מעבר לתוכן

זה לא הזמן לקנות מניות ברזילאיות?

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 אורח - צ'ילבה

אורח - צ'ילבה
  • אורחים

פורסם 20/05/2010 - 18:16

(טווח של שנה)

http://www.google.co...t=ob&q=NYSE:EWZ

המחיר נראה זול בצורה מלאכותית...

#2 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 20/05/2010 - 18:42

לא.
כלבים נובחים עלינו, הדלת סגורה
הבית שגדלנו בו עומד למכירה
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

שנים הפכו היסטוריה, אל תביט לאחור
כל מי שכבר איננו כאן הלך בלי לחזור
ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#3 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 20/05/2010 - 18:55

טוב נו, קצת יותר ברצינות:

כדי לענות על השאלה הזאת צריך לשאול קודם כל מהו מחיר זול, ואחרי שנענה על השאלה הזאת צריך לדעת איך מבדילים בין משהו שהוא זול בצורה מלאכותית לבין משהו שהוא זול בצורה לא מלאכותית (או "טבעית". אגב, מה זה זול בצורה לא מלאכותית?).

על סמך מה אתה קובע שהמחיר הוא זול?
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#4 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 21/05/2010 - 23:24

טוב נו, קצת יותר ברצינות:

כדי לענות על השאלה הזאת צריך לשאול קודם כל מהו מחיר זול, ואחרי שנענה על השאלה הזאת צריך לדעת איך מבדילים בין משהו שהוא זול בצורה מלאכותית לבין משהו שהוא זול בצורה לא מלאכותית (או "טבעית". אגב, מה זה זול בצורה לא מלאכותית?).

על סמך מה אתה קובע שהמחיר הוא זול?

אינטואיציה - המשברון בברזיל זמני ולכן לדעתי: שער 75 - מחיר בסדר - שער 60 מחיר מצוין (ולכן קניתי בכמה אלפי דולרים אתמול).

#5 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 22/05/2010 - 18:25

אינטואיציה - המשברון בברזיל זמני ולכן לדעתי: שער 75 - מחיר בסדר - שער 60 מחיר מצוין (ולכן קניתי בכמה אלפי דולרים אתמול).

סכנת נפשות.

ניכר שה"סיבה" לקניה שעשית היא משהו לא ממש מוגדר ודי אקראי בסך הכל. אין שום ניתוח בבסיס הקניה הזו, אפילו לא טכני - סתם אינטואיציה שאולי תתברר כנכונה ואולי לא.

אמנם מחירי המניות בברזיל (כמו בכל העולם) ירדו משמעותית בשבועות האחרונים ולכן נראים על פניו כאטרקטיביים, אבל תרשה לי להזכיר לך שמי שאסף סחורה אחרי ירידה של כ-10% בתחילת המפולת לפני כשנתיים וחצי הפסיד את התחתונים. אבל יש דבר אפילו גרוע יותר שעלול לקרות: אתה יכול להרוויח עכשיו על המניות הברזילאיות שקנית, להרגיש שהאינטואיציה שלך היא ברומטר אמין ולהמשיך לעשות את אותו הדבר (כלומר קניה אקראית של נכסים פיננסיים) רק הפעם בסכומים הולכים וגדלים, כי אם החושים שלי כל כך בריאים ומוכיחים את עצמם למה להיות פראייר ולהיכנס ב-X שקלים? אני נכנס ב-2X! וכך הלאה וכך הלאה, עד הסוף הבלתי נמנע.

שלא תבין לא נכון, בהחלט יתכן שהשווקים בדרך לסיבוב פרסה חד ושאתה הולך להביא את הבוננזה בשבועות הקרובים (אני לא בטוח בזה, אבל זה בהחלט אחד מכמה תרחישים אפשריים). אבל הגישה שאני מזהה כאן היא כזו שאם תתמיד בה תוביל אותך לאבדון וחבל.
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#6 אורח - אורח יעקב

אורח - אורח יעקב
  • אורחים

פורסם 22/05/2010 - 21:11

הם הולכים לעוף מהמונדיאל במשחק הדחה מול ארגנטינה.

זה יכניס שם את כולם לדכאון. אז לא כדאי...

#7 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 25/05/2010 - 18:10

סכנת נפשות.

ניכר שה"סיבה" לקניה שעשית היא משהו לא ממש מוגדר ודי אקראי בסך הכל. אין שום ניתוח בבסיס הקניה הזו, אפילו לא טכני - סתם אינטואיציה שאולי תתברר כנכונה ואולי לא.

אמנם מחירי המניות בברזיל (כמו בכל העולם) ירדו משמעותית בשבועות האחרונים ולכן נראים על פניו כאטרקטיביים, אבל תרשה לי להזכיר לך שמי שאסף סחורה אחרי ירידה של כ-10% בתחילת המפולת לפני כשנתיים וחצי הפסיד את התחתונים. אבל יש דבר אפילו גרוע יותר שעלול לקרות: אתה יכול להרוויח עכשיו על המניות הברזילאיות שקנית, להרגיש שהאינטואיציה שלך היא ברומטר אמין ולהמשיך לעשות את אותו הדבר (כלומר קניה אקראית של נכסים פיננסיים) רק הפעם בסכומים הולכים וגדלים, כי אם החושים שלי כל כך בריאים ומוכיחים את עצמם למה להיות פראייר ולהיכנס ב-X שקלים? אני נכנס ב-2X! וכך הלאה וכך הלאה, עד הסוף הבלתי נמנע.

שלא תבין לא נכון, בהחלט יתכן שהשווקים בדרך לסיבוב פרסה חד ושאתה הולך להביא את הבוננזה בשבועות הקרובים (אני לא בטוח בזה, אבל זה בהחלט אחד מכמה תרחישים אפשריים). אבל הגישה שאני מזהה כאן היא כזו שאם תתמיד בה תוביל אותך לאבדון וחבל.

כאן מדובר במחיר נמוך ב - 20% - 25% מהמחיר שלי נראה כנכון. אני גם לא מפחד שהמחיר ירד אפילו בעוד 50% כי אני לא צריך את הכסף בטווח השנה-שנתיים הקרובות ולא קשור אליו רגשית.

ולא - יש גבול עם כמה כסף אני לוקח סיכון והשאר (רוב התיק שלי) מורכב מאג"חים, פק"מים וכו', וקרן מניות שמשקיעה באזור סין.

יש לי תחושה שהעניין עם ברזיל יסתדר בקרוב... או לא. :-)

#8 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 26/05/2010 - 00:07

כאן מדובר במחיר נמוך ב - 20% - 25% מהמחיר שלי נראה כנכון.

ולמה נראה לך שזהו המחיר ה"נכון"? תחושת בטן?
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#9 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 27/05/2010 - 08:13

כאן מדובר במחיר נמוך ב - 20% - 25% מהמחיר שלי נראה כנכון. אני גם לא מפחד שהמחיר ירד אפילו בעוד 50% כי אני לא צריך את הכסף בטווח השנה-שנתיים הקרובות ולא קשור אליו רגשית.

ולא - יש גבול עם כמה כסף אני לוקח סיכון והשאר (רוב התיק שלי) מורכב מאג"חים, פק"מים וכו', וקרן מניות שמשקיעה באזור סין.

יש לי תחושה שהעניין עם ברזיל יסתדר בקרוב... או לא. :-)

איך החלטת מה המחיר הנכון?
למצוא מחיר נכון של חברה בודד זה לא עסק של מה בכך, אז מחיר נכון של מדד שכולל הרבה מאוד חברות זה בכלל סיפור מההפטרה.

#10 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 27/05/2010 - 08:33

ולמה נראה לך שזהו המחיר ה"נכון"? תחושת בטן?

איך החלטת מה המחיר הנכון?
למצוא מחיר נכון של חברה בודד זה לא עסק של מה בכך, אז מחיר נכון של מדד שכולל הרבה מאוד חברות זה בכלל סיפור מההפטרה.

טוב, אין באמת דבר כזה המחיר הנכון אלא המחיר הנכון כפונקציה של נזילות שההשקעה (עניין אישי) ומשך הזמן שאתה מוכן לשכוח ממנו.

אם תשקיע בתרכובת מניות בכלכלת סין, ברזיל או אמריקה מה הסיכוי שהתרכובת תעלה בממוצע מעבר למדד המחירים לצרכן אם תשכח מהכסף למשך 50 שנה? למשך 25 שנה? 5 שנים? שנה? לא ברור אבל לי נשמע שהסיכוי גבוה (גם תשובה לשאלה האחרונה - שנה).

עכשיו יש התמוטטות מסויימת ולדעתי אם לא צריך את הכסף בקרוב (נניח שנה) אז עדיף להשקיע חלק גדול ממנו (לדעתי 30%-50%) במניות ורצוי בברזיל (למרות הקשר עם אירן וטורקיה, אבל שוב זה עניין אינדיבידיואלי).

#11 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 28/05/2010 - 18:17

טוב, אין באמת דבר כזה המחיר הנכון אלא המחיר הנכון כפונקציה של נזילות שההשקעה (עניין אישי) ומשך הזמן שאתה מוכן לשכוח ממנו.

אם תשקיע בתרכובת מניות בכלכלת סין, ברזיל או אמריקה מה הסיכוי שהתרכובת תעלה בממוצע מעבר למדד המחירים לצרכן אם תשכח מהכסף למשך 50 שנה? למשך 25 שנה? 5 שנים? שנה? לא ברור אבל לי נשמע שהסיכוי גבוה (גם תשובה לשאלה האחרונה - שנה).

עכשיו יש התמוטטות מסויימת ולדעתי אם לא צריך את הכסף בקרוב (נניח שנה) אז עדיף להשקיע חלק גדול ממנו (לדעתי 30%-50%) במניות ורצוי בברזיל (למרות הקשר עם אירן וטורקיה, אבל שוב זה עניין אינדיבידיואלי).

טיב המחיר הוא בכלל לא פונקציה של נזילות ומשך ההשקעה הנדרשים. מה שציינת זה מה שעשוי להגביל אותך אולי באפיק ההשקעה (כלומר נניח מניות או אגחים), אבל לא במחירים. מחיר זול או יקר ביחס למה ששווה הנכס שאתה קונה, והדרך הכי טובה למדוד שווי של נכס היא על פי רווח עתידי צפוי ודרישות שלך (שזה כבר באמת סובייקטיבי). אני למשל לא מוכן בדרך כלל להשקיע במשהו שהמחיר שלו הוא יותר משני שליש המחיר הנדרש כדי לקבל רווח של 15% בשנה בהתאם לציפיות שלי.

#12 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 03/10/2010 - 07:17

סבבה, מכרתי בשער של 76.

#13 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 03/10/2010 - 11:58

:כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: