מעבר לתוכן

תמונה

פרויקט לימודי ערבית בחינם

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 אסף כץ

אסף כץ
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 24/03/2009 - 19:27

שלום,

שמי אסף כץ, לאחרונה התחלתי פרויקט אשר מטרתו לימוד ערבית בחינם. בתל אביב כבר התחלנו את הפרויקט ויש לנו קבוצה אחת, וכנראה שקבוצה נוספת תפתח בעוד זמן קצר. אנחנו מעוניינים לקיים את הפרויקט בכל רחבי הארץ.
לדעתנו, למידת ערבית הינה דבר חשוב מאוד כדי לקדם את יחסי הערבים יהודים בארץ וכיון שאין זה חובה ללמוד ערבית ברוב בתי הספר היהודים, מעטים הם היודעים לדבר ערבית. בנוסף, לרוב קורסים בערבית הם דבר לא זול במיוחד וגם לא נגיש כל כך ולכן רוב האנשים מוותרים על הרעיון די בקלות. העובדה שהלימודים נעשים בחינם יוצרת מעורבות התחלתית של אנשים לנושא היהודי ערבי ועוזרת ליצירת קבוצות היכולות ליצור דברים ביחד.
בנוסף, המורים הם בעלי מוטיביה גבוהה, שכן, הם לא מקבלים תשלום אלא עושים זאת מרצון אמיתי לקדם מעורבות יהודית ערבית.
המורים אינם חייבים להיות מורים מוסמכים כיון שהלימודים נעשים בעזרת ספר לימוד פשוט מאוד הכולל גם דיסק ובו ניתן להאזין לשיעורים. התשלום היחיד הוא למעשה בשביל לקנות את הספר (70 ש"ח, המורים לא משלמים).
הדבר דורש שעתיים בשבוע למשך מספר חודשים וכמובן שזהו תהליך דינמי בין התלמידים והמורה ולכן אין זוהי מחוייבות קשה מדי.
עיקר החיפוש שלנו הוא אחר מורים היודעים ערבית ועברית ברמה טובה, אם אתם לא בטוחים, תרימו טלפון או מייל ואפשר לבדוק את זה.
אם אתם מעוניינים להשתתף בתור מורים או תלמידים בבקשה צרו עמי קשר, לא דרך הפורום אלא בטלפון 0547582253 או עדיף במייל
jammingforpeace@gmail.com

שיהיה יום מצוין לכולנו,

אסף

#2 אורח - hilly

אורח - hilly
  • אורחים

פורסם 03/10/2009 - 23:00

ה קודם כל --- כל הכבוד על היוזמה!

א אשמח להצטרף לקבוצה שכזו.
נפתחת קבוצה באיזור ב"ש- ירושליים?

#3 אורח - assafkatz

אורח - assafkatz
  • אורחים

פורסם 05/10/2009 - 01:39

ה קודם כל --- כל הכבוד על היוזמה!

א אשמח להצטרף לקבוצה שכזו.
נפתחת קבוצה באיזור ב"ש- ירושליים?

#4 אורח - assaf katz

אורח - assaf katz
  • אורחים

פורסם 05/10/2009 - 01:43

אהלן הילי,

בבקשה שלחי לי מייל לכתובת מייל הבאה כדי שאוכל לתת לך יותר פרטים בנושא

יום טוב, וחג שמח

אסף

#5 hdan

hdan

חבר מן המניין במועדון הזהב

• גנרלים בדימוס
  • 10911 הודעות:

פורסם 05/10/2009 - 14:08

מדובר בערבית ספרותית או מדוברת?
ואם מדובר בערבית מדוברת, אז באיזה ניב?

מתכנת? יש מי שדואג לך! פורום תכנות.

המחשב עושה בעיות? פנו אליי ואתקן! פרטים בה"פ | מעביר שיעורים פרטיים בתכנות במגוון שפות. פרטים גם כן בה"פ

עד גמר המלאי / בכפוף לתקנון / אין כפל מבצעים / טל"ח / המשתמש שומר לעצמו את הזכות להפסיק את המבצעים בכל עת וללא הודעה מוקדמת.

#6 אורח - moria

אורח - moria
  • אורחים

פורסם 09/11/2009 - 00:22

אשמח גם לקחת חלק בכך!

moriashuker@yahoo.com

מוריה

#7 אורח - דנה

אורח - דנה
  • אורחים

פורסם 28/02/2010 - 02:59

אני מאוד מאוד אשמח לעבור את הקורס.
אני מנצרת עלית.
זה הדואר האלקטרוני שלי : ribin_dana@walla.com
אשמח אם תיתן לי פרטים על הקורס.
תודה מראש, דנה .

#8 אגוזי

אגוזי

ברונזה

• רשומים+
  • 893 הודעות:

פורסם 28/02/2010 - 13:07

שלום,

שמי אסף כץ, לאחרונה התחלתי פרויקט אשר מטרתו לימוד ערבית בחינם. בתל אביב כבר התחלנו את הפרויקט ויש לנו קבוצה אחת, וכנראה שקבוצה נוספת תפתח בעוד זמן קצר. אנחנו מעוניינים לקיים את הפרויקט בכל רחבי הארץ.
לדעתנו, למידת ערבית הינה דבר חשוב מאוד כדי לקדם את יחסי הערבים יהודים בארץ וכיון שאין זה חובה ללמוד ערבית ברוב בתי הספר היהודים, מעטים הם היודעים לדבר ערבית. בנוסף, לרוב קורסים בערבית הם דבר לא זול במיוחד וגם לא נגיש כל כך ולכן רוב האנשים מוותרים על הרעיון די בקלות. העובדה שהלימודים נעשים בחינם יוצרת מעורבות התחלתית של אנשים לנושא היהודי ערבי ועוזרת ליצירת קבוצות היכולות ליצור דברים ביחד.
בנוסף, המורים הם בעלי מוטיביה גבוהה, שכן, הם לא מקבלים תשלום אלא עושים זאת מרצון אמיתי לקדם מעורבות יהודית ערבית.
המורים אינם חייבים להיות מורים מוסמכים כיון שהלימודים נעשים בעזרת ספר לימוד פשוט מאוד הכולל גם דיסק ובו ניתן להאזין לשיעורים. התשלום היחיד הוא למעשה בשביל לקנות את הספר (70 ש"ח, המורים לא משלמים).
הדבר דורש שעתיים בשבוע למשך מספר חודשים וכמובן שזהו תהליך דינמי בין התלמידים והמורה ולכן אין זוהי מחוייבות קשה מדי.
עיקר החיפוש שלנו הוא אחר מורים היודעים ערבית ועברית ברמה טובה, אם אתם לא בטוחים, תרימו טלפון או מייל ואפשר לבדוק את זה.
אם אתם מעוניינים להשתתף בתור מורים או תלמידים בבקשה צרו עמי קשר, לא דרך הפורום אלא בטלפון 0547582253 או עדיף במייל

שיהיה יום מצוין לכולנו,

אסף

יוזמה מבורכת .
אגב, ישנה חובה ללמד ערבית ספרותית בכיתות חטיבת הביניים ( במגזר הדתי זה לרוב לא קורה..) יש ללמד שלוש שעות שבועיות שנתיות !!!
נכון, יש מנהלים שמנסים לעקוף את זה מכל מיני תירוצים אבל בגדול חשוב לדעת שחובה ללמוד ערבית בחטיבה.
אם זאת, יש עוד הרבה מה לעשות בנושא ..

כחלק מתוכנית הלימודים נתרגם לעברית כמה פסוקים נבחרים מהקוראן.
נשמע גם את דברי ההסתה בעזה ובכפרים הערביים בערבית ונתרגמם לעברית.
כך נלמד להכיר את שכנינו הטובים , הערבים המוסלמים.

ריפיל.... קלטנו את דרך המחשבה.... זה שתצעק כל הזמן לא יהפוך אותך ליותר צודק.
אולי כדאי ללמוד קצת יותר את התחום ... מה אתה אומר?
או שאולי אתה מעדיף להשאר בתחום הקל יותר -רגשות שנאה, בוז, התעלמות מהמציאות והנאיביות שאנחנו טובים מכל...

אל תשאלי שאלות ואני לא אגלה לך שקרים

You're walking. And you don't always realize it, but you're always falling. With each step you fall forward slightly. And then catch yourself from falling. Over and over, you're falling. And then catching yourself from falling. And this is how you can be walking and falling at the same time.

תמונה מצורפת תמונה מצורפת

#9 refill man

refill man

מהנדס חשמל וג'יגולו צומי

• רשומים+
  • 2123 הודעות:

פורסם 28/02/2010 - 13:15

ריפיל.... קלטנו את דרך המחשבה.... זה שתצעק כל הזמן לא יהפוך אותך ליותר צודק.
אולי כדאי ללמוד קצת יותר את התחום ... מה אתה אומר?
או שאולי אתה מעדיף להשאר בתחום הקל יותר -רגשות שנאה, בוז, התעלמות מהמציאות והנאיביות שאנחנו טובים מכל...

זה עדיף מאשר לחלום חלומות באספמיה שיהיה איתם שלום.
אותי מעניינים חיי יהודים ולי כואב על כול טיפת דם יהודית שנשפכת בגלל ניסיון לעשות איתם שלום.
כבר מקום המדינה השמאלנים עושים הסכמי מתן ומתן עם הערבים המוסלמים ובנתיים חוץ מאלפי אזרחים הרוגים לא הושג דבר.

השמאל הוא היחיד שמתעלם מהמציאות. המציאות לצערנו הרב היא מציאות קשה של להילחם או לחדול.
אני מאמין במדינה יהודית ובצידקתו של העם שלי לחיות כאן ללא רדיפות ובביטחון מלא.
אני לא תומך במאבק של הערבים המוסלמים נגד העם שלי ונגד המדינה שלי.

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

#10 אגוזי

אגוזי

ברונזה

• רשומים+
  • 893 הודעות:

פורסם 28/02/2010 - 14:39

זה עדיף מאשר לחלום חלומות באספמיה שיהיה איתם שלום.
אותי מעניינים חיי יהודים ולי כואב על כול טיפת דם יהודית שנשפכת בגלל ניסיון לעשות איתם שלום.
כבר מקום המדינה השמאלנים עושים הסכמי מתן ומתן עם הערבים המוסלמים ובנתיים חוץ מאלפי אזרחים הרוגים לא הושג דבר.

השמאל הוא היחיד שמתעלם מהמציאות. המציאות לצערנו הרב היא מציאות קשה של להילחם או לחדול.
אני מאמין במדינה יהודית ובצידקתו של העם שלי לחיות כאן ללא רדיפות ובביטחון מלא.
אני לא תומך במאבק של הערבים המוסלמים נגד העם שלי ונגד המדינה שלי.

בזה לפחות אנחנו חושבים אותו דבר. גם אותי מעניינים חיי יהודים, גם אני מאמינה במדינה יהודית ובצידקת עמי לחיות כאן ללא רדיפות ובביטחון.
המחלוקת ביננו היא לא על המה אלא על האיך. לא השכלנו כל השנים למצוא פתרון נכון לאוכלוסיה הערבית בתוכנו, אין לה שיויון, אין לה תחושת שייכות ויתכן מאוד שהבאנו על עצמנו מצב אפשרי שבו נהפוך למדינה דו-לאומית....
לטעמי, לא נוכל לשלוט בכוח באוכלוסיה אזרחית המחפשת הגדרה לאומית. זה לא הוכיח את עצמו בכל המאבקים הלאומיים שהיו ( ישראל דוגמה טובה לכך ), הבעיות החברתיות והכלכליות של המדינה החריפו כל כך עד שאין לחברה את היכולת לתמוך , בכל פרמטר שתבחר, בהמשך הישיבה בשטחים. פשרה טריטוריאלית היא הכרח, אולי אפילו הכרח לאומי, אם אנחנו רוצים להציל את החברה שלנו מקריסה מוחלטת. מדינה פלסטינאית, נדמה לי, היא כבר דבר שברור שיהייה, והשאלה היא רק כמה זמן יעבור וכמה אנשים עוד ימותו בדרך ועדיף שתהייה לנו מילה כלשהי בנוגע אליה ( גבולות, צבא, וכו... ) מאשר להתעלם.
המחשבה שתוכל להעלים את הערבים בכוח הזרוע היא, לדעתי, לכל הפחות, נאיבית , שלא לומר מילים חריפות יותר. לא תוכל להתעלם מנוכחותם ולא תוכל להעלים את צרכיהם ומאוויהם רק כי הם שונים משלך.
החוכמה תהייה, איך להביא למצב שכל צד באזור יוכל לקבל את צרכיו מבלי לבטל את האחר.
אני מסכימה איתך שכרגע, כנראה, אין ממש אם מי לדבר, אגב לא רק אצלם, גם אצלנו..... המנהיגים הגדולים כבר לא איתנו ונצטרך כנראה להמתין עד שיקומו כאלה בשני הצדדים.

You're walking. And you don't always realize it, but you're always falling. With each step you fall forward slightly. And then catch yourself from falling. Over and over, you're falling. And then catching yourself from falling. And this is how you can be walking and falling at the same time.

#11 דרדסבא

דרדסבא

אבל עכברים לא מבינים שיש הבדל בין בגדים חדשים לישנים :(

• רשומים+
  • 6267 הודעות:

פורסם 28/02/2010 - 14:49

וכאן הדיון תם.
תודה.

#12 אגוזי

אגוזי

ברונזה

• רשומים+
  • 893 הודעות:

פורסם 28/02/2010 - 14:50

וכאן הדיון תם.
תודה.

צודק !!!
האם זה כי חצבנו יותר מידי בנושא.. או שאתה מסכים?

#13 דרדסבא

דרדסבא

אבל עכברים לא מבינים שיש הבדל בין בגדים חדשים לישנים :(

• רשומים+
  • 6267 הודעות:

פורסם 28/02/2010 - 15:25

צודק !!!
האם זה כי חצבנו יותר מידי בנושא.. או שאתה מסכים?

בגלל שזה לא נושא השרשור.
אתם מוזמנים לפתוח נושא חדש ב"בארץ ובעולם".

#14 אורח - כליל

אורח - כליל
  • אורחים

פורסם 02/03/2010 - 14:55

יוזמה מבורכת למדיי,
אני מירושלים, אשמח מאוד לקחת חלק!
זה המייל שלי clil3eyal@gmail.com
יום טובבבב
כליל

#15 אורח - ברור

אורח - ברור
  • אורחים

פורסם 10/03/2010 - 23:54

שלום, אני אשמח מאוד ללמוד ערבית מדוברת.האם התחלתם כבר?ישנה אפשרות להצטרף?אני מאזור ירושלים.האימייל שלי הוא-party87@walla.com

1 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 1 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים