מעבר לתוכן

תמונה

מעונווות?! אהההה 800 שקל בחודש, נראה לי ש...

• Please log in to reply
31 replies to this topic

#16 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 24/06/2012 - 19:18

מצד שני זה "ארנונה" שנותנת לך גישה חינמית לחוגים, מעבדות מחשבים, חדרי לימוד ואירועים חברתיים. ארנונה של הערייה מממנת את... פינוי הזבל

#17 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 24/06/2012 - 19:29

מצד שני זה "ארנונה" שנותנת לך גישה חינמית לחוגים, מעבדות מחשבים, חדרי לימוד ואירועים חברתיים. ארנונה של הערייה מממנת את... פינוי הזבל

אז זהו, שלא. החוגים החינמיים פתוחים לכולם כמו גם חדרי הלימוד ומעבדות המחשבים שבעולם מתוקן היו נקראים 'קייטנת ילדי שב"חים'.

חוץ מזה, מה הקשר?
זה מוצג כאילו יש פטור מתשלומים מסוימים ובעצם אין. זה הכל.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#18 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 24/06/2012 - 21:08

לא קראת מה שכתבתי :sadwalk: ?

משלמים גם משלמים. הם פשוט מגולמים בדברים אחרים או משולמים בחבילות קבועות ולעתים עולים יותר ממה שהיה משולם בדירה.
בפעם האחרונה שבדקתי, תשלום דמי השירות/רווחה/איך שלא קוראים לזה במעונות תאם להפליא את תשלום הארנונה לשותף בדירה רגילה ותשלום המים (הקבוע מראש, ללא מונה וכאשר משקים שם את הגינות בלי לשאול את הדיירים כמה ואיך) היה גבוה יותר.

אני לא יודע על מה אתה מדבר,
בחיים לא שילמתי "דמי רווחה" וההייתי 3 שנים בד' החדשים.
וגם אם כבר שכחתי והיה משהו כזה אז אולי הוא היה בסדר גודל של ארנונה מאוד מוזלת ובטח לא חשמל ומים.
אגב גם אינטרנט במעונות הוא חינמי או בתשלום זעום (לא זוכר).
היינו עם מזגן מופעל ודוד דולק 24\7 ושקל חשבון חשמל או מים לא שילמתי.

תמונה מצורפת

#19 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 24/06/2012 - 22:58

אני לא יודע על מה אתה מדבר,
בחיים לא שילמתי "דמי רווחה" וההייתי 3 שנים בד' החדשים.
וגם אם כבר שכחתי והיה משהו כזה אז אולי הוא היה בסדר גודל של ארנונה מאוד מוזלת ובטח לא חשמל ומים.
אגב גם אינטרנט במעונות הוא חינמי או בתשלום זעום (לא זוכר).
היינו עם מזגן מופעל ודוד דולק 24\7 ושקל חשבון חשמל או מים לא שילמתי.

אם היית קורא מה שכתבתי היית יודע ששינו חלק מהדברים.
דמי שירות או חוגים או אבטחה או בולשיט אחר היו גם פעם והם משתווים באופן מדהים לארנונה לדייר יחיד לחודש בדירת 3 שותפים.
בנוסף, כפי שכתבתי, פעם היתה מאבטח שהסתובב במעונות עצמם. בשנים האחרונות האבטחה שם מסתמכת על אבטחת האוניברסיטה. התוצאה הישירה של זה היתה ריבוי פריצות והמקרה הידוע של דקירת הסטודנטית ע"י פורץ לפני 3-4 שנים.
חשבון חשמל גם היה פעם :unsure:
אם היה לך מזגן זה היה יוצא דופן לאותה תקופה...
את חישוב המים שינו כך שהדיירים משלמים מחיר מופקע וקבוע, כאשר התירוץ הרשמי היה שגובים מהם מראש יותר למקרה שהם יחרגו מהמכסה המותרת (שפעם לא היתה קיימת).
פעם היה ניתן לבחור בדיל אינטרנט פרטי (או לפחות היו מעלימים עין), כיום יש חבילות מוגדרות מראש והן לאו דווקא במחיר משתלם.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#20 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 25/06/2012 - 00:15

אם היית קורא מה שכתבתי היית יודע ששינו חלק מהדברים.
דמי שירות או חוגים או אבטחה או בולשיט אחר היו גם פעם והם משתווים באופן מדהים לארנונה לדייר יחיד לחודש בדירת 3 שותפים.

למה נראה לי שלא היית במעונות אי פעם.. זכור לי שהיו איזה דמי אבטחה של 30 שקלים לחודש. ממש לא משהו שמשתווה לארנונה.
חוגים או דמי שירות לא היה אף פעם כהוצאה מחוייבת.

בנוסף, כפי שכתבתי, פעם היתה מאבטח שהסתובב במעונות עצמם. בשנים האחרונות האבטחה שם מסתמכת על אבטחת האוניברסיטה. התוצאה הישירה של זה היתה ריבוי פריצות והמקרה הידוע של דקירת הסטודנטית ע"י פורץ לפני 3-4 שנים.

ריבוי פריצות זו לא סיבה רצינית.. יש בכל איזורי הסטודנט' בב"ש ריבוי פריצות.

חשבון חשמל גם היה פעם :unsure:
אם היה לך מזגן זה היה יוצא דופן לאותה תקופה...
את חישוב המים שינו כך שהדיירים משלמים מחיר מופקע וקבוע, כאשר התירוץ הרשמי היה שגובים מהם מראש יותר למקרה שהם יחרגו מהמכסה המותרת (שפעם לא היתה קיימת).
פעם היה ניתן לבחור בדיל אינטרנט פרטי (או לפחות היו מעלימים עין), כיום יש חבילות מוגדרות מראש והן לאו דווקא במחיר משתלם.

לא היה חשבון חשמל, היתה רק אזהרה שאם חשבון החשמל החודשי יהיה חריג בהרבה מהממוצע במעונות אז נחוייב בו ועם זאת במשך 3 שנים לא חויבתי ולו בשקל חשמל.
גם מים לא לקחו ממני מעולם ואם לוקחים עכשיו זה הזוי.
אני הייתי תמיד על חבילה של 120 שקל לכל השנה תשתית+ספק בחיבור סופר מהיר לאוניברסיטה וחיבור מצויין לאינטרנט (בזמנו זה היה 5MB שזה היה די תקדימי)..
היום אני משלם בחודשיים מחיר כזה.

תמונה מצורפת

#21 אורח - לוליקי

אורח - לוליקי
  • אורחים

פורסם 25/06/2012 - 00:21

קצת התבלבלתי משני הפוסטים הסותרים אחד את השני...

ממה שהצלחתי להבין, אין חיובים של העייריה כאשר גרים במעונות??
(חשמל ומים)

#22 אורח - לוליקי

אורח - לוליקי
  • אורחים

פורסם 25/06/2012 - 00:26

אה ועוד נושא שבוער בעצמותיי...יש לי מלא שאלות אני יודעת, אבל זה פשוט MUSTֱ

לגבי מקלטים במבנים של המעונות (אם נהיה ספצייפים או ד' מערבי או ג' מזרחי)
...ישנם? משתמשים בההם?
מה עשיתם בסבבי ההסלמה האחרונים שבאר שבע לקחה בהם חלק?
כי מן הסתם שכל הדירות שם באיזור הסטודנטים לא קרובות להיות ממוגנות מפני ירי..

סתם משהו שמעניין אותי וחשוב לי....מוזמנים לשתף:)

#23 Imdiaz

Imdiaz

דברים ל"ב ט"ו

• מנהלים ראשיים
  • 13508 הודעות:

פורסם 25/06/2012 - 00:30

למה נראה לי שלא היית במעונות אי פעם.. זכור לי שהיו איזה דמי אבטחה של 30 שקלים לחודש. ממש לא משהו שמשתווה לארנונה.
חוגים או דמי שירות לא היה אף פעם כהוצאה מחוייבת.

ריבוי פריצות זו לא סיבה רצינית.. יש בכל איזורי הסטודנט' בב"ש ריבוי פריצות.

לא היה חשבון חשמל, היתה רק אזהרה שאם חשבון החשמל החודשי יהיה חריג בהרבה מהממוצע במעונות אז נחוייב בו ועם זאת במשך 3 שנים לא חויבתי ולו בשקל חשמל.
גם מים לא לקחו ממני מעולם ואם לוקחים עכשיו זה הזוי.
אני הייתי תמיד על חבילה של 120 שקל לכל השנה תשתית+ספק בחיבור סופר מהיר לאוניברסיטה וחיבור מצויין לאינטרנט (בזמנו זה היה 5MB שזה היה די תקדימי)..
היום אני משלם בחודשיים מחיר כזה.

גרתי במעונות ג'. תמיד היה חיוב על החשמל. אולי הוא היה מוערך, אבל היה.

ריבוי פריצות זה ועוד איך רציני. בטח ובטח כאשר מדובר על מתחם שמושך כזו תשומת לב ציבורית כמו המעונות, כאשר אין בקרה, גם במהלך היום על מי מסתובב שם (הרבה לא-סטודנטים, ערבים ובני משפחותיהם), כאשר מדובר על דירות עם דלתות עץ ולא פלדלת ותפיסת פורץ עלולה להוביל לדקירה.

30 ש"ח בחודש זה בערך סכום הארנונה שמשלם שותף יחיד לחודש בדירת 3 שותפים:
400 לחודשיים לשלושתם לפני הנחה. 200 לחודשיים לשלושתם אחרי הנחה.

אין מנוחה לרשעים
וצדק לטפשים
ואני בעוונותיי
טיפש מכדי להיות צדיק
ורשע מכדי לנהוג בחכמה

#24 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 25/06/2012 - 01:04

אה ועוד נושא שבוער בעצמותיי...יש לי מלא שאלות אני יודעת, אבל זה פשוט MUSTֱ

לגבי מקלטים במבנים של המעונות (אם נהיה ספצייפים או ד' מערבי או ג' מזרחי)
...ישנם? משתמשים בההם?
מה עשיתם בסבבי ההסלמה האחרונים שבאר שבע לקחה בהם חלק?
כי מן הסתם שכל הדירות שם באיזור הסטודנטים לא קרובות להיות ממוגנות מפני ירי..

סתם משהו שמעניין אותי וחשוב לי....מוזמנים לשתף:)

למה לא ממוגנות.. בד' החדשים יש חדר ממ"ד בכל דירה.
לא יודע לגבי השאר אבל בודאי שיש מקלטים בג'וד' הישנים.

תמונה מצורפת

#25 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 25/06/2012 - 01:08

גרתי במעונות ג'. תמיד היה חיוב על החשמל. אולי הוא היה מוערך, אבל היה.

אז זה משהו חדש.. בתקופתי לא היו חשבונות חשמל ומים (נכון ל 2008).
אתה זוכר כמה היה יוצא לך?

ריבוי פריצות זה ועוד איך רציני. בטח ובטח כאשר מדובר על מתחם שמושך כזו תשומת לב ציבורית כמו המעונות, כאשר אין בקרה, גם במהלך היום על מי מסתובב שם (הרבה לא-סטודנטים, ערבים ובני משפחותיהם), כאשר מדובר על דירות עם דלתות עץ ולא פלדלת ותפיסת פורץ עלולה להוביל לדקירה.

לא כולנו אשכנזים דקיקים כמוך, אם מישהו היה פורץ לי לדירה הוא היה מודבק לקיר עד להגעת האבטחה.

30 ש"ח בחודש זה בערך סכום הארנונה שמשלם שותף יחיד לחודש בדירת 3 שותפים:
400 לחודשיים לשלושתם לפני הנחה. 200 לחודשיים לשלושתם אחרי הנחה.

יכול להיות, אבל בתקופתי היתה אחלה אבטחה, מחשבי מעונות ושום תשלום על חשבונות אז זה לא נראה לי רציני.
בכל מקרה הלוואי עלי היום 30 שקל לחודש ארנונה :אוי:

תמונה מצורפת

#26 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 25/06/2012 - 02:20

הקץ לדיסאינפורמציה:

חשבון חשמל כיום- יש שעון לכל דירה, התשלום מתחלק בין השותפים. הגבייה מתווספת לשאר התשלומים מול המעונות (אז משלמים חשבון חשמל כרגיל פשוט למעונות ולא לחברת חשמל, אין לי מושג אם התעריף זהה לדירה רגילה, מניח שכן)
חשבון מים כיום- 45 שח לחודש לשותף (ישירות למדור מעונות עם שאר התשלומים)
גז (בדירות שעוד יש חיבור כזה)- חינם

אבטחה- 279 לשנה
פעילות חברתית- 45 לשנה
אינטרנט- 360 לשנה

לגבי מקלטים- כאן למטה http://in.bgu.ac.il/...ered_ereas.aspx

לגבי דלתות עץ- הרבה החולפו בפלדלת.

כל התשלומים מתבצעים מול מדור מעונות

#27 Triumph Eye

Triumph Eye

כסף

• מנהלי פורום
  • 5117 הודעות:

פורסם 25/06/2012 - 02:49

הקץ לדיסאינפורמציה:

חשבון חשמל כיום- יש שעון לכל דירה, התשלום מתחלק בין השותפים. הגבייה מתווספת לשאר התשלומים מול המעונות (אז משלמים חשבון חשמל כרגיל פשוט למעונות ולא לחברת חשמל, אין לי מושג אם התעריף זהה לדירה רגילה, מניח שכן)
חשבון מים כיום- 45 שח לחודש לשותף (ישירות למדור מעונות עם שאר התשלומים)
גז (בדירות שעוד יש חיבור כזה)- חינם

אבטחה- 279 לשנה
פעילות חברתית- 45 לשנה
אינטרנט- 360 לשנה

לגבי מקלטים- כאן למטה http://in.bgu.ac.il/...ered_ereas.aspx

לגבי דלתות עץ- הרבה החולפו בפלדלת.

כל התשלומים מתבצעים מול מדור מעונות

פפפפ... דברים השתנו.. אני חש זקן :no:

תמונה מצורפת

#28 valentine

valentine

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 88 הודעות:

פורסם 25/06/2012 - 11:32

מניסיון של מעל שנתיים במעונות: (רק ג', קודם החדשים ואז הישנים)

*ברור שמשלמים חשמל, ולפעמים בגלל המזגן והדוד (רק חשמל, אין דוד שמש! בב"ש!) בג' החדשים זה יוצא לא מעט בכלל...

*האינטרנט בסדר דווקא (360 שקל עד סוף השנה), יש חיבור קווי בילט-אין בחדרים אז לא צריך 'להתקין' שום דבר. אין אל-חוטי כמעט - אל תסמכו על זה.

קחו בחשבון שאחרי תקופת מבחנים של סמסטר ב' נגמר החוזה. הוא לא רצוף עד שנה הבאה.
שזה יתרון אם אתה חוזר להורים - אבל אם אתה נשאר בב"ש אתה צריך להוסיף עוד כסף! (לשלם עוד שכר דירה - לא בטוחה אם צריך לשלם עוד תוספות)

בכלל, הגישה של מדור מעונות היא נוראית. צבאית מאוד...אי אפשר to reason איתם. כמו בעל בית ממש גרוע.

יתרונות משמעותיים של מעונות: *מיקום מצויין, מאוד קרוב לאוניברסיטה *אינסטנט הווי - אם אתה מגיע לכאן בלי חברים ופוחד להישאר בודד, זה המקום בשבילך.

בקיצור, אם אין לך בעיה ללכת קצת - כנראה שעדיף דירה

#29 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 25/06/2012 - 14:21

לגבי דוד שמש- יש בניינים שיש בהם דוד שמש (זכור לי שהתקינו בד' מערבי (לא כולל 3 קומות) למשל.

לגבי תקופת הדיור- למי שעוזב אחרי תקופת המבחנים יש יתרון שהוא לא משלם על חודשי הקיץ (למעשה הוא משלם אבל מזוכה כשהוא עוזב). מנסיון למי שרוצה להישאר ברצף במעונות ולגור במעונות גם בשנה העוקבת זאת ממש לא בעיה... החוזה נגמר רק אחרי סמסטר קיץ ובמהלך סמסטר קיץ אפשר לחתום על חוזה לשנה הבאה ולעבור לדירה חדשה. (נותנים לך איזה שבוע עם המפתחות לשתי הדירות כך שאפשר להעביר את הציוד באיזי...)

#30 mipmip

mipmip

הבחורה עם הציפור

• גנרלים בדימוס
  • 19316 הודעות:

פורסם 25/06/2012 - 16:18

פפפפ... דברים השתנו.. אני חש זקן :no:

גם כשאני גרתי במעונות (2003-2006) שילמו חשבון חשמל, אז או שאתה היית מיוחד, או שפשוט לא שמת לה לחיובי חשמל בכרטיס נבחן (סביר מאוד כי קראו להם גם "מעונות" לא הגדירו מה זה חשמל ומה זה תשלום שכר דירה - פשוט אם היית סוכם את כל מה ששילמת גילית שזה יוצא יותר מהשכר דירה, יכול להיות שעכשיו הם כבר יותר מתוחכמים...)

לגבי אינטרנט אלחוטי - לא רק שלא קולטים את האינטרנט מהאוניברסיטה, באופן עקרוני אסור (לפי אמנת מחשוב) לשים ראוטר בחדרים, כך שאין גם את האופציה לאלחוטי.

בתקופתי (ואין לי סיבה לחשוב שזה השתנה) חתמו על חוזה לשנה עם נקודת יציאה ביולי, כך שאין בעיה להשאר שם גם שנה שלמה אם רוצים, וכמו שאמרו- את המעבר עושים בסבבה. התשלום עד יולי הוא חובה, ואחר כך אתה יכול לעזוב מתי שבא לך, והתשלום הוא יחסי לפי הימים מתוך הקיץ שהיית.
בלילות שישי, במוצאי שבת
אוהבים הרבה, מדברים מעט
מנגנים דואט ובבת אחת,
הצלילים עולים והלב נרעד
נישאים הם סחור וסחור
הוא גיטרה היא כינור.

רגע, אז עכשיו אני צריכה לשנות את היוזר לmipBA ?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים