מעבר לתוכן

תמונה

מעונווות?! אהההה 800 שקל בחודש, נראה לי ש...

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#1 לוליקי

לוליקי
  • רשומים
  • 8 הודעות:

פורסם 21/06/2012 - 21:08

אני אולי אפנה גם לאופציה של השכרת דירה
ובכלל, למה כל הבאלגן של הטפסים ושל כל הכאב ראש (שאמורים לספק מגורים למעוטי יכולת כביכול במחירים מסופסדים) ומגיעים בסופו של יום לכמעט 1000 ש"ח בחודש?
משמע, 10,000 ש"ח בשנה...משמע המון כסף!!

למביני עניין וכאלו שעברו את זה כבר,,,שאלת השאלות, מה עדיף
?
אפשר למצוא דירה ראויה, בשכונה סבירה , עם מקלחת שלא מתפרקת במחיר שנמוך מזה?

#2 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 21/06/2012 - 22:16

אני אולי אפנה גם לאופציה של השכרת דירה
ובכלל, למה כל הבאלגן של הטפסים ושל כל הכאב ראש (שאמורים לספק מגורים למעוטי יכולת כביכול במחירים מסופסדים) ומגיעים בסופו של יום לכמעט 1000 ש"ח בחודש?
משמע, 10,000 ש"ח בשנה...משמע המון כסף!!

למביני עניין וכאלו שעברו את זה כבר,,,שאלת השאלות, מה עדיף
?
אפשר למצוא דירה ראויה, בשכונה סבירה , עם מקלחת שלא מתפרקת במחיר שנמוך מזה?

מזה זמן מה שאני לא מעודכן במחירים מדוייקים. אבל בגדול, עד לפני 3-4 שנים עוד היה משתלם כלכלית לגור במעונות. בערך באותה תקופה, כאשר בועת הדיור הב"שית התפוצצה, מחירי השכירות עברו לשקלים (עקב צניחת הדולר) וזינקו מעלה (עקב הרגשת המשכירים שהם פראיירים ועקב היות הסטודנטים באמת פראיירים) - הועלו ללא הצדקה גם מחירי המעונות.
מקוממת במיוחד העובדה שהעלאת המחירים לאו דווקא התבטאה באופן ישיר במחירי השכירות, אלא בשלל סעיפים "קטנים" כמו החובה לשלם דמי שירות/אבטחה (כאשר האבטחה אשר פעם היתה בתוך המעונות ומאז מסתמכת על אבטחת האונ' קוצצה, אגב), תשלום קבוע ויקר עבור מים מבלי שיהיו מוני מים או אפשרות לשלם פשוט עבור השימוש, אי-האפשרות להתחבר לדיל אינטרנט עצמאי אלא רק בתשלום מוגדר מראש בדיל קולקטיבי אותו קימבנה האוניברסיטה וכו'. ריבוי תשלומים אלו גילם בתוכו דברים אשר ניתן להבין בטעות כי שוכרי המעונות פטורים מהם - ארנונה למשל.
סכום תשלומים אלו היה לא פחות ואף יותר מסכום התשלומים הנלווים בדירה. רק שבדירה את/ה בוחר לעצמך את עסקת האינטרנט, כמה להתקלח ועם מי לגור.

בשרשור קודם בנושא, בו דנו איך לעזאזל קרה שיותר זול לגור בדירת שלושה שותפים מאשר בדירת מעונות מרובת שותפים מתפוררת, אחד המגיבים/ות ציין שנאמר לו ע"י מדור מעונות שמבחינתם המעונות הם עסק כלכלי לכל דבר ולכן טבעי בעיניהם ליישר קו עם המחירים הגבוהים ולא למשל, לספק לסטודנטים את האפשרות להתכלב, אבל בזול.
גם זה שמצבן של רוב דירות המעונות הרבה הרבה יותר גרוע מכל דירה מעפנה ככל שתהיה, לא עניין אותם.

כך שלשאלתך כן, ניתן למצוא דירה ראויה במחיר זהה או זול יותר.
מספיק להסתכל על ווינגייט, הרחוב הכי פיקטיבי בעיר, בו ניתן לגור יחסית בזול במה שמכונה ה"החדר הקטן" בדירת שלושה שותפים אשר גדול פי 1.5-2 מתא הכלא המקביל אותו ניתן לשכור במחיר הגדול באותו יחס, בדירת ארבעה שותפים במעונות ג'.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#3 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 21/06/2012 - 23:31

גם זה שמצבן של רוב דירות המעונות הרבה הרבה יותר גרוע מכל דירה מעפנה ככל שתהיה, לא עניין אותם.

שטויות... הקומפלקס המשופץ בג' לא קטן, ובד' רק מיעוט מהדירות רק במצב "סביר", השאר חדש/משופץ לחלוטין.

#4 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 22/06/2012 - 00:09

שטויות... הקומפלקס המשופץ בג' לא קטן, ובד' רק מיעוט מהדירות רק במצב "סביר", השאר חדש/משופץ לחלוטין.

ומה הגודל של הקומפלקס הלא משופץ?
ומה מצבו של הלא משופץ יחסית לדירות, אפילו גרועות?
ומה מצבן של הדירות החדשות, יחסית למה שאפשר לקבל במחיר דומה בשאר העיר?

זה לא סותר את שאר הדברים שאמרתי, כמו גם את העובדה שציינתי שאני לאו דווקא מעודכן בפרטים הקטנים.
עדיין, לדעתי מספיק להביט מבחוץ כדי לראות שכמות הדירות המשופצות קטנה יחסית לישנות. אולי גג חצי מהדירות הן חדשות וזה לאו דווקא רלבנטי לסטודנטים בשנים א' - ב'.

אבל סבבה, שכל אחד יעשה את השיקול שלו. אם מישהו חושב שיותר זול לגור במעונות, שיעשה חישוב של כל ההוצאות ויראה אם זה נכון.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#5 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 22/06/2012 - 02:58

בד' הרוב הגדול משופץ/חדש וממש לא מספיק להביט מבחוץ כי לא בזבזו כסף על לשפץ את החזית.
גם איפה שלא משופץ קיבלתי רושם שהתחזוקה ברמה טובה, אבל לא מכיר מספיק את ג'.

#6 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 22/06/2012 - 11:02

בד' הרוב הגדול משופץ/חדש וממש לא מספיק להביט מבחוץ כי לא בזבזו כסף על לשפץ את החזית.
גם איפה שלא משופץ קיבלתי רושם שהתחזוקה ברמה טובה, אבל לא מכיר מספיק את ג'.

יתכן. אבל לדעתי הבניין המרכזי ההוא, הוא ממש לא הרוב הגדול. אולי חצי.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#7 לוליקי

לוליקי
  • רשומים
  • 8 הודעות:

פורסם 22/06/2012 - 12:51

אז אם כבר פתחתם את זה,,ולא רציתי לטחון נושא שחפרו עליו כבר 200 פעם..

איזה מבנה הכי סבבה? (מבחינת רוב השיקולים)
הבנתי שבג' אפשר לקבל חדר יחיד ללשנה א'...זה יהיו מהחדרים הגרועים של המבנה? שווה תכסף??

דברו אליי:)

#8 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 22/06/2012 - 20:52

אז אם כבר פתחתם את זה,,ולא רציתי לטחון נושא שחפרו עליו כבר 200 פעם..

איזה מבנה הכי סבבה? (מבחינת רוב השיקולים)
הבנתי שבג' אפשר לקבל חדר יחיד ללשנה א'...זה יהיו מהחדרים הגרועים של המבנה? שווה תכסף??

דברו אליי:)

דווקא לפי האתר, זה מעונות ד' שמאפשרים החל מהשנה חדר יחיד לשנה א' באופן רשמי (בבניין 3 קומות)
אבל כן, זה בבניין הכי מסכן בד' למרות שלדעתי הוא לא נורא (3 קומות, מקלחת ומטבחון קטנטן לכל שני חדרים. שירותים ציבוריים בכל קומה אבל הם מנוקים כל בוקר על ידי עובדי ניקיון. יציאה אל הקומה מכל חדר. ממוזג, חדר ענק)
אולי יש אפשרות לא רשמית לקבל חדר יחיד גם בג', לא ידוע לי.

הבחירה בין ג' ל-ד' היא בין קרבה לרכבת ומרכז הספורט לבין קרבה לאוטובוסים (לא ש-ד' כל כך רחוקים מהרכבת/מרכז ספורט אבל הכל יחסי)

#9 לוליקי

לוליקי
  • רשומים
  • 8 הודעות:

פורסם 22/06/2012 - 22:11

אממ בעמוד של המעונות יש טבלה, וכן הכניסו בה שינויים לגבי בניין ג' שיש אפשרות לקבל פה חדר יחיד, שעולה קרוב ל800 שקל, אגב עפ"י זה העלתי את הפוסט שלי..

מכל מה שציינת עכשיו לגבי ד', בתור בחורה זה איום ונורא, המשקלחות המשותפות האלו והשירותים הציבוריים...אויי ליי!!!

#10 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 22/06/2012 - 23:03

אממ בעמוד של המעונות יש טבלה, וכן הכניסו בה שינויים לגבי בניין ג' שיש אפשרות לקבל פה חדר יחיד, שעולה קרוב ל800 שקל, אגב עפ"י זה העלתי את הפוסט שלי..

מכל מה שציינת עכשיו לגבי ד', בתור בחורה זה איום ונורא, המשקלחות המשותפות האלו והשירותים הציבוריים...אויי ליי!!!

אני חושב שקראת את הטבלה לא נכון אם את מדברת על הטבלה שפה http://in.bgu.ac.il/...ces_prices.aspx
לפי הטבלה שם חדר ליחיד בשנה א' זה רק בבניין 3 קומות ב-ד'.

שנית,
אני תיארתי אך ורק את ד' 3 קומות. זה בניין מסויים בתוך ד'.
"המשקלחות המשותפות האלו"- בקשר למקלחות- כתבתי מקלחת משותפת לשני חדרים, זאת אומרת תא מקלחת ל2-3 אנשים, אם ציפית לקבל במעונות תא מקלחת בלעדי אז צר לי בשביל זה יש דירות ברחבי באר שבע.
לא יודע אם יצא לך לגור עם אנשים זרים אבל לשירותים שמישהו אחר מנקה אותם כל יום יש בהחלט גם יתרונות.

#11 לוליקי

לוליקי
  • רשומים
  • 8 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 00:18

אה אוקיי אתה צודק...עכשיו ראיתי..תודה שהארת את עיניי בקשר לזה..

ובקשר לכל השאר, אני לא ילדה מפונקת שצריכה שכל החדר יהיה עשוי מזהב וכ'ו. ממש לא, אני מדברת ככה מניסון קודם של צבא, ולא בתקופה של הטירונות שזה מובן מאליו, אלא סדיר, בנות איכותיות ומבתים טובי שרמת התחזוקה העצמית שלהם בנוגע לניקיון שאפה לאפס..
ומיוון שאנחנו לא באים לחנך אף אחד ולא רוצים גם..אני מעדיפה למנוע את זה מראש..
אז אולי באמת הפתרון זה דירה...אגב ג' מזרחי דירות סבבה?

#12 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 23/06/2012 - 00:54

אם את רוצה מינימום אינטרקציה עם שותפים אז דווקא 3 קומות אולי מתאים לך איכשהו- שאר האפשרויות במעונות זה דירה של 3-10 אנשים, עם סלון או בלי סלון תלוי בסוג (ועם 1 או יותר חדרי שירותים תלוי שוב בסוג...)

בד' 3 קומות יש לך חדר ולא דירה. לחדר הזה יש יציאה החוצה למסדרון של הבניין ויציאה לחדר עם המטבחון (שבו יש את חדרון המקלחת). גם לדירה הצמודה יש יציאה לחדרון הזה וזהו... בכניסה/יציאה מהחדר אין אינטרקציה עם שותפים, כך שתגלי שהשותפה מהדירה הצמודה טינפה את המטבחון רק כשתלכי לקחת משהו מהמקרר ;)
החדר מאוד גדול אבל אין ריהוט מעבר לארון קיר, מדפים, מיטות צבאיות שכאלה ושולחן כתיבה גדול עם מגירה.

עד עכשיו המטבחון הזה שירת 4 אנשים, עכשיו כפי שכתוב הדירות האלה יאכלסו 1 בחדר. לדעתי המטבחון הזה ל2 אנשים כבר נשמע לי דיי סביר. מחוץ למקלחון יש כיור כך שהשירותים הקומתיים דרושים רק בשביל האסלות

לגבי ג' מזרחי, יש דירות בגדלים שונים (4-10 אנשים בדירה), אני מכיר שם רק דירות משופצות מרוהטות ויפות אבל אני לא מכיר את ג' מספיק טוב. חדרים לא גדולים, וכאמור 2 בחדר לפחות רשמית לשנה א'.

#13 mipmip

mipmip

הבחורה עם הציפור

• גנרלים בדימוס
  • 19316 הודעות:

פורסם 23/06/2012 - 18:56

היתרון העיקרי המשמעותי של המעונות בתקופה זו של השנה זה היכולת לחתום על חוזה ל 9-10 חודשים במקום ל12. זה חוסף שכר דירה והוצאות נלוות של חודשיים.
אם גם ככה מתכוונים להשאר בקיץ בב"ש אז ההפרש הוא באמת כבר לא כזה משמעותי
בלילות שישי, במוצאי שבת
אוהבים הרבה, מדברים מעט
מנגנים דואט ובבת אחת,
הצלילים עולים והלב נרעד
נישאים הם סחור וסחור
הוא גיטרה היא כינור.

רגע, אז עכשיו אני צריכה לשנות את היוזר לmipBA ?

#14 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 24/06/2012 - 16:37

היתרון העיקרי המשמעותי של המעונות בתקופה זו של השנה זה היכולת לחתום על חוזה ל 9-10 חודשים במקום ל12. זה חוסף שכר דירה והוצאות נלוות של חודשיים.
אם גם ככה מתכוונים להשאר בקיץ בב"ש אז ההפרש הוא באמת כבר לא כזה משמעותי

מה בקשר לזה שבמעונות לא משלמים חשבונות
לא ארנונה, לא מים, לא חשמל ולא גז.

זה סופר משמעותי

תמונה מצורפת

#15 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 24/06/2012 - 18:27

מה בקשר לזה שבמעונות לא משלמים חשבונות
לא ארנונה, לא מים, לא חשמל ולא גז.

זה סופר משמעותי

לא קראת מה שכתבתי :sadwalk: ?

משלמים גם משלמים. הם פשוט מגולמים בדברים אחרים או משולמים בחבילות קבועות ולעתים עולים יותר ממה שהיה משולם בדירה.
בפעם האחרונה שבדקתי, תשלום דמי השירות/רווחה/איך שלא קוראים לזה במעונות תאם להפליא את תשלום הארנונה לשותף בדירה רגילה ותשלום המים (הקבוע מראש, ללא מונה וכאשר משקים שם את הגינות בלי לשאול את הדיירים כמה ואיך) היה גבוה יותר.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים