מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

פשטידת תרד וגבינות - פינת המתכון השבועי

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 ms. understood

ms. understood

משתמש חדש

• רשומים
  • 34 הודעות:

פורסם 02/05/2011 - 17:12

כל שבוע אעלה לכאן מתכון שונה, עם דגש על עלויות נמוכות של המצרכים, זמן הכנה סביר (יותר נכון-זמן התעסקות סביר. אם עוגה צריכה לשבת במקרר כמה שעות עד שהיא מוכנה זה לא דורש השקעה רבה מצידנו...) וכמובן- תוצאות טעימות.
אשמח מאוד לשמוע תגובות מאנשים שהכינו (אתם מוזמנים גם להעלות תמונות של התוצאה), הארות והערות.

נפתח את הפינה במתכון לעוגה טעימה, קלה להכנה, וללא גלוטן. במתכון לעוגה נתקלתי בשיטוטיי באינטרנט יום אחד, כשביקשו ממני להכין עוגה לארוחה משפחתית, וקצת נמאס לי כבר מהעוגות הבחושות הקלאסיות. מאז רק אותה רואים אצלנו בארוחות ובאירועים...קבלו אותה:

נמסיס שוקולד

המצרכים הדרושים
לעוגה-
250 גרם חמאה מומסת קלות (כמה שניות במיקרו יספיקו)
350 גרם שוקולד מריר (שוקולד פרה זה מצויין...)
6 ביצים
120 גרם סוכר (בין 1/2 ל-3/4 כוס)
125 מ"ל שמנת מתוקה (חצי מיכל)
מעט מלח

לציפוי-
100 גרם שוקולד מריר
125 מ"ל שמנת מתוקה
מעט מלח

ולעבודה...
משמנים תבנית 24 אינצ'.

שוברים 350 גרם שוקולד מריר לתוך קערה גדולה. מחממים עד לרתיחה את חצי מיכל השמנת, ומוסיפים מעט (טוב נו, קורט) מלח. לאחר שהשמנת רתחה, שופכים אותה לקערה מעל השוקולד ומערבבים. מוסיפים גם את החמאה ומערבבים עוד, עד שהתערובת אחידה.

בשלב הזה כדאי להדליק את התנור על 150 מעלות.

מקציפים ביחד את הביצים והסוכר, בין 5 ל-10 דקות, עד שנוצר קצף עמיד יחסית (יש חלמונים בעסק, מה שדי מקשה על היווצרות קצף עמיד ממש).
מקפלים אותו בעדינות לתוך הקערה (לחדשים לפעולת הקיפול), ואז ממשיכים לקפל/לערבב בעדינות עד שהצבע אחיד.

מעבירים את התערובת לתוך התבנית המשומנת, ואותה מכניסים לתוך תבנית תנור גדולה, מלאה עד החצי במים חמים. מכניסים לתנור לכ- 45 דקות, עד שהעוגה יציבה.
מכבים את התנור, ומשאירים את העוגה בפנים לחצי שעה. אח"כ מוציאים ונותנים להתקרר בטמפ' חדר. אחרי שהיא קצת התקררה, מעבירים למקרר ל-3-4 שעות.

ולציפוי...
שוברים 100 גרם שוקולד לקערה. מרתיחים את חצי מיכל השמנת שנשאר. גם כאן מוסיפים קורט מלח. לאחר שהשמנת רתחה, שופכים אותה מעל השוקולד ומערבבים to your heart's content.
שופכים את התערובת האחידה מעל מרכז העוגה, היא תנזל בעצמה לצדדים, אפשר לעזור ע"י הנעת והטיית התבנית בתנועות מעגליות, או ע"י לקקן (בזהירות לא להרוס את הגימור:P).
אם יש בועיות אוויר בציפוי, אפשר לדפוק בעדינות(!) את התבנית על השיש בשביל לפוצץ אותן.

מחזירים למקרר לעוד 2-3 שעות.
בתאבון!
קובץ מצורף  nemesis.JPG   14.25K   111 מספר הורדות
פיסת גן עדן... :)

You thought I was just another bubble-headed blond bimbo! Well, the joke's on you, 'cause I'm not even a real blonde

#2 itsi bitsi

itsi bitsi

כסף

• רשומים+
  • 1259 הודעות:

פורסם 02/05/2011 - 17:57

אני מבסוטה עלייך!

העוגה תנוסה בקרוב (חודש מאי הוא חודש ימי ההולדת) ואני יותר מאשמח אם בין המתכונים הפשוטים+זולים יהיו גם מתכונים צמחוניים :)
תמונה מצורפת

#3 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 04/05/2011 - 12:39

כל הכבוד על היוזמה, ואני בטוח שהעוגה טעימה - אחרת לא היית מעלה את המתכון שלה לפה.

אבל עם כל הכבוד, העוגה הזאת רחוקה מלהיות זולה והיא מאוד מאוד משמינה.

אומנם על קלוריות לא התחייבת בפרומו, אבל על עלויות נמוכות של מצרכים - כן. ובנושא זה יש לך עוד כברת דרך לעשות. העוגה הזאת לדוגמא עולה בסביבות 50 שקל.

המשיכי לעדכן :)

#4 ms. understood

ms. understood

משתמש חדש

• רשומים
  • 34 הודעות:

פורסם 05/05/2011 - 09:23

כל הכבוד על היוזמה, ואני בטוח שהעוגה טעימה - אחרת לא היית מעלה את המתכון שלה לפה.

אבל עם כל הכבוד, העוגה הזאת רחוקה מלהיות זולה והיא מאוד מאוד משמינה.

אומנם על קלוריות לא התחייבת בפרומו, אבל על עלויות נמוכות של מצרכים - כן. ובנושא זה יש לך עוד כברת דרך לעשות. העוגה הזאת לדוגמא עולה בסביבות 50 שקל.

המשיכי לעדכן :)

לוקחת את ההערה על המחיר.

תודה:)

You thought I was just another bubble-headed blond bimbo! Well, the joke's on you, 'cause I'm not even a real blonde

#5 ms. understood

ms. understood

משתמש חדש

• רשומים
  • 34 הודעות:

פורסם 09/05/2011 - 19:17

פנקייקס חמאת בוטנים

במיטב המסורת (הנבנית:)) קליל להכנה, טעים ולא יקר!

מצרכים (ל-2 אנשים):

3/4 כוס קמח
2 כפות סוכר חום
כפית סודה לשתייה
ביצה אחת
2-3* כפות חמאת בוטנים מומסות מעט (כמה שניות במיקרו)
3/4 כוס חלב

* תלוי כמה אתם רוצים שהטעם יהיה דומיננטי. אני הכנתי עם 2 כפות ואע"פ שיצא מצויין ברור לי שבפעם הבאה אני אשים יותר...

ולעבודה...

לערבב את כל החומרים בקערה עד לקבלת תערובת אחידה.

לשמן מחבת, לשים על אש בינונית-גדולה ולאחר שהשמן התחמם לצקת כמות מהתערובת.

לאחר שמתחילות להיווצר בועיות להפוך צד. לטגן עד שהפנקייקס מקבלים צבע חום בהיר.

לשפוך סירופ/לפנק בנוטלה או בחמאת בוטנים, ובתאבון:)

קבצים מצורפים

#6 simply me

simply me

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 220 הודעות:

פורסם 12/05/2011 - 14:24

פנקייקס חמאת בוטנים

במיטב המסורת (הנבנית:)) קליל להכנה, טעים ולא יקר!

מצרכים (ל-2 אנשים):

3/4 כוס קמח
2 כפות סוכר חום
כפית סודה לשתייה
ביצה אחת
2-3* כפות חמאת בוטנים מומסות מעט (כמה שניות במיקרו)
3/4 כוס חלב

* תלוי כמה אתם רוצים שהטעם יהיה דומיננטי. אני הכנתי עם 2 כפות ואע"פ שיצא מצויין ברור לי שבפעם הבאה אני אשים יותר...

ולעבודה...

לערבב את כל החומרים בקערה עד לקבלת תערובת אחידה.

לשמן מחבת, לשים על אש בינונית-גדולה ולאחר שהשמן התחמם לצקת כמות מהתערובת.

לאחר שמתחילות להיווצר בועיות להפוך צד. לטגן עד שהפנקייקס מקבלים צבע חום בהיר.

לשפוך סירופ/לפנק בנוטלה או בחמאת בוטנים, ובתאבון:)

נשמע מעולה, אני אנסה בקרוב. וברשותך אני אציע הצעה קטנה. במקום סודה לשתיה וקמח רגיל, אני משתמש בפנקייקים בקמח תופח. זה מוריד את הטעם של הסודה לשתיה והפנקייקים יוצאים טוב

#7 Peaches

Peaches

קטנונית אך חביבה (ותודה למיפ)

• גנרלים בדימוס
  • 14237 הודעות:

פורסם 12/05/2011 - 14:50

נשמע טעים. ואם כבר - שוקולד וחמאת בוטנים זה שילוב מעולה, נראה לי כדאי לנסות להוסיף שוקולד צ'יפס.
But home is where the heart is
So your real home’s in your chest

#8 ms. understood

ms. understood

משתמש חדש

• רשומים
  • 34 הודעות:

פורסם 12/05/2011 - 14:57

נשמע מעולה, אני אנסה בקרוב. וברשותך אני אציע הצעה קטנה. במקום סודה לשתיה וקמח רגיל, אני משתמש בפנקייקים בקמח תופח. זה מוריד את הטעם של הסודה לשתיה והפנקייקים יוצאים טוב

נשמע טוב, אני אנסה את זה בפעם הבאה:)

#9 ms. understood

ms. understood

משתמש חדש

• רשומים
  • 34 הודעות:

פורסם 12/05/2011 - 14:58

נשמע טעים. ואם כבר - שוקולד וחמאת בוטנים זה שילוב מעולה, נראה לי כדאי לנסות להוסיף שוקולד צ'יפס.

נכון! רשמתי לי...:)

#10 Peaches

Peaches

• גנרלים בדימוס
  • 14237 הודעות:

פורסם 12/05/2011 - 15:49

נשמע טוב, אני אנסה את זה בפעם הבאה:)

כדאי לשים לב: קמח תופח הוא שילוב של קמח רגיל עם אבקת אפייה, בעוד במתכון הזה משתמשים בסודה לשתייה. החלפה של הסודה לשתייה באבקת אפייה עלולה להשפיע על הטעם (סודה לשתייה היא בסיסית בעוד אבקת אפייה היא נייטרלית) ועל המרקם (כי סודה לשתייה משחררת גזים רק בשלב הערבוב עם נוזלים, בעוד אבקת אפייה משחררת גזים גם בשלב זה וגם לאחר חימום). ייתכן שמשתמשים פה במכוון בסודה בגלל התוספת של חמאת בוטנים, שלדעתי היא קצת חומצית.

#11 ms. understood

ms. understood

משתמש חדש

• רשומים
  • 34 הודעות:

פורסם 13/05/2011 - 00:30

כדאי לשים לב: קמח תופח הוא שילוב של קמח רגיל עם אבקת אפייה, בעוד במתכון הזה משתמשים בסודה לשתייה. החלפה של הסודה לשתייה באבקת אפייה עלולה להשפיע על הטעם (סודה לשתייה היא בסיסית בעוד אבקת אפייה היא נייטרלית) ועל המרקם (כי סודה לשתייה משחררת גזים רק בשלב הערבוב עם נוזלים, בעוד אבקת אפייה משחררת גזים גם בשלב זה וגם לאחר חימום). ייתכן שמשתמשים פה במכוון בסודה בגלל התוספת של חמאת בוטנים, שלדעתי היא קצת חומצית.

נשמע הגיוני.. בכל מקרה אני אנסה ואשתף בתוצאות

#12 Wolfi

Wolfi

• רשומים
  • 183 הודעות:

פורסם 15/05/2011 - 20:15

א. תמיד שאלתי את עצמי על ההבדלים, אז תודה על הסקירה הקצרה :)
ב. אני מכין פנקייקס עם קמח תופח וזה תמיד יוצא אוורירי וטעים. יתכן ויש אנשים שמעדיפים אותו יותר דחוס ודומה לבלינצ'ס, אבל מי שאוהב עבה ואוורירי לא יתאכזב. ועוד בשביל עובי יפה, כדאי להקפיד שכל המרכיבים (כלומר גם המים) יהיו קרים מאוד, ואף להכניס את הבלילה למקרר למעט זמן לפני הטיגון. זה מסמיך את הבלילה מבלי להפוך אותה לכבדה מעודף קמח, ובכך משיג תוצאות טובות יותר.

ואחרי כל זה אגיד שבאופן אישי גיליתי שהכנת פרנצ' טוסט מהירה וקלה יותר, ולדעתי התוצאה גם טעימה יותר. פורסים חלה מתוקה לפרוסות עבות (שני סמטימטר למשל), מספיגים בחלב בזריזות שני צדדים (אפשר יותר חלב אפשר פחות, לפי הטעם), מטבילים בביצה ומטגנים בחמאה. טעים גם מתוק וגם מלוח (נגיד מלח פלפל קוטג' ועגבניות ליד)..

#13 Peaches

Peaches

• גנרלים בדימוס
  • 14237 הודעות:

פורסם 15/05/2011 - 23:04

א. תמיד שאלתי את עצמי על ההבדלים, אז תודה על הסקירה הקצרה :)

ואחרי כל זה אגיד שבאופן אישי גיליתי שהכנת פרנצ' טוסט מהירה וקלה יותר, ולדעתי התוצאה גם טעימה יותר. פורסים חלה מתוקה לפרוסות עבות (שני סמטימטר למשל), מספיגים בחלב בזריזות שני צדדים (אפשר יותר חלב אפשר פחות, לפי הטעם), מטבילים בביצה ומטגנים בחמאה. טעים גם מתוק וגם מלוח (נגיד מלח פלפל קוטג' ועגבניות ליד)..

1. בכיף :)
2. אצלנו אנחנו תמיד מערבבים את הביצה עם החלב לטבילה. יש הבדל?

#14 Wolfi

Wolfi

• רשומים
  • 183 הודעות:

פורסם 15/05/2011 - 23:20

1. בכיף :)
2. אצלנו אנחנו תמיד מערבבים את הביצה עם החלב לטבילה. יש הבדל?

רק דרך אחת לגלות..

#15 ms. understood

ms. understood

משתמש חדש

• רשומים
  • 34 הודעות:

פורסם 18/05/2011 - 10:05

פשטידת תרד וגבינות של סבתא יעל:)

מצרכים:

2 חבילות מדליוני תרד קפואים
2 בצלים גדולים
1 קוטג'
4 ביצים (אם הן גדולות אפשר להסתפק ב-3)
200 גרם גבינה צהובה מעושנת
3 כפות קוואקר

ולעבודה...
הערה קטנה לפני: בגלל שהמתכון משפחתי, אני לא ממש סגורה על גודל התבנית. אני חושבת שהיא בין 24-26 אינצ', אבל לא בטוחה ב-100%. מה שכן, תכוונו לתבנית בגובה של בערך 5 ס"מ.

מפשירים (לגמרי) את מדליוני התרד (אני פשוט נותנת להם לעמוד בחוץ בתוך השקית שלהם ונמנעת ממיקרו), מסננים את המים.

מטגנים את הבצלים בסיר, עד שהם מקבלים צבע זהוב. מוסיפים את התרד המופשר לסיר, ומערבבים מספר דקות.

מכבים את האש ומחכים שהתערובת תתקרר.

מוסיפים את שאר הרכיבים (קוטג', ביצים, גבינה צהובה, קוואקר), ומערבבים היטב.

מעבירים את התערובת לתוך תבנית משומנת, מכסים בנייר אלומיניום, ואופים על 180 מעלות+מאוורר למשך כשעה-שעה וחצי, עד שמזלג שננעץ במרכז יוצא נקי יחסית (לא נקי לגמרי, ולא יבש).

נותנים צריבה סופית- מורידים את האלומיניום ומעלים למקסימום מעלות של התנור+ אופציית גריל, וצורבים למשך כ-5 דקות, עד שהפשטידה מקבלת צבע שחום. את תהליך הצריבה חשוב לעשות עם יד על הדופק-זה יכול די בקלות לשרוף את הפשטידה אם לא שמים לב...

הפשטידה הזאת היא באמת ובתמים אחת הטעימות שיצא לי לטעום בחיים. אם לא ה-. בתאבון:)
קובץ מצורף  Spinach_Quiche.jpg   18.42K   167 מספר הורדות
בלי הקראסט...:)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים