מעבר לתוכן

תמונה

מה זה פורום חברתי

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#16 אורח - אורח_רמי_*

אורח - אורח_רמי_*
  • אורחים

פורסם 30/01/2007 - 21:49

שלום לכולם, וברוכים הבאים לפורום
"דרומה" הוא פורום סטודנטים חברתי פעיל. הפורום לא קיים רק בעולמנו הוירטואלי אלא גם במציאות. והמציאות הזו תלויה רק בנו
מטרת הפורום (המציאותי והוירטואלי) לערב כמה שיותר סטודנטים בפעילות חברתית אקטיבית, במטרה להשפיע על מהלכים בחברה הישראלית ולהוביל למקום צודק ונכון יותר.- זה ייתכן זה אפשרי!!!
"דרומה" - הוא רק הספתח הדרומי של המעורבות הסטודנטאלית החברתית, שהגיע הזמן שתמצא בתוכנו. בחזוננו המגמה החברתית האקטיבית כאמירה חד משמעית צריכה להתפשט על כל הארץ, כמו שכתוב "מדרום תפתח הטובה". והדרום זה אנחנו.
"דרומה" יתמקד בשלושה מישורים:
1- אקטים חברתיים, הכוללים פעילות מחאתית, תקשורתית והובלת מאבקים ציבוריים למען צדק בחברה הישראלית. מה הם האקטים הללו? WELL הפורום פתוח להצעות. (לי יש כמה רעיונות שנראים לי חשובים מאד, וגם לאחרים, מי שיש לו ריון או עניין בוער שיעלה אותו בפורום בבקשה).
2- דיונים מעמיקים סביב עניין חברתי מסויים. בניגוד למגמה השטחית תקשורתית הרווחת סביבנו, המטרה במקרה הזה היא לדון בבעיות או נושאים חברתים "בוערים" ברצינות,לשמוע מספר עמדות ואז לגבש עמדה ואם יש צורך <span style='color:red'>דרך פעולה</span>. זה כמובן מזכיר לי את הדיון של אריאל ועינת אברהמי בנושא האימהות החד הוריות, זה נושא שכולנו צריכים לעסוק בו לעומק ,לא להסתמך על תמונות של ערוץ 2 במהדורת החדשות. את הדיונים ניתן לערוך כאן ובמסגרות ימי עיון , הרצאות באוניברסיטה, עם אנשים שמבינים בנושא.
3- פעילות הומנטרית חברתית- לדעתי, אי אפשר בלי זה. זה חשוב. לנו הסטודנטים יש הרבה משאבים לא מנוצלים ויכולת לתת (תתפלאו גם במובן החומרי וגם מבחינת כח אדם) אז למה שלא נעבוד חכם וניתן את מה שאפשר למי שצריך?

מי יכול להיות חבר "דרומה"- כל סטודנט באשר הוא, צריך רק מחוייבות לנושא ופתיחות לא מועטה לשמוע דעות אחרות.
איפה תפעל "דרומה"- בכל מקום בו אפשר להשפיע , להוביל, לשנות, להוסיף, פעיליות הפורום לא מוגבלות רק לבאר שבע וסביבתה , אבל לא נזניח את הדרום (בניגוד לגופים אחרים בארץ הזו)

במסגרת "דרומה" השאיפה לעבוד בשיתוף פעולה עם גופים היכולים ומעוניינים לקדם את המטרות החברתיות ש"דרומה" תציב לעצמה.

וכדי שבאמת יהיה דיון על מה הם הבעיות, או הפעולות החברתיות בהם צריך לשים דגש ב"דרומה" - אני משאירה את הדיון פתוח לכל מי שמעוניין ואכפת לו, אפשר להציע הצעות, לדון בשאלות שונות, לזום פעולות או לעלות בעיות.
כמו שהבנתם "דרומה" זו פתיחה די ראשונית למהלך שהגיע הזמן שסטודנטים יובילו בארץ (ולא יתעסקו רק בפולטיקה הפנימית שלהם, או יהיו אדישים למתרחש..), אז כל הצעה לגיבוש הפורום, הערה והארה תתקבל בברכה חמה.

ורק הערה קטנה לסיום:

ביום ראשון הבא אנחנו נפתח במבצע עם אגף הרווחה של עירייתבאר שבע לקראת שנת הלימודים, אז מי שיש לו ציוד לימודים שהוא לא צריך יותר, החל מילקוטים וכלה בשולחנות כתיבה, מחשבים, מדפסות, מנורות שולחן.. יש תלמידים ממשפחות מצוקה שצריכים כזה ציוד אז אל תזרקו בנתיים- פרטים בשבוע הבא (ברגע יסגרו כל הפרטים)

כל טוב לכולם,

#17 hannale

hannale

כסף

• רשומים+
  • 1155 הודעות:

פורסם 21/08/2007 - 10:09

מנהלת חדשה בפורום....

אני חושבת שזה מאד חשוב שיש לסטודנטים מקום לדון על נושאים חברתיים
אני רואה הרבה נושאים כאלה תחילתם של דיונים מאד חברתיים בפורומים אחרים
אז הנה ... יש כאן בדיוק את הבמה לעשות את זה
ואתם מוזמנים להתחיל ....

חוץ מזה, כמובן - זה המקום לחפש מתנדבים ולהציע רעיונות להתנדבויות
להחתים על עצומות בנושאים חברתיים
לספר על הפגנות
וגם על עוד פעילויות חברתיות וארגונים שאתם לוקחים בהם חלק ואולי עוד סטודנטים ירצו לשמוע ולהשתתף ...

אשמח לשמוע הצעות ייעול/שיפור/תוספות ועוד ...

ס סב סב קוץ' מילגה

never say never

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים