מעבר לתוכן

תמונה

ארץ אבות / רוברט האריס*

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 25/01/2007 - 14:17

התחלתי לקרוא את הספר הזה לפני כמה חודשים בהפוגות ארוכות, שכן ההתחלה התפתחה בקצב איטי למדי. טיפין טיפין הפכה העלילה למרתקת ומותחת ושאבה אותי לתוכה, עד שמצאתי את עצמי בלילות האחרונים קורא בדריכות עד אישון הלילה. אמש סיימתי את הספר ואין לי ספק שהוא הותיר עלי רושם כביר וחולל בי סיעור מחשבה עד עצם הרגע הזה.

מדובר בעלילה בדיונית (עם אלמנטים המושתתים על המציאות) המתרחשת בשנת 1964 בגרמניה, כמה ימים לפני חגיגות יום הולדתו ה-75 של היטלר. כן כן- העלילה יוצאת מנקודת הנחה שלא רק שגרמניה לא הפסידה במלחה"ע השנייה, אלא שהיא ניצחה באופן מזהיר והתפשטה מזרחה ובכל רחבי אירופה. גיבור העלילה זאוויר מארץ' הוא חוקר בקריפו, הקרימינל פוליציי, שמפתח תודעה או מצפון תוך כדי חקירת מקרה מוות מקרי על גדות אגם ההאפל (התאבדות? רצח?), מקרה שיסתעף לכדי רשת שלמה של מזימות ואינטריגות מאיימת ואכזרית, וכן גם סיפור אהבה קטנטן ברקע.

הספר כתוב בלשון קולחת (עם נגיעות טרמינולוגיה גרמנית מתבקשת) וערוך לעילא ולעילא. אם הוא הצליח לרתק אותי, המאותגר ספרותית, אין לי ספק שיעשה לכם את אותו הדבר.

אז איך היה נראה העולם אם גרמניה הייתה מנצחת?

ארץ אבות - 5/5 בסולם סימבה
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#2 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8305 הודעות:

פורסם 25/01/2007 - 21:44

אם אתה רוצה תשובה יותר קדימה בעתיד אתה מוזמן לקרוא את "האיש במצודה הרמה"

#3 Mהמינגווי

Mהמינגווי

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 447 הודעות:

פורסם 25/01/2007 - 21:58

התחלתי לקרוא את הספר הזה לפני כמה חודשים בהפוגות ארוכות, שכן ההתחלה התפתחה בקצב איטי למדי. טיפין טיפין הפכה העלילה למרתקת ומותחת ושאבה אותי לתוכה, עד שמצאתי את עצמי בלילות האחרונים קורא בדריכות עד אישון הלילה. אמש סיימתי את הספר ואין לי ספק שהוא הותיר עלי רושם כביר וחולל בי סיעור מחשבה עד עצם הרגע הזה.

מדובר בעלילה בדיונית (עם אלמנטים המושתתים על המציאות) המתרחשת בשנת 1964 בגרמניה, כמה ימים לפני חגיגות יום הולדתו ה-75 של היטלר. כן כן- העלילה יוצאת מנקודת הנחה שלא רק שגרמניה לא הפסידה במלחה"ע השנייה, אלא שהיא ניצחה באופן מזהיר והתפשטה מזרחה ובכל רחבי אירופה. גיבור העלילה זאוויר מארץ' הוא חוקר בקריפו, הקרימינל פוליציי, שמפתח תודעה או מצפון תוך כדי חקירת מקרה מוות מקרי על גדות אגם ההאפל (התאבדות? רצח?), מקרה שיסתעף לכדי רשת שלמה של מזימות ואינטריגות מאיימת ואכזרית, וכן גם סיפור אהבה קטנטן ברקע.

הספר כתוב בלשון קולחת (עם נגיעות טרמינולוגיה גרמנית מתבקשת) וערוך לעילא ולעילא. אם הוא הצליח לרתק אותי, המאותגר ספרותית, אין לי ספק שיעשה לכם את אותו הדבר.

ארץ אבות - 5/5 בסולם סימבה

:אוףטופיק:

איה נעלמת? אמנם העברת את השרביט לידיי, אבל נפקדות שכזו לא באה בחשבון!
אני מאד מקווה שהודעה זו (המלצה מצוינת. אותי שכנעת...) תהא יריית פתיחה...
"המשימה שאני מנסה להשיג היא, באמצעות כח המילה הכתובה, לגרום לך לשמוע, לגרום לך להרגיש - ולפני הכל לגרום לך לראות. זה - ולא יותר, וזה הכל" - ארנסט המינגווי

#4 little_b

little_b

addicted to life

• רשומים+
  • 6275 הודעות:

פורסם 26/01/2007 - 23:58

קראתי את הספר הזה אי שם בתיכון, ואני זוכרת שגם אני ממש נסחפתי לתוכו.
מה שכן, יכול להיות מעניין לקרוא אותו שוב כיום, כי למרות שהעלילה בדיונית, נראה לי שאפשר להוציא משם כמה נקודות למחשבה.
Enjoy your body, use it every way you can
don't be afraid of it
or what other people think of it
its the greatest instrument
you'll ever own

Dance

הבלוג

אין על החיים האלה :) ותודה לפריק!

#5 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 27/01/2007 - 23:56

אם אתה רוצה תשובה יותר קדימה בעתיד אתה מוזמן לקרוא את "האיש במצודה הרמה"

אחפש. תודה!

:אוףטופיק:

איה נעלמת? אמנם העברת את השרביט לידיי, אבל נפקדות שכזו לא באה בחשבון!
אני מאד מקווה שהודעה זו (המלצה מצוינת. אותי שכנעת...) תהא יריית פתיחה...

את יודעת- עבודה, חיים.

לא יודע לגבי יריית פתיחה. הספק קריאת הספרים שלי מעולם לא היה משהו, למרות שלאחרונה העקומה טיפה משתפרת... :rolleyes:
(ואם אכן השתכנעת, את מוזמנה לעדכן בביקורת שלך על הספר...)

מה שכן, יכול להיות מעניין לקרוא אותו שוב כיום, כי למרות שהעלילה בדיונית, נראה לי שאפשר להוציא משם כמה נקודות למחשבה.

:כן:
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים