מעבר לתוכן

הנדסה - מה כדאי יותר ללמוד???

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 אורח - אורח_pinky

אורח - אורח_pinky
  • אורחים

פורסם 06/12/2003 - 23:24

היי,

אני מתלבטת קשות בבחירה בין הנדסת חומרים, הנדסה כימית והנדסה גרעינית.

ברור לי שאני רוצה ללמוד אחד מהם, נכנסתי למידע באתר האוניברסיטה אבל למען האמת זה לא אומר לי הרבה. אם יש כאן סטודנטים שחושבים ללמוד/לומדים/סיימו ללמוד את אחד המקצועות בבקשה תעזרו לי ותגידו:
1. מה כוללת תכנית הלימודים (פחות או יותר) בכל אחת מההנדסות?
2. מבחינת השתלבות בשוק העבודה - לאילו תפקידים ניתן להשתלב (באופן כללי, בלי קשר למצב הכלכלי הנפלא בארץ שבכל מקרה הופך הכל לקשה יותר....)?
3. מבנה הלימודים מבחינת שעות - נשאר זמן לחיים?
4. אם אין לי בגרות בכימיה/פיזיקה ויש צורך בציון כזה - עדיף להשלים בגרות או להיכנס למכינה?

ובכלל הרגשה כללית ודעות אישיות שלכם בנושא יתקבלו בברכה.

תודה

#2 lost-child

lost-child

משתמש חדש

• רשומים+
  • 38 הודעות:

פורסם 07/12/2003 - 00:37

לא יודע לעזור לך בנוגע להנדסות למיניהן, אבל בדבר אחד אני בטוח:
כדי שתוכלי לנהל מערכת שעות שפויה (לפחות בהתחלה) כדאי להוריד את ה-"תיק" של בגרות בכימיה / פיזיקה לפני תחילת הלימודים. את הזמן שתפני תעריכי מאוד אח"כ..
ובכל מקרה - הרבה הרבה בהצלחה
:)

#3 Wormer

Wormer

... Until the day the sky rained fire

• רשומים+
  • 2439 הודעות:

פורסם 07/12/2003 - 01:11

היי,

אני מתלבטת קשות בבחירה בין הנדסת חומרים, הנדסה כימית והנדסה גרעינית.

ברור לי שאני רוצה ללמוד אחד מהם, נכנסתי למידע באתר האוניברסיטה אבל למען האמת זה לא אומר לי הרבה. אם יש כאן סטודנטים שחושבים ללמוד/לומדים/סיימו ללמוד את אחד המקצועות בבקשה תעזרו לי ותגידו:
1. מה כוללת תכנית הלימודים (פחות או יותר) בכל אחת מההנדסות?
2. מבחינת השתלבות בשוק העבודה - לאילו תפקידים ניתן להשתלב (באופן כללי, בלי קשר למצב הכלכלי הנפלא בארץ שבכל מקרה הופך הכל לקשה יותר....)?
3. מבנה הלימודים מבחינת שעות - נשאר זמן לחיים?
4. אם אין לי בגרות בכימיה/פיזיקה ויש צורך בציון כזה - עדיף להשלים בגרות או להיכנס למכינה?

ובכלל הרגשה כללית ודעות אישיות שלכם בנושא יתקבלו בברכה.

תודה

One dug at a time :)
1) Can't tell you exactly what you should learn. You need to pick one yourself. (Something you'll like)
2) Electricity engineering and Computer science are needed everyday. (At the hightech area)
3) The better you plan the more time you'll have left. In short: yeap! There is time to live, not much but there's.
4) Do them (At least try) before you get into the higher education. The material you'll learn might be based on those two.

Well, hope i haven't scared ya, wish you good luck and hope to c you on the university ground :).

To love and to get ... is the best thing. To love and to loose ... is the second best

#4 דניאל

דניאל

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 389 הודעות:

פורסם 24/01/2004 - 02:50

לפי מה ששמעתי מחברים, הנדסת חומרים והנדסה גרעינית מתבססות על אוריינטציה פיסיקלית - אם את אוהבת פיסיקה ויש לך כשרון בתחום, הן אולי יתאימו לך. בהנדסה כימית הדגש הוא שונה ואינו מצריך גישה וחיבה לפיסיקה (ומן הסתם רצוי לאהוב כימיה).
בהנדסה גרעינית לומדים בשנה הראשונה עם חשמל, ולכן הרמה שם גבוהה - גם שיקול.

הייתי ממליצה לך קודם כל לגשת לבגרויות בפיסיקה וכימיה ולראות מה מדבר אלייך יותר (אם בכלל).
תירוש להמונים!

#5 amitrot

amitrot

כסף

• רשומים+
  • 1344 הודעות:

פורסם 26/01/2004 - 22:15

אני סוטדנט להנדסת מכונות : ברמה הכללית צודק מי שאמר שבגרות בפיזיקה זה מוריד מהעומס והרבה אבל זה לא חובה בשביל הנדסת מכונות זה לא משנה עם יש לך בגרות בכימיה או לא בכל מקרה צריך לעשות קורס מבוא לכימיה אז זה לא משנה - והניקוד בסכם למקצוע זה במחלקה שלנו אם אני לא טועה הוא 2.5 נק' או פחות לסכם הכללי ככה צריך גם להיות לגרענית אז לא שווה להשיקע בזה חוץ מזה המערכת תלויי בך הרבה חברה אצילנו עובדים וגם לומדים אבל זה לחוץ אין מה לעשות חיים קשים,

חוץ מזה אני עשית את המכינה של בן גוריון שהיא מצויינת ונותנת לך רקע מאוד טוב. אז תחשוב גם על זה תלוי למה אתה רוצה להתקבל הציונים במכינה מאוד גבוהים רוב החבר'ה שלי הוציאו כולם יותר מ90 בכל המיקצועות

בהצלחה :וי:
אי אפשר לאכול את העוגה כל הזמן.!

מי כאן ראה את דובי שלנו ? דובי הלך לאיבוד 0523252862
http://forum.bgu.co....mp;#entry213801

#6 דורון סער

דורון סער

ההבדל היחיד בין פוליטיקאי לבין המשיח הוא בלוחות הזמנים

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 31/01/2004 - 06:44

הרבה אנשים מקבלים החלטות שגויות לגבי המקצוע שהם לומדים.

העובדה שאת עומדת או לא עומדת בסף קבלה של מקצוע מסוים עדין לא אומר שבזה את רוצה לעסוק אח"כ 30 שנה!!

חפשי אנשים שעובדים במקצוע בפועל ותשאלי אותם. אין קשר כמעט בין הלימודים לבין העבודה המעשית אח"כ.

לפעמים דווקא מוטב להיות "ראש לשועלים", לבחור מקצוע קל אבל מעניין יחסית ולהצטיין בו.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים