מעבר לתוכן

תמונה

היום הארוך ביותר בשנה

• Please log in to reply
37 replies to this topic

#16 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 14:44

אבל זה נכון. אור ירח ואור נר מרככים את תוי הפנים והעור וחושפים פחות פגמים מאור שמש בוטה.
Homer: Are you saying you're never going to eat any animal again? What about bacon?
Lisa: No.
Homer: Ham?
Homer: Pork chops?
Lisa: Dad, those all come from the same animal.
Homer: Heh heh heh. Ooh, yeah, right, Lisa. A wonderful, magical animal.

משחק בדילמת האסיר איטרטיבית רבת משתתפים ומוגבלת בזמן

#17 Nissa

Nissa

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 151 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 15:13

אבל זה נכון. אור ירח ואור נר מרככים את תוי הפנים והעור וחושפים פחות פגמים מאור שמש בוטה.

<{POST_SNAPBACK}>

אויש נו? קצת יותר רומנטיקה?
תחשוב איך תגיב בחורה אם באמצע הפגישה פתאום תפלוט לה:
- "אור הלבנה עושה לך את העור ממש רך.. ורואים פחות פגמים בגלל החושך.. את כל כך יפה!"

-"חמוד! תודה!" :מסמיק:
"עשייה מובילה להבנה, ופעולה הופכת ידע לחכמה. (אינך יכול לחצות את הים רק על ידי התבוננות במים.)"
"איננו יכולים תמיד לשלוט בנסיבות שלנו, אך אנו יכולים לבחור, ואמנם בוחרים את תגובותינו לכל מה שעולה."
"מושג הזמן הוא מוסכמה של מחשבה ושפה, הסכם חברתי. הנה האמת האמוקה יותר: יש לנו רק הרגע הזה."
"חוקי הרוח"

#18 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 16:15

בגלל זה אני משתמש בשיטת האמת הסלקטיבית: אומרים את האמת, אבל רק את החלקים הטובים.
Homer: Are you saying you're never going to eat any animal again? What about bacon?

#19 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 16:58

הסיבה שאנו מפחדים מהחושך היא שאנו מאבדים את החוש המרכזי שלנו:הראייה. אם מחר מישהו חו"ח יתעוור אז הוא יחיה בפחד זמן רב עד שיתרגל. חוסר הידיעה הוא שגורם לנו לפחד. העובדה שאיננו יכולים לזהות כל מה שסביבנו. לא צריך שום ישויות ושום אמאיטים.

<{POST_SNAPBACK}>

בלי להכנס למעמקי הדיון בסתרי הרומנטיקה, זה נכון שבחושך רואים פחות טוב, ויכול להיות שזה מוסיף לחששות מפני החשכה. התשובה כוונה לשאלה למה הלילה, האפלה, והחורף נחשבים כרעים. והתשובה היא עדיין אותה תשובה - כי כל אותן אנרגיות וכל אותן ישויות שתפפקידן ותכליתן ואופיין לפגוע באנשים ממוקמות שם. באופל.
ובחצי האפל של השנה. יש יותר מהם.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

פורום מיסטיקה - למאמינים בקסם ולחולמים ריפוי

#20 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 17:24

והתשובה היא עדיין שאנו מפחדים ממה שאיננו יכולים לזהות ובחושך יש יותר כאלו. נניח שאני גר בקיבוץ ורגיל לקולות של החושך וגם מכיר אותם (תנשמות, צרצרים, עטלפים וכו') אז אני ארגיש בנוח בחושך. לעומתי מישהו מהעיר יפחד. הוא ישמע המון קולות שלא ברורים לו וזה יפחיד אותו. שום ישויות ושום דבר.

#21 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 23:32

והתשובה היא עדיין שאנו מפחדים ממה שאיננו יכולים לזהות ובחושך יש יותר כאלו. נניח שאני גר בקיבוץ ורגיל לקולות של החושך וגם מכיר אותם (תנשמות, צרצרים, עטלפים וכו') אז אני ארגיש בנוח בחושך. לעומתי מישהו מהעיר יפחד. הוא ישמע המון קולות שלא ברורים לו וזה יפחיד אותו. שום ישויות ושום דבר.

<{POST_SNAPBACK}>

כאן אני חוששת שאנחנו חלוקים בדעותינו.היות ואתה חי בעולם שבו רק מה שאתה רואה קיים ואני חיה בעולם שבו ישויות - רוחות ושדים ממשיים עבורי ממש כמו בני אדם.
זה לא תמיד היה ככה, אבל זה מאוד ממשי עבורי היום.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#22 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 23/06/2005 - 23:35

ועכשיו תחשבי איך טוב לך יותר: בעולם שבו חושך הוא רק היעדר אור, או בעולם שבו בחושך יש כל מיני ישויות שמנסות להזיק לך. הפחד שלי הוא שאנשים יקבלו את מה שאת אומרת ויתחילו לפחד מהחשיכה ללא שום סיבה טובה.

#23 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 24/06/2005 - 00:25

ועכשיו תחשבי איך טוב לך יותר: בעולם שבו חושך הוא רק היעדר אור, או בעולם שבו בחושך יש כל מיני ישויות שמנסות להזיק לך. הפחד שלי הוא שאנשים יקבלו את מה שאת אומרת ויתחילו לפחד מהחשיכה ללא שום סיבה טובה.

<{POST_SNAPBACK}>

המטרה שלי איננה אנשים פוחדים כי אם אנשים שיודעים, שמודעים, ולא עיוורים למציאות.
אני מעדיפה לספר לאנשים אם עומד להיות חורף קשה כדי שיאגרו מזון, אני מעדיפה לספר לאנשים שקיים מקום יפיפה כדי שילכו להתמלא.
זה כמובן הבדל של גישה

הדברים שאני אומרת לא נועדו להפחיד. הם לא נכתבים כדי להפחיד הם לא נאמרים כדי להפחיד. הם נאמרים כדי ליידע וכדי להדריך, ושים לב שב להודעה שהחלה את השרשור, כל הרעיון בהודעה הזאת היה איך להתכונן לחצי האפל, כדי לאסוף כוח ואור.

חשוב לזכור שבה במידה שיש חושך בעולם יש גם אור. כמו שיש ישויות מזיקות כך קיימות גם ישויות מיטיבות, והסוד הוא לעבוד בהרמוניה עם מה שקורה.
חיים הרמוניים לא מתעלמים מסכנות. בחיים הרמוניים אנחנו מסתכלים היטב לפני שאנחנו חוצים את הכביש, ומהדקים את הברגים לפני שהמטוס ממריא, ולא רצים בשדה פתוח בזמן סופות ברק, ומחממים את עצמנו בחורף - כי אנחנו ערים לסכנות, ואנחנו מתאימים את עצמנו למציאות.
וזו בסך הכל ההשקפה שאני מציגה - בואו ונדע כדי שנוכל לחיות לפי התדרים. ממש כמו שימאי לא מתעלם מגאות ושפל כך גם מי שחי בעולם הזה יעשה טוב אם יתחשב בעליות ובירידות הטבעיו שיש סביבו.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#24 ברק ג

ברק ג

כסף

• רשומים+
  • 5845 הודעות:

פורסם 24/06/2005 - 00:33

מודעים לאיזו מציאות? זו שיש בה ישויות שמזיקות להם או זו שבה חושך הוא רק היעדר אור.
רוב החורף הוא דווקא בחצי המואר של השנה.

#25 אלמוג חולות

אלמוג חולות

אלמוג חולות

• רשומים+
  • 1091 הודעות:

פורסם 24/06/2005 - 21:57

מודעים לאיזו מציאות? זו שיש בה ישויות שמזיקות להם או זו שבה חושך הוא רק היעדר אור.
רוב החורף הוא דווקא בחצי המואר של השנה.

<{POST_SNAPBACK}>

מודעים לעובדה שיש עולמות שאנחנו לא רואים.
מודעים לעובדה שיש אנרגיה, שיש נשמה, שיש דברים מעבר לגוף הפיזי.
מודעים לכך שאפשר לחיות חיים הרמוניים יותר מאילו שאנחנו חיים היום
מודעים לאפשרות לאושר, אם הם לא מאושרים כיום.
מודעים לכך שיש שאמנים, ויש על מי להישען, ויש מי שמכוון ועוזר ומראה את הדרך.
מודעים למה זו קהילה ואיך חיים בקהילה עשויים להיראות.
מודעים לחלומות שלהם, לרצונות שלהם, למהות שלהם.
מודעים לכך שידע הוא רק ידע והחוויה היא העיקר
מודעים, מאושרים וחווים.
אמא אדמה אוהבת גם אותך

#26 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 26/06/2005 - 08:35

אני חושבת שזו שאלה מצויינת והייתי רוצה להתייחס אליה - למה לילה נחשב רע?
והתשובה השמאנית היא שהוא לא רע - בשמאניזם לא שופטים דברים באופן של טוב או רע או נכון ולא נכון אלא במובנים של הרמוניה.

יש אור ויש אופל בעולם
והלילה, האפלה, מכילה לא רק צל וקרירות, אלא גם ישויות שגורמות נזק לאנשים שזהו טיבן. הישויות הללו חיות ומשגשגות באפלה ואורבות ומחפשות מקומות שאפשר לפרוץ בהם החוצה ולגרום נזק.

זו גישה בעייתית. מצד אחד אני מסכים - לבעלי חיים יש את טבעם ואופיים ולנו אין מה לעשות אלא להתמודד איתם. מצד שני את לא עוצרת רק עם בעלי חיים אלא ממשיכה לישויות אחרות שגורמות נזק. האם הישויות הללו תבוניות?

אם כן אז יש פה בעיה - כל יצור תבוני יכול לעשות הבחנה בין פעולה מזיקה לפעולה לא מזיקה (לא בהכרח באופן מיידי לעיתים גם לאחר הסבר). ברגע שיצור תבוני בוחר לעשות פעולה מזיקה אנחנו מחוייבים להראות לו שזו פעולה מזיקה ובמידה והוא חוזר עליה למרות זאת להגן על עצמנו מפניו בכל צורה.

ואגב אני חושבת שהסמל שליד השם שלך הוא אחת הדוגמאות היותר יפיפיות שאני ראיתי לדואליות הזו של הבריאה.

:מסמיק: תודה. אני חיפשתי משהו שיתאר את הרעיון של דואליות.

#27 אורח - ליאור

אורח - ליאור
  • אורחים

פורסם 26/06/2005 - 08:55

מודעים לעובדה שיש עולמות שאנחנו לא רואים.

אני מודע לעובדה שיש עולמות שאנחנו לא רואים - יש היום ענפים די גדולים במדע שבהם אנו עוסקים בדברים שאנחנו לא יכולים לראות בצורה ישירה אלא רק למדוד השפעות עקיפות. למרות זאת אנחנו מצליחים להוכיח תאוריות ורעיונות שנראים מוזרים.

מודעים לעובדה שיש אנרגיה, שיש נשמה, שיש דברים מעבר לגוף הפיזי.

אני מודע לעובדה שיש אנרגיה - זה אחד מהדברים הבסיסיים ביותר במדע. לגבי דברים מעבר לגוף הפיזי אין לנו הוכחות חד משמעיות לאף כיוון ולכן אני לא יכול לשלול או לאשר את זה.

מודעים לכך שאפשר לחיות חיים הרמוניים יותר מאילו שאנחנו חיים היום
מודעים לאפשרות לאושר, אם הם לא מאושרים כיום.

חלק מהאנשים רואים את החיים שלהם היום כהרמוניים ומאוד מרוצים מצורת החיים שלהם היום.

מודעים לכך שיש שאמנים, ויש על מי להישען, ויש מי שמכוון ועוזר ומראה את הדרך.

מה ההבדל בין שאמאן לרב, כומר, איש דת מכל דת אחרת, חונך או כל דמות שנתפסת כסמכותית?

מודעים למה זו קהילה ואיך חיים בקהילה עשויים להיראות.

היום עם כל אמצעי התקשורת הקיימים ואמצעי התחבורה השונים הקהילה היא מאוד שונה ממה שהייתה בעבר. אני מכיר מספר קהילות שהתחילו בצורה ווירטואלית לחלוטין והם המשיכו את הקשר הזה מעבר לכך. אלו קהילות מאוד תומכות ועוזרות (למרות שזה אולי לא נראה ככה).

מודעים לחלומות שלהם, לרצונות שלהם, למהות שלהם.

אני מאוד מודע לחלומות ולרצונות שלי - אני לומד את מה שאני באמת רוצה (מגיל מאוד צעיר) ורוב הפעולות שלי מכוונות אותי למטרות מסוימות.

מודעים לכך שידע הוא רק ידע והחוויה היא העיקר

יש משהו בזה אבל את מפספסת. ידע הוא פוטנציאל (לא כוח) היכולת להשתמש בידע היא הכוח האמיתי. חוויה היא אחת הדרכים היעילות ביותר ללמוד להשתמש בידע שרכשנו. ידע וחוויה הם שני שלבים באותה דרך.

מודעים, מאושרים וחווים.

זו אחת הבעיות הכי גדולות שלי עם רוב התרבויות - מאושרים. זה לרוב נתפס כ"אני רוצה להיות מאושר עכשיו" ומונע מאנשים לחשוב מעבר למה יהיה היום או מחר, מונע מהם להביט קדימה לעוד חודש או שנה. אני יודע שזה נשמע פלצני אבל לפעמים צריך לסבול קצת כדי להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות שבטווח הארוך יבטיחו אושר ליותר אנשים ולזמן ארוך יותר.

#28 Nissa

Nissa

• רשומים
  • 151 הודעות:

פורסם 26/06/2005 - 11:06

בגלל זה אני משתמש בשיטת האמת הסלקטיבית: אומרים את האמת, אבל רק את החלקים הטובים.

<{POST_SNAPBACK}>

אני ממש שמחה שטוב לך בחיים :)
"עשייה מובילה להבנה, ופעולה הופכת ידע לחכמה. (אינך יכול לחצות את הים רק על ידי התבוננות במים.)"
"איננו יכולים תמיד לשלוט בנסיבות שלנו, אך אנו יכולים לבחור, ואמנם בוחרים את תגובותינו לכל מה שעולה."
"מושג הזמן הוא מוסכמה של מחשבה ושפה, הסכם חברתי. הנה האמת האמוקה יותר: יש לנו רק הרגע הזה."
"חוקי הרוח"

#29 Nissa

Nissa

• רשומים
  • 151 הודעות:

פורסם 26/06/2005 - 11:33

זו אחת הבעיות הכי גדולות שלי עם רוב התרבויות - מאושרים. זה לרוב נתפס כ"אני רוצה להיות מאושר עכשיו" ומונע מאנשים לחשוב מעבר למה יהיה היום או מחר, מונע מהם להביט קדימה לעוד חודש או שנה. אני יודע שזה נשמע פלצני אבל לפעמים צריך לסבול קצת כדי להגיע לתוצאות הרבה יותר טובות שבטווח הארוך יבטיחו אושר ליותר אנשים ולזמן ארוך יותר.

<{POST_SNAPBACK}>

התרבות השמאנית תמיד מדברת על מעמץ. אני חושבת שקיבלת רושם מוטע. אנחנו לעולם לא אמרנו שאפשר להסיג את האושר באינסטנט ולחיות אחר כך את כל החיים באופוריה. אכן, יש סבל בדרך לאושר. אושר כרוך בסיפוק. סיפוק כרוך בעובודה או במעשה. אפילו אם אחליט זה עתה להיות מאושרת ומסופקת מהמצב כפי שהוא, עלי לעשות עבודה על התפיסות שלי. ללמוד לאהוב את מה שיש לי ברגע זה. וזה כמובן שלא בא באינסטאנט. מפי השמאנים, תמיד שמעתי את הדוגמא הבאה להמחשת הנושא:
"יש ג'חנון, ויש ג'חנון. אם אנחנו רוצים לאכול ג'חנון טוב, אז אנחנו שמים אתו בטנור למשך כל הלילה. ורק אחרי שהוא עובר את התהליך הממושך של האפיה, הוא יוצא איכותי וטעים. אם אנחנו רוצים ג'חנון באינסטאנט, אנחנו קונום כזה, שמוכן תוך 5 דקות במיקרו. וכך יוצא גם הטעם שלו."
אי אפשר להשיג את המבוקש בו ברגע, בייחוד אם מדובר במשהו גדול ומשמעותי. העיניין דורש זמן והשקעה. ואם משיגים אותו מייד, כך זה בדרך כלל גם מתאדה לו.
"חוקי הרוח"

#30 אורח - דרואידית

אורח - דרואידית
  • אורחים

פורסם 26/06/2005 - 16:27

אני מודע לעובדה שיש עולמות שאנחנו לא רואים - יש היום ענפים די גדולים במדע שבהם אנו עוסקים בדברים שאנחנו לא יכולים לראות בצורה ישירה אלא רק למדוד השפעות עקיפות. למרות זאת אנחנו מצליחים להוכיח תאוריות ורעיונות שנראים מוזרים.
אני מודע לעובדה שיש אנרגיה - זה אחד מהדברים הבסיסיים ביותר במדע. לגבי דברים מעבר לגוף הפיזי אין לנו הוכחות חד משמעיות לאף כיוון ולכן אני לא יכול לשלול או לאשר את זה.
חלק מהאנשים רואים את החיים שלהם היום כהרמוניים ומאוד מרוצים מצורת החיים שלהם היום.
מה ההבדל בין שאמאן  לרב, כומר, איש דת מכל דת אחרת, חונך או כל דמות שנתפסת כסמכותית?
היום עם כל אמצעי התקשורת הקיימים ואמצעי התחבורה השונים הקהילה היא מאוד שונה ממה שהייתה בעבר. אני מכיר מספר קהילות שהתחילו בצורה ווירטואלית לחלוטין והם המשיכו את הקשר הזה מעבר לכך. אלו קהילות מאוד תומכות ועוזרות (למרות שזה אולי לא נראה ככה).
אני מאוד מודע לחלומות ולרצונות שלי - אני לומד את מה שאני באמת רוצה (מגיל מאוד צעיר) ורוב הפעולות שלי מכוונות אותי למטרות מסוימות.
יש משהו בזה אבל את מפספסת. ידע הוא פוטנציאל (לא כוח) היכולת להשתמש בידע היא הכוח האמיתי. חוויה היא אחת הדרכים היעילות ביותר ללמוד להשתמש בידע שרכשנו. ידע וחוויה הם שני שלבים באותה דרך.

<{POST_SNAPBACK}>

לגביי המשפט הזה יש לי בעיה....
כשאתה אומר חלק מהאנשים- למי אתה מתכוון?
אני רוצה להגיד שאני רואה עולם כואב מאוד, אין בו הרמוניה, הכל עומד על האוזניים! :taz: :punk:
לפעמים אני רואה התנהלות רגילה של חיי יום יום בסרט ויש לי דמעות בעיניים (לא סרט סגנון רשימת שינדלר...). מה שאני רוצה להגיד הוא שאפילו אם מאוד תתאמץ לא תמצא אנשים ש"רואים את חייהם כהרמוניים ומרוצים מצורת החיים שלהם"(הסתייגות קטנה-מעטים מעטים מעטים).
...זאת הסיבה שהילה הקימה את הפורום הזה כדי לסייע לאנשים לעשות שינויי בחייהם-שינויי שעלול להביא את האנשים לחיים הרמוניים יותר ממה שהם היום, בתקווה שהם באמת יהיו מרוצים יותר מהחיים שלהם.

ולגבי ההערה שלך לגבי ידע וחוויה, לא הבנתי מה רצית להגיד. הבנתי רק שהסכמת עם הילה אבל לא בדיוק. אני חושבת שהנקודה שלה הייתה שזאות לא חוכמה ללמוד את כל התכניקות הקיימות באמנות ואף פעם לא לצייר. מכיוון שהעיקר הוא לא הידע בציור שרכשנו אלה החוויה,העשיה- הציור.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים