מעבר לתוכן

תמונה

טיפ זה לא רק אבקת כביסה

• Please log in to reply
260 replies to this topic

#256 אורח - Che Man

אורח - Che Man
  • אורחים

פורסם 16/11/2007 - 19:51

חחח
מטיפים לריקוד הגעתם למי ירד מהעץ ומי לא :lol:
יש כאלו שירדו, אך גם עלו חזרה, ומסתכלים מלמעלה, נדמה לי קוראים לזן הפרימטים הזה רקדני ל.ה. ... (כל הזכויות שמורות למאסטר יהודה מהביילה).

טוב, הגיע הזמן קצת לעדכן את השרשור, אז יאללה, טיפים...

- אל תנחשו תרגילים, או כל דבר אחר, אלא אם אתם ממלאים טופס בלוטו :מתגלגל:
תחשבו רק ביטים ספורים קדימה אם אתם מובלים, ותלכו לאן שמובילים אתכם (ואני בכוונה לא אומר בנים / בנות, כי לדעתי כדי מאוד להכיר את 2 התפקידים).
תלכו כל הזמן קדימה, כי פשוט אין לכם ברירה, ןלעמוד זאת לא אפשרות. בקובני אף פעם לא עומדים, מקסימום עושים צעדים במקום. הקדימה יכול להיות: ימינה, רוב הזמן, או שמאלה, למשל בDQN. אבל תמיד תלכו קדימה, מסביב למוביל.
בכלל, תחשבו על מודל של פלנטה וירח (או ירחים, אם תיזכרו בסרטונים שעופר העלה לפני כמה זמן של חבר'ה מ I Salsa A La Cubana! שרוקידם לפעמים עד 5 אנשים ביחד, 4 מובלים ומוביל).
הירח מסתובב סביב הפלנטה, וככה בדיוק צריך מובל להסתובב סביב מוביל, כל הזמן ללכת קדימה, כך שהמוביל יוכל לעשות צעדים במקום ורק להוביל עם היד לפסאלה, והמובל יעשה סיבובים סביבו בלי להפסיק.
אם תרקדו ככה תגלו שזה הרבה יותר מהנה, נוח, וקל!
יש תרגילים רבים ברמות גבוהות שממש אי אפשר לעשות אותם אם לא הולכים במעגל, במיוחד אם אין לכם ידיים ארוכות במיוחד, כמו לי למשל...
זה אחד הדברים שמבדילים מישהו שרוקד קובני באמת ממישהו שלא (טוב, וגם תנועת גוף, אבל זה לוקח שנים לרכוש ולפתח)...
ולא יפריע גם להזיז את האגן בזמן שהולכים מסביב למוביל, ובמיוחד כשעושים צעדים במקום (תיזכרו בקליפ של Osbanis ו Friya, ככה אני חושב קראו לבחורה בקליפ).
תמיד תזרמו על מה שהמוביל עושה! תלכו מסביבו, ופשוט תעקבו אחרי ההובלה שלו, לא משנה אם אתם מכירים את מה שהוא עושה, או לא, ועדיף שלא, כי אם אתם מסתובבים ומקשיבים להובלה, אין צורך שתדעו הרבה.

- מובילים, תהיו יצירתיים. תאלתרו כל הזמן!
תמיד תחשבו איך להיות יצירתיים ומקוריים, כי זה התפקיד שלכם בריקוד!
צריך להוביל ברור, אך גם להוביל מעניין. אל תסיימו תרגילים בדרך הרגילה שלמדתם, תמיד תעשו משהו שונה.
למשל, במקום לסיים סומבררו כלשהו בהצלבה, תסיימו אותו כמו Candado. במקום לעשות אלמנט של סטנטה רגיל, תעשו מדי פעם פתיחה כמו בסברוסורה או באל מלאו. במקום לסיים משהו בוואלטה כמו קנטאקי, תשאירו את יד ימין על הצוואר, ויד שמאל למטה, ואז תעשו וואלטה "קשורה". במקום לעשות גאנצ'ה רגילה, תשימו את יד המובל על צווארו מאחורה, כך שמרפק המובל יפנה למעלה. ויש עוד מליון דברים שאפשר לגוון בהם.
גם תמיד תקחו את החשוב בכל תרגיל, במיוחד ברמות הגבוהות, ותשלבו את זה בווריאציות משלכם. גם תלמדו לשחק עם התרגיל כדי שיתאים לסגנון שלכם.
נכון, ברואדה של ברק תצטרכו לדעת את התרגיל בדיוק כמו שהוא לימד אותו, אבל צאו מהמסגרת!
למשל, התרגיל סומבררו דה לוסי הוא די אכזרי במהירות שברק מלמד אותו, אבל אין שום בעיה להאט אותו על ידי הוספת רבעייה ב2 מקומות קשים, כך מוסיפים שמנייה, וגם התרגיל הופך ליותר זורם ונחמד, ועדיין נשארים בקצב (טוב, זה בכלל תרגיל שהומצא במיאמי ולא בקובה).
בכלל, תדעו שכל תרגיל ניתן "למרוח" אם אתם רוצים בכך או מרגישים שהמובל לא יסתדר איתו במהירות המקורית שלו.

- תהנו מהריקוד, ותראו את זה!
תזכרו שרוקדים בשביל להנות, וזה הכי חשוב! תרקדו איך שכיף לכם, ותראו לבן / בת הזוג שאתם נהנים בזה שתחייכו!
תסתכלו לבן / בת הזוגכ בעיניים, כי אתם רוקדים איתו/ה לא עם כל האנשים האחרים במועדון (ואני לא מדבר על רואדה, על זה סעיף נפרד), אז תנו יחס הולם!
בכלל, תהיו שמחים כל הזמן. אם אתם תהיו עם פנים של הלוויה בזמן הריקוד, לא אתם ולא בן / בת הזוג תהנו, וכל הריקוד יהיה די מבאס, אז תחייכו, כי חיוך זה דבר שחשוב הרבה יותר מתרגילים וסגנון, וחשוב לא פחות מהובלה וחוש קצב...

- תרקדו בזוג עם כל אחת/ד, בלי קשר לרמה שלו / שלה.
זה שמישהו "מאסטר" לא אומר שבהכרח כיף לרקוד איתו, וזה שמישהי מתחילה לא אומר שריקוד איתה יהיה מבאס.
אל תשפטו אנשים לפי הזמן שהם בסלסה או לפי הרמה בה הם נמצאים בשיעור.
תמיד תבואו בגישה חיובית, ותפיקו את המירב מכל ריקוד!
אני יכול להעיד מנסיון שהיו לא מעט מקרים בהם מתחילות היו הרבה יותר פתוחות וזורמות מ"מתקדמות", ואפשר היה לראות עליהן שהן נהנות, כך שגם אני נהניתי.
גם ראיתי מספיק חבר'ה מתחילים או בינוניים שיש להם בטחון עצמי ורוקדים עם חיוך ענק מרוח על הפנים, ובנות הזוג נהנות מאוד איתם.
גם אל תתביישו להזמין כאלו שברמה יותר גבוהה משלכם, כי כאלו דווקא יכולים לעזור לכם להתקדם יותר מהר, ולתת לכם ביקורת בונה בסוף הריקוד.
אז תמיד תהיו פתוחי ראש ותצפו להפתעות!

- אל פתחדו לשגות, לנסות דברים חדשים, ולהמציא דברים משלכם!
תזכרו שבאתם לסלסה להנות, וזה לא מבחן באלגברה לינארית. אז תחייכו ותהנו, גם אם משהו לא יוצא. אם יוצא, מה טוב, אם לא, גם טוב! תמשיכו לחייך, ותחזרו לרקוד. אל תעצרו את הריקוד ותתחילו להחמיץ פנים, כי זה סתם יבאס אתכם ואת בן / בת הזוג. גם אם לא יצא, תנסו לאלתר מזה משהו, אולי אפילו יצא לכם משהו מעניין ;)

- תנו למוסיקה להוביל את הריקוד.
לא שזה אומר שמוביל צריך להוביל פחות, אבל תקשיבו למוסיקה ותרגישו אותה!
היו מחוברים למוסיקה.
שימו לב אם יש בה משהו שונה. קטעי פתיחה בתחילת השיר, מעברים שונים, קטעי סולו של כלי או קבוצת כלים, ברייקים, חילופי קלאווה ועוד.
לא כל הזמן מתאים לעשות ווריאציות (תזכרו שווריאציות רק נועדו לגוון ולהוסיף לריקוד שלכם, לא להיות הריקוד), ויש קטעים במוסיקה שמתאים לעזוב את בן / בת הזוג לקטע סולו, יש כאלו שהפוך, מתאים בהם לרקוד באחיזה סגורה, יש קטעים של רומבה, במיוחד וואוואנקו, שבהם צריך קצת לאלתר אפרו קובני, יש קטעים שטובים לדספלוטות, ויש ברייקים שצריך להדגיש בצורה מסויימת, איך שבא לכם, אבל שירגישו הדגשה כלשהי, ולפעמים גם אפר לעצור כדי להתאים לשינויי קצב.
אז תפתחו את האוזניים ותקשיבו למה שיוצא מהרמקולים!
לשמוע סלסה בבית, באוטו וכו' גם יכול לעזור, במיוחד שירים שהוקלטו בהופעות חיות, כי בהם יש לרוב כל מיני אלתורים של המוסיקאים וקטעים מיוחדים שכדי לדעת לזהות...

- תתאימו את עצמכם לצד השני.
מובילים, תתאימו עצמכם למובלים! אם אתם רואים שהמובל לא מסתדר עם מה שאתם עושים, תרדו קצת ברמה. בכלל, לדעתי עדיף תמיד להתחיל פשוט יחסית, ולעלות את הרמה הדרגתית, כי תמיד אפשר "לחזור אחורה" אם רואים שברמת קושי מסויימת הריקוד "נתקע" בשל חוסר יכולת מובלות של המובל. יכול להיות שהמובל לא מסתובב מספיק, יכול להיות שאתם עושים משהו שמצריך ידע טכני מסויים, אז תסתכלו מה הולך ומה לא.
גם תסתכלו על הבעת הפנים של המובל. אם אתם רואים שבסוג מסויים של אלמנטים המובל מחמיץ פנים, זה סימן שהוא לא נהנה מזה, ולא כדי לכם לעשות עוד הרבה דברים כאלו.
כמובן שכל זה במידה והמובל לא סתם מחמיץ פנים כל הריקוד, דבר שמאוד לא מומלץ למובל, כי זה די מוריד את הרצון לרקוד עם מובל זה שוב...

- רואדה!
אל תיכנסו לרואדה שאתם יודעים שאין מצב שתסתדרו בה. נכון, חשוב להנות בריקוד, וגם כשלא יודעים מה עושים בדיוק אפשר לאלתר, אבל תזכרו שאתם לא לבד ברואדה, והאנשים האחרים יכולים להתבאס שהרואדה לא מסתדרת.
במיוחד אם מדובר על תרגילים שמערבים את כל הרואדה. אם מישהו אחד לא עושה את התרגיל, כל המעגל נמצא בבעיה.
תזכרו שרואדה פועלת לפי הרקדן שיודע הכי מעט, לא זה שיודע הכי הרבה.
אז אם אתם רואים שאין מעגל שהוא ברמה שלכם, קומו, תאספו אנשים ותעשו אחד שיתאים לכם, ואפילו עוד יותר טוב, תובילו אותו!
תזכרו שאף אחד לא נולד עם היכולת להוביל רואדה, אז פשוט תנסו פעם פעמיים שלוש, וכבר תראו שזה לא כזה מפחיד ונורא, אז אל תפחדו, תראדו :P
גם עדיף שתיכנסו תמיד בזוג ולא לבד, אפילו אם זאת רואדה של אנשים שאתם מכירים, כי למה שמישהו אחר יהיה בלי בן / בת זוג רק בגלל שאתם נכנסתם לבד? קצת לא הוגן, הא?
אז תשתדלו להיכנס בזוג ולא לבד.
גם אל תיכנסו עם מוביל שלא מתאים לרמה של הרואדה, כי זה רק יוריד את הרמה של הרואדה.

טוב, בינתיים זה הכל, אז מקווה שעזרתי! :וי:

#257 _דרדסית_

_דרדסית_

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 84 הודעות:

פורסם 02/01/2010 - 13:55

בנים, תפסיקו לשאול את הבחורה באיזה רמה היא ואז לעשות רק תרגילים מאותה רמה,
אם היא הייתה רוצה לרקוד רק אותם אז היא הייתה מחפשת מישהו מהרמה שלה...

#258 ארז הרשע

ארז הרשע

Nullus Anxietas

• רשומים+
  • 18926 הודעות:

פורסם 02/01/2010 - 14:39

לי יש שאלה הרבה יותר טובה: "עד כמה אפשר לסבך?" :שורק:
בד"כ זה מתקבל עם חיוך, הסמקה ותשובה בסגנון של "תתחיל, תנסה ונראה" :)

Evil Erez
It's Good to be Bad

When I'm good - I'm very good
but when I'm bad - I'm even better

O.M.E.

Because you can call me Erez

כי יש לי כמה תחביבים... ויש לי ה-ר-ב-ה פנאי...

#259 אורח - דסי

אורח - דסי
  • אורחים

פורסם 07/01/2010 - 18:11

מי נתן לך רשות להגיב כאן??? :angry:

סתם :P
שומרת לי ריקוד ביום רביעי הקרוב? :מסמיק:

#260 _דרדסית_

_דרדסית_

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 84 הודעות:

פורסם 08/01/2010 - 00:01

מי נתן לך רשות להגיב כאן??? תמונה מצורפת

סתם תמונה מצורפת
שומרת לי ריקוד ביום רביעי הקרוב? תמונה מצורפת

כאילו שאני צריכה לבקש...תמונה מצורפת
ואם תואילי בטובך להגיע כבר אני אשמור לך אפילו שניים... תמונה מצורפת

#261 אורח - חחחחחחח

אורח - חחחחחחח
  • אורחים

פורסם 14/04/2011 - 01:13

וואלה הטיפ שלי לבנות, לא לבוא עם מחשוף גדול מדי, זה מפריע להתרכז בריקוד חח :taz:

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים