מעבר לתוכן

תמונה

לקנות או לשכור?

• Please log in to reply
12 replies to this topic

סקר: לקנות או לשכור? (7 משתמשים הצביעו בסקר)

מה לעשות?

1. לקנות דירה גדולה יותר (2 הצבעות [28.57%])

אחוז ההצבעה: 28.57%

2. לשכור דירה גדולה יותר (3 הצבעות [42.86%])

אחוז ההצבעה: 42.86%

3. להצטופף בכיף (2 הצבעות [28.57%])

אחוז ההצבעה: 28.57%

הצבע אורחים אינם יכולים להצביע

#1 erano

erano

כסף

• רשומים+
  • 1467 הודעות:

פורסם 02/11/2009 - 15:08

...?

#2 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 03/11/2009 - 10:15

אוהו, שאלת מיליון הדולר, תרתי משמע...

למען האמת זה יותר מתאים לדעתי לפורום צרכנות מאשר לפורום הורות, שם גם נראה לי שתהיה יותר היענות אבל היו שם בעבר כבר כמה וכמה שרשורים כאלה. בחיי שכשראיתי את הכותרת של השרשור ותהיתי על הקשר שלה לפורום הורות חשבתי שמישהו שואל אם כדאי לקנות או לשכור עריסה... :)

אין תשובה חד משמעית על השאלה הזו, זה תלוי במיליון דברים: איפה אתם רוצים לקנות, איפה אתם מתכננים לגור בעתיד המעט רחוק יותר, מהו ההון העצמי שלכם, האם ועד כמה תהיה עזרה מההורים, מהו מחיר הדירה, והשאלה הכי גדולה לדעתי היא מהי התחזית שלכם לגבי מחירי הדירות במקום שבו אתם שוקלים לקנות. כמו כן אתם צריכים לדעת "לתמחר" פחות או יותר שיקולים לא כלכליים סובייקטיביים שלכם, כמו למשל עד כמה חשובה לכם תחושת הבטחון שאף בעל בית לא יזרוק אתכם מהדירה כי הוא צריך אותה לבן שלו, תחושת השייכות וכו'. הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת הוא שהטענה כאילו מגורים בשכירות היא "זריקת כסף לפח" היא טענה רווחת אמנם אבל שגויה מהיסוד.
כלבים נובחים עלינו, הדלת סגורה
הבית שגדלנו בו עומד למכירה
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

שנים הפכו היסטוריה, אל תביט לאחור
כל מי שכבר איננו כאן הלך בלי לחזור
ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#3 יתוש יבשוש

יתוש יבשוש

מזדקן...

• רשומים+
  • 2427 הודעות:

פורסם 08/11/2009 - 23:18

למען האמת זה יותר מתאים לדעתי לפורום צרכנות מאשר לפורום הורות, שם גם נראה לי שתהיה יותר היענות אבל היו שם בעבר כבר כמה וכמה שרשורים כאלה. בחיי שכשראיתי את הכותרת של השרשור ותהיתי על הקשר שלה לפורום הורות חשבתי שמישהו שואל אם כדאי לקנות או לשכור עריסה... :)

אין תשובה חד משמעית על השאלה הזו, זה תלוי במיליון דברים: איפה אתם רוצים לקנות, איפה אתם מתכננים לגור בעתיד המעט רחוק יותר, מהו ההון העצמי שלכם, האם ועד כמה תהיה עזרה מההורים, מהו מחיר הדירה, והשאלה הכי גדולה לדעתי היא מהי התחזית שלכם לגבי מחירי הדירות במקום שבו אתם שוקלים לקנות. כמו כן אתם צריכים לדעת "לתמחר" פחות או יותר שיקולים לא כלכליים סובייקטיביים שלכם, כמו למשל עד כמה חשובה לכם תחושת הבטחון שאף בעל בית לא יזרוק אתכם מהדירה כי הוא צריך אותה לבן שלו, תחושת השייכות וכו'. הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת הוא שהטענה כאילו מגורים בשכירות היא "זריקת כסף לפח" היא טענה רווחת אמנם אבל שגויה מהיסוד.

בצורה דיי מפליאה, אני לגמרי מסכים איתך. לא כלכלי לקנות, עדיף לשמור את הכסף בחסכונות ולשכור.
[/right]

I have found the inner light!
it was hiding in the fridge

...

#4 erano

erano

כסף

• רשומים+
  • 1467 הודעות:

פורסם 09/11/2009 - 17:33

בצורה דיי מפליאה, אני לגמרי מסכים איתך. לא כלכלי לקנות, עדיף לשמור את הכסף בחסכונות ולשכור.

היום בעל הבית הודיע שהוא מוכר את הבית עם תום החוזה בינואר :(

#5 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 09/11/2009 - 20:39

היום בעל הבית הודיע שהוא מוכר את הבית עם תום החוזה בינואר :(

זה לא אומר שהוא שהקונה לא קונה למען השכרה...
או במילים אחרות, אפשר לקנות את הבית יחד איתכם :P

#6 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7397 הודעות:

פורסם 09/11/2009 - 22:11

האופציה להצטופף בכייף היא פתרון טוב אם הדירה אכן בבעלותכם, מכיוון שלא כך- עדיף לקנות.

אם יש מספיק הון כלכלי עצמי עדיף לקנות לדעתי ולשלם את דמי השכירות כמשכנתא.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#7 erano

erano

כסף

• רשומים+
  • 1467 הודעות:

פורסם 10/11/2009 - 01:04

זה לא אומר שהוא שהקונה לא קונה למען השכרה...
או במילים אחרות, אפשר לקנות את הבית יחד איתכם :P

ברור שבדקנו, הקונה קונה למטרת מגורים , גם הם התרחבו :)

בקיצור , אנחנו מחפשים דירה להשכרה 4-5 חדרים...לכניסה בינואר...הצעות יתקבלו בברכה

#8 mipmip

mipmip

הבחורה עם הציפור

• גנרלים בדימוס
  • 19316 הודעות:

פורסם 10/11/2009 - 10:39

מנקות מבט כלכלית נטו - למיטב הבנתי בימים אלה עדיף לשכור.
אבל צריך להבין שבקניית בית למגורים (לא להשכרה) יש אספקטים נוספים לא כלכליים שיכולים להפיע על ההחלטה כמו למשל העובדה שאף בעל בית לא יכול להודיע לכם פתאום בהוא מכר את הבית ואתם צריכים לעבור.
שגם בתקופות יותר קשות כלכלית אתם יודעים שיהיה לכם איפה לגור וכן הלאה.

הרבה פעמים הסיבות לקניית בית הן פסיכולוגיות יותר מאשר כלכליות אבל זה לא אומר שצריך לזלזל בהן
בלילות שישי, במוצאי שבת
אוהבים הרבה, מדברים מעט
מנגנים דואט ובבת אחת,
הצלילים עולים והלב נרעד
נישאים הם סחור וסחור
הוא גיטרה היא כינור.

רגע, אז עכשיו אני צריכה לשנות את היוזר לmipBA ?

#9 אורח - יתוש

אורח - יתוש
  • אורחים

פורסם 10/11/2009 - 11:36

האופציה להצטופף בכייף היא פתרון טוב אם הדירה אכן בבעלותכם, מכיוון שלא כך- עדיף לקנות.

אם יש מספיק הון כלכלי עצמי עדיף לקנות לדעתי ולשלם את דמי השכירות כמשכנתא.

זו טעות, כי תצטרכי עוד לפני המשכנתא הון ראשוני להכניס לנכס (שיפסיק לטפוח בחסכונות), כל תקלות הבלאי סביר שכל כך נחמד להפיל על בעל הבית עוברות אליך ועוד המון הוצאות שלא ציפית להם, מה גם שאת מתחייבת להוצאה מסויימת לעשרות שנים קדימה, בלי דרך לדעת בבטחון שלא תפוטרי, או שעקב משבר כלכלי כזה או אחר, ואז תצטרכי בלית ברירה להוריד את איכות המחייה שלך. לא תוכלי לעשות זאת. את נהפכת במקום לעבד של בעל הבית על בסיס שנתי לבחירתך (אפשר למצוא תמיד משהו פחות יקר שנה אחרי) את הופכת לעבד של הבנק לעשרים שנה.

נראה לי שלא כדאי לאדם שלא מסוגל תוך פחות מ-10 שנים לסגור את המשכנתא להכנס לזה מלכתחילה...

מנקות מבט כלכלית נטו - למיטב הבנתי בימים אלה עדיף לשכור.
אבל צריך להבין שבקניית בית למגורים (לא להשכרה) יש אספקטים נוספים לא כלכליים שיכולים להפיע על ההחלטה כמו למשל העובדה שאף בעל בית לא יכול להודיע לכם פתאום בהוא מכר את הבית ואתם צריכים לעבור.
שגם בתקופות יותר קשות כלכלית אתם יודעים שיהיה לכם איפה לגור וכן הלאה.

הרבה פעמים הסיבות לקניית בית הן פסיכולוגיות יותר מאשר כלכליות אבל זה לא אומר שצריך לזלזל בהן

מסכים לגבי האספקט הפסיכולוגי, אבל שוב פעם, עסקאות קטנות של שכ"ד = חובות קטנים במקרה של צרה כלכלית. ולא היית לשפוך על המחיר ההתחלתי את כל חסכונותייך אז יש לך יותר גב מהבנק ברגע המצוקה.

הפסיכולוגיה צריכה לשחק משחק אצל אנשים שנמצאים במצב משפחתי שאין לאן ללכת, אם יש לך תמיד ברקע אופצייה במקרה חירום לעבור לחודש חודשיים להורים של אחד מבני הזוג עד להתאפסות כלכלית, אז אין בזה דבר...

מעבר להכל מחירי הדירות כיום בשמיים, יכול להיות שלא ירדו בעתיד אבל אם כן זה באסה...

#10 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 10/11/2009 - 11:41

חשוב מאד לציין שקניית דירה (להבדיל מקניה של רוב המוצרים האחרים) היא השקעה לכל דבר ועניין. כשאתה קונה בסופר אתה קונה בד"כ דברים לצריכה שוטפת, אחד נגמר/התקלקל - אתה קונה חדש. דירה היא מוצר לא מתכלה (אולי מתבלה לאורך השנים) שתמיד אפשר יהיה למכור (בכמה זה כבר סיפור אחר). לכן, וכמו כל השקעה אחרת, את תוצאות ההשקעה ניתן יהיה לבחון בדיעבד.

אם מחירי הדירות במקום שבו אתם שוקלים לקנות/לשכור יעלו - כל טיעון (מלומד והגיוני ככל שיראה) שניתן לך בעד מגורים בשכירות ונגד קניית דירה עשוי להוכיח את עצמו בדיעבד כשגוי. כנ"ל בכיוון ההפוך: אם מחירי הדירות ירדו - עדיף לך לא להיות בעל דירה במקרה כזה ואז לא רק שערך הדירה (שאין לך...) לא ירד אלא שסביר שתשלם גם דמי שכירות נמוכים יותר.

שורה תחתונה - הכל ספקולציות, וכמו שכתבתי לפני כן אין תשובה חד משמעית. השיקול המשמעותי ביותר (מבחינה כלכלית לפחות) הוא התחזית האישית שלך לגבי עתיד שוק הנדל"ן. לא יודע אם תקנה או לא, אני רק מאחל לך שהתחזית שלך תתברר בדיעבד כנכונה.
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#11 erano

erano

כסף

• רשומים+
  • 1467 הודעות:

פורסם 11/11/2009 - 11:41

השוק רווי...בהתבסס על אתר יד2, יש ברמות יותר מידי דירות 4 חד' להשכרה לכניסה מיידית ב 2800 שח -/+ :הממ: כלומר דירות שנקנו להשקעה ונשארות ריקות בינתיים :הממ: כלומר בשלב מסויים בעלי הבית יחליטו למכור/להוריד מחיר :הממ: בלון?

#12 moris

moris

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 408 הודעות:

פורסם 11/11/2009 - 15:51

מסכים, שכירות זה לא תמיד זריקת כסף כשמסתכלים על כל האפשרויות באופן רציני.
אבל יש פה כמה נקודות לטובת הקנייה - נדמה לי שלפי סקרים, אחת הסיבות שישראלי קונה דירה זה תחושה הביטחון הנפשית.
בנוסף, אין בארץ באמת פתרונות ארוכי טווח ומוסדרים של שכירות, בניגוד לחו"ל, ששם יש חברות שבונות בניינים למטרת שכירות, ויש חברת ניהול מסודרת. אני יודע שבארה"ב יש קומפלקסים שלמים כאלה, חלקם בניינים, חלקם בתים צמודי קרקע.
בגרמניה למשל, יש מקומות שככל שאתה יותר שנים בדירה, כך אתה צריך לתת הודעה מראש מוקדמת יותר על עזיבה - הן מהצד שלך והן מהצד בעלי הנכס - למשל - אתה בדירה שנה - יכולים לפנות אותך בהתראה של חודש, ואתה גם יכול לעזוב בהתראה של חודש. אם אתה בדירה כבר כמה שנים - צריך אתראה של כמה חודשים לפחות, הן מבחינתך או מבעל הנכס.

יש גם המון הוצאות על דיור, שאתה לא מרגיש כשאתה גר בשכירות - פיצוץ צינור בחצר, נזילת מים בדירה, או בדירה מעלייך, החלפת מטבח וכו. רק ברז מטבח חדש זה מאות שקלים.
הבעיה שקשה לעבור דירה כל שנה, במיוחד בשביל בני זוג, ועם ילדים זה עוד יותר מסובך, וזה בלי ההוצאות של הבזבוז זמן, דלק, טלפונים, מתווך אם צריך, חברת הובלות, כל מיני שיפוצים קטנים שאתה עושה בדירה למרות שהיא בשכירות...
בקיצור, עלות של אלפי שקלים למשפחה כדי לעבור דירה כל שנה.

השוק רווי...בהתבסס על אתר יד2, יש ברמות יותר מידי דירות 4 חד' להשכרה לכניסה מיידית ב 2800 שח -/+ :הממ: כלומר דירות שנקנו להשקעה ונשארות ריקות בינתיים :הממ: כלומר בשלב מסויים בעלי הבית יחליטו למכור/להוריד מחיר :הממ: בלון?

טוענים שהמחירים הולכים לרדת בשנה הקרובה.
האמת קצת מוזר שיש דירות ריקות אחרי הטענות על מחסור מטורף בדירות בב"ש ושלא בנו פה בניינים חדשים כבר כמה שנים...
אולי כי באר שבע מושכת משקיעים כי היא יחסית זולה וצריך הון ראשוני נמוך לקנות פה דירה.
בכל מקרה, כמו בכל שוק, יש עליות וירידות, וקשה לדעת אם יש בועה עד שהיא לא באמת מתנפצת.
אם אתה מבסוט על רמות ומסתכל קדימה, אולי תנסה לסגור חוזה לשנתיים, אבל רק אחרי שבאמת ברור לך שזה דירה טובה (לא לשכוח פקטורים שלא בודקים כמו שכנים שצורחים בלילה וכו וכו).

<h1 id="ThisArticleTitle" class="text20b" style="display: inline;">הכשרה ביטוח מצטרפת להערכות: בשנה הבאה ירדו מחירי הדירות</h1> <h2 class="text16g" dir="rtl" style="display: inline;" lang="he">לדברי מנהל מחלקת השקעות בחברה צפויה ירידת מחירים שבין 10%-20% במחצית השנייה של 2010. "אז נתחיל להרגיש את היצע הקרקעות שמשרד השיכון מוציא בימים אלו לשוק"</h2>

#13 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 11/11/2009 - 18:02

טוענים שהמחירים הולכים לרדת בשנה הקרובה.
האמת קצת מוזר שיש דירות ריקות אחרי הטענות על מחסור מטורף בדירות בב"ש ושלא בנו פה בניינים חדשים כבר כמה שנים...
אולי כי באר שבע מושכת משקיעים כי היא יחסית זולה וצריך הון ראשוני נמוך לקנות פה דירה.
בכל מקרה, כמו בכל שוק, יש עליות וירידות, וקשה לדעת אם יש בועה עד שהיא לא באמת מתנפצת.
אם אתה מבסוט על רמות ומסתכל קדימה, אולי תנסה לסגור חוזה לשנתיים, אבל רק אחרי שבאמת ברור לך שזה דירה טובה (לא לשכוח פקטורים שלא בודקים כמו שכנים שצורחים בלילה וכו וכו).

<h1 id="ThisArticleTitle" class="text20b" style="display: inline;">הכשרה ביטוח מצטרפת להערכות: בשנה הבאה ירדו מחירי הדירות</h1> <h2 class="text16g" dir="rtl" style="display: inline;" lang="he">לדברי מנהל מחלקת השקעות בחברה צפויה ירידת מחירים שבין 10%-20% במחצית השנייה של 2010. "אז נתחיל להרגיש את היצע הקרקעות שמשרד השיכון מוציא בימים אלו לשוק"</h2>

אני לא יודע מי זה "טוענים" (פרט להכשרה ביטוח) אבל האמת שגם אם יש עוד כאלה (ואני מניח שישנם) זה לא ממש משנה, יש לי משהו מאד כללי לומר על כל אותם "מומחים": לדעתי מדובר במומחים בעיני עצמם, אנשים שחושבים שעיסוקם בתחום הנדל"ן או בכל מיני ענפים משיקים לענף הנדל"ן יוצר עבורם מעין כדור בדולח שמגלה להם (ורק להם) את צפונות העתיד. בואו נגיד את האמת פעם אחת ולתמיד: אני לא יודע לגבי הכשרה ביטוח אבל אני מניח שה"מומחים" שמנבאים היום ירידת מחירים בבאר שבע (אני נותן את באר שבע כדוגמא ספציפית אבל זה לא ממש משנה את הרעיון) הם אותם מומחים שהודיעו רק לפני 3 שנים לכל מי ששתה בצמא את ניתוחיהם המעמיקים שבאר שבע היא בית קברות נדל"ני, וכולנו ראינו מה קרה מאז.

שלא תבינו לא נכון, אני לא מנבא עליית מחירים (גם לא ירידה), אין לי מושג מה יהיה ולהבדיל מכל אותם "מומחים" אני מודה שאין לי אף כדור בדולח וירטואלי שמגלה לי את העתיד. אני רק טוען שגם אם מומחה כזה או אחר יתברר בדיעבד כצודק ואכן תהיה ירידת מחירים (ובהחלט יתכן שתהיה) זה לא כי הוא הפגין יכולת נבואית יוצאת דופן אלא כי גם שעון מקולקל מראה את השעה הנכונה פעמיים ביום.

לתשומת לבכם.
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

0 משתמשים קוראים נושא זה