מעבר לתוכן

תמונה

האם ניתן להפוך הומו לסטרייט? לפי סרט תיעודי שישודר בערוץ 1 התשובה חיובית

• נושא נעול נושא זה נעול
53 replies to this topic

#31 אורח - Guest_אורח_*

אורח - Guest_אורח_*
  • אורחים

פורסם 24/06/2008 - 02:24

מדהים אותי שאף אחד מכם לא מכיר את הדוחות של אלפרד קינסי, או את התאוריות של פרויד. מדובר במחקרים מדעיים אמיתיים, ולא סתם שטות שאפשר למצוא בynet.
לפי המחקרים לכל בני האדם יש נטיה מינית שנעה בין הומוסקסואל להטרוסקסואל, כאשר הרוב המוחלט של האנשים הם לא סטרייטים לגמרי או הומואים לגמרי. הקביעה איך בן אדם יציג את הנטיה המינית שלו תלויה בסופו של דבר באיזו חברה הוא חי.
בחברה שלנו כיום וברומא העתיקה למשל, הומוסקסואליות מקובלת חברתית, ולכן יש לאנשים יותר נטיה להראות את הצד ההומוסקסואלי שלהם מאשר באירן למשל.
לכן נראה לי מגוחך לכתוב "להפוך הומו לסטרייט" כאשר רוב הסיכויים מדובר באדם דו-מיני שנשאר אותו דבר וגילה שאפשר to swing both ways.
הסטיגמה לגבי דו-מיניים היא הרבה יותר גדולה מאשר על הומואים, כי גם הומואים מסתכלים עליהם מוזר.

נ.ב. אני מניח שהרוב פה סטודנטים, ולכן לא מוגזם לצפות מכם להכיר את המחקרים המדעיים האמיתיים בנושא, ולא ללכת לגרסה המקוונת של עיתון צהוב ולהאמין למה שרשום שם. אם אי פעם היה לכם קשר לכתבה שהתפרסמה בידיעות (או במעריב for that matter), אתם ודאי יודעים שהסיכוי למצוא בכתבות משהו שתואם את מה שקרה במציאות קלוש ביותר.

גילוי נאות: אני סטודנט, דו-מיני כמו שודאי הבנתם, אבל בארון. יש לי שם משתמש רשום בפורום, לא השתמשתי בו מהסיבות הברורות...

#32 gift of life

gift of life

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 149 הודעות:

פורסם 24/06/2008 - 03:46

קודם כל נציין שאף אחד ממכם להביא שום מאמר בנושא כלומר אני מסיק כי ההנחה שלי שהמחקר בנושא לא התקדם הרבה ולא נמצא האם הומוסקסוליות בעיה פיסכולוגית או גנטית.
ולמרות זאת לairJordan יש דעה מוצקה בנושא... "לא משנה אם זה נכון או לא" ,צריך תמיד לקבל את השונה ולא לשנות...

יש הבדל בין לקבל את השונה, לבין לרצות להיות שונה (ולא אני לא מתכוון לאחת הקבלות היפות שלכם פה) לפי מה שאתה אומר נגיד אתם בהריון ואתה מגלה שהילד שלך יהיה נכה ויש אפשרות לתקן את הבעיה, אתה עדין תגיד לי "למה לשנות"? "מה רע בלהיות לא נורמטיבי"? הרי "מה עדיף, שכולם יהיו כמו כולם"?

יופי של משפטים של גיל מרד הנעורים, רק שאני מקווה שהתבגרנו ואתה לא באמת חושב שאתה צריך להיות הומו כדי להיות שונה ומיוחד.

gift of life, זה עניין של השקפה, בזמן שאתה רואה הומוסקסואליות כשוות ערך לאיטרות
אני רואה אותה כסטיה (וכאן מבחינתי זה באמת לא משנה למה) ואני משווה אותה שאר הסטיות.

"פתולוגי , שים לב, הוא לא מצב שנקבע ע"י החברה, פתולוגי הוא מצב הנקבע על ידי הרופא ועל ידי רמת התפקוד בלבד...
נכון חברות שונות קובעות מדדים שונים.... לתפקוד.... ההומוסקסואליות לא עומדת במבחן הפרעה בתפקוד, רמה באיכות החיים או רמה פתולוגית אחרת...."

שים לב שתחת ההגדרה הזאת נמצאים הרבה מקרים פסיכולוגים שנמצאים בטיפול ואפילו נמצאים בDSM באותה רמה פירוט כמו שהומוסקסואליות הייתה.
כך שבהחלט החברה קובעת את הנורמה שלה.

אבל אתה צודק שמעבר נושא הזיווג הטבעי לפי כל שאר המדדים הסטיה הזאת לא פוגעת בתפקוד, באנשים אחרים וכל היחסים הם בהסכמה בין מבוגרים.
רק דבר אחד לגבי חברה ונורמה, מה דעתכם על המקרים הבאים:
הודו אישה התחתנה עם נחש קוברה, כלה תתחתן עם לא אחר מאשר עץ בננה, שחקנית יפהפיה תחתן עם כד חימר מלא בוץ.
פקיסטאן ילדה בת12 נישאה לפי חוק עם זקן בשנות ה50 שנוטה להלקות אותה ואפילו דקר אותה ואף אחד לא אומר כלום היא צריך להתחנן בשידור חי לעזרה.
פדופילים שנכנסים לאתרי שמראים "קטינות" (לא באמת קטינות).
או למשל לפי דת מסוימת לא קיימת הגדרה של אונס אחרי שהבחורה נישאה.

או מגוון דוגמאות "נורמטיביות" אחרות של חברות מסוימות - האם גם את אלא אתם חושבים שיש צורך לקבל?

אריק.

אריק אם אתה סטודנט תיכנס לספרייה ותעשה חיפוש...

למה אני כשיש לי ארבע עבודות שונהות יעשה לך את החיפוש הזה?

אני לא אמרתי שהומסקסואליות היא גנטית. מי שאמר את זה והשווה לאיטרות הוא לא אחר מדר' בן ציון צחי... אם לומר שדר' צחי לא מקצוע בפסיכיאטריה ובסקסולוגיה אז השמש לא זורחת בבוקר...

אתה מבקש מאיתנו תגובה מהשרוול, יש מאמרים כמה מהידידים שלי כתבו על כך עבודות ,ף אפילו אפשר לבדוק מול הגורמים האמונים על כך בפורום מחקר באיגי... [שיש להם חומר כזה]. רק אצצטט מגיא שילה שכתב אצלי בפורום בתפוז בהתלבטות ומיניול לפני חודשיים , גיא שילה דוקטורנט וכתב את הספר "החיים בורוד" וראש צוות מחקר באיגי- ארגון הנוער הגאה. צוות המחקר הוא אינטר דיספליני ביןם ביולוגיה פםסיכולוגיה םפילוסופויה חינוך ועוד.. הוא אמר שלצערו כל הסיבוטת נכנונות פסיכולוגי, סביבתי , ביולגוי, גנטי סביבתי חברתי ועוד....

הפרעות שנמצאות כיום ב DSM הן הפרעות המהוות בעיה או פתולוגיה לסובל או לסביבה הפסיכולוגיה הקלינית כבר לא מסתכלת על נורמה כגורם מאחד, גם לא הפסיכיאטריה.

הומוסקסואליות אינה נכוצ, אינה מחלה, כמו שלקות למידה אינה נכות ואינה מחלה... כשאתה מדבר על הומוסקסואליות כניתנת לשינוי אז בהחלט נשאלת השאלה איפה הגבול? הרי בחכברות סמויימות אסור לכתוב ביד שמאל....

מחר אם יהיה לי זמן אבקש מהבחורה שכתבה על כך עבודהב לשלוח לי רפרנרס .. אם יהיה בהמשך השבוע זמן אפנה לגורמים באיגי... אם ממש אבל ממש ישעממם לי [מה שלא נראה לי, ], אגש לספרייה או לכל מחשב באוניברסיטה [כי כל המחשבים קשורים לספרייה באתר הספרייה].

דבר אחרון, יש ספרייה, יש מאגרי מידע, כולנו יודעים שזו עבודה סיזיפית למצוא מאמרים ולא שאין כאלו, יש אבל זה סיזפי... פנה למחלקה לספיכולוגיה לפקולטה לרפואה אולי להם יש תשובות.. באב"ג כפי הידוע לי בפסיכולוגיה אין חוקרים שמתעסקים במיניות אבל אבדוק לך את זה מתישהו שיהיה זמן ... אולי בסמסטר ב' *** בשנה הבאה... לא בגלל שאין חומר אלא בגלל שזו עבודה סיזיפית ואין לי זמן מיותר, לך יש, אז במקום להתתווכח איתנו בפורום שלנו, תיגש לספרייה, תבקש מהספרנית ייעץ הדרכה במאגרים ןוהיא תשמח לעזור לך....

גם מיילם למחלקה למגדר הבין תחומית בבר איילן ולמחלקות לפסיכולוגיה או נוירביולוגיה בשאר האונבירסיטאות בארץ...

בהצלחה!!!

#33 bitbit

bitbit

Strong I am with the Force, but not that strong

• מנהלי פורום
  • 1696 הודעות:

פורסם 24/06/2008 - 08:08

קודם כל נציין שאף אחד ממכם להביא שום מאמר בנושא כלומר אני מסיק כי ההנחה שלי שהמחקר בנושא לא התקדם הרבה ולא נמצא האם הומוסקסוליות בעיה פיסכולוגית או גנטית.
ולמרות זאת לairJordan יש דעה מוצקה בנושא... "לא משנה אם זה נכון או לא" ,צריך תמיד לקבל את השונה ולא לשנות...

יש הבדל בין לקבל את השונה, לבין לרצות להיות שונה (ולא אני לא מתכוון לאחת הקבלות היפות שלכם פה) לפי מה שאתה אומר נגיד אתם בהריון ואתה מגלה שהילד שלך יהיה נכה ויש אפשרות לתקן את הבעיה, אתה עדין תגיד לי "למה לשנות"? "מה רע בלהיות לא נורמטיבי"? הרי "מה עדיף, שכולם יהיו כמו כולם"?

יופי של משפטים של גיל מרד הנעורים, רק שאני מקווה שהתבגרנו ואתה לא באמת חושב שאתה צריך להיות הומו כדי להיות שונה ומיוחד.

אני רואה אותה כסטיה (וכאן מבחינתי זה באמת לא משנה למה) ואני משווה אותה שאר הסטיות.

"פתולוגי , שים לב, הוא לא מצב שנקבע ע"י החברה, פתולוגי הוא מצב הנקבע על ידי הרופא ועל ידי רמת התפקוד בלבד...
נכון חברות שונות קובעות מדדים שונים.... לתפקוד.... ההומוסקסואליות לא עומדת במבחן הפרעה בתפקוד, רמה באיכות החיים או רמה פתולוגית אחרת...."

שים לב שתחת ההגדרה הזאת נמצאים הרבה מקרים פסיכולוגים שנמצאים בטיפול ואפילו נמצאים בDSM באותה רמה פירוט כמו שהומוסקסואליות הייתה.

אבל אתה צודק שמעבר נושא הזיווג הטבעי לפי כל שאר המדדים הסטיה הזאת לא פוגעת בתפקוד, באנשים אחרים וכל היחסים הם בהסכמה בין מבוגרים.
הודו אישה התחתנה עם נחש קוברה, כלה תתחתן עם לא אחר מאשר עץ בננה, שחקנית יפהפיה תחתן עם כד חימר מלא בוץ.
פקיסטאן ילדה בת12 נישאה לפי חוק עם זקן בשנות ה50 שנוטה להלקות אותה ואפילו דקר אותה ואף אחד לא אומר כלום היא צריך להתחנן בשידור חי לעזרה.

או מגוון דוגמאות "נורמטיביות" אחרות של חברות מסוימות - האם גם את אלא אתם חושבים שיש צורך לקבל?

אריק.

שלום "אריק" ראיתי מזמן תכנית על מחקר שאני בטוח שמאוד יעניין אותך :

#34 אורח - Guest_frozendana_*

אורח - Guest_frozendana_*
  • אורחים

פורסם 24/06/2008 - 21:51

אריק.

ואו אם אתה לא מבין את ההבדל אתה הרבה יותר דפוק ממה שחשבתי.....

#35 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 24/06/2008 - 22:14

אני לא רושם פה בדר"כ- אבל אולי זה יעניין מישהו-
כשחיפשתי מידע על טיפולים שונים בסכיזופרניה נתקלתי במאמר הזה: http://www.pubmedcen...bmedid=14935320
מדובר בCASE STUDY שבדק השפעה של DHEA (דDehydroisoandrosterone ) על חולים סכיזופרנים והפרעות נפש שונות
המחקר הראה, שלאלו מהחולים שהיו להם נטיות הומוסקסואליות או א-מיניות, הפכו להטרוסקסואלים לאחר הטיפול

#36 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 24/06/2008 - 22:15

אני לא רושם פה בדר"כ- אבל אולי זה יעניין מישהו-
כשחיפשתי מידע על טיפולים שונים בסכיזופרניה נתקלתי במאמר הזה: http://www.pubmedcen...bmedid=14935320
מדובר בCASE STUDY שבדק השפעה של DHEA (דDehydroisoandrosterone ) על חולים סכיזופרנים והפרעות נפש שונות
המחקר הראה, שלאלו מהחולים שהיו להם נטיות הומוסקסואליות או א-מיניות, הפכו להטרוסקסואלים לאחר הטיפול

אגב - המאמר מהBMJ

#37 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 24/06/2008 - 22:50

לא אני לא מבין את ההבדל, אני אשמח אם תספר לי מה הוא.

לגבי שאר הדברים אני עדין לא הספקתי לקרוא את כל החומר כדי לכתוב תגובה.

#38 אורח - Guest_רועי_*

אורח - Guest_רועי_*
  • אורחים

פורסם 24/06/2008 - 23:31

אין טעם להתווכח עם אנשים כאלה, אני די מופתע שהדיון הזה הגיע עד לכאן.. שיטת הטיפול היעילה ביותר בטרולים היא התעלמות (להבדיל משאר שיטות הטיפול פה).

#39 airJordan

airJordan

המרחף בשחקים

• רשומים+
  • 9866 הודעות:

פורסם 25/06/2008 - 01:29

השאלה היא למה בכלל שהומוסקסואל ירצה להפוך למשהו אחר?

#40 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 25/06/2008 - 01:51

השאלה למה אתה חושב שלא?

#41 catch24

catch24

התפסן בשדה השאפים

• רשומים+
  • 5232 הודעות:

פורסם 25/06/2008 - 01:57

מי שקבע כי הומוסקסואליות אינה מחלה והוציא אותה מספר המחלות הנפשיות הוא איגוד הפסיכולוגים האמריקאי.
זה נעשה לפני 30 שנה (פלוס-מינוס, לא מתחייב), בוודאי הרבה לפני שהחברה אמצה את ההחלטה הזאת (מה שגם שחברות רבות עדיין לא הגיעו לרמה הזו)
ההחלטה הזו נעשתה על בסיס מדעי ורפואי נטו, הרבה לפני שזה היה מגניב להיות הומו.
המילה החשובה ביותר שכתבת היא "היתה".
החברה קובעת את הנורמה, אבל כמו הדוגמאות שנתת, החברה יכולה להיות מאוד מפגרת ולכן מומלץ להתעלם ממנה.
מה שחשוב זאת הקביעה המדעית-רפואית.
כמו שלקח מעט זמן, אבל בסוף הרפואה הבינה שאין שום בעיה להיות שמאלי, כך לקח לה זמן להבין שאין שום בעיה להיות הומו.
(מה שלוקח זמן זה שאנשי המקצוע יתעלו מעל ההמון ההדיוטי)

Unattended children will be given an espresso and a Texas Firefighters 2008 calendar

RACISM IS IGNUNT: Because there are so many other great reasons to hate people on an individual basis

Posted Imageפורום RAINBOW - הפרוטוקולים של מתרוממי ציון Posted Image

#42 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 25/06/2008 - 02:02

לא זאת לא השאלה ראה כותרת של השירשור, מעבר לזה זה דווקא מעניין כי רק בשירשור הזה נטען מספר פעמים שלא ניתן לרפא.
המאמר נראה רציני ו"קצת" מעבר לרמה שלי כך שאני אשמח אם מישהו נוסף יתן את דעתו לגביו

עדיף, לא הומוסקסואל (בעיקר לא אחד שיש לו "דעה מוצקה בנושא" ללא קשר "אם זה נכון או לא נכון" )

אין טעם להתווכח עם אנשים כאלה, אני די מופתע שהדיון הזה הגיע עד לכאן.. שיטת הטיפול היעילה ביותר בטרולים היא התעלמות (להבדיל משאר שיטות הטיפול פה).

בדבר אחד אתה צודק, שיטת ההתעלמות היא שיטה עובדת ומוכחת, אם זאת הדרך שלך לבנות מציאות שבה אתה צודק כדי לישון בשקט בלילה אז בבקשה,

אריק.

#43 פיבונאצ'י

פיבונאצ'י

כסף

• רשומים+
  • 1400 הודעות:

פורסם 25/06/2008 - 06:53

לא זאת לא השאלה ראה כותרת של השירשור, מעבר לזה זה דווקא מעניין כי רק בשירשור הזה נטען מספר פעמים שלא ניתן לרפא.
המאמר נראה רציני ו"קצת" מעבר לרמה שלי כך שאני אשמח אם מישהו נוסף יתן את דעתו לגביו

עדיף, לא הומוסקסואל (בעיקר לא אחד שיש לו "דעה מוצקה בנושא" ללא קשר "אם זה נכון או לא נכון" )

בדבר אחד אתה צודק, שיטת ההתעלמות היא שיטה עובדת ומוכחת, אם זאת הדרך שלך לבנות מציאות שבה אתה צודק כדי לישון בשקט בלילה אז בבקשה,

אריק.

אריק היקר
הסיבה שאנחנו מתעלמים היא לא כי אנחנו מפחדים שאנחנו טועים ואתה צודק ולא יכולים להתמודד עם זה. יש פה הרבה דיעות להרבה אנשים. אנחנו לא בן אדם אחד. אני ספיציפית מתעלם ושותק כל השרשור הזה כי אני חושב שהוא מיותר. אני הומו וטוב לי. לא אכפת לי בכלל אם אריק קורא לזה סטיה (ואז מזיין את חברה שלו בתחת) או שמיכאלה חושבת שאפשר וכדאי לרפא את זה. זה מה שאני... כל ההתעסקות הזאת היא מעליבה קנטרנית ומשעממת. בשביל זה יש את פורום הארץ והעולם.

לך חפש...
החיים הם כמו קופה שמנה....
אתה אף פעם לא יודע מתי תקבל ביס באף!!!

#44 אורח - Guest_רועי_*

אורח - Guest_רועי_*
  • אורחים

פורסם 25/06/2008 - 07:36

אריק.

ללא ספק, וויכוח עם אדם שעושה אנלוגיות אינפנטיליות בין הומואים ובני 50 שמתעללים פיסית בבנות 12 הוא ממש בחזקת שינוי המציאות. אין לך עבודות להגיש באיזה משהו? מה אתה לומד?

#45 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 25/06/2008 - 11:10

אני מצטט מהמאמר-

"Results of Treatment
Roughly speaking, the results of treatment can be considered
under two main headings, subjective and objective,
although there is bound to be some overlapping.
Subjective.-Most patients stated that they felt less fearful
and apprehensive and that the outside world appeared to
be brighter and more real; there was an increase in selfconfidence,
combined with a slight euphoria; they felt more
energetic and active.
Objective.-Behaviour-patterns became less withdrawn,
and the patients seemed to be less apathetic and scared,
and better adjusted to their environment. Their general
attitude became manifestly more sthenic and virile. Those
patients who had shown an undifferentiated or homosexual
orientation began to develop heterosexual interests, although
there were no observable changes from the anatomical point
of view. Two patients became more accessible so far as
analytical psychotherapy and rehabilitation were concerned.
Cases 2 and 8 became more deluded and paranoid, and
so aggressive that treatment had to be discontinued."

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים