מעבר לתוכן

עד כמה "נורא" ללכת ללמוד הנדסה במכללה?

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 אורח - עידו

אורח - עידו
  • אורחים

פורסם 18/05/2011 - 17:25

שלום לכולם..
האמת שבהתחלה הייתי דיי נעול על להגיע לבאר שבע וללמוד הנדסת מערכות תקשורת\תעשייה וניהול
ובשביל זה אני עושה כרגע מתמטיקה ופיזיקה5 יחידות (כן.. במקביל)

בגלל שהקבלה לבאר שבע לא וודאית (גם אני אעמוד בסכם זה יהיה על תנאי בגלל שאני אעדכן את הציונים מאוד מאוחר), וגם בגלל שאני לא בטוח שאצליח לעמוד בציונים שאני צריך, אני צריך לבדוק אפשרויות נוספות ולהיות מוכן גם אליהם - אני לא רוצה "להפסיד" עוד שנה.

כרגע מה שהכי נראה לי זה ללמוד הנדסת תוכנה במכללת אפקה (משהו שלא יכולתי להתקבל אליו בכלל מבחינת הסכם בבאר שבע אבל מעניין אותי מאוד)
מה היתרונות\חסרונות של ללכת ללמוד במכללה? אני ממש לא נעול על אפקה אם יש חלופות אחרות שאתם יודעים שטובות אני אשמח לשמוע.

אני יודע שמבחינת "יוקרת" התואר, תואר של אוניברסיטה עדיף, השאלה עד כמה זה באמת קריטי וסוגר דלתות ללכת למכללה...

אשמח לשמוע חוות דעת של אנשים שכבר עברו את הדילמה הזאת ולשמוע מה החליטו ולמה...

תודה רבה מראש!

#2 אורח - CTS

אורח - CTS
  • אורחים

פורסם 18/05/2011 - 20:57

לפני שהתחלתי ללמוד חשבתי שבמקומות עבודה קיימת העדפה של בוגרי אוניברסיטה על פני בוגרי מכללות, זה לא תמיד (אם בכלל...) נכון, הכי טוב יהיה לחפש דרך חברים, משפחה, מכרים, מכרים רחוקים ממש, באינטרנט וכו' אנשים שעובדים בתחום, ולשאול אותם אם קיימת העדפה להעסקת עובדים לפי מוסד הלימודים בו למדו. סטודנטים לא כל כך ידעו להגיד לך.
מבחינה לימודית, את אפקה אני לא מכירה, אבל לרוב במכללות היחס יותר אישי, חומר הלימוד יותר נגיש, יותר קל לשלב עבודה עם הלימודים. במידה ואתה אכן משלב עבודה במקצוע עם הלימודים, תצא מהתואר עם ניסיון והמלצות - יהיה לך יותר קל למצוא עבודה מבוגר ללא ניסיון.

#3 Webworm

Webworm

The Truth Shall Set You Free

• מנהלי פורום
  • 2340 הודעות:

פורסם 18/05/2011 - 21:33

שלום לכולם..
האמת שבהתחלה הייתי דיי נעול על להגיע לבאר שבע וללמוד הנדסת מערכות תקשורת\תעשייה וניהול
ובשביל זה אני עושה כרגע מתמטיקה ופיזיקה5 יחידות (כן.. במקביל)

בגלל שהקבלה לבאר שבע לא וודאית (גם אני אעמוד בסכם זה יהיה על תנאי בגלל שאני אעדכן את הציונים מאוד מאוחר), וגם בגלל שאני לא בטוח שאצליח לעמוד בציונים שאני צריך, אני צריך לבדוק אפשרויות נוספות ולהיות מוכן גם אליהם - אני לא רוצה "להפסיד" עוד שנה.

כרגע מה שהכי נראה לי זה ללמוד הנדסת תוכנה במכללת אפקה (משהו שלא יכולתי להתקבל אליו בכלל מבחינת הסכם בבאר שבע אבל מעניין אותי מאוד)
מה היתרונות\חסרונות של ללכת ללמוד במכללה? אני ממש לא נעול על אפקה אם יש חלופות אחרות שאתם יודעים שטובות אני אשמח לשמוע.

אני יודע שמבחינת "יוקרת" התואר, תואר של אוניברסיטה עדיף, השאלה עד כמה זה באמת קריטי וסוגר דלתות ללכת למכללה...

אשמח לשמוע חוות דעת של אנשים שכבר עברו את הדילמה הזאת ולשמוע מה החליטו ולמה...

תודה רבה מראש!

זה משתנה מהנדסה להנדסה (בהנדסת חשמל לדוגמה שמעתי שקשה למצוא עבודה, אפילו אם אתה בוגר אוניברסיטה בממוצע 80+, בתוכנה המצב הרבה יותר טוב). יש תקופות שבהם יש יותר דרישה לעובדים ויש תקופות שפחות. אני באופן אישית לא מכיר סטטיסטיקות שמישהו עשה. אבל אתה ייכול לקבל מושג על ידי הסתכלות בלוחות הדרושים ולראות כמה נפוצה היא הדרישה לבוגרי אוניברסיטה.

כמו שהמצב בתוכנה היום. בוגר מכללה בממוצע טוב ייכול למצוא עבודה בפיתוח (וככל שעוברות השנים למעסיקים איכפת פחות ופחות מההשכלה שלך, אחרי העבודה הראשונה שלך המעסיקים שעדיין יהיה להם איכפת מאם היתה באוניברסיטה יהיו מיעוט).

אם אני היתי במצב שלך (שנה של שיפור ציונים או מכללה). אני אישית היתי בוחר ללכת למכללה. זאת גם היתה התוכנית שלי למה אני אעשה אם אני לא אתקבל לבן גוריון. אגב התכוונתי ללכת לאקדמית תל אביב יפו אחרי איזה מחקר קטן שעשיתי לגבי המכללות שעכשיו אני ממש לא זוכר את הפרטים שלו. גם עכשיו אני שומע שזאת נחשבת מכללה טובה אז אולי כדאי לך לברר לגביהם.
בינוני זה הכי,אחי

נגע הסיינטולוגיה הגיע לבאר שבע,לחצו פה כדי ללמוד על הכת המסוכנת הזאת

האמת הלא מצחיקה על סיינטולוגיה,לחצו פה לסרטון (לא לבעלי לב חלש)

סטודנטים בוחרים:סוגיות עקרוניות בארץ ובעולם (בבניה...)

חברים מספרים על webworm

רק פחדן שקרן עושה כאלה דברים. אבל אתה תשלם על זה אני מבטיח לך. יבוא יום וחארות כמוך כבר לא יהוו מחסום ודיכוי לאנשים שרוצים לפרוח ולשגשג וימחצו אותך כמו מקק.

הערה: החבר הוא סיינטולוג

Everything you read in the newspaper is absolutely true except for the rare story of which you happen to have first-hand knowlege

Erwin Knoll

#4 אורח - עידו

אורח - עידו
  • אורחים

פורסם 18/05/2011 - 22:36

תודה רבה לשניכם על התגובות

אשמח אם אנשים נוספים יתנו את דעתם בנושא.. ובפרט לגבי מכללת אפקה.

תודה רבה!

#5 romaryo2

romaryo2

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 238 הודעות:

פורסם 18/05/2011 - 22:39

בחור אולי קודם תינעל על מה אתה רוצה ללמוד, הנדסת תוכנה הנדסת תקשורת והנדסת תעשיה וניהול הם 3 תחומים שונים אחד מהשני (מן הסתם העבודות שיהיו רלוונטיות עבורך ברגע שתסיים יהיו שונות).

#6 אורח - אורח

אורח - אורח
  • אורחים

פורסם 19/05/2011 - 00:04

אם תחליט ללכת על תעשיה וניהול, יהיה לך קשה יותר למצוא עבודה במכללה אבל עדיף לך לפחות ללמוד בשנקר שעוד איכשהו נחשבים טובים יחסית. אני רואה הרבה מודעות עבודה וברובן יש יתרון לבוגרי אוניברסיטה, כך שתראה מה כדאי לך. האמת שאם לא תתקבל לאוניברסיטה ותלך למכללה כנראה שעדיף לך ללמוד מדעי המחשב / תוכנה ולא תעשיה וניהול

#7 anat12

anat12

משתמש חדש

• רשומים
  • 30 הודעות:

פורסם 19/05/2011 - 11:21

האופציה הכי טובה במקרה הזה היא ללכת ללמוד בספיר (או באילת) הנדסה שנה א'. ככה אתה לא מפסיד שנה וגם לא סוגר את האופציה ללמוד באוניברסיטה. זאת שנה קשה וצריך להשיג ממוצע גבוה אבל זה בהחלט אפשרי. בכל אופן אם בסוף השנה אתה לא יכול להתקבל לבן גוריון רוב המכללות יקבלו אותך בשמחה ויכירו לך בקורסים שעברת ככה שבכל מקרה לא הפסדת שנה.

#8 אורח - איתי תורג'מן

אורח - איתי תורג'מן
  • אורחים

פורסם 21/10/2013 - 08:34

מכללת אפקה לא מומלצת

אני מהנדס מאפקה, המכללה סובלת מרגשי נחיתות קשים למול תל אביב

וזה בא לידי ביטוי בניסיון להרים את הרמה 

בפועל מנותקים ממה שהתעשייה צריכה -חוסר בכלים ממשיים בעבודה

#9 אורח - שגיא מסר

אורח - שגיא מסר
  • אורחים

פורסם 22/10/2013 - 21:16

זה מצחיק , השאלה הזו נשאלה ב 2011 ואני עדיין מרגיש צורך לענות בגלל התגובה שמעליי.

אני סיימתי לפני שבועיים את הלימודים במכללת אפקה בהנדסת תוכנה.

באמת שיש לי רק דברים טובים להגיד על אפקה - זה מקום מדהים. 

למדתי שם כ"כ הרבה יותר ממש שחשבתי שאלמד בתואר שכזה.

כמוסד, אני יכול להעיד , שתנאי הקבלה באפקה רק הולכים וניהים קשים יותר לעמידה - זה לא אומר שמי שיש לו פוטנציאל לא יקבל הזמנות, אבל יעבוד מאוד (מ-א-ו-ד) קשה על מנת לממש הזדמנות זו.

הלימודים באפקה קשים. זו הנדסה, זה לא תואר בגיאוגרפיה או פילוסופיה (סליחה אם יש כאלה שלומדים תארים כאלה ונעלבו , אבל זה המצב).

להצליח באפקה לא קל. אני סיימתי עם ממוצע 95.2 (הצטיינות יתרה) וזה עלה לי בדם , בחברים , במערכות יחסים ובעיקר בהרבה מאוד לילות של תרגול , למידה , מחקר , פיתוח ...האמת , נהנתי מכל רגע!

היום , אני שבועיים עם תואר ביד ואני מראיין חברות. כן , יש עדיין מקומות פרמיטיביים שחושבים שבוגר אוניברסיטה יותר "שווה"... אבל בואו נהיה כנים לרגע , אם אני הייתי מחפש להעסיק איש מחקר הייתי גם אני מעסיק בוגר אוניברסיטה שיודע המון המון תיאוריה. אבל האמת היא שהשוק לא צריל אנשי מחקר , אלא אנשי עשייה ! אנשים שיכולים לקחת רעיון ולהפוך אותו למערכת , אנשים שתתן להם בעיה ויתנו לך פתרון מוכן , לא איזה שרבוט על דף , או עיקרון.

זה ההבדל האמיתי בין בוגר מכללה (ואפקה בפרט) לבוגר אוניברסיטה - אני מעולם לא עבדתי בחברה אבל אני יודע והם יודעים שאני יכול לקחת בעיה , ללכת לעבוד ולחזור עם מערכת שפותרת את הבעיה. ואת זה למדתי בכיף באפקה.

את פרוייקט הגמר שלי עשיתי עם חברה ביטחונית מאוד מאוד מוכרת וגדולה שעשה גלים בכל התעשיות הביטחוניות - אפילו נתבקשתי להרצות על הפרוייקט בכנס טכני לתעשיות הביטחוניות. כן , אני , סטודנט (אז שנה רביעית) מרצה מול 300 אנשי פיתוח חריפים מאוד שעוסקים רוב חייהם בפיתוח, דוקטורים ופרופסורים, באתי ללמד אותם איך לעשות דברים חדשים.

השורה התחתונה היא, אפקה מקום מצויין. השוק כבר אינו פרמיטיבי כמו פעם ואם יש מישהו שמגיע לפורום הזה ומחפש תשובה לשאלה שנשאלה ב 2011 לגבי אפקה בכלל או הנדסת תוכנה באפקה בפרט ולא מאמין או לא מסתפק בתגובה הזאת מוזמן ליצור איתי קשר במייל: saggidavidm@mail.afeka.ac.il ואשמח לקבוע איתו פגישה באפקה ולהראות לו אישית כמה המקום הזה שווה ולספר לו בלייב כמה אני שמח שלמדתי שם וכמה אני שמח שלמדתי הנדסת תוכנה.

#10 אורח - עידן

אורח - עידן
  • אורחים

פורסם 23/10/2013 - 00:26

אני סטודנט לשנה שלישית במחלקה להנדסת תוכנה במכללת אפקה

קראתי את התגובה של איתי ורציתי לתת חוות דעת שונה משלו.

קודם כל אתייחס לשאלה האם עדיף ללמוד באוניברסיטה או במכללה. התשובה החד משמעית היא שעדיף ללמוד באוניברסיטה, ועובדה שתנאי הקבלה לאוניברסיטה נוקשים יותר, וכן, גם בשוק העבודה עדיין מעדיפים מועמדים שמגיעים מהאוניברסיטה על פני אלו מהמכללה.

אבל, וזה אבל גדול, השאלה על חשבון מה.

אם ממוצע הציונים בשילוב הפסיכומטרי דורש שיפור ציון שנמשך שנה+ דעתי האישית היא לא ללכת לאוניברסיטה וכן ללכת למכללה (לא כל מכללה כמובן, ותלוי באיזה מקצוע מדובר). הפער היחיד כרגע בין אוניברסיטה למכללה הוא היחס שמועמד מקבל בשוק העבודה - וגם הפער הזה מצטמצם עם השנים.

לסיכום: עדיף אוניברסיטה, לא בכל מחיר כי מכללה היא תחליף ראוי, מוערך ואפשר להשתלב בשוק העבודה גם אם אתה לומד במכללה.

שנית, אני רוצה להתייחס ללימודים במחלקה להנדסת תוכנה במכללת אפקה.

מבחינה מקצועית אני לא מרגיש שום פער ביחס למה שלימדו אותי עד כה לבין מה שדורשים ממועמד בראיון עבודה (משרת סטודנט).

רמת הלימודים גבוהה, הלימודים קשים ויש צורך להשקיע המון כדי להצליח ולהתבלט. עם זאת, בהחלט ניתן לשלב עבודה וחיי חברה בנוסף ללימודים ועל כך ארחיב בהמשך.

מסלולי התמחות במכללה - קיימים 2 מסלולי התמחות:

1. טכנולוגיה ומידע (IT) המציג מגוון קורסים בתחומים רבים החל מתכנות High Level כמו Java,CSharp דרך Web developing ועד עיבוד אותות, ניהול בסיסי נתונים, עיבוד תמונה(ראייה ממוחשבת) ובינה מלאכותית.

2.  התמחות סלולר - מתמקד בעיקר בפיתוח אפליקציות לפלטפורמות השונות (Android,iOS) תוך מתן דגש על חווית משתמש, הנדסת אנוש ושילוב ענן.

כמובן שיש קורסים שמשותפים ל2 ההתמחויות. כך למשל אם סטודנט בוחר התמחות סלולר והוא רוצה לשלב אפליקציה עם web הוא לא "מפסיד" כלום.

איכות ההוראה במכללה היא טובה מאוד. המרצים מכירים את רוב הסטודנטים אישית, יש שעות קבלה קבועות על בסיסי שבועי ובמידת הצורך ניתן לקבוע אישית מפגשים מעבר לשעות הקבלה. הרוב המוחלט של המרצים עושה את מיטב המאמצים כדי שהסטודנטים יצליחו - אבל, לא על חשבון רמת הלימודים.

בנוסף, נתח משמעותי מהמרצים אלו אנשים שבאו משוק העבודה ויש לכך ערך מוסף מעבר ללימודים של אותו מקצוע ספציפי. אגב, רוב הסטודנטים במכללה כנראה חושבים כמוני: 

במכללה קיימים 2 מסלולי לימוד - בוקר(4 שנים) וערב(5 שנים), כאשר בבוקר יש 2 קבוצות לימוד ובערב קבוצת לימוד אחת. עובדה זו מאפשרת גמישות. למשל: סטודנט הרשום ללימודי בוקר יכול להחליף את מועד הקורס למועד שיותר נח לו, גם אם המועד שייך ללימודי ערב וככה לסדר מערכת שתתאים לצרכים שלו ולשלב עבודה במקביל ללימודים. יתרון נוסף בהקשר של גמישות (על פני רוב האונבירסיטאות) הוא שבמכללה יש שלושה סמסטרים בשנה כאשר סמסטר קיץ הוא אופציונלי ללימודי בוקר. בפועל, סטודנט ללימודי בוקר שבוחר לקחת קורסים בקיץ יכול לסיים את התואר בפחות מ4 שנים, או לחלופין לעשות רק את הפרויקט גמר בשנה הרביעית ולעבוד במשרה מלאה במהלך שנה זו.

הכוון תעסוקתי - עוד יתרון מאוד גדול שקיים הוא ההכוון התעסוקתי של המכללה בו מקשרים בין הסטודנטים למגייסים בהתאם לאופי הסטודנט, מכינים סטודנטים לראיון עבודה עד לכדי סימולציות וכמובן בכתיבת קו"ח. לראייה מהקבוצה שלי בלימודי בוקר מעל 50% מהסטודנטים כבר עובדים בתעשייה במקצוע כזה או אחר. כאשר בלימודי ערב אחוז הסטודנטים שעובדים בתעשייה גבוהה יותר משמעותית.

פרויקט גמר - סטודנטים בשנה השלישית מתחילים לעבוד על פרויקט גמר שנמשך עד סוף התואר. במהלך עשיית הפרויקט אנו נדרשים להחליף כובעים החל ממנהל הפרויקט ועד למפתח (מהגדרת פרויקט עם "לקוח" ועד למוצר סופי).

בנימה אישית, אני לא רואה בבחירת הלימודים שלי במכללת אפקה כהתפשרות. אדרבה, במכללה יש יתרונות שלא ניתן למצוא בכל מוסד אקדמאי (וכן, גם לא באוניברסיטה).

שתהיה שנה מוצלחת, עידן.

#11 אורח - דרור

אורח - דרור
  • אורחים

פורסם 22/09/2015 - 10:47

עידן רציתי לשאול למה אלה שלומדים לימודי ערב משתלבים בעבודה יותר מהר מאלה שלומדים בבוקר

#12 אורח - TAL

אורח - TAL
  • אורחים

פורסם 07/01/2016 - 21:55

עידן רציתי לשאול למה אלה שלומדים לימודי ערב משתלבים בעבודה יותר מהר מאלה שלומדים בבוקר

משום שאלה מצליחים לשלב עבודת סטודנט בבקרים, שאלו הם משך זמני העבודה במשק, יותר בקלות מאשר אלו שלומדים באותן שעות

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים