מעבר לתוכן

תמונה

איך מצלמים בלילה?

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#16 comma

comma

בקרוב נגיע רחוק....

• רשומים+
  • 1021 הודעות:

פורסם 12/08/2005 - 18:11

שאלה אולי טיפה טיפשית אבל מה זה מטר הפרסאידים?
זה כמו הלאונידים שיש בתקופה כלשהי בשנה?

ואם כן איפה יש מקום שצופים בזה אנשים?
בלאונידים צפיתי מגבעה ליד קיבוץ להב גם את זה אפשר לראות בעיין בלתי מזויינת?
עופר קציר.
הנדסת מכונות.(ועד כיתה)
מצלם עם cannon 350D, רוכב על schween rocket comp
"אני שמח על כל החלומות שהגשמתי, וגם על אלו שלא הגשמתי כי לפחות היה לי האומץ לחלום."
"אני לא אומר כל מה שאני חושב וגם לא חושב על כל מה שאני אומר"
Posted Image

#17 נצח

נצח

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 246 הודעות:

פורסם 12/08/2005 - 22:26

שאלה אולי טיפה טיפשית אבל מה זה  מטר הפרסאידים?
זה כמו הלאונידים שיש בתקופה כלשהי בשנה?

ואם כן איפה יש מקום שצופים בזה אנשים?
בלאונידים צפיתי מגבעה ליד קיבוץ להב גם את זה אפשר לראות בעיין בלתי מזויינת?

<{POST_SNAPBACK}>

בדיוק אותו רעיון.
השם של המטאורים ניתן להם בשל סמיכות לקבוצת כוכבים זו או אחרת (פרסיאידים היום וליאונידים בפעם אחרת - יש כמובן עוד קבוצות ולכן עוד שמות).

את המטר לא רק שאפשר לראות בעין בלתי מזויינת, זה אפילו מומלץ!
להערכתי לא תהיה לך בעיה לראות את המטר גם במקום לא מאוד חשוך - אבל בוודאי תראו אותו פחות מרשים (כלומר תוכל לראות רק את אותם מטאורים בהירים דים).

#18 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 13/08/2005 - 23:20

תמונה מאתמול (או יותר נכון היום לפנות בוקר) -

http://prdupl02.ynet...es/13107107.JPG

צולם ע"י רון פלד.

-אני מנחשת שהמעגלים היותר בולטים הם הפרסאידים והשאר שבילי כוכבים.

היה ממש כיף - בסוף לא צילמתי - זה נראה לי מסובך מדי. ראינו פרסאידים יפים - היו כמה עם שובל ארוך. ראינו גם את מאדים עם כיפות הקרח, את נפטון שהוא כחול עם הילה ואת הפליאדות הצלחתי לראות אפילו עם המשקפת שלי.

#19 נצח

נצח

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 246 הודעות:

פורסם 13/08/2005 - 23:48

תמונה מאתמול (או יותר נכון היום לפנות בוקר) -

http://prdupl02.ynet...es/13107107.JPG

צולם ע"י רון פלד.

-אני מנחשת שהמעגלים היותר בולטים הם הפרסאידים והשאר שבילי כוכבים.

היה ממש כיף - בסוף לא צילמתי - זה נראה לי מסובך מדי. ראינו פרסאידים יפים - היו כמה עם שובל ארוך. ראינו גם את מאדים עם כיפות הקרח, את נפטון שהוא כחול עם הילה ואת הפליאדות הצלחתי לראות אפילו עם המשקפת שלי.

<{POST_SNAPBACK}>

אביטל,
אין בצילום הזה ולו מטאור אחד לרפואה. אם היה ממקם את העץ לא במרכז, לפחות הייתה תמונה נאה :)
אני שמח לקרוא שנהנית :)

#20 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 14/08/2005 - 06:52

לא ברור לי איך בכלל אפשר לצלם מטאורים - הם עוברים כל כך מהר, ואם צריך חשיפה ארוכה, אז הם לא ימרחו?

#21 אורח - The Beardy Bear

אורח - The Beardy Bear
  • אורחים

פורסם 08/08/2010 - 12:42

אולי ניתן לקבל סיוע באותו עיניין למצלמת Nikon D70 תודה

#22 Bla-Bla

Bla-Bla

Me voy muy lejos:)

• רשומים+
  • 7138 הודעות:

פורסם 08/08/2010 - 13:20

אולי ניתן לקבל סיוע באותו עיניין למצלמת Nikon D70 תודה

אין לי ניקון, אלא קנון אבל אותו עקרון (אני לא אשאל איך יש לך כזאת מצלמה ואתה לא מכיר את האופציה). מציבים את המצלמה על חצובה (רצוי אחת יציבה, בהנחה ואין רוחות), מכוונים את מהירות התריס למשהו כמו דקה, שתיים, תלוי במידת האור שיש באיזור. לכל אורך אותו הזמן המצלמה קולטת את כל האור שנכנס ותתקבל תמונה בחשיפה ארוכה. ניתן לשלוט על מהירות התריס רק במצב ידני.

בלה, אמרו לך פעם שיש לך משהו עצוב בעיניים של האווטר?

אני לא בלה-בלה. אבל אם אתה מרגיש צורך להתיחס אלי כאל בלה-בלה, אראה זאת לכבוד גדול.

רק לידע כללי, בלי שום קשר...
מזה זמן מה אני מחשיב את בלה בלה,
כיוזרית הכי חמה בקהילה הוירטואלית של ביג'ו&מי.
יכול להיות שיש עוד, אבל היא פשוט ביססה את עצמה בתור הבחורה הכי שפויה, עם הגישה הכי בריאה ומעניינת לחיים.
הקיצור בלה בלה לא סתם טריומף מנהל איתך כאן את הרומן הוירטואלי שלו.

נ.ב.
by far

"Blablita, Ebola of my life, plague of my loins. My shoe, my sole. Bla-bli-ta: the full of the lips curl inside to build pressure - an explosion of breath. Bla. Bli. Ta. She was Bela, plain Bela, in the morning, kneeling in one black sock. She was Bli leather slacks. She was a Bully at school. She was Bal-bel-let on the phone line. But in my arms she was always Blablita." — hood (Blablita)

#23 uzone

uzone

נו טוב

• רשומים+
  • 1446 הודעות:

פורסם 08/08/2010 - 15:57

אם כבר הקפיצו, גם אנחנו רוצים לצלם אסטרואידים במטח הקרוב ויש לנו שאלה שרוב הסיכויים שאין עליה תשובה טובה אבל ננסה.

האמצעי: 500D + חצובה
השאלה: מה ההיגיון בכך שיצרו את המצלמה הזאת כך שאי אפשר לקבוע חשיפה קבועה מעל 30 שניות?
השאלה הפרקטית: יש דרך שאני אולי לא מכיר לצלם בחשיפה מעל 30 שניות שהיא לא עם שלט או Bulb?

תודה

#24 Bla-Bla

Bla-Bla

• רשומים+
  • 7138 הודעות:

פורסם 08/08/2010 - 16:31

אם כבר הקפיצו, גם אנחנו רוצים לצלם אסטרואידים במטח הקרוב ויש לנו שאלה שרוב הסיכויים שאין עליה תשובה טובה אבל ננסה.

האמצעי: 500D + חצובה
השאלה: מה ההיגיון בכך שיצרו את המצלמה הזאת כך שאי אפשר לקבוע חשיפה קבועה מעל 30 שניות?
השאלה הפרקטית: יש דרך שאני אולי לא מכיר לצלם בחשיפה מעל 30 שניות שהיא לא עם שלט או Bulb?

תודה

אפשר לצלם עם bulb למשך זמן ארוך (פשוט צריך להחזיק את הכפתור לחוץ). יש שיטות לעשות זאת גם ללא השלט. לוקחים חתיכת קלקר, מצמידים עם גומי לכפתור ואפשר לא לעמוד דקות ארוכות עם האצבע על הכפתור.

אני לא בלה-בלה. אבל אם אתה מרגיש צורך להתיחס אלי כאל בלה-בלה, אראה זאת לכבוד גדול.

יכול להיות שיש עוד, אבל היא פשוט ביססה את עצמה בתור הבחורה הכי שפויה, עם הגישה הכי בריאה ומעניינת לחיים.

נ.ב.
by far

"Blablita, Ebola of my life, plague of my loins. My shoe, my sole. Bla-bli-ta: the full of the lips curl inside to build pressure - an explosion of breath. Bla. Bli. Ta. She was Bela, plain Bela, in the morning, kneeling in one black sock. She was Bli leather slacks. She was a Bully at school. She was Bal-bel-let on the phone line. But in my arms she was always Blablita." — hood (Blablita)

#25 Stas

Stas

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 346 הודעות:

פורסם 08/08/2010 - 17:18

בגדול אתה צודק.
הדרך לפתור את הבעיה היא לצלם בחשיפות של עד 10 דקות בכל פעם ולחבר את התמונות בפ"ש.
בכל מקרה מצלמים פריים זהה עם מכסה סגור שימש כרפרנס למידת הרעש (אותה מפחיתים משאר הפריימים).

אחרי 10 דקות של חשיפה ארוכה, אני לא חושב שהחיישן ישרוד את זה. ואם כן, תשרוף לא מעט פיקסלים בחיישן. אז לא מומלץ!
[size="5"]אני לא מספיק פופולרי כדי להיות שונה[/size]

#26 Bla-Bla

Bla-Bla

• רשומים+
  • 7138 הודעות:

פורסם 08/08/2010 - 17:37

אחרי 10 דקות של חשיפה ארוכה, אני לא חושב שהחיישן ישרוד את זה. ואם כן, תשרוף לא מעט פיקסלים בחיישן. אז לא מומלץ!

הבעיה היא שהסוללה שתתררוקן תקדים את שריפת החיישן, במידה ומדברים על שעות.

אם כבר לצלם בחשיפה ארוכה, נראה לי עדיף לצלם עם פילם.

נ.ב.
by far

#27 Stas

Stas

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 346 הודעות:

פורסם 08/08/2010 - 19:46

הבעיה היא שהסוללה שתתררוקן תקדים את שריפת החיישן, במידה ומדברים על שעות.

אם כבר לצלם בחשיפה ארוכה, נראה לי עדיף לצלם עם פילם.

חשיפה ארוכה של 10-15 דקות כבר שורפים את החיישן. לא מומלץ לעשות חשיפות ארוכות כאלו. כנראה זאת הסיבה שברוב המצלמות לא נותנים לקבוע את זמן החשיפה מעל 30 שניות אלא אם כן משתמשים ב BULB.
[size="5"]אני לא מספיק פופולרי כדי להיות שונה[/size]

#28 uzone

uzone

נו טוב

• רשומים+
  • 1446 הודעות:

פורסם 09/08/2010 - 10:15

אפשר לצלם עם bulb למשך זמן ארוך (פשוט צריך להחזיק את הכפתור לחוץ). יש שיטות לעשות זאת גם ללא השלט. לוקחים חתיכת קלקר, מצמידים עם גומי לכפתור ואפשר לא לעמוד דקות ארוכות עם האצבע על הכפתור.

אני לא בטוח שהבנתי, הקלקר והגומי אמורים להחזיק את הכפתור לחוץ ככה של צריך להחזיק אותו?

חשיפה ארוכה של 10-15 דקות כבר שורפים את החיישן. לא מומלץ לעשות חשיפות ארוכות כאלו. כנראה זאת הסיבה שברוב המצלמות לא נותנים לקבוע את זמן החשיפה מעל 30 שניות אלא אם כן משתמשים ב BULB.

מידע חשוב, לא ידעתי שחשיפה ארוכה שורפת פיקסלים בחיישן. זה גם הסבר מאוד הגיוני לשאלה הראשונה שלי. תודה

#29 באעםגרביים

באעםגרביים

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 82 הודעות:

פורסם 11/08/2010 - 09:10

לא רוצה להעליב, אבל אני חושב שכדאי שמישהו יגיד לך את זה - אם אין לך מושג מה זה רפלקס, סרט, פיתוח, עריכה, רעש או צמצם - צילום בחשיפה ארוכה הוא עדיין לא בשבילך.

מי שעוד לא יודע איך לרכב על אופניים, לא צריך להתחיל בהרמת גלגל.

לא שאני רוצה לקטול את ההתלהבות שלך, להיפך. אני חושב שכל תמריץ להיכנס לתחום הוא טוב. אבל צילום בלילה הוא דבר טכני לחלוטין שמותח את מגבלות המצלמה והאופטיקה, ובלי להבין אותם - תוצאותייך יהיו מאכזבות. תשקיעי זמן ביסודות, והתוצאות כבר יבואו...
www.lior.dayan.org.il

-Living a Lie! Timmy!

למכירה- *** Nikon D70s *** Sigma 70-300SuperMacro *** Minolta A1 *** חצובת Gitzo ***

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים