מעבר לתוכן

תמונה

אני מאמינה ביכולתי להיות אדם מאמין

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Sissy

Sissy

משתמש טרי

• רשומים
  • 13 הודעות:

פורסם 27/02/2008 - 23:06

להומניזם יש מכניזם:
בעולם ההומאני, כמו בטבע, רק החזק שורד.
לא ניתן להילחם בחוסר החכמה על ידי גידול דמוגרפי, ועל כן אין היא בסכנת הכחדה. דווקא לבורות יש נטייה להכחיד את עצמה. מכאן הצורך הבלתי נמנע בחיזוק והרחבת מעגל החכמה.
חכמה היא תוצאה של הדרך - כלומר הגישה.
ידידים הם אלו שמחזקים זה את ידי זה, לא אלו שמרפים זה את ידו של זה ממאבק ההישרדות.
אנשים בעלי גישות שונות לא יכולים להיות ידידים, אך כל אחד יכול לשנות גישה, אם יבחר בכך.

אין דעתי נוחה עם ההנחה כי על פי תבונה ייכון עולם, אם כי נראה כי נגזר עלי לפעול תחת מגבלות אלו.

כיצד ניתן לעזור?

במקום בו קיימת חולשה עתידה להיווצר עוצמה. לעוצמה זו יש לתת אופי חיובי לפני שהיא הופכת לפעולה.
או כפי שאמר גיתה: "אין דבר גרוע מבורות בפעולה".
באותן סיטואציות בדיוק קיים הפוטנציאל לשינויי חיובי.

לרכוש השכלה זה לרכוש את היכולת לנצל את ניסיון החיים של ההיסטוריה לטובת ההיסטוריה עצמה - זו טובתנו.
זו אם כן, משאלת חיי.

שלכם בידידות,
Sissy

#2 edoson

edoson

כסף

• רשומים+
  • 3469 הודעות:

פורסם 28/02/2008 - 00:01

אוסף של משפטים חסרי תוכן סמנטי או לוגי כלשהוא.
או, לסיכום:

Wear sunscreen.

בידידות,

עידו.
.Emancipate your self from mental slavery, none but ourselves, can free our mind. Marcus Garvey

אהוב את אפלטון, אהוב את אריסטו, אבל את האמת אהוב יותר מכל. (תרגום חופשי לניוטון)

#3 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 28/02/2008 - 00:17

להומניזם יש מכניזם:

טעות מאוד נפוצה. לא החזק שורד. המתאים ביותר שורד.

#4 Sissy

Sissy

משתמש טרי

• רשומים
  • 13 הודעות:

פורסם 28/02/2008 - 00:23

טעות מאוד נפוצה. לא החזק שורד. המתאים ביותר שורד.

המתאים ביותר לאותה סיטואציה הוא החזק בכל סיטואציה.
אך אם תסתכל על כל משך ההיסטוריה - בין כל ה"שורדים" האמיתיים תמצא את החכמים בלבד.
בסופו של דבר - רק החכם זוכה למוות טבעי, וזהו אם כן, הקרוב ביותר לאידיאל של החזק. :)
בכל מקרה - הגדרתי את החזק מובנית על פי התפיסה שזה ששרד הוא חזק יותר מזה שלא שרד.
אבל אני יכולה גם להסכים איתך, ובעיקר עם מילותיך.
הפחד משתק
דווקא האמת משחררת :)

נעים להכיר, חבר
Sissy

#5 Sissy

Sissy

משתמש טרי

• רשומים
  • 13 הודעות:

פורסם 28/02/2008 - 00:26

דווקא למשפט שנאמר מתחת למילותיך שמתי לב - ואני מסכימה מכל מילה: שחרור המוח הוא השחרור האמיתי,

אז שחרר בבקשה,

אוסף המילים חסרות הרציונאליות שלך נשמע לי כמו עבדות נצחית לפורמט מחשבתי מסויים שלא בטוח שהביא עד כה לתועלת כל שהיא (אם כי אני שומרת על הספק)

בידידות,

Sissy

#6 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 28/02/2008 - 01:13

המתאים ביותר לאותה סיטואציה הוא החזק בכל סיטואציה.

המתאים ביותר לאותה סיטואציה יכול להיות הכי לא מתאים בסיטואציה אחרת.

אך אם תסתכל על כל משך ההיסטוריה - בין כל ה"שורדים" האמיתיים תמצא את החכמים בלבד.

מיהו / מהו שורד? מי שמפזר יותר את הגנים שלו? או אולי מי שמפזר יותר את הרעיונות שלו?

בסופו של דבר - רק החכם זוכה למוות טבעי, וזהו אם כן, הקרוב ביותר לאידיאל של החזק. :)

אני לא מבין מה את מנסה לומר כאן.

#7 BlindOne

BlindOne

משפט זה סגור לרגל שיפוצים

• רשומים+
  • 1712 הודעות:

פורסם 28/02/2008 - 02:13

להומניזם יש מכניזם:
לא ניתן להילחם בחוסר החכמה על ידי גידול דמוגרפי, ועל כן אין היא בסכנת הכחדה. דווקא לבורות יש נטייה להכחיד את עצמה. מכאן הצורך הבלתי נמנע בחיזוק והרחבת מעגל החכמה.
חכמה היא תוצאה של הדרך - כלומר הגישה.
ידידים הם אלו שמחזקים זה את ידי זה, לא אלו שמרפים זה את ידו של זה ממאבק ההישרדות.
אנשים בעלי גישות שונות לא יכולים להיות ידידים, אך כל אחד יכול לשנות גישה, אם יבחר בכך.

אין דעתי נוחה עם ההנחה כי על פי תבונה ייכון עולם, אם כי נראה כי נגזר עלי לפעול תחת מגבלות אלו.

כיצד ניתן לעזור?

במקום בו קיימת חולשה עתידה להיווצר עוצמה. לעוצמה זו יש לתת אופי חיובי לפני שהיא הופכת לפעולה.

לרכוש השכלה זה לרכוש את היכולת לנצל את ניסיון החיים של ההיסטוריה לטובת ההיסטוריה עצמה - זו טובתנו.
זו אם כן, משאלת חיי.

שלכם בידידות,
Sissy

לא ניתן להילחם בחוסר החכמה על ידי גידול דמוגרפי, ועל כן אין היא בסכנת הכחדה. דווקא לבורות יש נטייה להכחיד את עצמה.

כי גידול דמוגרפי כמעט תמיד מעיד על בורות (בתקופת החקלאים) או על דת (שהתבססה על זה אבל אף אחד לא טורח לשנות את הכתוב כדי להתאים לזמן)
אשר לנטייה של הבורות להכחיד את עצמה? זה רחוק כל כך מהמציאות שזה גורם לי בחילה, הבורות תמיד קיימת, תמיד תתקיים, אי אפשר לנצח אותה.
הבורות היא מחלה ולא תמיד השכלה היא הפתרון, הרבה פעמים יש מי שנמצאים עמוק כל כך בבורות שכבר אין להם מרפה והם מתעקשים להאמין בדברים לא הגיוניים (שאהידים למשל)
כמו גם שהבורות עוברת בחינוך, יש מי שמחנך ולסובלנות וידע ויש מי שמחנך לשנאה ובורות, כלומר יש השכלה ויש "השכלה" אבל אי אפשר לנצח "השכלה" עם השכלה כי ה"השכלה" טוענת שההשכלה היא שקר.
מובן מכאן שהדרך היחידה להציל אנשים כאלה מעצמם היא אלימה, לקיחת כל הילדים שלהם, הפיכת השלטון שלהם או חיסול כל הקבוצה כדי למנוע סבל עתידי.
פתרון אלים הוא פתרון שמעודד בורות, ומכאן שגם אז לא נפטרנו משום בעיה.

דווקא יכול לגור שמאלני עם ימיני, ערבי עם יהודי וכן הלאה.
הבעיה היא שזה לא ה"מקרה הכללי", אלא רק מקרים פרטיים בגלל הבעיה הרגילה - לא כולנו חונכו לסובלנות ואי סובלנות גם היא גוררת אי סובלנות חזרה.
אז המשפט לא נכון על פרטים , אבל נכון כלפי קבוצות.

נוח מדי למי שאיננו בחולשה להתעלם מהחלש עד שהחלש נכנס למצב שאין ממנו דרך חזרה.
אפשר לומר שבני אדם הם מהמרים כבדים, לא כל החלשים הופכים לאלימים ומסוכנים, חלקם מוצאים סדקים בחומה, חלקם לומדים לחיות עם המצב.
לפעמים עושה רושם שעלות הטיפול בכל חלש עולה על עלות ה"טיפול" בתוצרת של ההתעלמות.
מה גם שכמעט בלתי אפשרי לעזור לחלשים שאינם מעוניינים בעזרה או לחלשים מהסוג שיקבל עזרה כמובנית מאליה.

זו אם כן, משאלת חיי.

דרך ההגעה למסקנה לא ברורה, לרכוש השכלה זה חשוב אבל זה רק שלב אחד.
חינוך איננו השכלה, ישנו חינוך לסובלנות וישנו חינוך לתוקפנות וכל אחד מאלה יכול לקבל מיליון צורות שונות כמו סובלנות כלפי X אבל תוקפנות כלפי Y.
ההשכלה היא חסרת טעם לחלוטין בהיעדר חינוך נכון למצב הנתון ולא בהכרח החינוך שנראה לך הנכון ביותר תמיד יהיה הטוב ביותר לכל מצב.
וקשה להכיל חינוך נכון על חינוך של אדם אחר, הבעיה הכי גדולה קיימת כאמור - בקבוצות ולא בפרטים, לפרט תהיה השכלה אז אולי יוכל להפיק לקחים שהחינוך שקיבל לא בהכרח הנכון ביותר.
אבל זה לא נכון כלפי קבוצה, אם הקבוצה תקבל השכלה אבל את אותו חינוך היא פשוט תהיה חזקה יותר בנוגע לחינוך שהיא קיבלה.
כאשר מחנכים קבוצה בהתאם ל"ידע העתידי" שלהם אפשר לחנך גם אדם עם דוקטורט לשנאת זר ולפרוטוקולי זקני ציון למיניהם.

פחות או יותר אני מנסה להדגיש פה הבדלים מהותיים בין חינוך (מבית ומהסביבה כאחד) ובין השכלה ואת העובדה שאת יכולה לתת השכלה אבל לא יכולה לשלוט בחינוך.

#8 Sissy

Sissy

משתמש טרי

• רשומים
  • 13 הודעות:

פורסם 28/02/2008 - 17:51

המתאים ביותר לאותה סיטואציה יכול להיות הכי לא מתאים בסיטואציה אחרת.
מיהו / מהו שורד? מי שמפזר יותר את הגנים שלו? או אולי מי שמפזר יותר את הרעיונות שלו?

אני לא מבין מה את מנסה לומר כאן.

מסכימה עם כל מה שאמרת. הכיוון אליו אני מכוונת הוא שנאיביות רציונאלית היא נחלתם של השורדים ולא של הנספים.
ואילו הבורות היא נחלתם של המתאבדים :)

Sissy

#9 Sissy

Sissy

משתמש טרי

• רשומים
  • 13 הודעות:

פורסם 28/02/2008 - 18:05

כי גידול דמוגרפי כמעט תמיד מעיד על בורות (בתקופת החקלאים) או על דת (שהתבססה על זה אבל אף אחד לא טורח לשנות את הכתוב כדי להתאים לזמן)
אשר לנטייה של הבורות להכחיד את עצמה? זה רחוק כל כך מהמציאות שזה גורם לי בחילה, הבורות תמיד קיימת, תמיד תתקיים, אי אפשר לנצח אותה.

וי כמה שאני מסכימה עם דבריך. הבורות תמיד תתקיים - אך הבורות היא נחלתם של המתאבדים ולא של השורדים - ומכאן המקום לתקווה.

הבורות היא מחלה ולא תמיד השכלה היא הפתרון, הרבה פעמים יש מי שנמצאים עמוק כל כך בבורות שכבר אין להם מרפה והם מתעקשים להאמין בדברים לא הגיוניים (שאהידים למשל)
כמו גם שהבורות עוברת בחינוך, יש מי שמחנך ולסובלנות וידע ויש מי שמחנך לשנאה ובורות, כלומר יש השכלה ויש "השכלה" אבל אי אפשר לנצח "השכלה" עם השכלה כי ה"השכלה" טוענת שההשכלה היא שקר.
מובן מכאן שהדרך היחידה להציל אנשים כאלה מעצמם היא אלימה, לקיחת כל הילדים שלהם, הפיכת השלטון שלהם או חיסול כל הקבוצה כדי למנוע סבל עתידי.
פתרון אלים הוא פתרון שמעודד בורות, ומכאן שגם אז לא נפטרנו משום בעיה.

ושוב - הצדק איתך. אי אפשר לעזור למי שלא עוזר לעצמו - המטרה היא לחזק את ידיהם של אלו המעוניינים לעזור לעצמם. אכן - לא ניתן לעשות זאת על ידי השכלה פורמאלית אלא בעיקר השכלה כמו זו שאני רוכשת דרך ידידים כמוך. כמובן שאלימות לא מובילה לשום מקום חוץ מעוד אלימות. להגן על עצמנו זה למנוע או לבלום תקיפה ולא לתקוף בשום פנים ואופן.

דווקא יכול לגור שמאלני עם ימיני, ערבי עם יהודי וכן הלאה.
הבעיה היא שזה לא ה"מקרה הכללי", אלא רק מקרים פרטיים בגלל הבעיה הרגילה - לא כולנו חונכו לסובלנות ואי סובלנות גם היא גוררת אי סובלנות חזרה.
אז המשפט לא נכון על פרטים , אבל נכון כלפי קבוצות.

כשדיברתי על שינוי בגישה דיברתי על ההבדל בין אלו המדברים על הרס לאלו המדברים על בנייה. אלו לדעתי שתי הגישות היחידות - השאר, ימין, שמאל, גזע דת או מין ממש לא יכולים להכיל בתוכם את הקטגוריות השונות. אדם הבוחר להתאבד לא יכול לחבור לאדם הבוחר להוליד ילדים למשל וביחד לנצח :)

נוח מדי למי שאיננו בחולשה להתעלם מהחלש עד שהחלש נכנס למצב שאין ממנו דרך חזרה.
אפשר לומר שבני אדם הם מהמרים כבדים, לא כל החלשים הופכים לאלימים ומסוכנים, חלקם מוצאים סדקים בחומה, חלקם לומדים לחיות עם המצב.
לפעמים עושה רושם שעלות הטיפול בכל חלש עולה על עלות ה"טיפול" בתוצרת של ההתעלמות.
מה גם שכמעט בלתי אפשרי לעזור לחלשים שאינם מעוניינים בעזרה או לחלשים מהסוג שיקבל עזרה כמובנית מאליה.

מדוייק - ועל כן, יש ללמוד את אמנות העזרה לזולת בכובד ראש שאינו נופל מזה של אמנות הלחימה או הכלכלה או הפילוסופיה.

דרך ההגעה למסקנה לא ברורה, לרכוש השכלה זה חשוב אבל זה רק שלב אחד.
חינוך איננו השכלה, ישנו חינוך לסובלנות וישנו חינוך לתוקפנות וכל אחד מאלה יכול לקבל מיליון צורות שונות כמו סובלנות כלפי X אבל תוקפנות כלפי Y.
ההשכלה היא חסרת טעם לחלוטין בהיעדר חינוך נכון למצב הנתון ולא בהכרח החינוך שנראה לך הנכון ביותר תמיד יהיה הטוב ביותר לכל מצב.
וקשה להכיל חינוך נכון על חינוך של אדם אחר, הבעיה הכי גדולה קיימת כאמור - בקבוצות ולא בפרטים, לפרט תהיה השכלה אז אולי יוכל להפיק לקחים שהחינוך שקיבל לא בהכרח הנכון ביותר.
אבל זה לא נכון כלפי קבוצה, אם הקבוצה תקבל השכלה אבל את אותו חינוך היא פשוט תהיה חזקה יותר בנוגע לחינוך שהיא קיבלה.
כאשר מחנכים קבוצה בהתאם ל"ידע העתידי" שלהם אפשר לחנך גם אדם עם דוקטורט לשנאת זר ולפרוטוקולי זקני ציון למיניהם.

שוב - נראה שפירטת את כוונותיי בצורה שמעלה לי חיוך על הפנים :)

פחות או יותר אני מנסה להדגיש פה הבדלים מהותיים בין חינוך (מבית ומהסביבה כאחד) ובין השכלה ואת העובדה שאת יכולה לתת השכלה אבל לא יכולה לשלוט בחינוך.

אפשר לשלוט בחינוך, אבל לא על ידי המערכת. השינוי מתחיל מבפנים - כל אדם לומד איך להיות בן אדם, להסתכל פנימה ולא החוצה. אין בדעתי לשנות אחרים אלא ללמוד להיות בן אדם יותר טוב בעצמי ולשתף אחרים בדרכי כדי שביחד נוכל להיות אינדיווידואלים יותר טובים. אין בי את היומרה למעבר לכך.

Sissy

#10 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 28/02/2008 - 18:25

תני לי לנחש - סיינטולוגית?
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#11 אורי

אורי

נרקומן וירטואלי

• רשומים+
  • 11295 הודעות:

פורסם 07/03/2008 - 21:04

אוסף של משפטים חסרי תוכן סמנטי או לוגי כלשהוא.

WORD UP.
אוסף של קישקושים. לא הבנתי מה היא רוצה בכלל.
נקווה בשבילה שלפחות היא כוסית.

I want philosophically educated people: those who understand ideas, care about ideas, and spread the right ideas. That’s how
my philosophy will spread, just as philosophy has throughout all history: by means of people who understand and teach it to others

Ayn Rand, 1981 --

#12 תומר$

תומר$

$

• רשומים+
  • 3568 הודעות:

פורסם 09/03/2008 - 00:31

אין מצב.

#13 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 11/03/2008 - 00:40

:יוםהולדת:
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#14 Webworm

Webworm

The Truth Shall Set You Free

• מנהלי פורום
  • 2340 הודעות:

פורסם 11/03/2008 - 01:20

WORD UP.

dont bite the newcomer
בינוני זה הכי,אחי

נגע הסיינטולוגיה הגיע לבאר שבע,לחצו פה כדי ללמוד על הכת המסוכנת הזאת

האמת הלא מצחיקה על סיינטולוגיה,לחצו פה לסרטון (לא לבעלי לב חלש)

סטודנטים בוחרים:סוגיות עקרוניות בארץ ובעולם (בבניה...)

חברים מספרים על webworm

רק פחדן שקרן עושה כאלה דברים. אבל אתה תשלם על זה אני מבטיח לך. יבוא יום וחארות כמוך כבר לא יהוו מחסום ודיכוי לאנשים שרוצים לפרוח ולשגשג וימחצו אותך כמו מקק.

הערה: החבר הוא סיינטולוג

Everything you read in the newspaper is absolutely true except for the rare story of which you happen to have first-hand knowlege

Erwin Knoll

#15 MeBeZiv

MeBeZiv

!!!!Goooooo Gerbil Gooooo

• רשומים+
  • 1864 הודעות:

פורסם 31/03/2008 - 15:04

WORD UP.

זה היה מיותר לחלוטין.
כמו השרשור הזה.
זה מִיבִּיזִיו!! מִיבִּיזִיו!! לא כזה מסובך!!

I find it a bit hard to believe that infinitely small amounts of good stuff diluted into water will have more effect than the similar amounts of poo that still exists in them

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים