מעבר לתוכן

"פמה מימון רכב" : זהירות לא לקחת הלוואות לרכישת רכב (מאמר רא

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 אורח - omer55

אורח - omer55
  • אורחים

פורסם 04/06/2006 - 11:10

"פמה מימון רכב" : זהירות לא לקחת הלוואות לרכישת רכב (מאמר ראשון)

כמה עובדות על "פמה מימון בע"מ"
1- גוף שאין עליו בקרה או פיקוח (להבדיל בבנקים ו/או חברות ביטוח) דהיינו : אין למי להפנות תלונה לגבי פעילותו ,ודרך התנהגותו,ביחוד לאחר שיעבוד(משכון ) הרכב

2- לאחר שיעבוד (משכון) הרכב ,ינצלו את הסמכות הכמעט "אבסולוטית" שנתן להם המחוקק (בנושא של מימוש משכון) ו"יסחטו" את בעל הרכב עד תום,

לדוגמא: א- מיד לאחר אי תשלום ראשון ,ישלח לביתך שליח "מיוחד" (שנראה ומדבר כמו שליח של "השוק האפור")וימסור לידך הזהרה,על מסירת הזהרה זו ידרוש תשלום מיידי של 800 ש"ח (ולא חשוב מה גובה החוב), (אין דואר?),

ב- תשלום שני שלא כובד , "הלך הרכב", באים גוררים את הרכב למקום איכסון ,על מנת למכור אותו, ברוב המקרים בעל הרכב לא משער שהרכב נלקח ע"י פמה ,(מאחר ולא הוזהר ,ולחליפין לא הושארה שום הודעה על לקיחת הרכב),

3- אם לדוגמא החוב של בעל הרכב לפמה ,הוא כ 2,000 ש"ח ,מידית מועמסים על גבו עוד כ 5,000 ש"ח (הוצאות),

4- יכולת התגובה של בעל הרכב ברוב המקרים לא קיימת,מאחר ופנייה לערכאות משפטיות כרוכה בתשלום של אלפי שקלים,,ובדרך כלל לא יקבל סעד משפטי עקב הסמכויות הבלתי מוגבלות שנתן המחוקק למשעבד הרכב(במקרה זה : "פמה מימון")

אומנם כל נושא הלוואות הרכב והשיעבוד ,קיים גם אצל הבנקים,אבל להבדיל אלפי הבדלות:ניתן לדבר עם פקידי הבנק ולקבל ארכות (או שלא) אבל תמיד בעל הרכב מבין היטב את מצבו,
,או לחליפין במקרה כשנגרם לבעל הרכב (לוקח ההלוואה) נזק עקב התנהגות של בנקאי שאינה עולה בקנה אחד עם הוראות "מפקח על הבנקים" ו/או של בנק ישראל, ניתן לפנות לבנק ישראל ול"מפקח על הבנקים" בתלונה ,(יש להם סמכות אכיפה כנגד בנקים,ובנקאים) ,עקב כך גם הבנקאים משתדלים לעבוד כחוק,

אצל חברות למימון רכישת רכב (פמה מימון, ושכמותה) אין למי להתלונן ,לכן התנהגותם ברוב המקרים "ברוטלית",ולכן צריך להתייחס אליהם כגופים השייכים ל "שוק האפור"

המשך יבוא

#2 אורח - מיכאל

אורח - מיכאל
  • אורחים

פורסם 01/10/2009 - 13:53

בס"ד
תודה
עזרת המון

#3 אורח - מוטי ביטון

אורח - מוטי ביטון
  • אורחים

פורסם 11/10/2009 - 17:11

אתה סתם מבלף יש לי הלוואה אצלהם וחזר לי תשלום אחד ואף אחד לא בא כמו שאתה מספר אז ניראה לי שאתה מספר סיפורים סתם ואל תשמיץ אף אחד תודה רבה

#4 אורח - יורם

אורח - יורם
  • אורחים

פורסם 20/05/2010 - 16:27

אתה סתם מבלף יש לי הלוואה אצלהם וחזר לי תשלום אחד ואף אחד לא בא כמו שאתה מספר אז ניראה לי שאתה מספר סיפורים סתם ואל תשמיץ אף אחד תודה רבה

#5 אורח - שרון ר

אורח - שרון ר
  • אורחים

פורסם 11/08/2011 - 04:02

גם לי חזר תשלום אחד, התקשרתי והסברתי שזאת הייתה טעות ואמרו לי איך להפקיד וזהו, בזה תם העינין,
לא באו אלי ולא נעליים.

#6 Tzvika-Pick

Tzvika-Pick

הרקדן האוטומטי

• רשומים+
  • 860 הודעות:

פורסם 11/08/2011 - 20:37

אם כבר הוקפץ השרשור העתיק הזה, אציין שלמטיב ידיעתי הוא מצוץ מהאצבע.

1. על פמה מימון יש את אותו הפיקוח שיש על כל חברות המימון החוץ בנקאיות האחרות - מימון ישיר, שלמה סיקסט וכו'.

2. א. התנהגות דומה מבוצעת גם ע"י הבנקים הגדולים שכן בפיקוח.
ב. לא נכון. מי שמעקל את הרכב זאת ההוצאה לפועל ולא חברת המימון. ההוצאה לפועל לא תאפשר לחברה לגבות יותר כסף ממה שמגיע לה.

3. נשמע לי קצת מוגזם, אבל לצערי הרב בדיוק את אותו הדבר עושה גם עיריית תל-אביב עם קנסות החניה ואפילו חברת החשמל.

4. גם לא נכון, בחוק יש גם לא מעט זכויות לטובת החייב (קרי: ההוא שקנה רכב ולא עומד בתשלומים).

אני מדבר בכל יום לפחות עם שניים-שלושה אנשים שלקחו מימון בפמה ועכשיו לוקחים מימון שני ולפעמים אפילו שלישי. אף אחד מהם לא התלונן על בעיות כאלו או דומות להם. אני גם יכול לספר לכם שלא אחת אנשים מגלים שהריבית של פמה נמוכות מאלו שמקבלים בבנק.

#7 אורח - לל

אורח - לל
  • אורחים

פורסם 05/12/2012 - 12:36

כל כך נכון!! גם לי היה את אותו סיפור. חזר לי תשלום אשר לא הודיעו לי עליו בכלל. אחר כך התקשרו אליי מהחברה ואמרו לי " שיגיע אליי גובה הבייתה ואני אצטרך להוסיף לו עוד 800 שקל!!! הייתי בשוק!!! מה זה גובה?? מה אנחנו במאפייה??? וכשביקשתי לדבר עם ההנהלה ענתה לי אותה בחורה: "בחברתנו אי אפשר לדבר עם ההנהלה... זו מידיניות החברה" פשוט בושה וחרפה שחברה בסדר גודל שלהם במדינת ישראל מתנהלת בצורה כזאת!!! איפה החוק???

#8 אורח - מורן

אורח - מורן
  • אורחים

פורסם 20/02/2013 - 10:35

צודק לחלוטין אל תקחו מהם הלוואה תישתמשו במוניות תילכו ברגל תיסבלו עד שתחסכו לרכב ואל תיקחו מהם הלוואה אתם תצטערו על היום הזה אין עם מי לדבר שם אחרי שלוקחים הלוואה מתייחסים אליך כאילו הם עבריינים שהיא אפשר לדבר איתם אל תיקחו הלוואה ממליץ בחום

#9 אורח - נעמה

אורח - נעמה
  • אורחים

פורסם 11/03/2013 - 10:37

פמה חברה זבל הכל שקרים פה אל תיקחו מהם הלוואה בחיים מי שלקח אוכל אותה בגדול אין עליהם פיקוח זה שוק אפור בהסוואה אין עם מי לדבר וכל איחור בתשלום זה קנס של 800 שקל במיידי אחרי זה משלמים את החוב אם זה אנשים מהפריפריה פמה באה עליהם כמו שוק שחור ומאיימים עליהם שהם רוצים כסף "במיידי"

#10 אורח - ע.מ

אורח - ע.מ
  • אורחים

פורסם 19/08/2013 - 17:38

נשמע לי מוזר, אבל עדיין קשה להחליט, אם אני משווה מה שקראתי לעומת הנסיון שלי... אני לקוח שלהם, ופעם חזר התשלום, התקשרו אלי, שילמתי ובזה נגמר הסיפור....! יכול להיות כמו בכול גוף אחר, כשהתשלום לא יכובד, שולחים התראה, וכשאין מענה אז מעבירים את התיק להוצאה לפועל, לא נראה לי שהם עושים דווקא ומחכים ללקוח בדקה ה 90......)

#11 אורח - נדפקתי

אורח - נדפקתי
  • אורחים

פורסם 14/10/2013 - 11:06

פמה חברה זבל. בחיים אל תיקחו הלוואה מהם . הם מתנהלים בברוטאליות חזירית, מכניסים מליון סעיפי קנסות כדי לנפח את המחיר ופשוט אין אם מי לדבר שם.

גם כשהייתי מעוניין לשלם בבת את כל סכום ההלוואה (לא רק חוב קטן של כ- 2500 שח) הם פנו לעורכי דין ולמחלקת גבייה. הגובה ניתק לי את הטלפון בפנים ואפילו שניסיתי ליצור אתו קשר הוא פשוט לא ענה אלא שלח הודעת סמס שבו הוא הודיעה שהוא העביר את התיק של לעורך דין , אך ורק כדי לקבל עמלות ולשמן את העמלה של עורכי הדין. בקיצור תזהרו מהם כמו מאש  הם שוק אפור לכל דבר ועניין ומתנהלים בהתאם. 

#12 אורח - פטמה

אורח - פטמה
  • אורחים

פורסם 27/04/2014 - 19:18

גם אני אחת מאלו שנפלו ברשת "פמה מימון לרכב" יותר גרועים משוק אפור אני מתפללת כל יום שההלוואה כבר תיגמר...

#13 אורח - תותית

אורח - תותית
  • אורחים

פורסם 24/05/2014 - 22:45

יש לציין משהו שנראה שפוספס כאן בין התגובות. הריבית של פמה לא ריבית בנקאית. נקודה. היא בד"כ יקרה יותר - ריבית חוץ בנקאית

#14 אורח - האחד שיודע

אורח - האחד שיודע
  • אורחים

פורסם 16/06/2014 - 09:09

גנבים עם רשיון

#15 אורח - שונאת את פמה

אורח - שונאת את פמה
  • אורחים

פורסם 29/12/2014 - 04:38

גועל נפש פמה מתנהגים בברוטליות חושבים את עצמם גנגסטרים עבריינים בדיוק כמו העולם התחתון

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים