מעבר לתוכן

תמונה

רוצה להתחיל להשקיע בבורסה - מה עושים?

• Please log in to reply
24 replies to this topic

#16 אורח - אורח_אלי_*

אורח - אורח_אלי_*
  • אורחים

פורסם 09/10/2007 - 01:59

נכנסתי, ראיתי את המדד שלכם לבחינת קרנות נאמנות... לפי דעתי, זמן הבחינה הוא על פרק זמן קצר מדי, כמו כן מדד שארפ הוא לא כלי מהימן לבדקית סיכון כיוון שהוא משתמש בסטיית תקן של התשואה. באתר שלכם כתוב "בטווח הארוך קיים יחס ישר בין תשואה לסיכון", דבר שאינו נכון חלוטין אם מודדים סיכון כסטיית תקן.

שלום ברי
ראשית תודה על המשוב.
אנחנו משתמשים, לקרנות שיש עבורן נתונים, בפרקי זמן של 3 שנים, מדוע לדעתך זה פרק זמן קצר מידי? מה לדעתך פרק זמן סביר למדידה?
עוד מעניין אותי לדעת מדוע לדעתך מדד שארפ אינו כלי מהימן? האם בגלל ההנחה של יחס ישר בין תשואה לסטיית תקן?
אשמח אם תפרט יותר.
תודה

#17 Berry

Berry

-=42=-

• מנהלי פורום
  • 5162 הודעות:

פורסם 09/10/2007 - 02:17

שלום ברי
ראשית תודה על המשוב.
אנחנו משתמשים, לקרנות שיש עבורן נתונים, בפרקי זמן של 3 שנים, מדוע לדעתך זה פרק זמן קצר מידי? מה לדעתך פרק זמן סביר למדידה?
עוד מעניין אותי לדעת מדוע לדעתך מדד שארפ אינו כלי מהימן? האם בגלל ההנחה של יחס ישר בין תשואה לסטיית תקן?
אשמח אם תפרט יותר.
תודה

לפי דעתי, ביצועי קרן נמדדים לפחות על פני 10 שנים. כיוון שבארץ יש מעט מאוד כאלה, אפשר להתגמש על 5 שנים- הבעיה שנוצרת בגלל זה היא שכל הנתונים הם לגבי שוק שורי, מפספסים את ביצועי הקרן בעת הירידות של הבועה. זאת אחת הסיבות שבגללן אני לא ממליץ להשקיע בקרנות בישראל- אם אין מספיק מידע עדיף לשים את הכסף בתעודת סל.

בקשר למדד שארפ, אני טוען שהוא לא כלי מהימן בגלל השימוש בסטיית תקן, שאיתה יש לפחות 2 בעיות: אחת, שציינת, ההנחה שיש קשר בינה לתשואה (מחקרים הוכיחו שאין קשר בין ביטא לתשואה). הבעיה השניה היא שאני לא מסכים שסטיית תקן מייצגת סיכון- סיכון, לפי דעתי, הוא האפשרות להפסיד חלק מסכום ההשקעה. בקרנות נאמנות, הסיכון הוא לא לעקוף את המדד בטווח הארוך (כי כל אחד בלי שום ידע יכול לקבל את תשואת המדד), וזאת בהנחה שהמדדים בטווח הארוך מראים תשואה חיובית. לפי ההגדרה הזאת, אין שום סיבה להכניס את סטיית התקן של ביצועי הקרן לאומדן הסיכון.
"the best way to predict the future is to create it"
"life is a journey, not a destination"

No credit for you! come back- one year

#18 Edward

Edward

Docendo Discimus

• רשומים+
  • 920 הודעות:

פורסם 28/04/2008 - 18:56

לפי דעתי, ביצועי קרן נמדדים לפחות על פני 10 שנים. כיוון שבארץ יש מעט מאוד כאלה, אפשר להתגמש על 5 שנים- הבעיה שנוצרת בגלל זה היא שכל הנתונים הם לגבי שוק שורי, מפספסים את ביצועי הקרן בעת הירידות של הבועה. זאת אחת הסיבות שבגללן אני לא ממליץ להשקיע בקרנות בישראל- אם אין מספיק מידע עדיף לשים את הכסף בתעודת סל.

יש עוד בעיה בקרנות נאמנות - הרבה פעמים קרנות משנות מדיניות השקעה או מנהל קרן, ואז העבר מפסיק מיד להיות רלונטי. בכל מקרה אני לא מאמין שמשקיע מן השורה או אפילו יועץ השקעות יכולים להצביע על מנהל השקעות טוב. מה עוד, אני לא חושב שזה חכם לשלם 3%-4% בעמלות לקרן בשנה, אם אפשר לקנות תעודת סל על המדד.

אישית ההמלצה שלי לאנשים חדשים שמתעניינים בבורסה, לקרוא כמה שיותר ולבחור להם איזושהי דמות לחיקוי וללמוד עליו. כדאי גם לשים איזה סכום כסף אמיתי ולהשתפשף עליו, מתוך הנחה שזה בסדר להפסיד אותו כשכר לימוד. איך אומרים, באמת אין ארוחות חינם.

תמונה מצורפת

אתר פיננסי למשקיעי ערך: www.long.co.il
האתר מכיל דיונים על השקעות ספציפיות, מאמרים, ספרים ומונחים.

#19 אורח - Guest_-עידו_*

אורח - Guest_-עידו_*
  • אורחים

פורסם 06/08/2008 - 13:14

ואם יש דרישה כזו, הרי שהסכום המינימלי הוא די נמוך בד"כ (10,000-5,000 שקל).

שלום, ומצטער על ההקפצה....
בעקבות דברים שקראתי כאן בפורום התפלאתי לקרוא את המשפט הזה. ממה שידוע לי (גם משיחות בעבר עם כמה מקומות וגם מחיפוש בגוגל של המילים: היקף מינימלי ניהול תיק השקעות) מדובר בד"כ במינימום של מאה אלף ש"ח. אז מה הפער? איפה ואיך אפשר להשקיע סכומים של עשרות אלפים בודדים?

#20 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 06/08/2008 - 13:18

שלום, ומצטער על ההקפצה....
בעקבות דברים שקראתי כאן בפורום התפלאתי לקרוא את המשפט הזה. ממה שידוע לי (גם משיחות בעבר עם כמה מקומות וגם מחיפוש בגוגל של המילים: היקף מינימלי ניהול תיק השקעות) מדובר בד"כ במינימום של מאה אלף ש"ח. אז מה הפער? איפה ואיך אפשר להשקיע סכומים של עשרות אלפים בודדים?

אין מצב, המינימום לתיק עצמאי הוא הרבה פחות מ-100K. מה שכן, יכול להיות שהמינימום לתיק מנוהל הוא 100K, ואז זה דווקא נחשב לנמוך יחסית (בדרך כלל זה סביב ה-250K ככל הידוע לי).
עשרות אלפים בודדים ניתן להשקיע עצמאית דרך ברוקר, או להיקרע בעמלות ולעשות את זה דרך הבנק.

#21 אורח - Guest_-עידו_*

אורח - Guest_-עידו_*
  • אורחים

פורסם 06/08/2008 - 14:07

אין מצב, המינימום לתיק עצמאי הוא הרבה פחות מ-100K. מה שכן, יכול להיות שהמינימום לתיק מנוהל הוא 100K, ואז זה דווקא נחשב לנמוך יחסית (בדרך כלל זה סביב ה-250K ככל הידוע לי).
עשרות אלפים בודדים ניתן להשקיע עצמאית דרך ברוקר, או להיקרע בעמלות ולעשות את זה דרך הבנק.

אז זאת ההבחנה? בין תיק מנוהל לאחד שלא מנוהל?
במה ניתן להשקיע שם? כל דבר שנסחר בבורסה? מניות,קרנות נאמנות, מקמים, איגרות חוב וכו?
איך הולכות העמלות שם? איך אני מברר את זה (מעבר ללהתקשר להרבה בתי השקעות ולשאול אותם, יש ריכוז של זה איפה שהוא)?
והכי חשוב, האם זה משתלם לאנשים "סולידיים", שמשקיעים במק"מים וקרנות נאמנות?

תודה על העזרה...

#22 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 06/08/2008 - 14:39

אז זאת ההבחנה? בין תיק מנוהל לאחד שלא מנוהל?

אכן כך, המינימום לתיק מנוהל הוא די גבוה.

במה ניתן להשקיע שם? כל דבר שנסחר בבורסה? מניות,קרנות נאמנות, מקמים, איגרות חוב וכו?

בגדול כן. יש דברים שצריך לאשר במיוחד או לתת בשבילם ערבונות כמו אופציות מעו"ף.

איך הולכות העמלות שם? איך אני מברר את זה (מעבר ללהתקשר להרבה בתי השקעות ולשאול אותם, יש ריכוז של זה איפה שהוא)?

תבדוק כאן לגבי עמלות ודרישות לפתיחת תיק. אני חושב שזה גם עודכן לא מזמן, תסתכל בסוף השרשור. בכל אופן, גם אם זה לא מעודכן, זה צריך לתת לך מושג לגבי עלויות.

והכי חשוב, האם זה משתלם לאנשים "סולידיים", שמשקיעים במק"מים וקרנות נאמנות?

סביר מאוד להניח שכן. למעשה, ככל שהאפיק יותר סולידי ככה זה יותר משתלם (הפרשי העמלות נהיים מהותיים יותר), השאלה היא יותר של כמות, כי מתחת לסכום מסויים דמי ההערבה וכדומה כבר הופכים את זה ללא כדאי.

תודה על העזרה...

בכיף :)

#23 אורח - אורח - רועי

אורח - אורח - רועי
  • אורחים

פורסם 28/02/2009 - 15:49

אני לא מבין גדול בתחום, אבל נראה לי שכל המושגים שזרקתם על סוגי ניתוחים שונים וכו' קצת יסבכו בנאדם בלי רקע בכלל. וגם בכלל נשמעים מאיימים.

יש פרוייקט שהבורסה של ת"א והרשות לניירות ערך פתחו בכתובת http://www.kesef.org.il/

זה לא ילמד אותך איך לסחור, אבל לפחות יאפשר לך להתחיל לקרוא מדורי כלכלה בלי להרגיש לגמרי אדיוט :)
מעבר לזה זה גם יעזור לך להבין דברים בסיסיים כמו לדוגמא "לסגור את הכסף במק"מ//פק"מ זה לא הדבר הכי סולידי שאפשר לעשות", "להשקיע במנייה של חברה בודדת עלול להיות הרבה יותר מסוכן מלהשקיע במדד שלם (וגם תלמד מה זה אומר להשקיע במדד שלם בעזרת תעודות סל, נגזרים קרנות וכו' וכו')"

בקיצור לא חייבים להיות "משקיעים חכמים" בשביל להבין שיש דרכים טיפה יותר חכמות להשקיע את הכסף שלנו מאשר לסגור אותו בבנק ולחכות שיעלה אבק.

בהצלחה.

רועי

#24 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 06/09/2009 - 19:46

בתור מישהו שממש לא הבין בהשקעות, וקרא ספרים, חקר מומחים, נפגש עם יועצים וכו', אני חייב להעיד שהמדריך הכי טוב ברשת שממש הסביר לי, תכלס, איך להשקיע בבורסה ואיך להכנס להשקעה בשוק ההון בשכל, בלי פזיזות, ובעיקר בלי הרבה בלבולי מוח, נמצא בבלוג המדריך לניהול השקעות. אני ממליץ לקרוא. זה יחסוך הרבה דמעות אחר כך...

#25 אורח - מעיין

אורח - מעיין
  • אורחים

פורסם 08/09/2010 - 02:22

אני חדש בעניין ! מאוד חדש. כך שאני לא מבין דבר בהשקעות.

מה צריך לעשות? מאיפה ללמוד? מה ללמוד? במה להשקיע? סוגי השקעות? איך לעקוב? איך לעשות חישובים (גרפים וכ"ד)?

המון שאלות, איפה מוצאים תשובות?

שלום. יש מקומות רבים להוציא מהם ידע בסיסי

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים