מעבר לתוכן

מתלבט בין השלמת בגרויות לבין מכינה

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 אורח - שי ל

אורח - שי ל
  • אורחים

פורסם 22/04/2009 - 16:47

היי,

אני קראתי המון הודעות פה בפורום וגם בכלל ברחבי האינטרנט לגבי "מה עדיף" - מכינה או השלמת בגרויות.

לפני הכל: אני רוצה ללמוד פיזיקה, ויש לי 4 יחידות במתמטיקה, אבל לא למדתי פיסיקה בביצפר וזה בעייתי, כן אני יודע. במהלך הצבא הבנתי שזה הכיוון שאני אוהב ורוצה ללמוד.

הרושם שלי הוא שהשלמת בגרויות עדיפה כי זה הרבה פחות עמוס ממכינה, רמת הקושי יותר נמוכה (ואני יודע שהרבה יגידו שזה יתרון למכינה שרמת הקושי גבוהה יותר) בהשלמת בגרויות רגילה ואולי הדבר שהכי מלחיץ אותי הוא שאני הבנתי שבמכינה אין "מיקוד חומרי למידה" כמו בבגרות 'עממית'. זה נכון?

אם אני אהיה כנה, כל הקטע של המיקוד הכי מלחיץ אותי באופן שאני לא יכול לתאר לכם במילים. מעבר לזה, יש לי שאלה אחרונה שלא מובנת לי כ"כ: אומרים שהציונים במכינה מוכרים כציוני בגרות. מה זה אומר? זה אומר שאחרי המכינה אני יכול לנסות להירשם לאוניברסיטה אחרת כשיהיה לי את הציונים במתמטיקה ובפיזיקה? (כי לפי מה שהבנתי הציונים יתעדכנו לי בתעודת הבגרות הרשמית שלי).

מצטער אם זה היה ארוך, אבל אני באמת ציך עזרה :-)

תודה רבה!!

שי.

#2 אחוול

אחוול

היא לא סתם מרמלדה ושלא יעבדו עליכם !

• רשומים+
  • 2926 הודעות:

פורסם 22/04/2009 - 18:19

היי,

אני קראתי המון הודעות פה בפורום וגם בכלל ברחבי האינטרנט לגבי "מה עדיף" - מכינה או השלמת בגרויות.

לפני הכל: אני רוצה ללמוד פיזיקה, ויש לי 4 יחידות במתמטיקה, אבל לא למדתי פיסיקה בביצפר וזה בעייתי, כן אני יודע. במהלך הצבא הבנתי שזה הכיוון שאני אוהב ורוצה ללמוד.

הרושם שלי הוא שהשלמת בגרויות עדיפה כי זה הרבה פחות עמוס ממכינה, רמת הקושי יותר נמוכה (ואני יודע שהרבה יגידו שזה יתרון למכינה שרמת הקושי גבוהה יותר) בהשלמת בגרויות רגילה ואולי הדבר שהכי מלחיץ אותי הוא שאני הבנתי שבמכינה אין "מיקוד חומרי למידה" כמו בבגרות 'עממית'. זה נכון?

אם אני אהיה כנה, כל הקטע של המיקוד הכי מלחיץ אותי באופן שאני לא יכול לתאר לכם במילים. מעבר לזה, יש לי שאלה אחרונה שלא מובנת לי כ"כ: אומרים שהציונים במכינה מוכרים כציוני בגרות. מה זה אומר? זה אומר שאחרי המכינה אני יכול לנסות להירשם לאוניברסיטה אחרת כשיהיה לי את הציונים במתמטיקה ובפיזיקה? (כי לפי מה שהבנתי הציונים יתעדכנו לי בתעודת הבגרות הרשמית שלי).

מצטער אם זה היה ארוך, אבל אני באמת ציך עזרה :-)

תודה רבה!!

שי.

שלום

ציוני המכינה אכן תקפים כציוני בגרות לכל דבר,הם נשלחים למשרד החינוך ותקבל אותם כציוני בגרות לכל דבר ועניין .

לגבי מה עדיף, אם קראת את השרשורים פה בפורום הבנת בוודאי את הדעות ולכן אתה תצטרך להחליט מה עדיף לך .

עשה טבלה של יתרונות\חסרונות לבגרות ולמכינה וכך תחליט .

בהצלחה

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

#3 איליה ק.

איליה ק.

המשתמש מעליב בזמן האחרון יותר מידי אנשים והוא מתנצל מראש

• רשומים+
  • 1123 הודעות:

פורסם 23/04/2009 - 00:23

אם קראת שרשורים כאן בטח ראית, אבל אחזור על כך:
במכינה יש את הציון בגרות שנשלח למשרד החינוך ואת ציון המכינה(פנימי) שלפעמים גבוה יותר ותקף רק באב"ג שנתיים מהסיום מכינה.

#4 אורח - שי ל

אורח - שי ל
  • אורחים

פורסם 23/04/2009 - 01:20

אז בעצם אני עושה בחינה של משרד החינוך כמו כל תיכון רגיל שבו מקבלים מיקוד, וכל המדינה ניגשת בתאריך הזה לאותו המבחן? אני בעצם אבחן בבגרות הרגילה כמו כל שאר התלמידים במדינה?

#5 כריש פטיש

כריש פטיש

כסף

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 1559 הודעות:

פורסם 23/04/2009 - 01:33

אז בעצם אני עושה בחינה של משרד החינוך כמו כל תיכון רגיל שבו מקבלים מיקוד, וכל המדינה ניגשת בתאריך הזה לאותו המבחן? אני בעצם אבחן בבגרות הרגילה כמו כל שאר התלמידים במדינה?

לא.
הבחינה של המכינה היא בחינה שונה, חומר שונה ותאריך שונה.
רק שמשרד החינוך מכיר בציון שהמכינה מדווחת לו כאילו הוא ציון של מבחן בגרות רגיל

#6 shanic86

shanic86

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 133 הודעות:

פורסם 23/04/2009 - 10:45

דנו בנושא כבר כמה פעמים בפורום אבל אני אחזור על ההבדלים העיקריים בין השלמת בגרויות למכינה:
המכינה מועילה (אני מדברת על המכינה להנדסה ומדעי הטבע) בעיקר כשצריכים לשפר/להשלים בגרויות במתמטיקה ובפיסיקה
אם ברצונך ללמוד הנדסה בבן-גוריון אז זה זה מומלץ!
אם אתה רוצה ללמוד הנדסה במוסד אחר אתה יכול לעשות פה את המכינה וזה יוכר בכל מוסד אחר כבגרויות לכל דבר
במידה ואתה לא רוצה ללמוד הנדסה/מדעי הטבע אין סיבה לעשות את המכינה

יתרונות עיקריים:
- אווירת לימודים של ב"ש (יתרון גדול!)
- אופציה לעשות קורסים באנגלית ולהוציא פטור באנגלית במהלך המכינה (במידה ולא השגת פטור בפסיכומטרי/מבחן אמיר)
- לימודים ברמה של אוניברסיטה ולא של תיכון-- נותן פרספקטיבה על רמת הלימודים והקושי באוניברסיטה (זה גם חסרון)
- אתה מקבל תעודת סטודנט והטבות של סטודנט (הטבות בנקאיות, הנחות בתחבורה ציבורית, הטבות בביטוח לאומי ועוד)

חסרונות: בעיקר הקושי בלימודים והלחץ, אין מיקוד כמו בבגרויות של משרד החינוך

וזהו בעיקר

#7 אחוול

אחוול

• רשומים+
  • 2926 הודעות:

פורסם 23/04/2009 - 19:17

דנו בנושא כבר כמה פעמים בפורום אבל אני אחזור על ההבדלים העיקריים בין השלמת בגרויות למכינה:
המכינה מועילה (אני מדברת על המכינה להנדסה ומדעי הטבע) בעיקר כשצריכים לשפר/להשלים בגרויות במתמטיקה ובפיסיקה
אם ברצונך ללמוד הנדסה בבן-גוריון אז זה זה מומלץ!
אם אתה רוצה ללמוד הנדסה במוסד אחר אתה יכול לעשות פה את המכינה וזה יוכר בכל מוסד אחר כבגרויות לכל דבר
במידה ואתה לא רוצה ללמוד הנדסה/מדעי הטבע אין סיבה לעשות את המכינה

יתרונות עיקריים:
- אווירת לימודים של ב"ש (יתרון גדול!)
- אופציה לעשות קורסים באנגלית ולהוציא פטור באנגלית במהלך המכינה (במידה ולא השגת פטור בפסיכומטרי/מבחן אמיר)
- לימודים ברמה של אוניברסיטה ולא של תיכון-- נותן פרספקטיבה על רמת הלימודים והקושי באוניברסיטה (זה גם חסרון)
- אתה מקבל תעודת סטודנט והטבות של סטודנט (הטבות בנקאיות, הנחות בתחבורה ציבורית, הטבות בביטוח לאומי ועוד)

חסרונות: בעיקר הקושי בלימודים והלחץ, אין מיקוד כמו בבגרויות של משרד החינוך

וזהו בעיקר

שני
שכחת יתרון די משמעותי לפחות לחלק מן הסטודנטים - מילגות .

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

#8 איליה ק.

איליה ק.

המשתמש מעליב בזמן האחרון יותר מידי אנשים והוא מתנצל מראש

• רשומים+
  • 1123 הודעות:

פורסם 23/04/2009 - 20:50

לא בדיוק,המלגות כנראה כלולות בסעיף האחרון,הטבות.
במיוחד שהמלגות לסטודנטים במכינה מוגבלות לעומת סטודנט מן המניין, וברור שגם מה שיש עדיף על כלום בבגרות דרך מכון/תיכון

#9 אחוול

אחוול

• רשומים+
  • 2926 הודעות:

פורסם 23/04/2009 - 22:01

לא בדיוק,המלגות כנראה כלולות בסעיף האחרון,הטבות.
במיוחד שהמלגות לסטודנטים במכינה מוגבלות לעומת סטודנט מן המניין, וברור שגם מה שיש עדיף על כלום בבגרות דרך מכון/תיכון

תקרא שוב איליה, "הטבות בביטוח הלאומי" לא מתייחס למילגות .

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

#10 אורח - אדם

אורח - אדם
  • אורחים

פורסם 08/11/2011 - 23:22

שלום!
אני רוצה לילמוד מינהל עסקים ומישפטים ואין לי בגרות ביכלל אני מיתלבט בין עם לעשות השלמת בגרויות
במוסד לימודים או במכינה??
אשמח לישמוע דעתכם!

#11 אורח - שחר שלג

אורח - שחר שלג
  • אורחים

פורסם 09/11/2011 - 22:01

שלום!
אני רוצה לילמוד מינהל עסקים ומישפטים ואין לי בגרות ביכלל אני מיתלבט בין עם לעשות השלמת בגרויות
במוסד לימודים או במכינה??
אשמח לישמוע דעתכם!

היו על כך כבר דיונים בפורום
לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות שלו.
המכינה להנדסה עוסקת במקצועות פיזיקה ומתמטיקה.
תבדוק אם יש בכלל מכינה רלוונטית למה שאתה רוצה.

#12 אורח - ברק

אורח - ברק
  • אורחים

פורסם 26/10/2013 - 10:38

שלום,
שמי ברק ואני רוצה ללמוד רפואה.
רציתי לדעת מה עדיף? מכינה, ש״תקפיץ״ לי את ממוצע הבגרות או לשפר את הממוצע עצמו?
תודה.

#13 אורח - יובל

אורח - יובל
  • אורחים

פורסם 13/06/2015 - 13:57

אם בא לכם להשלים בגרויות, ללמוד לפסיכומטר או ללמוד במגוון נושאים אקדמיים במיר טוב וזול, כנסו לקישור!! מחירים מטורפים וחד פעמיים!!!! היכנסו הירשמו קבלו הצעות מחיר ללא כל התחייבות ואולי תמצאו משהו שמתאים לכם.
שווה ממש ובאמת שכדאי לנסות http://pelozen.co.il/landing/846349

#14 pllelozen

pllelozen

משתמש טרי

• רשומים
  • 12 הודעות:

פורסם 24/11/2016 - 01:40

חברת פה לאוזן - פרסום מפה לאוזן, נוכלים! בזמן אחרון יש הרבה נוכלים שמציעים לכם עבודה מהבית ולא משלמים לכם כסף, או מספרים לכם סיפורים על משכורות גדולות, ליאור שדה, טלפון 050-7161911 או  054-4298028 או במייל - LiorSaya@Gmail.com, הוא אחד מהם, הנוכל הראשי שאחראי על חברת פה לאוזן, הוא יבטיח לכם 30,000 שקל בחודש, ושיגיע סוף החודש בקושי תרוויחו שם 200 שקל וגם אותם לא תקבלו בכל מיני תירוצים ושקרים, שורה תחתונה תיזהרו! זה האתר של החברה שלהם www.pelozen.co.il
האזהרה מופנית גם לעסקים! הלידים והלקוחות שמביאים פה לאוזן הם מזוייפים, המזכירות של חברת פה לאוזן, מעודות את העובדים לשים את הטלפונים שלהם בתור לקוחות ולשחק אותה מעוניינים כדי להוציא כסף מהחברות, בקיצור עובדים עליהם בעיניים, תתרחקו מהחברה הזאת!

#15 מאיר לוי כהן

מאיר לוי כהן

משתמש טרי

• רשומים
  • 11 הודעות:

פורסם 02/09/2017 - 05:35

דרושים לעבודה בקלדנות מכל הארץ, אנחנו מחפשים עובדים שמוכנים לעבוד בהקלדה, במשך שעתיים שלוש ביום, שכר לפי תוצאות, לפניות שילחו מייל worksonkaldnot@gmail.com

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים