מעבר לתוכן

תמונה

נזק לדירה ע"י גורם חיצוני

• Please log in to reply
14 replies to this topic

#1 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 09/11/2007 - 16:20

אחרי שב5 בבוקר החליט ערס קטן ומושתן להעיר אותי עם אבן ענקית לחלון עלתה בי שאלה מעניינת.
אמנם לא נגרם שום נזק חוץ מלעצבים שלי על הבוקר שכן יש לי סורגים שעצרו את האבן למזלי, אך אם הוא היה מנפץ חלון מי אחראי לשלם על חלון חדש אני או בעל הדירה?
מצד אחד אני אחראי לשלם על נזק במזיד או כתוצאה משימום לא הולם אך אין זה המקרה. בעל הדירה יודע שהדירה שלו ממוקמת באמצע עזה (ו' הישנה).
זריקת אבן או חלון שבור זה כסף קל. מה קורה אם מישהו מצית לי את הגינה או את הוילנות ומשם את הבית? האם אני מכוסה במקרים כאלו?
ובהמשך לשאלה זו, במיוחד לך מר פינק המתנדב במשטרה. מה אפשר לעשות עם העבריינים הצעירים האלו? ישנה חבורה של ילדים (בני 14-16 לדעתי) ששותים וודקה, מעשנים, צורחים ומקללים בכניסה לבניין ומדי פעם עושים נזקים. אני די בטוח שהם אחראים לזריקת אבן הבוקר. אני מניח שהמשטרה לא תטריח את עצמה לטפל בהם ומצד שני לי אסור לדקור אותם אז מה עושים?
כל הרוצה להאריך בחיים כמה שפחות שאלות!!!

Dolls of voodoo all stuck with pins
one for each of us and our sins.
So you lay us in a line, push your pins and make us humble,
only you can tell in time if we fall or merely stumble

#2 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 09/11/2007 - 17:01

אחרי שב5 בבוקר החליט ערס קטן ומושתן להעיר אותי עם אבן ענקית לחלון עלתה בי שאלה מעניינת.
אמנם לא נגרם שום נזק חוץ מלעצבים שלי על הבוקר שכן יש לי סורגים שעצרו את האבן למזלי, אך אם הוא היה מנפץ חלון מי אחראי לשלם על חלון חדש אני או בעל הדירה?
מצד אחד אני אחראי לשלם על נזק במזיד או כתוצאה משימום לא הולם אך אין זה המקרה. בעל הדירה יודע שהדירה שלו ממוקמת באמצע עזה (ו' הישנה).
זריקת אבן או חלון שבור זה כסף קל. מה קורה אם מישהו מצית לי את הגינה או את הוילנות ומשם את הבית? האם אני מכוסה במקרים כאלו?

אהלן Magic :) !
תראה..אם נקבע בחוזה השכירות שאתה הוא זה שתיהיה אחראי לנזקי המבנה השונים(ללא פרוט הגורמים להם ) והמשכיר לא כלל אותם בביטוח או לחילופין, ביטח את הנכס אך לא ככל את זיקתך (שמך ) בביטוח ..למשכיר יש יסוד להתנגד לתיקון על חשבונו.
אך, בדרך-כלל הנוהל הקיים הוא שבעל הדירה מכסה את הנזקים במקרים שכאלו (וגם לרוב יש לו ביטוח ...)ככה שאתה מכוסה... :וי:
בכל מקרה תמיד מומלץ לבדוק כל מקרה לגופו
ולבחון את הסכם השכירות הספציפי שלך + הביטוחים השונים לדירה כדי לקבל תשובה מדוייקת....וללא סייגים.

שבת שלום וסו''פש שקט ללא מפגעים <:-)

הלבוש היפה ביותר של האדם הוא..... החיוך :)

...... I don't believe that magic, is only in the mind

In Your Eyes

#3 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 09/11/2007 - 18:13

ובהמשך לשאלה זו, במיוחד לך מר פינק המתנדב במשטרה. מה אפשר לעשות עם העבריינים הצעירים האלו? ישנה חבורה של ילדים (בני 14-16 לדעתי) ששותים וודקה, מעשנים, צורחים ומקללים בכניסה לבניין ומדי פעם עושים נזקים. אני די בטוח שהם אחראים לזריקת אבן הבוקר. אני מניח שהמשטרה לא תטריח את עצמה לטפל בהם ומצד שני לי אסור לדקור אותם אז מה עושים?

בעייתי משו

במידה ונגרם נזק לדירה שלא בשליטתך ,, ברמת העקרון בעל הדירה צריך לתקן את הנזק
אבל ,, במידה ובעל הנכס טוען שהנזק נגרם בגלל "חילוקי דעות" שיש לך עם השכנים ומריבות למיניהן ,, אזי יכול לדרוש ממך לתקן את הנזק (כביכול "שימוש לא תקין")
הבעייה שלו תהיה להוכיח זאת בבית המשפט..

במקרה של זריקות אבנים זה הופך להיות יותר בעייתי,, כדרך קבע אין כאן ילדים שהולכים ברחובות וזורקים אבנים ,, ולכן יוכל לטעון שיש כאן משו פרסונלי בינך ולבין התוקף
אין לי שמץ של מושג איך בית המשפט יכריע במקרה כזה,, אולי בגלל האפשרויות הרבות במקרה זה..

לדעתי,, במקרים כאלה ,, רוב בעלי הבית ישאו בהוצאות הנזק ולא יגררו אותך לבית משפט בשביל נזק קטן .

לגבי המשטרה: רק לפני שבוע (במשמרת האחרונה שהייתה לי) עשינו אמבוש ורדפנו אחרי 2 ילדים מרעישים באחת השכונות
כשתפסנו אותם לקחנו פרטים והלכנו איתם לבית הוריהם הערנו אותם ב 3 בבוקר !! ודרשנו שיקחו אחריות על מעשי ילדם
במידה ולא יעשו זאת ,, בפעם הבאה,, כל אחד מהם יקבל דו"ח על סך של 350 שקלים !!

אתה יותר ממוזמן להתלונן ,, תגובה מובטחת בתוך 15 דקות (גם במידה ואתה לא רואה אותנו -- יש הרבה סמויים)
במקרה אחר באותה משמרת ,, התקוטטות של 2 נערים גררה דקירה של שוטרת סמוייה וכליאה של 2 הבחורים (שהיו בגיל 17 )
המשטרה עושה המון ביכולות המוגבלות שיש לה (צריכים אותי כדי להוציא עוד ניידת בלילה)

הייתי פותח כאן בלוג לתאר את החויות החיוביות והשליליות אבל אני מנוע מלעשות זאת
אני מזמין כל אדם המלין על המשטרה לצאת עימי למשמרת אחת ולראות מה המשטרה עושה..
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#4 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 09/11/2007 - 18:29

בעייתי משו

אבל ,, במידה ובעל הנכס טוען שהנזק נגרם בגלל "חילוקי דעות" שיש לך עם השכנים ומריבות למיניהן ,, אזי יכול לדרוש ממך לתקן את הנזק (כביכול "שימוש לא תקין")

במקרה של זריקות אבנים זה הופך להיות יותר בעייתי,, כדרך קבע אין כאן ילדים שהולכים ברחובות וזורקים אבנים ,, ולכן יוכל לטעון שיש כאן משו פרסונלי בינך ולבין התוקף
אין לי שמץ של מושג איך בית המשפט יכריע במקרה כזה,, אולי בגלל האפשרויות הרבות במקרה זה..

לדעתי,, במקרים כאלה ,, רוב בעלי הבית ישאו בהוצאות הנזק ולא יגררו אותך לבית משפט בשביל נזק קטן .

חשיבה מעניינת פינק ואלבי טוב למשכירים שממאנים לתקן נזקי מבנה כגון אלו :smart:!!
אבל כפי שאמרת באמת תיהיה לשוכר בעייה להוכיח קשר שכזה וברוב המקרים הוא יעדיף כבר לתקן את הנזק מאשר להיגרר להתדיינות ארוכה בבית משפט.

מה שמסקרן הוא האם הטיעון -שהדירה נמצאת במקום המועד לפורענות - יכול לשחק פה תפקיד וטיעון שיזקף לטובת מג'יק בעתיד?
למרות שזה טיעון נכון .. הוכחה היא די ערטלאית לא?מה אתה אומר פינק? :)

In Your Eyes

#5 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 09/11/2007 - 21:08

בעייתי משו

לגבי המשטרה: רק לפני שבוע (במשמרת האחרונה שהייתה לי) עשינו אמבוש ורדפנו אחרי 2 ילדים מרעישים באחת השכונות
כשתפסנו אותם לקחנו פרטים והלכנו איתם לבית הוריהם הערנו אותם ב 3 בבוקר !! ודרשנו שיקחו אחריות על מעשי ילדם
במידה ולא יעשו זאת ,, בפעם הבאה,, כל אחד מהם יקבל דו"ח על סך של 350 שקלים !!

אתה יותר ממוזמן להתלונן ,, תגובה מובטחת בתוך 15 דקות (גם במידה ואתה לא רואה אותנו -- יש הרבה סמויים)
במקרה אחר באותה משמרת ,, התקוטטות של 2 נערים גררה דקירה של שוטרת סמוייה וכליאה של 2 הבחורים (שהיו בגיל 17 )
המשטרה עושה המון ביכולות המוגבלות שיש לה (צריכים אותי כדי להוציא עוד ניידת בלילה)

הייתי פותח כאן בלוג לתאר את החויות החיוביות והשליליות אבל אני מנוע מלעשות זאת
אני מזמין כל אדם המלין על המשטרה לצאת עימי למשמרת אחת ולראות מה המשטרה עושה..

סורי לא התכוותי לזלזל במשטרה, אני גם התנדבתי לתקופה קצרה באילת ואני יודע שיש להם בעיה רצינית של כח אדם ולכן לפי חשיבתי לא יתעסקו עם ילדים.
אין לי עניין אישי עם התוקפים. מדובר בחבורה של פושטקים קטנים שעושים נזקים והמון רעש בכל הרחוב, אני פשוט גר בקומת קרקע ולכן ספגתי את האבן.
עברתי על החוזה ורשום שאני אחראי לשמור על הדירה כפי שקיבלתי אותה ואחראי לתקן נזקים שנגרמו כתוצאה משימוש לא סביר. אין אזכור לנזק מגורם חיצוני.
מדובר בשכונה בעייתית ולא פעם ולא פעמיים התקשרתי למשטרה שיגיעו. פעמיים היה מדובר בשכניי הנפלאים שעשו מסיבה עם מוסיקה ערבית (זה אפילו לא מזרחית) בווליום גבוה
שגם שסגרתי את כל החלונות עדיין לא היה ניתן לישון. ב1 בלילה נמאס לי והתקשרתי ל 100, לשוטרים לקח 50 דקות להגיע בפעם השניה (בפעם הראשונה איכשהו נרדמתי אז אין לי מושג תוך כמה זמן הגיעו). כשרק הגעתי לדירה שמעתי צעקות של בחורה ומכות רצח, לא זיהיתי בדיוק מאיפה הגיע אך היה ברור שמהבניין ליד. התקשרתי למשטרה שלקח לה 40 דקות להגיע למרות שאמרתי למוקדנית שלדעתי מדובר בעניין של חיים ומוות. האבסורד בעניין הוא שהיא דרשה ממני פרטים שלי ושלא רציתי למסור היא לא רצתה לשלוח ניידת בהתחלה.
לענייננו אם אני לא יודע את שמם של הילדים והם לא עושים נזק כל יום האם עדיין ניתן להגיש תלונה?

#6 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 10/11/2007 - 01:29

חשיבה מעניינת פינק ואלבי טוב למשכירים שממאנים לתקן נזקי מבנה כגון אלו :smart:!!
אבל כפי שאמרת באמת תיהיה לשוכר בעייה להוכיח קשר שכזה וברוב המקרים הוא יעדיף כבר לתקן את הנזק מאשר להיגרר להתדיינות ארוכה בבית משפט.
מה שמסקרן הוא האם הטיעון -שהדירה נמצאת במקום המועד לפורענות - יכול לשחק פה תפקיד וטיעון שיזקף לטובת מג'יק בעתיד?
למרות שזה טיעון נכון .. הוכחה היא די ערטלאית לא?מה אתה אומר פינק? :)

למשטרה יש נתונים המוכיחים איפה יש ריבוי מקרי אלימות ..
אין שום בעייה להוכיח זאת ולמעשה זה "קומון נולג'"

סורי לא התכוותי לזלזל במשטרה, אני גם התנדבתי לתקופה קצרה באילת ואני יודע שיש להם בעיה רצינית של כח אדם ולכן לפי חשיבתי לא יתעסקו עם ילדים.
אין לי עניין אישי עם התוקפים. מדובר בחבורה של פושטקים קטנים שעושים נזקים והמון רעש בכל הרחוב, אני פשוט גר בקומת קרקע ולכן ספגתי את האבן.
עברתי על החוזה ורשום שאני אחראי לשמור על הדירה כפי שקיבלתי אותה ואחראי לתקן נזקים שנגרמו כתוצאה משימוש לא סביר. אין אזכור לנזק מגורם חיצוני.
מדובר בשכונה בעייתית ולא פעם ולא פעמיים התקשרתי למשטרה שיגיעו. פעמיים היה מדובר בשכניי הנפלאים שעשו מסיבה עם מוסיקה ערבית (זה אפילו לא מזרחית) בווליום גבוה
שגם שסגרתי את כל החלונות עדיין לא היה ניתן לישון. ב1 בלילה נמאס לי והתקשרתי ל 100, לשוטרים לקח 50 דקות להגיע בפעם השניה (בפעם הראשונה איכשהו נרדמתי אז אין לי מושג תוך כמה זמן הגיעו). כשרק הגעתי לדירה שמעתי צעקות של בחורה ומכות רצח, לא זיהיתי בדיוק מאיפה הגיע אך היה ברור שמהבניין ליד. התקשרתי למשטרה שלקח לה 40 דקות להגיע למרות שאמרתי למוקדנית שלדעתי מדובר בעניין של חיים ומוות. האבסורד בעניין הוא שהיא דרשה ממני פרטים שלי ושלא רציתי למסור היא לא רצתה לשלוח ניידת בהתחלה.
לענייננו אם אני לא יודע את שמם של הילדים והם לא עושים נזק כל יום האם עדיין ניתן להגיש תלונה?

מרגע שליחת הקריאה למחשב בניידת (או קריאה בקשר) ב 90% מהמקרים ,, אנחנו מגיעים בתוך מקס 15 דקות לזירת האירוע (יכול להיות שמשדכים אותי רק עם שוטרים "טובים"? :הממ: )

אתה בהחלט יכול להתלונן על הילדים אבל זה לא ממש יעזור לך
צילום של אותם ילדים בזמן מעשה יעשה פלאים ,, ויכול לפתור לך את כל הבעיות איתם

לגבי בקשת פרטים: אתה יודע כמה מקרים של קריאות סרק יש בלילה אחד??
החשיבה הראשונית היא לדרוש פרטים מזהים מהמתלונן כדי למנוע זאת ,, במידה והאדם לא נותן ולמרות זאת התלוננה שלו נשמעת לגיטימית ההוראה היא להעביר את התלונה לניידות
(יש מצב שלא רוצים להזדהות כדי למנוע "תגובת נגד" )

אתה יותר ממוזמן להצטרף למשמר האזרחי או למשטרה
במשמר התחלנו לתכנן יחידת סטודנטים על אופניים/רולרס/רגלית לפני שעברתי למשטרה
אתה מוזמן לנסות להרים את היחידה שוב (אני אתן לך את כל העזרה שאני יכול )

הצעה שלי? ללחוץ על המשטרה להקים יחידת מתנדבים משטרתית שתהיה לה הסמכות לתת דוחות לעצור ותתנהל כיחידה משטרתית לכל דבר ..
יש הסכמה תיאורתית מצד המשטרה רק צריך לצידנו גם את העירייה במקרה זה,, וזאת בעייה "קצת" יותר קשה..
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

#7 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 10/11/2007 - 01:38

למשטרה יש נתונים המוכיחים איפה יש ריבוי מקרי אלימות ..
אין שום בעייה להוכיח זאת ולמעשה זה "קומון נולג'"

כן זה ברור שיודעים מהם אזורי הפשע ..
השאלה אם זה יכול לשחק תפקיד מרכזי בטענות שהוא יעלה במקרה היפותתי בו הדירה- חלילה תיפגע ..והמשכיר יסרב לשלם ויטען "לסכסוך עם שכנים"?

חוץ מזה פינקי לא ידעתי בכלל שאתה מתנדב במשטרה :gunsm:

In Your Eyes

#8 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 10/11/2007 - 02:11

כן זה ברור שיודעים מהם אזורי הפשע ..
השאלה אם זה יכול לשחק תפקיד מרכזי בטענות שהוא יעלה במקרה היפותתי בו הדירה- חלילה תיפגע ..והמשכיר יסרב לשלם ויטען "לסכסוך עם שכנים"?
חוץ מזה פינקי לא ידעתי בכלל שאתה מתנדב במשטרה :gunsm:

המקרה יגיע במהרה לבית המשפט ובו השופט הוא זה שיכריע לטובת התובע או הנתבע..
לדעתי-- למיקום הנכס בהחלט יש השפעה על הקביעה באם נזק מבני לנכס הוא בגדר "שימוש תקין"

ואת בהחלט מוזמנת להצטרף אלינו ולהתנדב איתנו ...

#9 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 10/11/2007 - 03:40

ולמען הידע הכללי של הגולשים שלנו :)
חשוב מאוד שתדעו כיצד לתעד נזקים כאשר אלו כבר נגרמו לדירה שלכם..למען לא תתקלו בבעיות בהוכחה:

חשוב מאוד לתעד את הנזק במועד הקרוב ככל הניתן ל"ארוע" .
* אם מדובר בנזק רכוש ניתן לצלמו על רקע עיתון יומי (מאותו יום כמובן) כהוכחה לתאריך בו התרחש הדבר.
* רישמו בפניכם את פרטיהם המלאים של כל המעורבים והעדים ואת דבריהם (אם היו), זמנים רלוונטיים והערות שעשויות לפרוח מזכרונכם מאוחר יותר.
*במידה והנזק משמעותי כדאי תמיד לפנות ללא דיחוי ליעוץ משפטי כדי שתדעו כיצד לנהוג ומה, אם בכלל, ניתן לעשות- חשוב לזכור כי שורה שלמה של חוקים נועדה להגן על האזרח הקטן במרבית המקומות והנסיבות בהם קניינו עלול להיפגע.
חשוב להקפיד לקבל את הייעוץ המשפטי לפני שמשוחחים עם אחרים בעניין (במיוחד אמור הדבר לעניין חברות וחוקרי ביטוח ..)

ההמלצות מבוססות על מאמר בדיני נזקין..

In Your Eyes

#10 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 12/11/2007 - 21:11

ועכשיו צבעו לי את הדלת...
קראתי לניידת, 3 שוטרים הגיעו כדי לומר לי שאין לי מה לעשות.
גם אם היו תופסים אותם אסור להם לגעת בהם כי הם קטינים.
הצעה שלהם שאתפוס אחד ואדובב אותו. כאילו הערס הצעיר ייתן לי פרטים. יאללה מי איתי נארגן גוף סטודנטים שיפטרל בשכונות הסטודנטים בערב
וירביץ לערסים? נראה לי שזה הפתרון היחידי.

קבצים מצורפים

#11 מה?

מה?

ברונזה

• רשומים+
  • 754 הודעות:

פורסם 12/11/2007 - 22:10

הצעה שלהם שאתפוס אחד ואדובב אותו. כאילו הערס הצעיר ייתן לי פרטים. יאללה מי איתי נארגן גוף סטודנטים שיפטרל בשכונות הסטודנטים בערב

תשלח את סיליה הנמרה שלך לפטרל אולי זה יעזור.

#12 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 12/11/2007 - 22:32

שטויות!
תמיד יש מה לעשות איתם
מלכת איתם ולהגיש תלונה אישית (למרות שהם ילדים,, הם עדיין מעל גיל 13-- ניתן לשלוח אותם לבתי סוהר לנוער)
וניתן (תיאורטית כמובן) לתבוע אותם על השחתה/גרימת נזק והוצאות תיקונים

כמו שכבר אמרתי תצלם אותם פעם אחת
תקליט אותם פעם אחת
ויהיו בידייך מספיר ראיות...

סתם שאלה -- איך הגעת למצב שבו עצבנת אותם כל כך שהם עושים הכל כדי למרר לך את החיים

הצעה 2 : תביא תמונות להורים שלהם ותגיד להם שזה רגע לפני שאתה פונה לבתי המשפט שיפסקו לך הוצאות על הנזקים
תנסה להיות נחמד בהתחלה ותשנה גישה בהתאם להורים שאתה רואה מולך (עם כאלה ילדים אני משער שההורים לא נפלו רחוק מהעץ ...)

#13 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 12/11/2007 - 23:18

שטויות!
תמיד יש מה לעשות איתם
מלכת איתם ולהגיש תלונה אישית (למרות שהם ילדים,, הם עדיין מעל גיל 13-- ניתן לשלוח אותם לבתי סוהר לנוער)
וניתן (תיאורטית כמובן) לתבוע אותם על השחתה/גרימת נזק והוצאות תיקונים

כמו שכבר אמרתי תצלם אותם פעם אחת
תקליט אותם פעם אחת
ויהיו בידייך מספיר ראיות...

סתם שאלה -- איך הגעת למצב שבו עצבנת אותם כל כך שהם עושים הכל כדי למרר לך את החיים

הצעה 2 : תביא תמונות להורים שלהם ותגיד להם שזה רגע לפני שאתה פונה לבתי המשפט שיפסקו לך הוצאות על הנזקים
תנסה להיות נחמד בהתחלה ותשנה גישה בהתאם להורים שאתה רואה מולך (עם כאלה ילדים אני משער שההורים לא נפלו רחוק מהעץ ...)

זה מה שהשוטרים אמרו לי שהם לא יכולים לגעת בהם כי הם קטינים.
אני לא מכיר אישית את הילדים ולא היו ביננו דין ודברים. אני גר בקומת קרקע ונוח לפגיעה. אני מניח שאם הייתי גר בקומה שלישית לא הייתי פוגש אותם.
אם הייתי יודע איפה הם גרים הייתי גונב רימון במילואים הקרובים וזורק פנימה. הם ערסים שכונתיים שמסתובבים עם הכובע בלילה בכל הרחוב, צורחים ומקללים וכנראה שנראיתי
להם כמטרה שלא תחזיר להם. חוקית, אם אני מצליח לתפוס אחד מהם, האם מותר לי לעכב אותו בכוח עד שמגיעה משטרה?
עוד יאשימו אותי בתקיפה שלהם.

#14 Magic

Magic

כן, אני ביולוג ימי

• רשומים+
  • 3142 הודעות:

פורסם 12/11/2007 - 23:20

תשלח את סיליה הנמרה שלך לפטרל אולי זה יעזור.

היא מפטרלת בשכונה אבל אפילו החתולות פה ערסיות ומרביצות לה. היא חוזרת כל פעם עם פצע אחר.
אתה בכלל בחור גדול ומאיים, מ"פ קרבי, בוא יחד נתפוס אותם ונעשה להם משפט שדה.

#15 Anonimus

Anonimus
  • רשומים
  • 1 הודעות:

פורסם 04/06/2015 - 19:38

שלום,

נרשמתי לאתר במיוחד רק כדי שאוכל להגיב לפוסט (הישן) הזה.

לכל המשתתפים בשרשור - אני רוצה להגיד תודה רבה ובמיוחד לך magic על שהתחלת את השרשור.

אני נמצא במצב דומה לשלך - שוכר בשכונה ד' ומתמודד עם פושטקים קטינים, חיפשתי באינטרנט מקרים דומים אך הדבר היחיד והקרוב ביותר למקרה שלי הוא הפוסט הזה שלמען האמת קצת עודד אותי אפילו - אני עוד לא הגעתי למצב ששפכו לי צבע על הדלת.

עכשיו, למען אלו שאולי יבקרו פה בעתיד אני אוסיף את חלקי:

במקרה שלי, נזרקה אבן לחלוני ולמרות שלא ראיתי בפירוש את הזורק יכולתי לשמוע את שמו נאמר ובעצם יש לי מושג כללי מי הוא - הבן של השכנים.

הבניין שלי הוא בניין רכבת ובאחת הכניסות גרה משפחה רועשת במיוחד, הם כל הזמן צועקים אחד לשני מהחלון (למרות שכל בני המשפחה מסתובבים עם סלולארי צמוד) וכשהם מגיעים לחניה ברכב זה כאילו נוהל של לתת מינימום 2 צפירות אם לא יותר (לא חשובה השעה גם לפנות בוקר).

אזור החנייה אצלנו הוא רחוב ללא מוצא אז הם מנצלים את תנועת המכוניות היחסית דלה לפתוח שולחן מאולתר לעשות על האש ולהוריד רמקול ענק החוצה עם כבל מאריך מדי שבוע.

הבעיה החלה כשהבן הגדול (15) שיחק עם כדור שמלבד זה שהוא מפציץ את המכוניות שלנו בחניה יש לו עוד החוצפה לבעוט לי לחלון בקומה שנייה. יום אחד התעצבנתי וצעקתי עליו כאשר אימו לידו והיא בלי בושה עוד אומרת לי אל תצעק על הבן שלי.

מאז, ניסיתי לשוחח איתה בהיגיון עוד פעם אחת כשבועיים לאחר מכן ומה שקרה שעכשיו הבן לא בועט לי כדור לחלון אלא יורה עם רובה אוויר, עושה חיקויים שלי (כמה ילדותי) ולאחרונה אף הקצין וזרק אבן בלילה.

פה כבר לא יכולתי לשתוק, התלוננתי למשטרה, הם שלחו ניידת לאחר כ - 40 דק' שהשוטרים הגיעו הם אמרו שעדיף לי לפנות לשיטור קהילתי - רק חבל שאין כזה דבר במקום שאני גר בו או לפחות לפי מה שנטען בפניי זה שהם לא מתעסקים בסכוסוכי שכנים (עדיין, אולי שווה לפנות לשיטור קהילתי אם אתם גרים במקום אחר).

בכל אופן הלכתי למשטרה עצמה והגשתי תלונה נגד הנער. כולי תקווה שהם אכן יעשו משהו בנדון ויפתרו את הבעיה (ממש אין לי חשק או כח להתעסק בשטויות שכאלו).

ולכל מי שנתקל במקרה דומה,  רצוי שתדעו שיש גם אופציה להגיש תביעה בבית משפט (לפי מה שאמרה לי השוטרת) כי לקצין נוער יש זכות להרחיק נער עד 30 ימים ולבית משפט ל 4 חודשים (אם אני זוכר מה שאמרה לי נכון).

בכל מקרה, בתור אחד שכבר הגיש מספר תביעות בחייו - קחו בחשבון שלבית משפט עשוי לקחת יותר זמן מאשר למשטרה לטפל בזה (יכול להיות אפילו חודשים) ושם כדי להוכיח את טענכם תצטרכו וודאי ראיות מוצקות - תצלומים, עדי ראייה, הקלטות וכו'...

שיהיה בהצלחה :)

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים