מעבר לתוכן

תמונה

הסבר שלי ללמה הרבה מיכם לא אוהבים את הדיעות שלי

• Please log in to reply
82 replies to this topic

#1 Darth Eddie Vader

Darth Eddie Vader

כסף

• רשומים+
  • 2023 הודעות:

פורסם 11/01/2007 - 18:27

כבר הצלחתי למשוך את תשומת ליבם של כל הימניים הקיצוניים בפורום הזה (אם לא כולם אז כמעט). קיבלתי כבר הודעות ותגובות מהמעליבות ביותר. כאלה שהטילו ספק בנאמנות שלי לישראל ולעם היהודי , חלק בצורה יותר בוטא וחלק פחות. נאלצתי להגיב בחריפות ואף באיומים מילוליים והכל כדי שיבינו שאין לי סבלנות באנשים שלא באמת רוצים לדבר איתי אלא לעצבן ולהכיעס אותי. את ההגדרה "שמאלן" אני לא קיבלתי על עצמי אבל הנטיעות הסוציאליסטיות שלי גורמים לי לקבל את זה. לא הדיעות הלאומיות. בעייני אם מישהו קורא לי ליבראלי אני אקח את זה כמחמאה.

Liberal - 8)favoring reform or progress, as in religion, education, etc., specifically favoring political reforms
tending toward democracy and personal freedom for the individual
6- Tolerant of views differing from ones own. - broad-minded :not orthodox

* Websters New World Dictionary

כפי שאתם כבר יודעים (ואולי לא) אני גדלתי בחו"ל עד גיל 17 (ארה"ב). אני לא חושב... תיקון - אני יודע שזה לא פוסל אותי מלהביע עמדה בנושאים שקשורים לישראל ולפוליטיקה ישראלית - וזאת למרות אינספור תגובות כגון - " מה אתה יודע ? אתה סתם אמריקאי" ... או " לא גדךת בארץ לכן אתה לא יכול להבין". בולשיט. לא גדלתי בארץ לכן אני לא יכול לדבר על אריק ובנץ אבל היום אני בנאדם מבוגר שמותר לו להביע עמדה בכל נושא שרק בא לו. אפילו ההפך הוא נכון בעייני - אני ראיתי עולם אחר וחייתי בו וזה מקנה לי אפשרות להשוואת. אני חייתי בעולם שבו גזענות בפומבי היא משהו שאסור לחשוב עליו אפילו. תמיד הגזענות היה מתחת לפני השטח אך תמיד בצורה נסתרת.

ההורים שלי לימדו אותי מה זה יהודי וגם מה זה בן-אדם. לימדו אותי שחשוב להזדהות עם העם שיצר את התרבות שנולדתי לתוכה אך חשוב לא פחות לזכור שבני אדם זה בני אדם. אבא שלי אנטרופולוג והוא לימד אותי גם שמבחינה מדעית אין דבר כזה גזע. זה קצת סתר את מה שלמדתי בגנטיקה (פה באונ') למרות שהם לא השתמשו במונח "גזע" אלא "קבוצות גנטיות". אני הגעתי למסקנה שלא כולם נולדים אותו הדבר. לכולם יש פוטנציאלים שונים (כאן זה הגנטיקה - nature) אבל לכולם מגיע אותן זכויות וזאת כדי שלכל אחד תהיה הזמנות שווה לפתח את הפוטנציאל הספציפי שלו בתוך הסביבה (nurture). טוב אני צריך לקטוע פה בגלל אילוץ...המשך יבוא.

תמונה מצורפת

He who is not busy being born must be busy dying
-Bob Dylan

#2 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 11/01/2007 - 19:36

תמיד הגזענות היה מתחת לפני השטח אך תמיד בצורה נסתרת.

ברור לך שזה אפילו יותר גרוע?

הימניים הקיצוניים

על מה אתה מדבר? רק ריקו והדר-קו הם כאלה. רוב השאר זה חבר'ה שפשוט מנתחים את המציאות בצורה שכלתנית. אנשי ההיגיון הבריא.

אני בנאדם מבוגר שמותר לו להביע עמדה בכל נושא שרק בא לו.

בוודאי שאתה יכול!! הבעיה שאם אתה רוצה התייחסות, והחלפת דעות במטרה ללמוד, אתה חייב לנמק את דעותיך יותר טוב. הכי טוב זה הודעות קצרות עינייניות ומנומקות היטב ובבהירות.

ההורים שלי לימדו אותי מה זה יהודי

מה ז"א? מה זה "יהודי"?

המשך יבוא.

בהצלחה.
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#3 Darth Eddie Vader

Darth Eddie Vader

כסף

• רשומים+
  • 2023 הודעות:

פורסם 12/01/2007 - 01:22

לדעתי לא. הסיבה היא כך - אי-אפשר ללמד בןאדם לא לשנוא מישהו. זו בד"כ תכונה שרוכשים מההורים. הדרך היחידה היא אינטראקציה עם נציגים של אותה קבוצה ששונאים. זה שגזענות בפומבי זה דבר שאסור לגמרי - זה מאפשר את זה (האינטראקציה). יותר מי זה, ככה גם אנשים מבינים שהרגשות שלהן של אותה שינא וגזענות הן לא מקובלות בחברה המודרנית.
ובכלל כאשר אני מתאר את זה כ- "מתחת לפני השטח" הכוונה היא לא שזה קיים אצל כולם ואפילו לא אצל הרוב. אני למדתי בבתי-ספר ציבוריים ב- LA ואני יכול להעיד על כך שכל האלימות שראיתי או ידעתי עליה היתה על רקע כנופייתי ולא גזעני.

על מה אתה מדבר? רק ריקו והדר-קו הם כאלה. רוב השאר זה חבר'ה שפשוט מנתחים את המציאות בצורה שכלתנית. אנשי ההיגיון הבריא.

אם אתה לא חושב שאני מנתח את המציאות בצורה שכלתנית אז בבקשה - אתה מוזמן לא לקרוא. no skin off my back

בוודאי שאתה יכול!! הבעיה שאם אתה רוצה התייחסות, והחלפת דעות במטרה ללמוד, אתה חייב לנמק את דעותיך יותר טוב. הכי טוב זה הודעות קצרות עינייניות ומנומקות היטב ובבהירות.

מה לא נימקתי לך מספיק טוב?

מה ז"א? מה זה "יהודי"?

זו שאלה מעניינת. בעייני זה לא קשור למי הייתה אמא שלך (כן אני מכיר את מה שההלכה אומרת) וגם לא לאבא שלך. בעצם זה כן אבל במובן אחר. יהודי זה מי שגדל בבית יהודי עם ערכים יהודים וחינוך יהודי. מי שרואה את עצמו יהודי אך ורק בגלל שהוא נולד כך - בעייני לא יהודי באמת. היהדות צריך תמיד להישאר כדת דינאמי, כלומר תמיד להתקדם.

לפעמים שאני אומר לאנשים "דתיים" (יאנו חובשי כיפה) שאני יהודי ריפורמי אני מקבל מבטים מוזרים. לפעמים אפילו הם אומרים לי לפנים מה הם חושבים על היהדות הרפורמית - " אתם מעוותים את הדת", "אתם הורסים את היהדות", ואפילו "אתם יותר גרועים מנאצים"...וכו'. מאוד קשה לי לשלוט באגרסיות שלי באותו רגע כי כזה אני. מישהו קורא לי נאצי (או יותר גרוע מנאצי) ואין מה לעשות, יצר הרע משתלט ואני מוצא את עצמי "רוקד" עם אותו בנאדם. בכל אופן אני לא מבין למה כל-כך קשה לאנשים דתיים להבין שלא רק היהדות שלהם היא הנכונה. אם מישהו מעוניין בדיון תיאולוגי אז אני תמיד בקטע.

בכל אופן המסר שנקטע לי באמצע מהתגובה הקודמת היא שאני לא חושב שאני יהודי רע (להפך בעצם) או "שמאלני מסריח" בגלל שאני מרחם על הילדים בעזה לא פחות מהילדים בשדרות. אני לא חושב שהייתי מסוגל לשבת באצטדיון טדי כאשר כל הקהל צועק ביחד "מוות לערבים". ואני לא מכחיש את העובדה שפעם היו בארץ הרבה יותר כפרים ערבים ממה שיש היום. אני ממש שונא את חומסקי אבל אני גם לא משלה את עצמי שמדינת ישראל תמיד פעלה בצורה הנכונה וההוגנת ושהצדק תמיד לצידנו. אני מנסה להסתכל על המצב מהזוית שלהם לפעמים, לא כי אני אוהב אותם ומזדהה איתם, אלא בגלל שאני יודע שלכל מטבע יש שני צדדים.

תמונה מצורפת

-Bob Dylan

#4 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 12/01/2007 - 02:37

כבר הצלחתי למשוך את תשומת ליבם של כל הימניים הקיצוניים בפורום הזה (אם לא כולם אז כמעט). קיבלתי כבר הודעות ותגובות מהמעליבות ביותר. כאלה שהטילו ספק בנאמנות שלי לישראל ולעם היהודי , חלק בצורה יותר בוטא וחלק פחות. נאלצתי להגיב בחריפות ואף באיומים מילוליים והכל כדי שיבינו שאין לי סבלנות באנשים שלא באמת רוצים לדבר איתי אלא לעצבן ולהכיעס אותי. את ההגדרה "שמאלן" אני לא קיבלתי על עצמי אבל הנטיעות הסוציאליסטיות שלי גורמים לי לקבל את זה. לא הדיעות הלאומיות. בעייני אם מישהו קורא לי ליבראלי אני אקח את זה כמחמאה.

כפי שאתם כבר יודעים (ואולי לא) אני גדלתי בחו"ל עד גיל 17 (ארה"ב). אני לא חושב... תיקון - אני יודע שזה לא פוסל אותי מלהביע עמדה בנושאים שקשורים לישראל ולפוליטיקה ישראלית - וזאת למרות אינספור תגובות כגון - " מה אתה יודע ? אתה סתם אמריקאי" ... או " לא גדךת בארץ לכן אתה לא יכול להבין". בולשיט. לא גדלתי בארץ לכן אני לא יכול לדבר על אריק ובנץ אבל היום אני בנאדם מבוגר שמותר לו להביע עמדה בכל נושא שרק בא לו. אפילו ההפך הוא נכון בעייני - אני ראיתי עולם אחר וחייתי בו וזה מקנה לי אפשרות להשוואת. אני חייתי בעולם שבו גזענות בפומבי היא משהו שאסור לחשוב עליו אפילו. תמיד הגזענות היה מתחת לפני השטח אך תמיד בצורה נסתרת.

ההורים שלי לימדו אותי מה זה יהודי וגם מה זה בן-אדם. לימדו אותי שחשוב להזדהות עם העם שיצר את התרבות שנולדתי לתוכה אך חשוב לא פחות לזכור שבני אדם זה בני אדם. אבא שלי אנטרופולוג והוא לימד אותי גם שמבחינה מדעית אין דבר כזה גזע. זה קצת סתר את מה שלמדתי בגנטיקה (פה באונ') למרות שהם לא השתמשו במונח "גזע" אלא "קבוצות גנטיות". אני הגעתי למסקנה שלא כולם נולדים אותו הדבר. לכולם יש פוטנציאלים שונים (כאן זה הגנטיקה - nature) אבל לכולם מגיע אותן זכויות וזאת כדי שלכל אחד תהיה הזמנות שווה לפתח את הפוטנציאל הספציפי שלו בתוך הסביבה (nurture). טוב אני צריך לקטוע פה בגלל אילוץ...המשך יבוא.

אם יש כאן אנשים שהם מספיק מטומטמים בשביל להגיד לך "אתה לא יכול להגיד את זה כי לא גדלת כאן," אז אתה מטומטם עוד יותר -- מכיוון שאתה מקבל את ה-premise שלהם. איזה premise? שבדיון ובטענות יש איזשהו שיקול שהוא יותר חשוב מהנכונות של הטענות.

אתה לא יכול להתלונן שאחרים מבטלים את טענותיך בטיעון המגוחך "אבל אתה לא נולדת כאן" -- בזמן שאתה משתמש בטיעון המגוחך "זה עניין של דעה."
וואלה, אם דברים הם רק עניין של דיעה, אז כל אחד יכול לטעון מה שהוא רוצה, ואין שום משמעות בכלל לדיונים.

לא יעזור לך כלום: כל עוד לא תבין שהדבר היחיד שחשוב בטענה הוא סטטוס האמת שלה (נכון/לא נכון), אתה תמשיך לאכול חרא ולבכות על היחס של אנשים כלפיך.
וההוכחה שאתה לא מבין את זה היא פשוטה:
(א) פתחת את השירשור הזה וכתבת את מה שכתבת. מי שמבין שאמת היא הקריטריון היחיד בשיפוט של טענות לא פונה לאנשים בקריאות של "אבל אני יהודי, ואבא שלי אנתרופולוג, ואחותי ממש כוסית, וסבתא שלי גדלה בוורשה" -- כי הוא יודע שזה לא רלוונטי בשום צורה. זה לא רלוונטי כשמפנים את זה נגדך (בדמות טיעונים כמו "אבל לא נולדת כאן"), וזה לא רלוונטי כשאתה מגיב על זה -- כמו שאתה עושה כאן.
הדבר היחיד שרלוונטי הוא "Is it true?"
(ב) אתה מאמין שהכל זה עניין של דיעות. מצטער, אבל אם הכל עניין של דיעות, אז לדעת אנשים מסויימים העובדה שלא נולדת כאן גוררת שאין לך זכות לנשום, ולחיות, ולכתוב בפורום.
נראה לך לא סביר? מצטער מאוד, זו דעתם! הכל דיעות.

ובנימה אישית: אותי לא מעניין איפה גדלת.
הדיעות והרעיונות שלך הם פשוט FALSE -- בלי שום תלות בגיאוגרפיה/דת/אנתרופולוגיה.
FALSE, נקודה.

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#5 Uncle Rico

Uncle Rico

הערס של הפורום.

• רשומים+
  • 5425 הודעות:

פורסם 12/01/2007 - 03:54

את זה שאתה לא גדלת כאן, זה ברור..

א) אף אחד לא בא להעליב אותך, הדיעות שלך פשוט מגיעות מרחשי לב ומאמונות תפילות שכתוצאה ישירה מהם, אנשים נהרגו כאן סתם במשך ה10-15 שנים האחרונות, אז אם כתוצאה מכך נאמרים דברים בוטים, תבין את הדיעה שלהם.

ב) אני רחוק מלהיות ימני קיצוני. מן הסתם, רובכם מעולם לא פגשתם אחד שכזה.

ג) אל תנסה להגן על עצמך ע"י איומים. זה לא עובד ... אתה אף פעם לא יודע עם איזו מנטליות אתה מתעסק. אתה מאיים על מישהו בצחוק, ולמחרת אתה בבית חולים אחרי 10 דקירות מאנשים שאין לך מושג מאיפה הם באו.

ד)

על מה אתה מדבר? רק ריקו והדר-קו הם כאלה. רוב השאר זה חבר'ה שפשוט מנתחים את המציאות בצורה שכלתנית. אנשי ההיגיון הבריא

תמצא לי מקום שבו אני לא מדבר בהיגיון, תעמיד אותי על טעות, ואני אשמח לתקן. תמיד השתדלתי לנמק ולהסביר למה אני חושב את א' וב', ולצערי, השנים האחרונות רק הוכיחו לי עד כמה כל הדברים "הקיצוניים" שאמרתי קרו באמת.
זה שאני לא מגבה את טענותי ומוכיח אותם "מתימטית" כמו שאורי עושה, זה לא אומר שזה לא בא בצורה שכלתנית. אם אני מדבר על הפיכה, מרד, או כל מיני דברים "קיצוניים" זה לא בגלל קיצוניות שבי, אלא בגלל התבוננות בעיניים פקוחות על המצב.

ה) אף אחד לא חושב שאתה רע

ו) אתה יכול לקרוא לי "נאצי" חופשי. (לפעמים יש לי הרגשה שאם מישהו עושה חיפוש בגוגל על "נאצים" הוא מקבל רושם כאילו הפורום שלנו מסתיר איזו שלוחה שלהם.. :אוי: )

ז)

"אתה מוזמן לא לקרוא"

מעצם הגדרת המקום הזה "פורום פתוח לקהל הרחב" כולם מוזמנים לקרוא ולהגיב, כולם גם מוזמנים להתעצבן אם בא להם. מה שכן - לאיים במכות, זה לא אחד הדברים שנהוג לעשות בפורום, במיוחד לא של סטודנטים... אז אם אתה רוצה להמשיך לאיים בפורום בגלל הודעות שהרגיזו אותך, קח בחשבון שלא ייתחסו אליך ברצינות. בקשות בסגנון "אם לא בא לך, אל תקרא, אל תגיב." הם בקשות די ילדותיות. (ראה את זה כביקורת בונה ולא כהעלבה)

ח) אל תיקח את כל הפורום הזה בצורה רצינית מידי. תפגוש אנשים בחוץ, ותראה שהם בהחלט לא מה שחשבת עליהם.

ט) יהודי הוא מושג שנלקח מעולם הדת. מה שמגדיר מיהו יהודי, לא תלוי במי שחינך איתך, זהו מושג אבסולוטי. כמובן שאתה יכול לא להסכים עם זה, אבל זה בדיוק כמו שלא תתווכח על מהו "יונק" עם ביולוג. זה לא משנה שסבתא רבא שלך אהבה את התוכי שלה כמו תינוק, ולכן היא חינכה את ילדיה שתוכים הם כמו בני אדם, ולכם אפשר להגיד עליהם שהם יונקים. (הדוגמא באה כדי להבהיר רעיון, אין קשר בינה ובין המציאות)
אם תביא הוכחות מעולם החי שתוכי הוא יונק, סבבה. מוכן לקבל שינויים. אבל להגיד שזה מה שהסבירו לך, ולכן תוכי הוא יונק, זו דיעה מגוחכת.
חשוב לקרוא:

תקציר חקר רצח רבין

האתר הרשמי לחקר רצח רבין

סקר: האם את/אתה תומכ/ת בחזרה לשליטה ישראלית בעזה

"כשמנהיגים מזלזלים בשלטון החוק ורואים בו מוצר-מדף; רוצים - משתמשים בו, לא רוצים - לא משתמשים, אל ייפלא הדבר שהתוצאה היא: איש הישר בעיניו יעשה". - בוגי יעלון.
זהו, אין יותר הערות פוליטיות.

גם כשאתה עמוק בחרא, חנוק מסירחון, קולך זועק ואין עונה, עצום עיניים, סתום את האף ותהנה מהחמימות הזמנית שעוטפת אותך.
(Uncle Rico - לוקח נשימה, מתכונן לצלילה שוב, ומקווה לצוף בחזרה.)

מי שיודע/ת לרקוד דעסה, עטרי, או/ו כל צעד תימני מסוג כלשהו, ליצור קשר במיידי בפרטי !

#6 Darth Eddie Vader

Darth Eddie Vader

כסף

• רשומים+
  • 2023 הודעות:

פורסם 12/01/2007 - 10:33

אם יש כאן אנשים שהם מספיק מטומטמים בשביל להגיד לך "אתה לא יכול להגיד את זה כי לא גדלת כאן," אז אתה מטומטם עוד יותר -- מכיוון שאתה מקבל את ה-premise שלהם. איזה premise? שבדיון ובטענות יש איזשהו שיקול שהוא יותר חשוב מהנכונות של הטענות.

אני באמת לא מקבל את זה -וזאת בדיוק הנקודה שלי!

אתה לא יכול להתלונן שאחרים מבטלים את טענותיך בטיעון המגוחך "אבל אתה לא נולדת כאן" -- בזמן שאתה משתמש בטיעון המגוחך "זה עניין של דעה."
וואלה, אם דברים הם רק עניין של דיעה, אז כל אחד יכול לטעון מה שהוא רוצה, ואין שום משמעות בכלל לדיונים.

אני באמת לא חושב שאתה יודע מה זה דיעה ומה זה עובדה. כל אחד באמת יכול לטעון מה שהוא רוצה ויש משמעות לדיון כיוון שמשתפים רעיונות ואנשים נחשפים לזוויות שונות.

לא יעזור לך כלום: כל עוד לא תבין שהדבר היחיד שחשוב בטענה הוא סטטוס האמת שלה (נכון/לא נכון), אתה תמשיך לאכול חרא ולבכות על היחס של אנשים כלפיך.

אני לא אוכל פה חרא מאף-אחד. אני כנראה גורם לאנשים ספציפים (אתה למשל) לחשוב על דברים שלא נוח להם לחשוב עליהם. מאחרים קיבלתי גם תגובות חיוביות. תתפלא.

וההוכחה שאתה לא מבין את זה היא פשוטה:
(א) פתחת את השירשור הזה וכתבת את מה שכתבת. מי שמבין שאמת היא הקריטריון היחיד בשיפוט של טענות לא פונה לאנשים בקריאות של "אבל אני יהודי, ואבא שלי אנתרופולוג, ואחותי ממש כוסית, וסבתא שלי גדלה בוורשה" -- כי הוא יודע שזה לא רלוונטי בשום צורה. זה לא רלוונטי כשמפנים את זה נגדך (בדמות טיעונים כמו "אבל לא נולדת כאן"), וזה לא רלוונטי כשאתה מגיב על זה -- כמו שאתה עושה כאן.
הדבר היחיד שרלוונטי הוא "Is it true?"
(ב) אתה מאמין שהכל זה עניין של דיעות. מצטער, אבל אם הכל עניין של דיעות, אז לדעת אנשים מסויימים העובדה שלא נולדת כאן גוררת שאין לך זכות לנשום, ולחיות, ולכתוב בפורום.
נראה לך לא סביר? מצטער מאוד, זו דעתם! הכל דיעות.

ובנימה אישית: אותי לא מעניין איפה גדלת.
הדיעות והרעיונות שלך הם פשוט FALSE -- בלי שום תלות בגיאוגרפיה/דת/אנתרופולוגיה.
FALSE, נקודה.

ממש נימוק יפה... not.....
אורילה - מה קשה לך להבין? לא רשמתי פה שבגלל שאני מי שאני אז התגובות שלי הן נכונות או לא נכונות. נתתי רקע על עצמי כדי שתבינו מאיפה אני בא ולמה אני חושב כמו שאני חושב. למיטב ידיעתי, זו גם הנושא העיקרי של "אני מאמין". לא? אם הנימוק ההכי טוב שאתה יכול לתת זה - "FALSE, נקודה" אז אני באמת לא יודע אם יש לנו על מה לדבר...

תמונה מצורפת

-Bob Dylan

#7 Darth Eddie Vader

Darth Eddie Vader

כסף

• רשומים+
  • 2023 הודעות:

פורסם 12/01/2007 - 11:31

את זה שאתה לא גדלת כאן, זה ברור..

א) אף אחד לא בא להעליב אותך, הדיעות שלך פשוט מגיעות מרחשי לב ומאמונות תפילות שכתוצאה ישירה מהם, אנשים נהרגו כאן סתם במשך ה10-15 שנים האחרונות, אז אם כתוצאה מכך נאמרים דברים בוטים, תבין את הדיעה שלהם.

זאת אמירה מטופשת וחסרת-אחראיות להאשים אנשים במותם של אנשים בגלל הדיעות שלהם. אני יכול גם בלי בעיה להגיד ולנמק למה דיעות כמו שלך הן הסיבה למותם אבל זה רק ירגיז אותך ולא יוביל לשום מקום. באמת באמת שזו אחת האמירות הכי מפגרות שיש. תהיה בטוח שאם המדינה הייתה פועלת יותר כמו שאתה רוצה אז לא פחות אנשים היו מתים.

ב) אני רחוק מלהיות ימני קיצוני. מן הסתם, רובכם מעולם לא פגשתם אחד שכזה.

כמה רחוק? מטר? אל תזיין לי במוח - אתה רוצה או לגרש או להשמיד את הערבים. בעייני אתה ימיני קיצוני.

ג) אל תנסה להגן על עצמך ע"י איומים. זה לא עובד ... אתה אף פעם לא יודע עם איזו מנטליות אתה מתעסק. אתה מאיים על מישהו בצחוק, ולמחרת אתה בבית חולים אחרי 10 דקירות מאנשים שאין לך מושג מאיפה הם באו.

קודם כל אני לא איימתי עליך בצחוק. דבר שני , לא להוכיח לך כמה אני "גבר", אבל תעשה לי טובה - אתה והחברים הערסים שלך לא מזיזות לי את הביצה השמאלית. אני למדתי בתיכון שיותר מחצי ממנו היה שחורים והיספאנים שרובם היו שייכים לכנופיות. בכל כניסה לתיכון היה מגלה מתכות ועדיין זה לא עזר תמיד. אני צוחק עליך ועל הערסים שאתה תביא לי בפנים.

ו) אתה יכול לקרוא לי "נאצי" חופשי. (לפעמים יש לי הרגשה שאם מישהו עושה חיפוש בגוגל על "נאצים" הוא מקבל רושם כאילו הפורום שלנו מסתיר איזו שלוחה שלהם.. :אוי: )

לי אתה לא יכול. כלומר אתה יכול אבל צפה פגיע. והעובדה שזה לא מפריע לך בכלל שמישהו יקרא לך נאצי אומר עליך יותר אולי ממה שאתה חושב...

ז) מעצם הגדרת המקום הזה "פורום פתוח לקהל הרחב" כולם מוזמנים לקרוא ולהגיב, כולם גם מוזמנים להתעצבן אם בא להם. מה שכן - לאיים במכות, זה לא אחד הדברים שנהוג לעשות בפורום, במיוחד לא של סטודנטים... אז אם אתה רוצה להמשיך לאיים בפורום בגלל הודעות שהרגיזו אותך, קח בחשבון שלא ייתחסו אליך ברצינות. בקשות בסגנון "אם לא בא לך, אל תקרא, אל תגיב." הם בקשות די ילדותיות. (ראה את זה כביקורת בונה ולא כהעלבה)

מישהו פעם הביא לך לאכול משהו שלא אהבת? אם מישהו לא אוהב את האוכל שבישלתי אני יכול להגיד לו "בבקשה, לא טעים לך - אל תוכל". אני לא חושב שזה ילדותי. חוץ מי זה אני חושב שאותך לוקחים פחות ברצינות ממני.

ח) אל תיקח את כל הפורום הזה בצורה רצינית מידי. תפגוש אנשים בחוץ, ותראה שהם בהחלט לא מה שחשבת עליהם.

או!! סוף סוף כתבת משהו שאני יכול להסכים איתו!! הללויה!!
אני מכיר פה כמה אנשים אישית. אומנם לא הרבה אבל זו התחלה. כמה אתה מכיר אישית?

ט) יהודי הוא מושג שנלקח מעולם הדת. מה שמגדיר מיהו יהודי, לא תלוי במי שחינך איתך, זהו מושג אבסולוטי. כמובן שאתה יכול לא להסכים עם זה, אבל זה בדיוק כמו שלא תתווכח על מהו "יונק" עם ביולוג. זה לא משנה שסבתא רבא שלך אהבה את התוכי שלה כמו תינוק, ולכן היא חינכה את ילדיה שתוכים הם כמו בני אדם, ולכם אפשר להגיד עליהם שהם יונקים. (הדוגמא באה כדי להבהיר רעיון, אין קשר בינה ובין המציאות)
אם תביא הוכחות מעולם החי שתוכי הוא יונק, סבבה. מוכן לקבל שינויים. אבל להגיד שזה מה שהסבירו לך, ולכן תוכי הוא יונק, זו דיעה מגוחכת.

כאן אני לא מסכים בכלל. זה גם מעיד על על בעיה עם היהדות היום. במקום להגיד לאנשים "בוא תהיה יהודי" אנחנו יותר מידי אומרים להם "לא אתה לא יהודי, ואתה גם לא יכול להפוך לאחד". אין סמן גנטי של מי הוא יהודי. גם החוקים הראשוניים שניסו להגדיר מיהוא יהודי עשו את זה מתוך סיבות פוליטיות (מצריים אם אני לא טועה) ולא מתוך רצון להיות איזה קבוצה אקסקלוסיבי. יהודי או לא יהודי זה בראש ולא ב-DNA. אם אמא שלי לא יהודיה לפי ההלכה (לא המקרה שלי אגב) אבל מתנהגת כיהודי (חגים, שבת ,וכו') ואני גדלתי בבית יהודי ואני מאמין בתנ"ך - אז מי אתה , מי אתה לעזאזל ?!, שתגיד לי שאני לא. ההבדל בין יהודי לבין נוצרי אינה מקבילה להבדל בין תוכי ליונק כיוון שאין הבדל ביולוגי בין יהודי לנוצרי.

תמונה מצורפת

-Bob Dylan

#8 nazgul

nazgul

כסף

• רשומים+
  • 1655 הודעות:

פורסם 13/01/2007 - 00:42

לפעמים שאני אומר לאנשים "דתיים" (יאנו חובשי כיפה) שאני יהודי ריפורמי אני מקבל מבטים מוזרים. לפעמים אפילו הם אומרים לי לפנים מה הם חושבים על היהדות הרפורמית - " אתם מעוותים את הדת", "אתם הורסים את היהדות", ואפילו "אתם יותר גרועים מנאצים"...וכו'. מאוד קשה לי לשלוט באגרסיות שלי באותו רגע כי כזה אני. מישהו קורא לי נאצי (או יותר גרוע מנאצי) ואין מה לעשות, יצר הרע משתלט ואני מוצא את עצמי "רוקד" עם אותו בנאדם. בכל אופן אני לא מבין למה כל-כך קשה לאנשים דתיים להבין שלא רק היהדות שלהם היא הנכונה. אם מישהו מעוניין בדיון תיאולוגי אז אני תמיד בקטע.
בכל אופן המסר שנקטע לי באמצע מהתגובה הקודמת היא שאני לא חושב שאני יהודי רע (להפך בעצם) או "שמאלני מסריח" בגלל שאני מרחם על הילדים בעזה לא פחות מהילדים בשדרות. אני לא חושב שהייתי מסוגל לשבת באצטדיון טדי כאשר כל הקהל צועק ביחד "מוות לערבים". ואני לא מכחיש את העובדה שפעם היו בארץ הרבה יותר כפרים ערבים ממה שיש היום. אני ממש שונא את חומסקי אבל אני גם לא משלה את עצמי שמדינת ישראל תמיד פעלה בצורה הנכונה וההוגנת ושהצדק תמיד לצידנו. אני מנסה להסתכל על המצב מהזוית שלהם לפעמים, לא כי אני אוהב אותם ומזדהה איתם, אלא בגלל שאני יודע שלכל מטבע יש שני צדדים.

קודם כל, היה לי נחמד מאוד לגלות עליך דברים שהיו חדשים לי. מה לעשות, אני נהנה יותר כשיש "נפח" ממשי לאנשים שאני מתדיין איתם בפורום הזה.
ולענייננו: אני אינני חושב, למרות החיבור שלי לדת, שיהודי רפורמי הוא יהודי "רע", ואינני חושב שלאנשים יש זכות לזרוק לך את זה בפרצוף, כמו שאין להם זכות לומר לך האם יש או אין לך זכות דיבור בעניני הארץ הזו משום שגדלת בחו"ל. חבל שזה רושם רע שהשאירו עליך כמה אנשי שוליים, שכמו שאמרו כבר אנשים טובים בשירשור הזה - אין הרבה כאלה כאן.
תאמין או לא, גם אני מרחם על ילדים בעזה שנולדו לתוך מציאות כזו, אולם בד בבד אני מכיר בעובדה שאנחנו לא אחראים לסבל שלהם. מי שאחראי לאופן שהם חיים בו הם הממשלות שלהם, ארגוני הטרור וההורים שמסתירים אותם. מי שאחראי למצב הוא ארגונים שלוקחים לכיסף את כספם של האזרחים, מי שאחראי הם כאלה שנותנים מחסה בביתם לחוליות טרור ההופכות אותו לבסיסם. ולי - לי יש סדר עדיפויות. אני מרחם על ילדי עזה, אולם לא כמו שאני מרחם על ילדי שדרות, ילדים שגדלו על שירים לשלום ועל חוברות צביעה תמימות עם ציורים של יהודי וערבי לוחצים ידיים, ומקבלים בתמורה קאסמים על הראש.
זה לא אומר שאני קיצוני, זה אומר שאני מציאותי. זכותי המלאה לא לרצות כאן את הפלסטינים, כמו שזכותך לרצות לפתוח עימם בדיאלוג. אינני קורא לרצח או הרג שלהם, ואינני מחשיב אותם נחותים גזעית ממני. אני לא רוצה אותם לידי כי הם הופכים את חיי התושבים במדינה הזו לבלתי נסבלים.
תקופה מסויימת ניסיתי לבחון את זווית הראיה שלהם, אבל לאחר מחשבה מעמיקה (ברצינות!!!) גיבשתי את דעותיי כפי שהן היום. כמו שאני מכבד את דעותיך, אני מצפה שדעותיי יכובדו בחזרה (אמירה כללית, כן?......).
אה, והייתי רוצה לדעת, מהי ההגדרה שלך לימיני קיצוני?
"כשהגלים מתחזקים, החזקים מתגלים"

"עדיף להיות קצת מניאק מלשלם את מחירו של הנימוס" (יונתן יבין, 2006)

#9 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 13/01/2007 - 02:01

מה ז"א? מה זה "יהודי"?

בהצלחה.

אתה הגדרת את עצמך איפשהו ככהניסט, אני חושב שזה די נופל באזור של ימין קיצני.

#10 זיו

זיו

משתדל

• רשומים+
  • 11586 הודעות:

פורסם 13/01/2007 - 20:22

אתה הגדרת את עצמך איפשהו ככהניסט, אני חושב שזה די נופל באזור של ימין קיצני.

הגדרה? אני יהודי, במובן הדתי. נקודה.
מאחר ואני לא מכיר לעומקן את המצוות הקשורות בא"י, ההשקפה המדינית שלי נשענת רק על היגיון.
פותח השירשור מסווג את כל מי שיש לו דיעה שונה ממנו כ"ימני קיצוני". אדם ישר, נניח והיית כזה, לא יכול לקבל זאת.
עכשיו נלמד את הלקח ונשאל רק שאלות ספציפיות. כמו "מה דעתי על גדר ההפרדה", "מה דעתי על חיסול ממוקד"...
לכהנא היו הרבה טענות. אם יש לך רצון אמיתי לנהל איתי איזשהו דיון אתה תיאלץ לנסח שאלות ספציפיות, ולא להגדיר אותי בצורה שנראית כאילו אני ילדה בת 14 שמעריצה את הראל סקעת.
תקינות פוליטית היא מפלטו של סתום המוח.

#11 דורימת

דורימת

לי די נחמד לי דווקא די נעים לשיר באוזנכם את השירים הכי פרועים

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 14/01/2007 - 00:00

Liberal - 8)favoring reform or progress, as in religion, education, etc., specifically favoring political reforms
tending toward democracy and personal freedom for the individual
6- Tolerant of views differing from ones own. - broad-minded :not orthodox

* Websters New World Dictionary

מעניין שאתה מעיז לקרוא למישהו קיצוני כשאתה הוא זה המאיים על אנשים באלימות.והאמירה איומים מילולים כאילו מילולים מתכוונים לכך שהאיום מתייחס למשהו מילולי שתעשה היא עלובה האיומים שלך הם איומים אלימים וכך הם צריכים להקרא

ב:לא מעניין אותי על מה אסור לחשוב באמריקה(למרות המילה גזענות שיש עליה איזה טאבו)מה שאתה אומר באמריקה גדלתי כשXאסור ולכן מי שעושה Xע"פ דעתי,מותר לי לאיים עליו
על אותו עיקרון אם באתי מאפגניסטן אז מותר לי להרוג בחורות שלובשות ג'ינס. וחולצה לכן אל תנסה לבסס את טיעוניך עך ערכים\אה ערכים שגדלתה עליהם באמריקה.
הקריקטורות שלי

"השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן יאומרו אלו מסלמי,עבד האל,ישמאחרי יהודי בואו והרגהו."

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת
דרקולאללה ציפור קטנה לחשה לי על הסיבות להיותך אנטיפט. :)

#12 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 14/01/2007 - 00:09

קודם כל אני לא איימתי עליך בצחוק. דבר שני , לא להוכיח לך כמה אני "גבר", אבל תעשה לי טובה - אתה והחברים הערסים שלך לא מזיזות לי את הביצה השמאלית. אני למדתי בתיכון שיותר מחצי ממנו היה שחורים והיספאנים שרובם היו שייכים לכנופיות. בכל כניסה לתיכון היה מגלה מתכות ועדיין זה לא עזר תמיד. אני צוחק עליך ועל הערסים שאתה תביא לי בפנים.

מכאן אני יכול להבין שגם עלי לא איימתה בצחוק? אז אני אומר לך אני משתין עליך ועל האיומים שלך אתה מוזמן לממש את איומיך בכל זמן! (וכן יש לגרש את הערבים מישראל)
הקריקטורות שלי

"השעה לא תבוא עד שילחמו המוסלמים ביהודים ויהרגו בהם עד כדי כך שכאשר יסתתר יהודי מאחורי עץ או אבן יאומרו אלו מסלמי,עבד האל,ישמאחרי יהודי בואו והרגהו."

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#13 דורימת

דורימת

• רשומים+
  • 4401 הודעות:

פורסם 14/01/2007 - 00:37

לי אתה לא יכול. כלומר אתה יכול אבל צפה פגיע. והעובדה שזה לא מפריע לך בכלל שמישהו יקרא לך נאצי אומר עליך יותר אולי ממה שאתה חושב...

צפה פגיע? :lol: :מתגלגל:
הקריקטורות שלי

"הנביא" מוחמד

נואשון תעשה לי סלומון

גם אני עם נננואשון

תמונה מצורפת

#14 Uncle Rico

Uncle Rico

הערס של הפורום.

• רשומים+
  • 5425 הודעות:

פורסם 14/01/2007 - 04:51

זאת אמירה מטופשת וחסרת-אחראיות להאשים אנשים במותם של אנשים בגלל הדיעות שלהם. אני יכול גם בלי בעיה להגיד ולנמק למה דיעות כמו שלך הן הסיבה למותם אבל זה רק ירגיז אותך ולא יוביל לשום מקום. באמת באמת שזו אחת האמירות הכי מפגרות שיש. תהיה בטוח שאם המדינה הייתה פועלת יותר כמו שאתה רוצה אז לא פחות אנשים היו מתים.

דיעות כמו של היטלר הובילו לרצח של מיליונים, ככה שדעות אכן יכולות להוביל למוות. דיעה היא התחלה של פעולה. (אלא אם כן אתה עובד ללא הפעלת השכל, מה שבהחלט מסתמן מדבריך.) אם המדינה הייתה פועלת כמו שאני רוצה, כמות האנשים שהיו מתים אצלנו הייתה שואפת לאפס. כמובן שכמות אנשי האויב הייתה שואפת למספרים גבוהים הרבה יותר..

כמה רחוק? מטר? אל תזיין לי במוח - אתה רוצה או לגרש או להשמיד את הערבים. בעייני אתה ימיני קיצוני.

כשאני אכתוב בתת פורום הזה, אני אסביר את כל הדיעה שלי מחדש, אני לא אחזור פעם אחר פעם על הדיעה שלי בעיניין הערבים.

בן כמה אתה???
נשמה, אתה עושה צחוק מעצמך. רציתי להשאיר את עיניין האיומים שלך בצורה פרטית, אבל אם בחרת לפרסם את זה.. אתה כנראה באמת בן אדם טיפש.

אני יכול, אבל אני לא אעשה את זה כי אני לא ילד קטן. הבהרת שזה פוגע בך, ואין לי שום רצון/צורך לפגוע בך סתם. בקשר לחלק השני של הציטוט, הדבר היחיד שזה אומר עלי, הוא זה שאני פחות מתייחס לקשקשנות מילולית.

מישהו פעם הביא לך לאכול משהו שלא אהבת? אם מישהו לא אוהב את האוכל שבישלתי אני יכול להגיד לו "בבקשה, לא טעים לך - אל תוכל". אני לא חושב שזה ילדותי. חוץ מי זה אני חושב שאותך לוקחים פחות ברצינות ממני.

לאט לאט יקחו את הדברים שאני אומר יותר ברצינות. זה פשוט לוקח קצת זמן להבין.

או!! סוף סוף כתבת משהו שאני יכול להסכים איתו!! הללויה!!
אני מכיר פה כמה אנשים אישית. אומנם לא הרבה אבל זו התחלה. כמה אתה מכיר אישית?

מאנשי הפורום ? אני מעריך שבסביבות ה100 פלוס מינוס

כאן אני לא מסכים בכלל. זה גם מעיד על על בעיה עם היהדות היום. במקום להגיד לאנשים "בוא תהיה יהודי" אנחנו יותר מידי אומרים להם "לא אתה לא יהודי, ואתה גם לא יכול להפוך לאחד". אין סמן גנטי של מי הוא יהודי. גם החוקים הראשוניים שניסו להגדיר מיהוא יהודי עשו את זה מתוך סיבות פוליטיות (מצריים אם אני לא טועה) ולא מתוך רצון להיות איזה קבוצה אקסקלוסיבי. יהודי או לא יהודי זה בראש ולא ב-DNA. אם אמא שלי לא יהודיה לפי ההלכה (לא המקרה שלי אגב) אבל מתנהגת כיהודי (חגים, שבת ,וכו') ואני גדלתי בבית יהודי ואני מאמין בתנ"ך - אז מי אתה , מי אתה לעזאזל ?!, שתגיד לי שאני לא. ההבדל בין יהודי לבין נוצרי אינה מקבילה להבדל בין תוכי ליונק כיוון שאין הבדל ביולוגי בין יהודי לנוצרי.

גם הסבתא תשאל את אותה שאלה: "מי אתה שתגיד לי שתוכי זה לא יונק !" אם היא תשאל אותי, אני אגיד לה שזה דבר ידוע, וכל ביולוג יסביר לה את זה בצורה מקצועית. אם תשאל אותי לגבי היהדות אני אגיד לך שזה דבר ידוע וכל רב יוכל להסביר לך את זה בצורה מקצועית.

ההבדל בין יהודי לבין נוצרי אינה מקבילה להבדל בין תוכי ליונק כיוון שאין הבדל ביולוגי בין יהודי לנוצרי

אני כבר מתחיל להצטער שאני מסביר לך דברים באמצעות משלים. אתה ממש מסיק דברים בצורה שגויה. אני אשתדל לא לעשות זאת בפעם הבאה...
(
חשוב לקרוא:

תקציר חקר רצח רבין

האתר הרשמי לחקר רצח רבין

סקר: האם את/אתה תומכ/ת בחזרה לשליטה ישראלית בעזה

"כשמנהיגים מזלזלים בשלטון החוק ורואים בו מוצר-מדף; רוצים - משתמשים בו, לא רוצים - לא משתמשים, אל ייפלא הדבר שהתוצאה היא: איש הישר בעיניו יעשה". - בוגי יעלון.
זהו, אין יותר הערות פוליטיות.

גם כשאתה עמוק בחרא, חנוק מסירחון, קולך זועק ואין עונה, עצום עיניים, סתום את האף ותהנה מהחמימות הזמנית שעוטפת אותך.
(Uncle Rico - לוקח נשימה, מתכונן לצלילה שוב, ומקווה לצוף בחזרה.)

מי שיודע/ת לרקוד דעסה, עטרי, או/ו כל צעד תימני מסוג כלשהו, ליצור קשר במיידי בפרטי !

#15 אורח - triumph eye

אורח - triumph eye
  • אורחים

פורסם 14/01/2007 - 04:56

DARTH לא מבין למה אתה פותח שרשור כזה.
מה לעזאזל איכפת לך מה חושב עלייך מישהו פה בפורום?!
תביע את הדעה שלך, תסביר את ההיגיון שמנחה אותך וזה הכל.
זו לא תחרות פופולריות. ואם חסרה לך אהבה, חיבה או תשומת לב אז עדיף לחפש חברה.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים