מעבר לתוכן

תמונה

אוהבים לצלול/לצנוח/לבשל? ספרו !

• Please log in to reply
23 replies to this topic

סקר: קורסים ,אנשים ! (45 משתמשים הצביעו בסקר)

איזה קורס אתם הייתם עושים/ עשיתם בשביל הפנאן?

1. צניחה (16 הצבעות [35.56%])

אחוז ההצבעה: 35.56%

2. צלילה (14 הצבעות [31.11%])

אחוז ההצבעה: 31.11%

3. בישול (7 הצבעות [15.56%])

אחוז ההצבעה: 15.56%

4. אמנות (7 הצבעות [15.56%])

אחוז ההצבעה: 15.56%

5. אחר - פרט/י (1 הצבעות [2.22%])

אחוז ההצבעה: 2.22%

6. שוב סקר אדיוטי? לא משתפ/ת פעולה, פרינציפ ! (0 הצבעות [0.00%])

אחוז ההצבעה: 0.00%

הצבע אורחים אינם יכולים להצביע

#1 תשוש

תשוש

משתמש במיל'

• רשומים+
  • 1450 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 15:58

נשאלתי איזה קורס הייתי מעדיף לעשות : צלילה, צניחה, בישול או כל דבר מטריף אחר.   :unsure:

מיותר לציין שזה אמור להיות מעניין ומשהו שניתן לנצל אח"כ. אני כמובן הלכתי לכיוון של הצניחה כי זה נשמע לי הרבה יותר אקטואלי מצלילה שדורשת הכשרות נוספות, אם רוצים להתמקצע בזה יותר.

דעתכם? וכמה העלות הממוצעת של ההשקעה, היישום שלה אח"כ...

מצפון שקט מעיד בד"כ על זכרון לקוי

הבורות היא מעלה, הטמטום נשגב מבינת החכמים.
להסוות ידע בתור בורות זה דבר אצילי, להסוות בורות בתור ידע הוא דבר טיפשי בהחלט. (קוואי צ'אנג לאי, מתישהו)

התנהגותו של הפסיכוטי מפסיקה להיות מוזרה ובלתי מובנת כאשר אנחנו מנסים להבין אותה דרך עיניו שלו, ואיננו מגדירים אותה כביטוי של מחלה. (Laing,1976)

אשמתו הקיומית של האדם היא כשלונו לממש את כל אפשרויותיו (Boss,1963)

תסמונת התשישות שלי

#2 הרוקח השקט

הרוקח השקט

a man who makes potions in a travelling show

• רשומים+
  • 6753 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 16:14

אני אוהב לצלול - למרות שלא יוצא לי הרבה,
אבל אם מישהו היה מציע לממן את אחד מהקורסים שהצעת, הייתי בוחר בצניחה,
זו אפשרות לכבוש איזשהו פחד...

גם הייתי שמח ללמוד לגלוש, וקורסי בישול הם תמיד נחמדים,
אבל שוב, הייתי בוחר בצניחה
לאור ריבוי המקרים אני מצהיר בזאת : אוטיזם מצחיק! (ולפעמים גם זה לא)...
צוף: אבל אמא אני אאחר לבית הספר...
עכשיו כולם יודעים:

זהו נראה לי שמצאתי את הבחור שהכי מפחיד אותי בפורום, וזה לא דרקול וגם לא ברק
הרוקח...

#3 lalaland

lalaland

כסף

• רשומים+
  • 1843 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 16:34

נשאלתי איזה קורס הייתי מעדיף לעשות : צלילה, צניחה, בישול או כל דבר מטריף אחר. :unsure:

מיותר לציין שזה אמור להיות מעניין ומשהו שניתן לנצל אח"כ. אני כמובן הלכתי לכיוון של הצניחה כי זה נשמע לי הרבה יותר אקטואלי מצלילה שדורשת הכשרות נוספות, אם רוצים להתמקצע בזה יותר.

קורס צניחה חופשית עפ"י הבירורים עולה באיזור ה- 8000 שח

#4 תשוש

תשוש

משתמש במיל'

• רשומים+
  • 1450 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 16:42

אני אוהב לצלול - למרות שלא יוצא לי הרבה,
אבל אם מישהו היה מציע לממן את אחד מהקורסים שהצעת, הייתי בוחר בצניחה,
זו אפשרות לכבוש איזשהו פחד...

גם הייתי שמח ללמוד לגלוש, וקורסי בישול הם תמיד נחמדים,
אבל שוב, הייתי בוחר בצניחה

איש כלבבי :punk: אף פעם לא מאוחר מדי להתארגן לקורס פורומיסטי.

קורס צניחה חופשית עפ"י הבירורים עולה באיזור ה- 8000 שח

תודה על האינפו', להלה :וי:

להסוות ידע בתור בורות זה דבר אצילי, להסוות בורות בתור ידע הוא דבר טיפשי בהחלט. (קוואי צ'אנג לאי, מתישהו)

התנהגותו של הפסיכוטי מפסיקה להיות מוזרה ובלתי מובנת כאשר אנחנו מנסים להבין אותה דרך עיניו שלו, ואיננו מגדירים אותה כביטוי של מחלה. (Laing,1976)

תסמונת התשישות שלי

#5 קריימר

קריימר

סתמנכ"ל הפורום בדימוס

• גנרלים בדימוס
  • 23743 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 17:06

צלילה עשיתי, חוויתי בהחלט, כיף חיים, אבל לא תחביב שהתמדתי בו.
בישול - זה כיף, אבל מאמין שאפשר ללמוד גם מספרים ומתכונים :)
צניחה עוד לא עשיתי וזה נראה לי סוף הדרך, אולי אעשה בקרוב (סתם צניחה, לא קורס)
תמונה מצורפת
"I'm out there Jerry and loving every minute of it."

קינמונים להמונים

:מסמיק:
קריימר, אתה מספר 1!!!!

#6 gilad_I

gilad_I

כסף

• רשומים+
  • 2931 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 18:29

אז ככה ...קצת פרטים :

קורס צניחה , מתחלק לכמה סוגים .
יש את הטנדם שזו צניחה חד פעמית עם מדריך שקשור אלייך . עולה בערך 1000 ש"ח ולדעתי די מפספס את הפואנטה כי בכל פעם שתרצה לחזור על התענוג - תיאלץ להיפרד מעוד 1000 ש"ח . כמו כן , לא מומלץ להומופובים , מומלץ בחום לבחורות .
הסוג השני , static line . קורס צניחה שהמצנח נפתח באמצעות כבל ברגע שיוצאים מהמטוס אבל אין צניחה חופשית באוויר . עלות קורס כזה , בסביבות 4500-5000 ש"ח .
הקורס השלישי - קורס צניחה חופשית , צניחות מגובה של 3000-5000 רגל , שעלותו בסביבות 8000 ש"ח (ליתר דיוק 1650 דולר) .

חשוב מאוד לציין שגם מי שעבר את קורס הstatic line וגם מי שעבר את קורס הצניחה החופשית - עדיין לא מקבל רשיון צניחה (רשיון A) ואת הרשיון הזה מקבלים רק אחרי 22 (או 28 אל תתפסו אותי במילה) צניחות .

אחרי סיום הקורס , כל צניחה (כוללת השכרת ציוד וביטוח ) היא בסביבות ה 200 ש"ח .

קורס צלילה , כוכב ראשון + שני , בסביבות 1500 ש"ח כולל ספרות וביטוח צלילה לשנה . מאפשר צלילה עד 30 מטר בלווית שותף . בשנה האחרונה יצא חוק שאומר שצריך להשלים 8 צלילות מודרכות לפני שאפשר לצלול בלי מדריך . עלות השכרת ציוד צלילה היא בערך 90 ש"ח לצלילה , אבל מי שמשקיע בקניית הציוד יכול להסתפק במילוי של המיכל בלבד וזה כבר זול בהרבה . אפשר להפוך די בקלות למדריך צלילה ולעשות גם כסף מהעניין .

חבל לבזבז כסף על קורס שבדרך זו או אחרת המציאות תלמד אותך . בינינו , בישול זה הרבה לעקוב אחרי המתכון , טיפה רגש באינטרפטציה האישית שלך לגביו והרבה למידה מטעויות . אני ממליץ לך לקחת קורס בישול או קורס ברמנים רק אם אתה מתכנן לעסוק בזה באופן מקצועי , אבל כתחביב אין צורך , למעט סדנאות בישול בנושאים ספציפים פה ושם - שיש גם ככה במעונות . אם אתה עדיין מסתבך עם הבישול , דבר איתי בה"פ , אני אלמד אותך כל מה שאתה צריך לדעת .

אני אגב , הצבעתי לקורס צניחה . זה החלום שלי אבל זה חלום שיאלץ לחכות לסוף הלימודים , כי הוא עולה כמו שנה אקדמאית שלמה ....
צלילה גם בתוכנית אבל זה עוד סכום שאפשר לעמוד בו . אגב , אם תצטרך חומר לתיאוריה בקורס צלילה אז יש לי , למרות שמקבלים את זה גם בקורס עצמו .

#7 תשוש

תשוש

משתמש במיל'

• רשומים+
  • 1450 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 18:40

אז ככה ...קצת פרטים :

קורס צניחה , מתחלק לכמה סוגים .
יש את הטנדם שזו צניחה חד פעמית עם מדריך שקשור אלייך . עולה בערך 1000 ש"ח ולדעתי די מפספס את הפואנטה כי בכל פעם שתרצה לחזור על התענוג - תיאלץ להיפרד מעוד 1000 ש"ח . כמו כן , לא מומלץ להומופובים , מומלץ בחום לבחורות .
הסוג השני , static line . קורס צניחה שהמצנח נפתח באמצעות כבל ברגע שיוצאים מהמטוס אבל אין צניחה חופשית באוויר . עלות קורס כזה , בסביבות 4500-5000 ש"ח .
הקורס השלישי - קורס צניחה חופשית , צניחות מגובה של 3000-5000 רגל , שעלותו בסביבות 8000 ש"ח (ליתר דיוק 1650 דולר) .

חשוב מאוד לציין שגם מי שעבר את קורס הstatic line וגם מי שעבר את קורס הצניחה החופשית - עדיין לא מקבל רשיון צניחה (רשיון A) ואת הרשיון הזה מקבלים רק אחרי 22 (או 28 אל תתפסו אותי במילה) צניחות .

אחרי סיום הקורס , כל צניחה (כוללת השכרת ציוד וביטוח ) היא בסביבות ה 200 ש"ח .

קורס צלילה , כוכב ראשון + שני , בסביבות 1500 ש"ח כולל ספרות וביטוח צלילה לשנה . מאפשר צלילה עד 30 מטר בלווית שותף . בשנה האחרונה יצא חוק שאומר שצריך להשלים 8 צלילות מודרכות לפני שאפשר לצלול בלי מדריך . עלות השכרת ציוד צלילה היא בערך 90 ש"ח לצלילה , אבל מי שמשקיע בקניית הציוד יכול להסתפק במילוי של המיכל בלבד וזה כבר זול בהרבה . אפשר להפוך די בקלות למדריך צלילה ולעשות גם כסף מהעניין .

חבל לבזבז כסף על קורס שבדרך זו או אחרת המציאות תלמד אותך . בינינו , בישול זה הרבה לעקוב אחרי המתכון , טיפה רגש באינטרפטציה האישית שלך לגביו והרבה למידה מטעויות . אני ממליץ לך לקחת קורס בישול או קורס ברמנים רק אם אתה מתכנן לעסוק בזה באופן מקצועי , אבל כתחביב אין צורך , למעט סדנאות בישול בנושאים ספציפים פה ושם - שיש גם ככה במעונות . אם אתה עדיין מסתבך עם הבישול , דבר איתי בה"פ , אני אלמד אותך כל מה שאתה צריך לדעת .

אני אגב , הצבעתי לקורס צניחה . זה החלום שלי אבל זה חלום שיאלץ לחכות לסוף הלימודים , כי הוא עולה כמו שנה אקדמאית שלמה ....
צלילה גם בתוכנית אבל זה עוד סכום שאפשר לעמוד בו . אגב , אם תצטרך חומר לתיאוריה בקורס צלילה אז יש לי , למרות שמקבלים את זה גם בקורס עצמו .

סחטיין על הידיעות וההשקעה בשרשור !

השאלה שלי למעשה נשאלה להשכלה כללית ולאו דווקא שלי אלא של מכרה שלי. למרות שגם אני משתעשע ברעיון של קורס צניחה בקרוב. אולי משהו פורומיסטי, אטרקציה בטיול הקרוב... יכולות להיות בו סיטואציות מאוד משעשעות :הממ:

בקשר לבישול, אני דווקא מסתדר מצוין עם/בלי ספר. תמיד טוב שיש חברים בשלנים שלמדו בתדמור ומפגינים ידיעות.

והערה אחרונה, אם הייתי סטודנט בב"ג, אולי זה היה אקטואלי. אבל אני סטודנט בלאי מאזור המרכז. אצלנו אין סדנאות בישול :אוי:

תסמונת התשישות שלי

#8 rinana

rinana

חשבתי שיהיה אחרת...

• רשומים+
  • 4084 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 18:50

נשאלתי איזה קורס הייתי מעדיף לעשות : צלילה, צניחה, בישול או כל דבר מטריף אחר. :unsure:

הצבעתי לצלילה כי זה קורס שעשיתי בשביל הכיף אבל גם צניחה אני עוד אעשה יום אחד (הייתי אמורה לעשות צניחה חופשית בבואנוס איירס אבל בסוף לא יצא לי :()

ובישול אני גם בטח אקח כל מיני קורסים כי אני מאוד אוהבת לבשל ...

בקיצור הייתי ממליצה על הצניחה או על הצלילה כי לצולול זו אחת החוויות היותר כיפיות ומרגיעות שקיימות ולצערי הרב יש לי עכשיו בעיות עם האוזניים אז אני לא יכולה לצלול :(:(:(
קירות סובבים אותנו, אפשר לעקוף אותם או לפרוץ דרכם. אבל לפעמים הם סוגרים עלינו. ואז יש פעמים שנפתחת לנו דלת, וצריך רק למצוא את האומץ לעבור דרכה...

#9 igal

igal

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 222 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 19:57

מה לגבי צניחה קצת שונה? מצנחי רחיפה.
בהחלט יותר יקר. מתחיל מ-1000$ לפני הרבה מאוד הוצאות נוספות (נסיעות לצפון, ציוד, ביטוח).

אבל לפי דעתי שווה כל שקל.

יש אפילו עכשיו בית ספר אחד (עגור, אחד מתוך שלושה בארץ שקיימים) שעושה קורס מרוכז בצפון של כמה ימים עם לינה בצימרים. במחיר של כמה מאות שקלים מעל קורס רגיל.

אפשר למצוא המון מידע על הספורט באתר רוח הקודש

קובץ מצורף  lotsof.jpg   50.46K   99 מספר הורדות

#10 ~קוצי~

~קוצי~

לא קוּצ'י ולא קוֹצי, זה קוּצִי!! תודה :)

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 20:21

מה לגבי צניחה קצת שונה? מצנחי רחיפה.
בהחלט יותר יקר. מתחיל מ-1000$ לפני הרבה מאוד הוצאות נוספות (נסיעות לצפון, ציוד, ביטוח).

אבל לפי דעתי שווה כל שקל.

יש אפילו עכשיו בית ספר אחד (עגור, אחד מתוך שלושה בארץ שקיימים) שעושה קורס מרוכז בצפון של כמה ימים עם לינה בצימרים. במחיר של כמה מאות שקלים מעל קורס רגיל.
אפשר למצוא המון מידע על הספורט באתר רוח הקודש

קובץ מצורף  lotsof.jpg   50.46K   99 מספר הורדות

אחרי ששמעתי על שני מכרים שעסקו במשך שנים במצנחי רחיפה ועכשיו הם פגועים קשה לשארית חייהם, אני בחיים לא עושה דבר כזה. פחד מוות.
מצד שני, אני גם מפחדת לעשות באנג'י, אז אולי אני לא דוגמא? :unsure:
קורס צלילה עשיתי בתיכון ומאז כמעט ולא צללתי, חבל, והבנתי שככה רוב האנשים שעושים קורס. בארץ חוץ מבאילת אין ממש מקומות ששווה לצלול בהם (אולי לספינות טבועות, אבל זה לא הקטע שלי).
הצבעתי לקורס בישול, נראה לי ממש כיף לקבוע כמה סדנאות בישול ספציפיות, לדברים שאולי קצת קשה להכין לבד ממתכון- צליית בשר איכותית (אולי עם יישון ועישון בשר, יכול להיות להיט), סושי, סיני, מקסיקני, צרפתי... חברה שלי שעתה כאלו במרכז אצלה בבית והיה הצלחה אדירה וכסף לא רע בכלל.
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#11 mipmip

mipmip

הבחורה עם הציפור

• גנרלים בדימוס
  • 19316 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 21:19

מרגישה כאילו זה אופטופפיק אפילושזה הנושא של השרשור.
הייתי עושה קורס בישול, ואני עושה גם חוג דרמה, בשביל הנשמה...
בלילות שישי, במוצאי שבת
אוהבים הרבה, מדברים מעט
מנגנים דואט ובבת אחת,
הצלילים עולים והלב נרעד
נישאים הם סחור וסחור
הוא גיטרה היא כינור.

רגע, אז עכשיו אני צריכה לשנות את היוזר לmipBA ?

#12 vavi

vavi

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 219 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 22:25

אין כמו צלילה ... עשיתי בצבא ומאז זה רק משתפר , מומלץ בחום אפשר גם לנצל את זה בטיולים בחו"ל לחוויות מדהימות או לעבודה כייפית (דייבמאסטרים ) :וי:

צניחה חופשית : עשיתי באוסטרליה את ההכי גבוהה בעולם (בדיוק מעל המפרץ של באיירון ביי - למי שמכיר) .. חוויה מטורפת - האדרנלין מציף את הגוף , וגם הנוף היה מדהים ... בתור קורס לא נראה לי שאני אעשה - יקר מידי ולא נראה לי שיצא לי לצנוח יותר מידי ..

לכן בתוכנית מתישהו שאני יהיה מיליונר :אוי: - קורס טיס וקורס משיטים ...

אהה כן .. בבישולים , מחפש קורס לאפיה וקינוחים ... יש המלצות ?
"אלה הם חיי אני אומר לה , תמיד כשטוב אני מרגיש שרע ..."

#13 no worries

no worries

תינוק אלקטרו-מגנטי (לפחות לפי אחד המרצים שלי)

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 4111 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 22:54

לא הייתה פה שום התלבטות - ברור שקורס צניחה! :punk:
יש אנשים שיש להם פחד גבהים. אני אוהב לקרוא למה שיש לי "רבאק גבהים" - כמה שיותר גבוה יותר טוב.
עשיתי צניחת טנדם מ-15000 רגל, בנג'י מ-134 מטר ועוד סדרה של 9 קפיצות בנג'י ביום אחד (מ-45 מטר כל אחת).
אני פשוט מטורף על גבהים.
גם צלילה זה נחמד אבל החיידק הזה לא הדביק אותי כמו שהוא הדביק אחרים...

long you live and high you fly
and smiles you'll give and tears you'll cry
and all you touch and all you see
is all your life will ever be

Breathe, Pink Floyd, 1973

#14 Ibiza

Ibiza

:-)

• רשומים+
  • 1781 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 23:07

אחרי ששמעתי על שני מכרים שעסקו במשך שנים במצנחי רחיפה ועכשיו הם פגועים קשה לשארית חייהם, אני בחיים לא עושה דבר כזה. פחד מוות.
מצד שני, אני גם מפחדת לעשות באנג'י, אז אולי אני לא דוגמא? :unsure:
קורס צלילה עשיתי בתיכון ומאז כמעט ולא צללתי, חבל, והבנתי שככה רוב האנשים שעושים קורס. בארץ חוץ מבאילת אין ממש מקומות ששווה לצלול בהם (אולי לספינות טבועות, אבל זה לא הקטע שלי).
הצבעתי לקורס בישול, נראה לי ממש כיף לקבוע כמה סדנאות בישול ספציפיות, לדברים שאולי קצת קשה להכין לבד ממתכון- צליית בשר איכותית (אולי עם יישון ועישון בשר, יכול להיות להיט), סושי, סיני, מקסיקני, צרפתי... חברה שלי שעתה כאלו במרכז אצלה בבית והיה הצלחה אדירה וכסף לא רע בכלל.

תוכלי אולי להרחיב קצת...?

אני הייתי עושה איזה קורס נהיגה מקצועית (נהיגת מירוצים ו/או שליטה ברכב) - משהו בסגנון TRACK DAY שיש בעיקר באנגליה.
:-)
תמונה מצורפת

#15 Gilgamash

Gilgamash

אני כותב משמע אני משועמם

• רשומים+
  • 4057 הודעות:

פורסם 30/08/2006 - 23:10

צלילה ללא ספק.
תכננתי לעשות קורס החודש אבל זה נדחה כנראה לשבוע האחרון של החופש (15 באוקטובר) בשל בעיות בעלות אופי צבאי...

בתור אילתי שמתבייש להודות שעוד לא עשה את הקורס אני יודע שיש הרבה מקומות יפה לצלול בהם והחוויה מדהימה. הרבה יותר מצניחה שזה אדרנלין נטו.
Carpe Cerevisiam- Seize the Beer!

"You mean like a Humming bird?"
"With teeths"

No human being believes that any other human being has a right to be in bed when he himself is up. Robert Lynd

Newspapers are unable, seemingly, to discriminate between a bicycle accident and the collapse of civilisation. G.B Shaw

If Art is Resistance, and Resistance is Futile, then Art is Futile?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים