מעבר לתוכן

תמונה

תוכנית הדירות הפתוחות

• נושא נעול נושא זה נעול
18 replies to this topic

#16 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 01/02/2010 - 21:25

האם ניתן להירשם בסימסטר ב'?

#17 אורח - רותם

אורח - רותם
  • אורחים

פורסם 13/05/2013 - 19:28

לדף מעודכן לתוכנית והרשמה לדירות הפתוחות ליחצו כאן

תוכנית הדירות הפתוחות - דף מידע למועמדים

מהי תכנית הדירות הפתוחות?

אוניברסיטת בן גוריון בנגב מפעילה באמצעות היחידה למעורבות חברתית תוכניות חברתיות רבות שמטרתן לקרב בין האוניברסיטה לקהילה בב"ש.תוכנית הדירות הפתוחות הנה נדבך מרכזי ומוביל בדרך להשגת מטרה זו. אנו מאמינים בלב שלם, כי תכנית "הדירות הפתוחות" מאפשרת לסטודנטים החברים בה, לחוות התנסות חברתית מיוחדת במינה, המחנכת לערכים ופועלת לבניית חברה בריאה וצודקת יותר.

אז איך זה עובד?

הסטודנטים, חברי התוכנית, זוכים לדיור בדירה מרוהטת הפטורה משכר דירה, מים, ארנונה ומעלויות אחזקה בשכונות: ד' רבתי (צפון, מרכז ומזרח), בשכונה ג' ובשכונה י"א, ובהטבות נוספות על פי קריטריוני התכנית. שעות הפעילות בתכנית מוכרות גם כשעות עבור מלגת דיקנאט. בתמורה למגורים בדירות ולהטבות השונות מעמידים הסטודנטים את כישוריהם האנושיים והאקדמיים למען קידום אוכלוסיית השכונה, בהיקף של 8 שעות שבועיות בממוצע.
לסטודנטים ניתנת אפשרות להשאר בדירה בתקופת הקיץ תמורת השתתפות בקייטנת קיץ בת 5 ימים לילדי השכונות.

פעילות הסטודנט בתוכנית:

*בהיקף של 4 שעות שבועיות: החברים בתכנית מפעילים מגוון חוגים ופעילויות עבור כל חתכי הגילאים (ילדים, נוער ומבוגרים) בהתאם לכישוריהם ולצרכי השכונה: חוגי לימוד, חוגי אומנות, חוגי ספורט וחוגים שונים נוספים.

* בהיקף של כשעתיים שבועיות: במהלך השנה מקיימים הסטודנטים פעילות כלל תכניתית ושכונתית כגון: מסיבות בחגים, מבצעים קהילתיים מיוחדים, סדנאות וכדומה.

* בהיקף של כשעתיים שבועיות: החברים בתוכנית "מאמצים" משפחה או נער/ה בסיכון מקרב שכונתם מבלים עימם ויוצרים קשרים עמוקים ופתוחים.

חיי הווי וחברה בתוכנית
תוכנית הדירות הפתוחות מקיימת אירועים נוספים למען הסטודנטים כגון : שבוע גיבוש והתארגנות לפני פתיחת הסמסטר, סוף שבוע בבית הארחה לשם גיבוש ומתן תכנים חברתיים במהלך השנה, מסיבות סטודנטים, פעילות חגים, מפגשים חברתיים ואירועים כלל אוניברסיטאיים.

את מי אנחנו מחפשים? הסטודנטים שאנו מחפשים הם סטודנטים בעלי מודעות חברתית גבוהה, כושר מנהיגות ויכולות הדרכה. עדיפות לבעלי יתרת לימודים של שנתיים לפחות.

לפרטים נוספים והרשמה 08-6461788

מצ"ב טופס למועמד להורדה: attachicon.gifattachment

אהלן,

אני מקווה שהפורום הזה עדיין פעיל. אני אנסה את מזלי...

רציתי לשאול אם יש מישהו שיכול לשפוך קצת אור על התהליך מיון? האם ישנה העדפה לסטודנטית שעשו שנת שירות/ היו בתונועת נוער?

מה עם סתם סטודנטים  שבכל לבם מאמנים במה שהפרוייקט הזה המציע אבל לא היו בשנת שירות?

#18 אורח - מיטל

אורח - מיטל
  • אורחים

פורסם 17/07/2014 - 20:11

שלום לכולם,

אמנם הפוסט קצת ישן אך התוכנית עדיין קיימת ועל כן אשמח לקבל מענה לשאלתי.

אני סטודנטית באוניברסיטה שמקבלת מלגה למימון שכר הלימוד (לא מלגת דיקנאט), האם אפשרי להגיש מועמדות?

אשמח לתשובה,

מיטל

#19 אורח - גיא

אורח - גיא
  • אורחים

פורסם 07/04/2016 - 20:16

שלום לכולם,

אני מתכנן להתחיל ללמוד בבאר שבע בשנת בלימודים הבאה ומתעניין מאוד בתוכנית הדירות הפתוחות.

מישהו יכול לתת לי עוד רקע על הפעילות? 

בנוסף, מאוד חשוב לי המיקום של הדירה שאגור בה. בשכונה ד' לדוגמא, על איזה רחובות מדובר? האם קיים מקבץ של סטודנטים באותו האיזור?

תודה מראש!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים