-הגנתו. בזמן המשפט, שהתקיים בשנת 2000, נחשפו סרטי ההקלטה של כץ והתברר שהדברים בפי המרואיינים היו שונים מאלה שכץ טען שהם אמרו. המקורות הערבים עמדו על כך שמעולם לא התרחש טבח במקום. רבים מהמרואיינים שצוטטו על-ידי כץ אישרו את העובדה שכץ שיבש את דבריהם. כץ ועורך-דינו בחרו לחתום על הסכם פשרה לפיו התחייב לפרסם על חשבונו מודעות התנצלות בעיתונות הישראלית, בהן יצהיר שכל סיפור הטבח היה בבחינת המצאה, ויתנצל בפני ותיקי החטיבה. (בהמשך ניסה כץ לסגת מהתחייבותו וטען כי בשעה שחתם על ההסכם היה נתון ללחץ רגשי, אך בית-המשפט סירב לקבל את בקשתו.)

אוניברסיטת חיפה הקימה ועדת חקירה פנימית שתפקידה היה לחקור את הפרשה. מסקנותיה היו שכץ סילף את דברי העדים הערבים שראיין במהלך כתיבת התזה שלו, וכי בדה ראיות. ובכל זאת לא נקטה האוניברסיטה בצעד עונשין כלשהו נגד הפרופסורים המעורבים, ולא ביטלה את תוקף התואר שהוענק לכץ. איש באקדמיה הישראלית לא גינה את מעשהו של כץ. אילן פפה, לא זו בלבד שהמשיך לטעון שכץ דובר אמת, אלא שרמז לכך כי הוא עצמו מתכוון לחזור על הדברים ולפרסמם בשמו. ברוך קימרלינג גינה את האוניברסיטה על שלא העניקה למחקרו של כץ גיבוי מלא.

מפתיעה עוד יותר העובדה כי בשעה שהתביעה הוגשה, הציעה אוניברסיטת חיפה את תמיכתה המלאה לכץ ולפירו. רקטור האוניברסיטה באותה עת היה גד גילבר, פרופסור להיסטוריה של המזרח התיכון ששימש כמורו של כץ. גילבר שקל לסייע לכץ בכיסוי חובותיו. כשהוא סיים את תפקידו כרקטור בשנת 2000, בחר יורשו להתרחק מכץ ומפירו וסירב לתמוך בהתנהגותם או בשיטות המחקר בהן השתמשו. הוא גם דרש לקיים חקירה פנימית בפרשה כולה.

כץ אמנם ויתר על הטענות שהעלה בתזה, אך הטבח הבדוי הכה גלים והביא למעשים בשטח: ערבים רבים שהתגוררו בטנטורה ב- 1948 מתגוררים עתה, הם וצאצאיהם, בפרדיס הסמוכה. לאחר "חשיפת" הטבח, החלו בתי-ספר בפרדיס בארגון ביקורים לאתר ה"טבח". פרדיס, היושבת על אם הדרך בואכה חיפה, לא ידעה עד אותה עת מהומות ומעשי אלימות שאפיינו ערים ערביות אחרות במהלך האינתיפאדה הראשונה. אך בספטמבר 2000 ארגנו תושבי העיר הפגנות אלימות, חסמו דרכים והתעמתו עם המשטרה תוך שימוש באש חיה. הייתכן שאוניברסיטת חיפה בראה היסטוריה אקדמית – מהומה אלימה שנגרמה כתוצאה מתזה בדויה?

הפנאטיזציה באקדמיה העברית

#98 צביק הדליק

צביק הדליק

צביק הצדיק!!

• רשומים+
  • 2155 הודעות:

פורסם 17/03/2007 - 19:12

צבינגה. אתה טוען "אני יודע..(קראתי מספר מאמרים על הנושא)", בהודעה הקודמת.
ספר לנו רק לשם הרקורד מהו שמם של אותם מחברי מאמרים מהימנים, על הטבח בטנטורה שאתה טוען שלוחמי אלכנסדרוני ביצעו ?

הערה: הפוסט שלהלן יושפע מהיותי קצת שיכור:

לארוצה לספר לך כלןם, הדיעה שלך מעיניינת לי את התחת, אתה מבין את זה? לא אכפת לי אם אתה מאמין לי או לא לגבי קריאת המאמרים, להתחכם אתה יכול עם אורי, יניב ותומר - לא איתי. אני מתוחכם מדי בשבילך - אתב מבין את זה טמבלולי??!!

#99 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 17/03/2007 - 19:22

הערה: הפוסט שלהלן יושפע מהיותי קצת שיכור:

לארוצה לספר לך כלןם, הדיעה שלך מעיניינת לי את התחת, אתה מבין את זה? לא אכפת לי אם אתה מאמין לי או לא לגבי קריאת המאמרים, להתחכם אתה יכול עם אורי, יניב ותומר - לא איתי. אני מתוחכם מדי בשבילך - אתב מבין את זה טמבלולי??!!

כן צבי.
אתה שיכור ולא מיין.
את זה הבנתי. אתה יודע למה דברייך הקדומים שקולים לגבי חטיבת אלכסנדרוני?
ע"פ מספר מאמרים קראתי שאביך אנס את בתו מחוץ לנישואין ובדרך גם את אחותך החורגת.
איך אני יודע את זה?

אני יודע על מה אני מדבר

#100 אורח - אורח אחר

אורח - אורח אחר
  • אורחים

פורסם 17/03/2007 - 19:31

צביק היקר.
אם אני לא טועה זה אתה היית שסיפרת לנו על איזה כפר ערבי שכל תושביו גורשו באכזריות מבתיהם תחת מסווה הההתנתקות.
אתה מוכן לספר לנו עוד קצת על הטרנספר בכפר הנעלם?

#101 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 17/03/2007 - 19:33

מוגש שוב כשירות לציבור

פרופ' סוקרט -

הטבח שלא היה

בהשפעת ההיסטוריונים החדשים כביכול, קבוצה פוליטית המשכתבת את ההיסטוריה של המזרח התיכון על-פי תפישתם האנטי-ציונית והפרו-ערבית, תולים אקדמאים ישראלים רבים את האשמה בסכסוך הערבי-ישראלי בארצם. המסר פשוט: ישראל מייצגת את תמצית הרוע, היא-היא התוקפן הקולוניאלי שגרם למלחמות בערבים, כשהם מצדם רק רצו לחיות בשקט. בני מוריס, אילן פפה ואבי שליים (המתגורר בבריטניה) הם המפורסמים שבין ההיסטוריונים החדשים. אפרים קארש ואחרים חשפו את האופן המגמתי בו הם מעוותים עובדות על מנת לתמוך בסדר-היום הפוליטי שלהם.

את שפל המדרגה של שנאה עצמית המשולבת בנוכלות אקדמית, פרי הביאושים של ה"היסטוריה החדשה", שהלך צעד אחד מעֵבר להצגת הדברים הרווחת בקרב הערבים וטען לטבח של אזרחים ערבים בידי יהודים, נמצא בעבודה לשם קבלת תואר מסטר שהוגשה לאוניברסיטת חיפה בשנת 1998 על ידי תיאודור (טדי) כץ, קיבוצניק חבר מר"צ. התזה של כץ נכתבה בהנחייתו של הקייס מ. פירו, פרופסור דרוזי קיצוני מן המחלקה להיסטוריה של המזרח התיכון, ונקראה, בין השאר, על-ידי פפה.

תחת שרביטם של השניים, פירו ופפה, מציג כץ נתונים אודות טבח של ערבים שהתרחש כביכול ב- 23 במאי 1948 – ימים ספורים לאחר שקיבלה ישראל את עצמאותה – בטנטורה, כפר ערבי קטן מדרום לחיפה. טנטורה חסמה כביש גישה מרכזי, וההגנה שלחה קבוצת עילית מחטיבת אלכסנדרוני על מנת להילחם בכפר ולפתוח את הכביש. חמישים חיילי צבא סוריה לחמו לצד הערבים. מספר אזרחים ערבים נהרגו במהלך הקרב שהתנהל מבית לבית. במהלך הלחימה נהרגו גם ארבעה-עשר לוחמים יהודים.

אלה הן העובדות שהיו ידועות. בתזה שלו טען כץ שבטנטורה נטבחו 200 עד 250 ערבים בידי כיתת יורים ישראלית, לאחר שנכנעו. פירו ומחלקתו העניקו לכץ את הציון המבריק 97 עבור התזה היצירתית שהוציא תחת ידיו, ומסקנות העבודה פורסמו בכלי התקשורת הישראליים. איש, לרבות התעמולה הערבית, מעולם לא טען שטבח התחולל במהלך הלחימה בטנטורה, כך שהידיעה לא עוררה גלים.

איך ייתכן שבמשך שני דורות התעלמו חוקרים כה רבים מהטבח בטנטורה? אילו אכן התחולל טבח שכזה, לא ייתכן כי היה נשמר בסוד. אותם אנשים שפרסמו את אירועי דיר יאסין ואת שהתרחש בכפר קאסם, היו שמחים להזדמנות ומפרסמים אירוע שכזה – אילו התרחש. אירועי דיר יאסין לא זו בלבד שפורסמו באמצעי התקשורת כשהתרחשו, ושימשו כחומר תעמולתי בידי מנהיגים ערבים, הם צוינו בהבלטה ומוזכרים בכל דיון בנושא הסכסוך הישראלי-ערבי עד עצם היום הזה. בשלהי 1999, לאחר שאמצעי התקשורת כתבו אודות התזה של כץ, הִרבו זרוע ההסברה של אש"פ וגופים נוספים העוסקים בנושא, לצאת ולפרסם את ממצאי המחקר החדש באתרי האינטרנט שלהם.

נשאלת השאלה: איך ייתכן שבמשך חמישים שנה איש לא דיבר, איש לא הזכיר שום טבח בטנטורה? והתשובה היא – כיוון שלא נמצאה עדות או ראיה, לא אצל כץ ופירו ולא אצל אף אחד אחר, להתרחשות כזו. העיתונות הערבית באותה עת סיקרה בהרחבה את פינוי הערבים מן העיר לאחר הקרבות, אך איש לא דיווח על טבח. הארץ דיווח על כך שארבעים ערבים נהרגו בקרב. דבר דיבר על 200 מבני העיר שנלקחו בשבי. איש לא דיבר על טבח. צה"ל תיעד את אותם מקרים בהם אזרחים ערבים נפגעו, כדוגמת פעולת התגמול ממזרח לחיפה, שהתרחשה לאחר שערבים בני המקום טבחו בפועלי בית הזיקוק בשנת 1948; צה"ל מכחיש בתוקף התרחשות הדומה לזו שמתאר כץ. גם ההיסטוריונים החדשים, שדיברו רבות על גירושם האכזר של הערבים ב- 1948-1949, מעולם לא הזכירו טבח בטנטורה. ותיקי חטיבת אלכסנדרוני החיים בינינו כיום, מדווחים על כך שאזרחים נהרגו בקרב שהתנהל מבית לבית, קרב בו הושבה אש לעבר בתים מהם נורתה אש על חיילים. אך הם מכחישים בתוקף ובזעם כל אירוע הדומה, ולו במעט, לזה שמתואר בעבודתו של כץ.

בהעדר ראיות, כץ ופירו רקחו מסמך והתבססו על ראיות שבעל-פה (של מי שלא היה שם) – שיטה המותירה פתח רחב לדמיון, לסילוף ולעיוות. הם ראיינו ערבים שרבים מהם היו ילדים בשנת 1948, והפיקו מסמך. המרואיינים סיפקו לכץ את שביקש – תיאורים מזוויעים של רצח המוני.

ותיקי חטיבת אלכסנדרוני הגישו תביעת דיבה נגד תיאודור כץ ואוניברסיטת חיפה, על סך של רבע מיליון דולרים. רבים בקרב השמאל הקיצוני בישראל החלו בגיוס תרומות על מנת לסייע בידי כץ לממן את כתב-הגנתו. בזמן המשפט, שהתקיים בשנת 2000, נחשפו סרטי ההקלטה של כץ והתברר שהדברים בפי המרואיינים היו שונים מאלה שכץ טען שהם אמרו. המקורות הערבים עמדו על כך שמעולם לא התרחש טבח במקום. רבים מהמרואיינים שצוטטו על-ידי כץ אישרו את העובדה שכץ שיבש את דבריהם. כץ ועורך-דינו בחרו לחתום על הסכם פשרה לפיו התחייב לפרסם על חשבונו מודעות התנצלות בעיתונות הישראלית, בהן יצהיר שכל סיפור הטבח היה בבחינת המצאה, ויתנצל בפני ותיקי החטיבה. (בהמשך ניסה כץ לסגת מהתחייבותו וטען כי בשעה שחתם על ההסכם היה נתון ללחץ רגשי, אך בית-המשפט סירב לקבל את בקשתו.)

אוניברסיטת חיפה הקימה ועדת חקירה פנימית שתפקידה היה לחקור את הפרשה. מסקנותיה היו שכץ סילף את דברי העדים הערבים שראיין במהלך כתיבת התזה שלו, וכי בדה ראיות. ובכל זאת לא נקטה האוניברסיטה בצעד עונשין כלשהו נגד הפרופסורים המעורבים, ולא ביטלה את תוקף התואר שהוענק לכץ. איש באקדמיה הישראלית לא גינה את מעשהו של כץ. אילן פפה, לא זו בלבד שהמשיך לטעון שכץ דובר אמת, אלא שרמז לכך כי הוא עצמו מתכוון לחזור על הדברים ולפרסמם בשמו. ברוך קימרלינג גינה את האוניברסיטה על שלא העניקה למחקרו של כץ גיבוי מלא.
מפתיעה עוד יותר העובדה כי בשעה שהתביעה הוגשה, הציעה אוניברסיטת חיפה את תמיכתה המלאה לכץ ולפירו. רקטור האוניברסיטה באותה עת היה גד גילבר, פרופסור להיסטוריה של המזרח התיכון ששימש כמורו של כץ. גילבר שקל לסייע לכץ בכיסוי חובותיו. כשהוא סיים את תפקידו כרקטור בשנת 2000, בחר יורשו להתרחק מכץ ומפירו וסירב לתמוך בהתנהגותם או בשיטות המחקר בהן השתמשו. הוא גם דרש לקיים חקירה פנימית בפרשה כולה.

כץ אמנם ויתר על הטענות שהעלה בתזה, אך הטבח הבדוי הכה גלים והביא למעשים בשטח: ערבים רבים שהתגוררו בטנטורה ב- 1948 מתגוררים עתה, הם וצאצאיהם, בפרדיס הסמוכה. לאחר "חשיפת" הטבח, החלו בתי-ספר בפרדיס בארגון ביקורים לאתר ה"טבח". פרדיס, היושבת על אם הדרך בואכה חיפה, לא ידעה עד אותה עת מהומות ומעשי אלימות שאפיינו ערים ערביות אחרות במהלך האינתיפאדה הראשונה. אך בספטמבר 2000 ארגנו תושבי העיר הפגנות אלימות, חסמו דרכים והתעמתו עם המשטרה תוך שימוש באש חיה. הייתכן שאוניברסיטת חיפה בראה היסטוריה אקדמית – מהומה אלימה שנגרמה כתוצאה מתזה בדויה?

#102 נינט

נינט

כסף

• רשומים+
  • 1006 הודעות:

פורסם 17/03/2007 - 19:47

לעניין השרשור המקורי

גם אני לא מצביע - אלימות מוצדקת רק כנגד אלימות. אני הייתי רוה שבמדינת ישראל יהיה עונש חמור מאוד כנגד המעשים של המוכה בפרשה הנ"ל ולו רק בגלל הנסיעה לאירן והפגישה עם השלטונות. אין לי התנגדות למאסר עולם.

-------------

ואני שואלת - האדם ידוע כעוכר ישראל וכאדם אשר פוגע ביהודים באשר הם - לא מדובר בסוג של אלימות? האם יהודי שהיה מסגיר יהודי לנאצים בתקופת השואה כדי להציל את עצמו לא היה מפעיל אלימות כנגד אחרים?

#103 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 17/03/2007 - 20:02

ואני שואלת - האדם ידוע כעוכר ישראל וכאדם אשר פוגע ביהודים באשר הם - לא מדובר בסוג של אלימות? האם יהודי שהיה מסגיר יהודי לנאצים בתקופת השואה כדי להציל את עצמו לא היה מפעיל אלימות כנגד אחרים?

מדובר בבוגד באיש שבגד בעמו ושמסייע לאלה התומכים בהשמדת עמו.
במקרה הזה כמו במקרים דומים הוא לא עשה זאת אפילו לא כדי להציל את עצמו והקרובים לו , פשוט על מנת לקדם את החרבת מדינת ישראל.
יהודי אחר שעשה מעשה דומה הוא פרופ' נועם חומסקי שנפגש מספר חודשים לפני הקיץ האחרון עם חסן נסרלאללה בביירות ואיחל לו הצלחה בתקיפת ישראל.
אינני בטוח שהוא החרדי אזרח ישראל אגב, אבל היו כבר תקדימים של פעולה גם נגד גורמים הפועלים נגד ישראל גם אם אזרחי חו"ל.
לו היה אזרח ישראל כפי שיש לא מעט אנשים שעשו מעשים לא פחות חמורים מאותו חרדי , היה מקום לשפוט אותו ע"פ אותו דין.
ע"פ החוק על בגידה - העונש המקסמילי שלא השתנה עד היום הוא מיתה.

#104 צביק הדליק

צביק הדליק

צביק הצדיק!!

• רשומים+
  • 2155 הודעות:

פורסם 17/03/2007 - 22:58

כן צבי.
אתה שיכור ולא מיין.
את זה הבנתי. אתה יודע למה דברייך הקדומים שקולים לגבי חטיבת אלכסנדרוני?
ע"פ מספר מאמרים קראתי שאביך אנס את בתו מחוץ לנישואין ובדרך גם את אחותך החורגת.
איך אני יודע את זה?

מביט, על פי התגובה הנ"ל שלך אני רואה שאתה לא בר שיח. אני איתך סיימתי. בהצלחה עם הטמטומים שלך במקומות אחרים ועם אנשים פחות מתוחכמים.
לא נתת תגובה עניינית אחת לדבר מדבריי: "ע"פ מספר מאמרים קראתי שאביך אנס את בתו מחוץ לנישואין ובדרך גם את אחותך החורגת." מה זה אמור בדיוק להביע - אני לא יודע. אני עוזב אותך כשאני שלם עם עצמי ועם הידיעה האמיתית ש

צביק היקר.
אם אני לא טועה זה אתה היית שסיפרת לנו על איזה כפר ערבי שכל תושביו גורשו באכזריות מבתיהם תחת מסווה הההתנתקות.
אתה מוכן לספר לנו עוד קצת על הטרנספר בכפר הנעלם?

מה אתה רוצה ממני? מה?
אני לא מתכוון לומר מילה מעבר לדברים הבאים בנושא הזה: את הכתבה שעליה אתץה מדבר קראתי בעיתון, הכותב היה פרופ' צחור.

#105 אורח - מביט

אורח - מביט
  • אורחים

פורסם 17/03/2007 - 23:41

מביט, על פי התגובה הנ"ל שלך אני רואה שאתה לא בר שיח. אני איתך סיימתי. בהצלחה עם הטמטומים שלך במקומות אחרים ועם אנשים פחות מתוחכמים.
לא נתת תגובה עניינית אחת לדבר מדבריי: "ע"פ מספר מאמרים קראתי שאביך אנס את בתו מחוץ לנישואין ובדרך גם את אחותך החורגת." מה זה אמור בדיוק להביע - אני לא יודע. אני עוזב אותך כשאני שלם עם עצמי ועם הידיעה האמיתית ש
מה אתה רוצה ממני? מה?
אני לא מתכוון לומר מילה מעבר לדברים הבאים בנושא הזה: את הכתבה שעליה אתץה מדבר קראתי בעיתון, הכותב היה פרופ' צחור.

צביק. כשאתה מאשים מישהו ברצח, בוודאי יחידה שלמה בצה"ל בטבח כדאי שתהיה מגובה בהוכחות, זו השאמה חמורה שגם נסתרה כאמור בבית המשפט כאשר ה"עדים לטבח" כביכול של טדי כץ שבקושי יודע ערבית, עמדו על כך בעצמם שלא התרחש כל טבח. לעומת לאנשים כמו אילן פפה שמקדיש את כל מרצו נגד זכות קיומה של מדינת ישראל ולאש"פ זה לא מפריע כמובן להפיץ את השקרים.

כשאתה נשמע לשרלטנים שונאי עמם , האמינות של דברייך היא חסרת תוחלת.
כשאתה עוזר להפיץ שקרים על אנשים שבזכותם כן גם בזכות חטיבת אלכסנדרוני אתה נושם כאן אוויר ופולט שטויות למכביר על רצח וטבח, אתה נשמע אמין באותה מידה של אמינות שיטען
שאביך אנס את אחותך מחוץ לנישואין. אם חיילי אלכסנדרוני ביצעו טבח שלא היה גם אביך הוא אנס סידרתי ואונס , עד כדי כך תלושות הטענות. יש לזה אותו משקל של אמינות של דברים כמו לבניה השקרית של הטענות הללו שמלוא עליבותם התגלתה בבית משפט קודם לכל ע"י הערבים מטעם טדי כץ בעצמו.

העובדה שאתה נתלה באיזה מאמר שנדמה לך שקראת בעיתון מטעם זאב צחור שאולי מחזק את ידיו של טדי כץ , שנוהג בשיעורים להביא רופא למחלות מין כדי להדגיש שבנימין זאב הרצל חלה פעם במחלת מין רק בשביל להכפיש את אבי הציונות לא מוסיפה לך שמץ של אינטרגטי.
זה תופעת טבע מוכרת ,שרלטן אחד מגן על עמית שרלטן אחר מאותו מחנה.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים