מעבר לתוכן

אני עושה בגרות בחו"ל.... זאת תהייה בעיה??

3 replies to this topic

#1 אורח - סנדי

אורח - סנדי
  • אורחים

פורסם 28/07/2007 - 23:13

היי.... עברתי עם המשפחה לגור באירלנד עקב שליחות לשנתיים... עכשיו אני בת 17 סיימתי כיתה י בארץ ובמאי הזה סיימתי שנה אחת של לימודים באירלנד ונשארה לי עוד שנה עד למבחנים הסופיים.
רציתי לשאול אם אני אקבל תעודה כאן האם זה יחשב לי בארץ או שבעצם הלימודים שלי פה לא נחשבים בכלל? התכנית כאן טיפה שונה, אני לומדת 6 מקצועות ברמה של 5 יחידות כל מקצוע 5 שעות בשבוע ומתמטיקה 6 שעות בשבוע, שאר המקצועות שאני לומדת הם ביולוגיה, כימיה, פיזיקה, אנגלית וגאוגרפיה.
ועוד שאלה: מתי ניגשים לפסיכומטרי ואיך לומדים למבחן הזה?
תודה רבה

#2 אורח - אורח_סטודנט_*

אורח - אורח_סטודנט_*
  • אורחים

פורסם 29/07/2007 - 21:15

אהלן סנדי
אני למדתי בארצות הברית והתקבלתי בארץ לרפואה. כל אוניברסיטה בארץ מתייחסת לתלמידי חו"ל בצורה שונה, בירושלים ובתל-אביב יש מזכירות מיוחדת שמתעסקת בהרשמת סטודנטים מחו"ל- יש מספר מזכירות שכל אחת אחראית על אזור בעולם. בבאר-שבע לא ידוע לי על מזכירות מיוחדת לעניין אבל הם בהחלט מנוסים בשקלול ציונים מחוץ לארץ. בטכניון שולחים אותך לעשות בגרויות. כל אוניברסיטה גם מחשבת ציונים מחוץ לארץ בצורה שונה, אני לא מכיר איך זה עובד עם ציונים איריים אבל עבורי- ירושלים חישבו סכם נדיב תל-אביב סכם נמוך ובאר שבע משהו באמצע. מה שחשוב זה לעשות מבחנים שהם מקבילי בגרויות , את צריכה לברר אם המבחני הסיום שלך מקובלים בארץ על ידי יצירת קשר עם האוניברסיטאות פה, אם הם לא- אני ממליץ לך לעשות את הבבקסלרט השוויצרי שהוא מוכר בודאות. זה טוב שאת מתעניינת בזה עכשיו כי לעשות אחר כך בגרויות זה כאב ראש מיותר. המקצועות שאת לומדת הם בסדר גמור, אין לזה שום משמעות מבחינת ידע אחר כך ופיזיקה ומדעים משתקלל יותר טוב ממקצועות הומניים. היום תל-אביב גם דורשים מכינה בפיזיקה וכימיה למי שלא עשה בגרות או מקביל בגרות, ככה שאת בסדר.
לפסיכומטרי ניגשים בתאריכים קבועים, אני חושב שיש איזה 4 מועדים בשנה. הבחינה היא קישקוש מעיק שחייבים להצליח בו. את יכולה ללמוד לבד או לשלם המון כסף למישהו שייתן לך חוברות כדי שתלמדי לבד. תלוי אם את צריכה מוטיבצייה חיצונית.
הרבה הצלחה ואל תלכי לעתודה

#3 אורח - הראל

אורח - הראל
  • אורחים

פורסם 23/04/2012 - 12:44

למה את אומרת ללא ללכת לעתודה ?
ואני נוסע לכמה חודשים לארצות הברית אני יכול לעשות שם בגרויות בקונסוליה או משהו כזה ?

#4 אורח - שירי

אורח - שירי
  • אורחים

פורסם 04/04/2013 - 19:49

אני נוסעת ללמוד באנגליה האם תהיה לי אפשרות עשות שם את מבחני הבגרות לאחר שאני לומדת אליהם בכוחות עצמי?

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים