מעבר לתוכן

תמונה

שאלה לגבי עגמת נפש

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 edoson

edoson

כסף

• רשומים+
  • 3469 הודעות:

פורסם 14/10/2007 - 01:35

יש חיה כזאת?

אפשר לתבוע על כזה דבר? כיצד נקבע הטיפול הכספי? כיצד מוכיחים "עגמת נפש"? המושג הזה תמיד מתעורר בויכוחים משפטיים בין הדיוטות, רציתי לדעת
אם יש לו ביסוס.
.Emancipate your self from mental slavery, none but ourselves, can free our mind. Marcus Garvey

אהוב את אפלטון, אהוב את אריסטו, אבל את האמת אהוב יותר מכל. (תרגום חופשי לניוטון)

#2 אורח - אורח_Cyber Fairy_*

אורח - אורח_Cyber Fairy_*
  • אורחים

פורסם 14/10/2007 - 03:46

יש חיה כזאת?

אפשר לתבוע על כזה דבר? כיצד נקבע הטיפול הכספי? כיצד מוכיחים "עגמת נפש"? המושג הזה תמיד מתעורר בויכוחים משפטיים בין הדיוטות, רציתי לדעת
אם יש לו ביסוס.

אהלן edoson

בחרת נושא מעניין לדון בו.. :) !

וכן- יש מינוח של עוגמת נפש בהגדרה המשפטית אך הוא תחום די אפור , שכן מדובר בנזק שתוצאותיו אמוציונליות ולא חומריות .(לפי ההגדרה.)

אפשרי לתבוע עוגמת נפש בבית משפט ...אך יש להדגיש כי היא נחשבת לאחד מסוגי הנזקים שבלתי ניתן לכמת אותם וכדי להוכיח שנגרמה,
יש לגבות את טענתך באמצעים ויזואליים כגון צילומים ,הקלטות וכו'.. וכמובן בעדים.

בגלל אופיו של הנזק הזה והקושי בהוכחתו ,בית המשפט מעניק פיצוי בגין עוגמת נפש במקרים נדירים, בהם השופט אכן התרשם שלבעל הדין נגרמה עוגמת נפש אמיתית והמקרה מגובה בכמה שיותר הוכחות מצדיקות. (אני מניחה שהפיצוי ניתן "פר" מקרה ספציפי הנדון וע''פ שיקולים משתנים...לא ידוע לי אם יש "סקאלה" או הוראות ברורות לגבי אומדן הפיצוי...אני אבדוק לך את העניין.)

אני מוסיפה לך פה קישור לאתר מעניין שמכיל חדשות ופסקי דין בנושא.

*אני רושמת לא מהיוזר שלי מכיוון שיש לי בעייה במחשב..הוא כל שנייה כבה..וזה ממש בלתי אפשרי לענות בצורה נורמלית..
שאר הגולשים ששאלו שאלות יקבלו תשובה מחר \ או שפינק כבר יענה לכם לפני :) ..עמכם הסליחה)

#3 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 14/10/2007 - 04:39

יש חיה כזאת?

אם יש לו ביסוס.

אין עוגמת נפש בהפסד בפוקר :מתגלגל:

נושא בעייתי משו שנתון לשיקול דעתו היחידה של השופט
גם באם השופט כבר החליט שיש סיבה לזכות את התובע בדבר עוגמת הנפש,, לרוב מדובר בסכומים מאד קטנים (לא המיליונים של ארה"ב)

קח לדוגמא את החוק נגד עישון במקומות ציבוריים -- העבריין חייב בקנס ולמרות זאת יש פיצוי מסויים לתובע (שהוא לרוב אזרח) כאשר חלק מהטענות הינן בדבר "עוגמת הנפש" באכילה בסביבת מעשן לדוגמא ...
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#4 אורח - אורח_edoson_*

אורח - אורח_edoson_*
  • אורחים

פורסם 14/10/2007 - 04:50

אין עוגמת נפש בהפסד בפוקר :מתגלגל:

אז אין לך קייס נגדי... נרגעתי, תודה! ;)

בוא נגיד ככה:
ידידה שלי ומשפחתה היתה צריכה לנושא לחול דרך הדקה ה-90. שלוש שעות(!!) לפני הטיסה מתקשרים אליהם לבטל את החופשה כולה כי אין מקומות במלונות בטורקיה.
ברור שמעבר לאובדן ימי עבודה וכו' נגרמה להם עוגמת נפש רצינית, המשפחה פשוט רתחה מזעם.

אז שוב, האם ניתן לתבוע על "עוגמת נפש" במקרה כמו זה? האם שמעתם על מקרה דומה?

(פיה תודה על הקישור, מעניין מאוד)
(סעמק לא מצליח להרדם... עוד 5 שעות מבחן...)

#5 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 14/10/2007 - 05:10

בוא נגיד ככה:
ידידה שלי ומשפחתה היתה צריכה לנושא לחול דרך הדקה ה-90. שלוש שעות(!!) לפני הטיסה מתקשרים אליהם לבטל את החופשה כולה כי אין מקומות במלונות בטורקיה.
ברור שמעבר לאובדן ימי עבודה וכו' נגרמה להם עוגמת נפש רצינית, המשפחה פשוט רתחה מזעם.

אז שוב, האם ניתן לתבוע על "עוגמת נפש" במקרה כמו זה? האם שמעתם על מקרה דומה?

(סעמק לא מצליח להרדם... עוד 5 שעות מבחן...)

חייבים תחילה לקרוא את האותיות הקטנות
יש חוזים של טיסות שונות כגון צ'רטר שבהם אתה מוותר מראש על הזכות לתבוע במקרה של עיכוב/ביטול
כדאי שתציג כאן את הקבלה שהם קבלו על הרכישה(+תנאי חוזה)

יש להם תיק כנגד החברה
יכולים לתבוע על עוגמת נפש אבל לא רק
התביעה תהיה מבוססת על אובדן ימי עבודה של כל אחד מה"נופשים" -- כל אחד מהם לקח "ימי חופש" מעבודתו בזמן שה"נופש" היה אמור להתקיים
ניתן לשלוח לחברה מכתב לפני כן -- רוב הסיכויים שתהיה איזשהי הצעה ראויה מצידם לפני הגעה לבית משפט

היו כבר מקרים רבים בעבר
אני אחפש לך ..

הנה משו דומה-- http://www.lawguide....sp?t1=4&ID=1194
רק ששם יש הוכחות על העוגמת נפש והוצאות נלוות

ובהצלחה במבחן איש!

מצאתי בדיוק את מה שאתה צריך
תקרא בלינק הבא : http://www.baktana.co.il/vecation.html

תכנס גם לאמנה ותקרא אותה
וכמו שאמרתי העניין הופך להיות מאד מסובך בטיסת צ'רטר
ויתכן שהמשפחה תאלץ לתבוע את הבית מלון
גם לא אמרת מתי הם הזמינו את הכרטיסים .... באותו יום או שבוע לפני ? (מרכיב קריטי בסיכויי התביעה)

יש לך כאן עוד כמה לינקים מעניינים לקרוא :
http://www.nrg.co.il...RT/934/380.html
http://www.robolo.co...obolo_21486.asp
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#6 zabot

zabot

כל שיר חושף איזה סוד...

• רשומים+
  • 11887 הודעות:

פורסם 14/10/2007 - 05:34

גררר, הדקה ה-90. צריך להחרים אותם. הם עשו לי ולמיפ זוועה של חופשה <_< :זועם:

"אהבה לפי דעתה זה ממש מצב הרסני: שניים זרים שפתאום רואים אחד את השני, או לא ממש רואים, מריחים, ותוך כלום נהיים מחוברים יותר מאח ואחות. מתחילים לישון יחד באותה המיטה אפילו שהם לא מאותה המשפחה. והרבה פעמים אלה שניים שהם לא ידידים לא מכירים לא חברים ורק שפוטים אחד על השניה, ושיהרס כל העולם. ובאמת, תסתכלי איזה הרס. מתים מאהבות אולי יותר הרבה ממה שמתים מסמים. אולי צריכים שיהיה גם לזה מסלול גמילה".

(אל תגידי לילה, עמוס עוז, עמ' 157).

Yes, כנראה ש you מצאת for this משמעות double !
(לקרוא עם מבטא אמריקאי חזק מדי, יעני heavy).

#7 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 14/10/2007 - 05:43

חזר האינטרנט :וי: (לפחות לחמש דקות .. <_< )

היי..אתם משחקים פוקר ביחד ..
שכנים למופת :) ..

ואני רואה שפינק הרביץ פה מענה יעיל ואפקטיבי לגולשים :smart:

אה..ובקשר לקישור..בכיף!! תודה לך שגרמת לי לחפש.. יש שם באמת מקרים מעניינים שמאתגר לקרוא אותם..

ובהצלחה בבחינה :punk:!!!
הלבוש היפה ביותר של האדם הוא..... החיוך :)

...... I don't believe that magic, is only in the mind

In Your Eyes

#8 edoson

edoson

כסף

• רשומים+
  • 3469 הודעות:

פורסם 14/10/2007 - 23:20

תודה רבה על כל התגובות, מר ורוד סידרת אותי, בדיוק מה שהייתי צריך.
(פיה תודה גם לך :))
.Emancipate your self from mental slavery, none but ourselves, can free our mind. Marcus Garvey

אהוב את אפלטון, אהוב את אריסטו, אבל את האמת אהוב יותר מכל. (תרגום חופשי לניוטון)

#9 דורון סער

דורון סער

ההבדל היחיד בין פוליטיקאי לבין המשיח הוא בלוחות הזמנים

• רשומים+
  • 12994 הודעות:

פורסם 14/10/2007 - 23:47

יש חיה כזאת?

אם יש לו ביסוס.

אם קנית מוצר שכל מהותו בילוי והנאה, ולא קיבלת את התמורה, אז זאת עוגמת נפש ברורה שאין צורך בשום מסמך בשביל להוכיח אותה.

למשל אם רשות הדואר לא שלחה את ההזמנות לחתונה והאורחים לא הגיעו, אם אם הזמנת חופשה במלון חמישה כוכבים ובמקום זה קיבלת קרוואן חורק עם ג'וקים.

#10 אורח - האורח העגום

אורח - האורח העגום
  • אורחים

פורסם 24/10/2007 - 23:54

אחחח עוגמת נפש...
איפה את סייבר ?! תחזרי ! נגרמה לי עוגמת נפש מאז שנטשת !

#11 אורח - גלינה

אורח - גלינה
  • אורחים

פורסם 07/07/2013 - 23:37

לפני כ-8 משנים רופא אחד בחדר לידה קרא לי בשמות גנאי. אין לי אף עד מצדי, איך בעקבות זה טופלטי בתחנה לבריאות הנפש. האם אני עדיין יכולה לתבוע אותו על עוגמת נפש, ואם כן האם יש לי סיכוי לזכות?

#12 אורח - קים סקוט

אורח - קים סקוט
  • אורחים

פורסם 07/01/2015 - 11:28

שלום קוראים לי קים 

הייתי בסופר ושבוע לפני האירוע באותו סופר הקופאית בקשה לראות את התיק שלי בזמן שאני בקופה ומשלמת אמרתי לה שאני לא גנבתי עכשו עשיתי קניות של 300 מאוד שקל ואת רוצה לבדוק לי את התיק? שאלתי אותה  על מה את בודקת את התיק שלי והיא אמרה לי ככה אני צריכה לבדוק ואז עבר שבוע מאז אותה אישה התחילה לעקוב אחריי בסופר וסמתי לב שהיא עוקבת אחריי בזמן הקניות ואז הסתובבתי ושאלתי אותה מה את עוקבת אחריי ואז היא היא הישיבה תסתובבי ותמשיכי בקניות שלך ואז שמתי את הדברים בחזרה אמרתי אני לא רוצה לקנות פה לקחתי את הילדים שלי ואמרתי לה לא מספיק המצלמות שיש לכם את גם צריכה לעקוב אחריי זה ממש פוגע ומייבש בן אדם והיא אמרה אין מה לעשות

עכשו אישה אחרת שלא עובדת שם גם התחילה איתי ואומרת לי היא יכולה לעשות מהשהיא רוצה זה מקום עבודה שלה ואת תעשי משהיא אומרת עכשיו תיקחי את כל העדר של הקוונה על הילדים שלי שהיו איתי היא רצתה ליזרוק עליי בננות העובדים לא ניסו לעצור אותה וננתנו לה לקלל ליקרוא כושית ליד הילדים וגם על זה הזמנו לי משטרה רק כי רציתי לעשות קניות אני רוצה לדעת מה אני עושה בנדון כי אני מאוד פגוע פעם הראשונה שאני קווה גיזענות כזאת התפרקתי שמה מול הילדים שלי הזמנתי לשמה את בעלי מהעבודה שלו  

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים