מעבר לתוכן

תמונה

הבחירות הקרובות

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#16 עינת.אב

עינת.אב

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 390 הודעות:

פורסם 10/12/2003 - 20:45

לפי התקנון מדובר על מישהו שעבד באגודה או היה במועצה במשך חצי שנה / יותר נכון?
יש הטוענים שזהו עניין של התמקצעות במערכת...

לסטודנטים רבים יש ניסיון רב ממסגרות שונות והמערכת של האגודה היא לא כזו מורכבת ומסובכת. את יודעת את זה בדיוק כמוני. לכן הטיעון של ניסיון במערכת הוא חלש מאוד. הסיבה האמיתית היא לשמור את הג'ובים לקרובים לצלחת. תגידי, את באמת חושבת שהסיבה היא עניינית? קשה לי להאמין.

ויש הרבה עניין בויכוח הזה, זה דיון ציבורי פתוח, זה חשוב. עושה רושם שאת מאוד לא אוהבת את הדיון הזה, והשאלה היא למה? אנשים שפועלים למען מטרות טובות בד"כ שמחים לדבר על כך.

#17 AmitPeer

AmitPeer

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 109 הודעות:

פורסם 11/12/2003 - 20:14

תגיד- לא יותר פשוט אם תרים לי טלפון ותשאל אותי ישירות את כל מה שמפריע לך?

לא, זה לא יותר פשוט, אני חושב שהדיון הזה צריך להיות ציבורי בכדי שכל שאר הסטודנטים שקוראים את הודעות הפורום יוכלו לראות את כל הצדדים בדיון, להוסיף משלהם ולהסיק מסקנות.

עוד אין מועמדים ליו"ר - איך אני אדע מי עדיף עלי?

שוב פיספסת את הנקודה, אין כמעט מועמדים אפשריים ליו"ר אגודה ע"פ כללי התקנון, ומכאן שאת יכולה להבין מי הם הבודדים שיוכלו להגיש את מועמדותם.

ויש הטוענים שזהו עיניין של שיריון התפקידים למקורבים לצלחת בזמן הכנסת הסעיף לתקנון...

בהכנעה ובהצדעה
ע' (לא מהשב"כ)

#18 גלי

גלי

חיה בסרט

• רשומים+
  • 3645 הודעות:

פורסם 11/12/2003 - 21:41

לסטודנטים רבים יש ניסיון רב ממסגרות שונות והמערכת של האגודה היא לא כזו מורכבת ומסובכת. את יודעת את זה בדיוק כמוני. לכן הטיעון של ניסיון במערכת הוא חלש מאוד. הסיבה האמיתית היא לשמור את הג'ובים לקרובים לצלחת. תגידי, את באמת חושבת שהסיבה היא עניינית? קשה לי להאמין.

ויש הרבה עניין בויכוח הזה, זה דיון ציבורי פתוח, זה חשוב. עושה רושם שאת מאוד לא אוהבת את הדיון הזה, והשאלה היא למה? אנשים שפועלים למען מטרות טובות בד"כ שמחים לדבר על כך.

האמת- הצליחו לשכנע אותי שלא.

זה עובד לגבי ולגבי תפקידים מסוימים, אני חשבתי עלי בתור דוגמא: אני מתחילה בכל מקום עבודה מלמטה, לומדת את השטח ומטפסת.

לא לקחתי בחשבון אנשים שיגישו מועמדות עם עבר רלונטי לתפקיד וכאן היתה טעותי.

מה שחשוב הוא - שזוהי דעתי האישית.

בנוגע לדיון עם עמית- אין ביננו דיון כל כך לטעמי, אבל אם זה חשוב לכם.. חופשי
מעולם לא הסתרתי את הדעות שלי, לא מתכוונת להתחיל עכשיו.
פשוט זה נראה כמו חזרה על אותם דברים כאשר שוב- אין לנו ויכוח על המטרה אלא על הדרך.

כל עוד היו אנשים אחרים משתתפים בדיון, דיינו
אבל ברגע שזה דיון ביני לבין אדם נוסף- לא ראיתי טעם.
הסכמתי שלא להסכים
לפעמים.. רק לפעמים- גם לי נמאס להתווכח כאשר ברור לי שהאדם שמולי מקובע בעמדתו כשם שאני בעמדתי.

עינת, לפני מטרה טובה
בחירות
תקופה למהפך
ולפי מה שאני רואה - המהפך קרוב

גלי
"יש לך הצעת שיפור? תילחם! ואני אצטט את המשפט שיש לניב במשרד "כל מה שצריך שהרוע ינצח זה שאנשים טובים לא יעשו כלום" "(מתוך דברי אנונימי כאן באתר, כי גם משתמשים פעילים אוהבים מידי פעם לומר את דבריהם בחסות האפלה)

לו"ז סרטי השבוע בנגטיב

#19 גלי

גלי

חיה בסרט

• רשומים+
  • 3645 הודעות:

פורסם 11/12/2003 - 21:57

בהכנעה ובהצדעה
ע' (לא מהשב"כ)

תמשיך ככה ובסוף אני עוד אוסיף אותך לפיבוריטס ;)

סוף סוף אתה מבין איך באמת להגיע אלי...

עמית, אני לא עושה הכללות על אף אחד
אני מקבלת את האופציות שלך כפי שאני לוקחת בחשבון את האופציות שלי.

לא אמרתי לך לא- על דעותיך.
מכבדת אותן גם אם לא מאמינה שהכל שחור משחור.

בסופו של דבר הנקודה היא שאני מאמינה בשינוי מתוך המערכת
ואתה מאמין בבניית חדש עבור השינוי.

עמית ואורחים, נמשיך בפעם אחרת, כבר מאוחר לי ואני צריכה לעשות הגהה לעבודה של גורדון- ומי שמכיר יודע כמה זה חשוב.
"יש לך הצעת שיפור? תילחם! ואני אצטט את המשפט שיש לניב במשרד "כל מה שצריך שהרוע ינצח זה שאנשים טובים לא יעשו כלום" "(מתוך דברי אנונימי כאן באתר, כי גם משתמשים פעילים אוהבים מידי פעם לומר את דבריהם בחסות האפלה)

לו"ז סרטי השבוע בנגטיב

#20 eman

eman

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 464 הודעות:

פורסם 17/12/2003 - 22:52

אני מצטרף לדיון הזה בשבוע איחור, אבל בשבוע האחרון הייתי קצת עסוק... :rolleyes:

הבעיה עם הבחירות למועצה הן שבמבנה האגודה הישנה הן פשוט חסרות משמעות. העיוותים של שגיב עוד הוסיפו את הדובדבן שבהמבורגר, אבל עוד קודם לכן זה היה המצב.

ולמה זה? כי מבחינה מבנית, לסטודנטים אין שום השפעה על מי יהיה יו"ר האגודה, וגם לפי התקנון לא אמורה להיות להם השפעה. היו"ר נבחר ע"י חברי המועצה בבחירות חשאיות. כלומר חבר המועצה לא חייב דין וחשבון לבוחריו על הצבעתו. וכך יכול להבחר יו"ר למרות שהרוב המוחלט של הסטודנטים נגדו, כי כל מה שהוא צריך זה שרוב מחברי המועצה יצביעו בשבילו בלי שאף אחד אפילו ידע.

ואחרי זה, מה שעוד מוציא כל תוכן מהבחירות הוא האיסור על התאגדות של מועמדים. אז מה שנשאר זה הצהרות חסרות תוכן והבטחות חסרות משמעות שאף אחד לא לוקח ברצינות.

ובגלל זה, בפעם היחידה בכל שנותי הרבות באוניברסיטה בה הצבעתי בבחירות למועצה, כתבתי על הפתק "קרמבו" - לא לפני שתליתי "מודעות בחירות" מטעם ה"מועמד" בסיסמה:
"אם אתה מצביע בעד קרמבו - הצבע קרמבו".
"מי שלא קומוניסט בגיל 20 - אין לו לב. מי שעדייין קומוניסט בגיל 40 - אין לו שכל"

#21 edo

edo

בלונד, ג'יימס בלונד

• רשומים+
  • 3390 הודעות:

פורסם 18/12/2003 - 00:39

ולמה זה? כי מבחינה מבנית, לסטודנטים אין שום השפעה על מי יהיה יו"ר האגודה, וגם לפי התקנון לא אמורה להיות להם השפעה. היו"ר נבחר ע"י חברי המועצה בבחירות חשאיות. כלומר חבר המועצה לא חייב דין וחשבון לבוחריו על הצבעתו

המצב אפילו יותר גרוע ממה שאתה מתאר. המועצה כלל לא בוחרת את היו"ר - היא בוחרת את חברי הועד, שחייבים להיות לפחות חצי שנה חברי מועצה. היו"ר עצמו, שגם חייב להיות חצי שנה חבר מועצה, נבחר רק על ידי הועד.

בקיצור, אני שיגעתי את עצמי עם המנטרה הזאת שאני חוזר עליה כל כך הרבה פעמים שכבר נמאס לי לשמוע את עצמי אומר אותה וכותב אותה (אני רוצה להשיג את הרוב הדרוש רק כדי להפסיק להגיד את זה):

גם אם תהיה תחלופה במועצה, לאו דוקא תהיה תחלופה גם בועד ובתפקיד יו"ר האגודה
אתה צעיר רק פעם אחת, אבל אתה יכול להיות אינפנטילי כל החיים.

Procrastinate now - don't wait till later! - Ellen DeGeneres

#22 גלי

גלי

חיה בסרט

• רשומים+
  • 3645 הודעות:

פורסם 18/12/2003 - 13:09

המצב אפילו יותר גרוע ממה שאתה מתאר. המועצה כלל לא בוחרת את היו"ר - היא בוחרת את חברי הועד, שחייבים להיות לפחות חצי שנה חברי מועצה. היו"ר עצמו, שגם חייב להיות חצי שנה חבר מועצה, נבחר רק על ידי הועד.

טעות בידך עידו
יו"ר נבחר ע"י המועצה - לא ע"י חברי הועד!!

עכשיו ניתן להגיע לויכוח האם יש צורך בבחירות כלליות או בהמשך אותה הדרך- ע"י המועצה.
בכל מקרה מדובר בשינויים תקנוניים - וזאת יעשה ע"י חברי המועצה החדשים, אם בכלל.

גלי

לו"ז סרטי השבוע בנגטיב

#23 עינת.אב

עינת.אב

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 390 הודעות:

פורסם 18/12/2003 - 14:02

כדי לדייק יותר אז המועצה שותפה לועדה שיושבת במכרזים. אם זכרוני אינו מטעני בכל מכרז יושב יו"ר האגודה, הרמ"ד אליו קשור המכרז וחבר מועצה אחד או שניים (שבפועל אותם בוחר יו"ר האגודה) ככה שזה רק מחזק את הטענה שלמועצה באגודה הישנה אין כוח.
את יו"ר האגודה אכן מוחרת המועצה. באגודה החדשה הוא נבחר ע"י הסטודנטים ישירות. הסיבה לכך היא שנוצר מצב שחברי המועצה שבוחרים ביו"ר מקבלים אח"כ תפקידים באופן מפתיע. הההנחה היא ששלושים ומשהו חברי מועצה אולי אפשר לשחד אבל לא כמה אלפי סטודנטים. בנוסף היו"ר צריך להבין שהוא עובד אצל הסטודנטים ולא להפך (ראו ערך "240 אלף סטודנטים עומדים מאחורי") .

#24 גלי

גלי

חיה בסרט

• רשומים+
  • 3645 הודעות:

פורסם 18/12/2003 - 17:22

להזכרכם,
זהו פורום בחירות,
כרגע בפועל יש אגודה אחת מכהנת
והבחירות הן לאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת בן גוריון בנגב.

לכן אבקשכם לצמצם את ההודעות שלא קשורות לפורום הנ"ל.
יום נעים.

גלי.

#25 einath

einath

יקירת הסטודנטים החדשים !

• רשומים+
  • 291 הודעות:

פורסם 18/12/2003 - 18:06

לגלי, הפורום נוגע לבחירות אבל כל עוד יש מחלוקת לגבי האגודות אז מותר לאנשים גם לדבר על האגודה החדשה לצורך השוואה בין האגודות.
חוץ מזה, את באמת חושבת שחברי המועצה שייבחרו באמת יוכלו לשנות? אני חושבת שבשביל להשאר בתפקידם יהיה עליהם להיות בובות של היו"ר שבטח ימונה באופן מפתיע ע"י אחד מהיורשים.
חוץ מזה, גם באוניברסיטאות אחרות (בר אילן למשל) בהן היו בעיות בנוגע ליושרה של האגודה, נערכו בחירות חדשות והפעם באופן של בחירה ישירה - הסטודנטים הם שבחרו גם את חברי המועצה וגם את יו"ר האגודה (שזה בעצם מה שהציעו באגודה החדשה שתכונן בקרוב באוניברסיטה)
אם את חושבת שבאמת הבחירות יתקיימו בצורה דמוקרטית זכותך לחשוב כך, אבל אל תתפלאי שהסטודנטים הוותיקים לא משתכנעים מזה במיוחד, וזאת לאור העבר.
עינת.ח

#26 גלי

גלי

חיה בסרט

• רשומים+
  • 3645 הודעות:

פורסם 18/12/2003 - 18:32

לגלי, הפורום נוגע לבחירות אבל כל עוד יש מחלוקת לגבי האגודות אז מותר לאנשים גם לדבר על האגודה החדשה לצורך השוואה בין האגודות

עינת
יש לך פורום שלם להשוואה בין האגודה הקיימת לאגודה האחרת.

כאן זה פורום בחירות.

לגבי שאלתך - מה שאני חושבת או לא חושבת,
לא רלוונטי- אני באתי לעשות עבודה מסוימת, והנני עושה אותה.

למעשה אני אתחיל להעביר הודעות מסוג זה לפורום הנכון .

בבקשה מכם,
פורום זה הוא פורום בחירות,
הודעות בנוגע לאגודה יש לפרסם בפורום אגודה.

יום טוב .

#27 mipmip

mipmip

הבחורה עם הציפור

• גנרלים בדימוס
  • 19316 הודעות:

פורסם 25/12/2003 - 04:46

הגיע זמן לקצת פרקטיקה...

עוד אין מועמדים ליו"ר - איך אני אדע מי עדיף עלי?

מצטערת שאני חוזרת קצת אחורה אבל חשבתי על זה כמה ימים וזה ממש מטריד אותי...
אני מבינה שזה לא ריאלי שכלל הסטודנטים יבחרו מי היו"ר בלי לדעת עדיין מי נכנס למועצה,
אבל מה זאת אומרת התמקצעות במערכת?

אהוד ברק נבחר להיות ראש הממשלה עם נסיון של בערך שבועיים בפוליטיקה הישראלית.
להבדיל, ארנולד שוורצנגר נבחר להיות מושל קליפורניה בלי נסיון בכלל.
עם כל הכבוד לאגודת הסטודנטים היא לא מערכת יותר גדולה ממדינת ישארל או מדינת קליפורניה.\

בלי להכנס לויכוח על טיב ואיכות השלטונות הנ"ל (יש לנו מספיק פוליטיקה משלנו, אל תוסיפו לי בעיות של פוליטיקה ארצית). כשהאנשים הנ"ל נבחרו היה ידוע שאין להם נסיון במערכת - ובדיוק אותו המצב כאן.

חברי המועצה אמורים להעדיף (אני מניחה שאנשים שנבחרו הם אנשים חכמים) את הבן אדם הטוב ביותר לתפקיד, ומן הסתם נסיון במערכת הוא אחד הפרמטרים.
אבל זו צריכה להיות החלטה של חברי המועצה אם זה הפרמטר הקובע.
אם זה בן אדם שיש לו נסיון אבל בכל הנסיון הזה הוכיח רק עד כמה הוא לא מתאים, לעומת בן אדם חדש שעושה רושם טוב יותר?
(אגב, אל תראו ברשום למעלה שום טענות כלפי היו"ר הנוכחי - אין לי טענות בעד או נגד, מהסיבה שאני לא מספיק מכירה את המערכת - השאלות כאן הן באופן תיאורטי לחלוטין והבעיה שלי היא עם הדמוקטיות של המערכת.
וזה עוד לפני שדיברנו על ביטול הבחירות בשנה שעברה)
בלילות שישי, במוצאי שבת
אוהבים הרבה, מדברים מעט
מנגנים דואט ובבת אחת,
הצלילים עולים והלב נרעד
נישאים הם סחור וסחור
הוא גיטרה היא כינור.

רגע, אז עכשיו אני צריכה לשנות את היוזר לmipBA ?

#28 mipmip

mipmip

הבחורה עם הציפור

• גנרלים בדימוס
  • 19316 הודעות:

פורסם 25/12/2003 - 04:51

נ.ב.
מצטערת גלי, לא שמתי לב להודעה שלך (קראתי את זה בהתחלה לפני כמה זמן ואז לא היתה התגובה האחרונה, או שלא שמתי לב אליה) ועכשיו כשפתחתי פשוט ראיתי את המשפט שהפריע לי והגבתי עליו.
אני באמת מעוניינת בתגובה - אז אני אפתח נושא חדש בפורום האגודה החדשה
בבקשה, אם הגעתם עד כאן ויש לכם מה להגיד - תענו לי בנושא החדש.
בלילות שישי, במוצאי שבת
אוהבים הרבה, מדברים מעט
מנגנים דואט ובבת אחת,
הצלילים עולים והלב נרעד
נישאים הם סחור וסחור
הוא גיטרה היא כינור.

רגע, אז עכשיו אני צריכה לשנות את היוזר לmipBA ?

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים