מעבר לתוכן

תמונה

דיון על מוסר אבסולוטי

• Please log in to reply
63 replies to this topic

#61 Tziff5

Tziff5

אני לא גזען - אני שונא את כולם באופן שווה

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 27/11/2009 - 20:13

אני חושב שאת מתבלבלת בין מוסר לבין כללים.
מה שאת מגדירה כמוסר אבסולוטי הוא לא מה שאנחנו הגדרנו כאן כמוסר אבסולוטי, אלא סט של כללים שקבוצת פרטים מצייתת להם.
מוסר אבסולוטי לא כופה התנהגות על אף אחד, בניגוד לכללים של החברה.
מוסר אבסולוטי הוא מוסר שנכון אבסולוטית, ללא תלות בבני אדם. כך הגדרנו את המושג "מוסר אבסולוטי" בשרשור הזה. מההגדרה הזו נובע שבני אדם לא "מגיעים להסכמה" על המוסר האבסולוטי, אלא מגיעים להסכמה על סט כללים כלשהו, בלי שום קשר למוסר אבסולוטי. אם סט הכללים הזה מביא כל אדם, גם אם הוא לא שייך לקבוצה, לכל מטרה, גם אם היא לא מטרת הקבוצה, אז סט הכללים הזה הוא אבסולוטי. זו ההגדרה בשרשור הזה למוסר אבסולוטי.

סט הכללים שהקבוצה מגדירה, שאת קוראת לו "מוסר קבוצתי" (הגדרה שאני לא כ"כ מבין את המשמעות שלה, ד"א), זה לא מוסר אבסולוטי.

דרך אגב, איפה הגדרת "מוסר"?

its better to be drunk than to be smart.
666 is evil, but 25.806975801127880315188420605149 is the root of all evil.
it's so simple to be wise. just think of something stupid to say, and dont say it!
women - can't live with them, can't successfully refute their hypothesis.
z

#62 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 08/03/2010 - 20:51

בעקבות הדיון בקפה חשבתי להעלות גם פה:
אם כבר מדברים על מוסר אולי באמת כדאי להכניס את מי שהניח את הבסיס למוסר המערבי. ותודה לפורום דיבייט:

זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#63 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 08/03/2010 - 21:09

אם כבר מדברים על מוסר אולי באמת כדאי להכניס את מי שהניח את הבסיס למוסר המערבי.[center]

אני לא יודע למה אתה מתכוון.
בכל מיקרה, לדעתי מי שהגה את המושג "מוסר" (או לפחות את הרעיון שעומד מאחוריו) זה אותו אדם שהגה את המילה "מטרה".
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#64 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 08/03/2010 - 21:15

לא את המושג עצמו, אלא את הבסיס למוסר המערבי. לי אישית אני חייב לציין יש כמה בעיות עם המוסר של קאנט אבל זה בסיס טוב להתפתח ממנו בדיון כזה
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים