אבא שלי מרוקאי. ויש לי סכין בארנק. - קפה BGU - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

אבא שלי מרוקאי. ויש לי סכין בארנק.

• Please log in to reply
53 replies to this topic

#1 mor

mor

אלק בתולה.. !

• רשומים+
  • 17520 הודעות:

פורסם 11/08/2007 - 21:24

מעשה שהיה, כך להפתעתי היה. שישי האחרון, שעות הבוקר-צהריים, זוג חברים ואנוכי סופגים מפלצנותו של קניון ארנה.
מנסים את מטעמי היריד, נרגעים מהנסיעה, אך בעיקר מסתובבים כדי להחליף בגד שנקנה באחת החנויות. מצאנו החנות, כיבדנו אותה בנוכחותנו (או כך לפחות חשבנו),
אחראית המשמרת, שידעה כי הגענו להחליף, לא מצאה לנכון להציע שירות, כי לא באנו לבזבז כסף, כאמור, באנו להחליף.
חצי שעה של חיפושים הביאו את אחד החברים לנגב הזיעה ולהתחיל להתלונן. נשבעת! לא אמר מילה על השורשים השחורים שלה ועל הבלונד הצעקני! מילה אחת לא על השפה הקלוקלת שלה ועל כך שאמרה חד משמעית שעשתה טובה שקיבלה אותנו בשישי בבוקר (כי זה לא יום להחלפות), אמר רק שציפה ליחס אחר, שציפה למעט עזרה.
השחורדינה, החלה רוגזת, הוא רגז גם כן, ואז אמר שאנחנו לא מתכוונים להגיע כל יום לארנה כדי לחפש משו אחר, הרי באנו מרחוק....... (תופים.............) באנו מבאר שבע.
הפוסטמה (האמינו, מותר לי) חייכה קלות ואמרה "אה... עכשיו אני מבינה.." .
"סליחה" התפרצתי, מה בדיוק את מבינה? "הסבירי נא לי, כי אני טיפשונת שגדלה והתחנכה בעיר המושמצת" , לא מצא חן בעיניה שהתערבתי, ביקשה ממני לצאת מהחנות. פחחחחח "תזמיני משטרה" אמרתי, "יש לי זמן,לא ממהרת",
האליטיסטית החזירה "אזמין את הבטחון של הקניון, יוציאו אותך מהקניון בכלל".
" קדימה חומד, ממתינה.."
היא לא הזמינה אפפחד, אני לא יצאתי.
לפני שיצאנו מהחנות, שאלתי לשמה. ענתה "רחלי" והוסיפה "אפפחד לא יכול עלי כאן..".
עשיתי פרצוף של גור כלבים מפוחד והתחפפתי.
כמובן, היישר להנהלת הקניון, כתבתי מכתב למנכל... בלה בלה ... זה כבר פחות חשוב.
הייתי המומה, כן.. 18 זבובים גם יחד יכלו להיכנס בשקט לפי הפעור באותן שניות. לא יאומן, לא יאה, לא נאה וחוצפה ממדרגה
ראשונה (מה זה אומר בעצם? חוצפה נמוכה? שלא הצליחה אפפעם להגיע מעלה? הפסקת חשמל, אין מעלית? .. )
בכל מקרה, אלק הרצליה, אלק ארנה.
בתור נותנת שירות בעיר הבארות, אני יכולה לומר בבטחה גמורה, מעולם לא שלפתי נשק כזה זדוני אל מול לקוח, לא הייתי ישנה בלילה אם הייתי נוהגת כך.
שנות החמישים חלפו, ואיתן גם המעברות.
אשכנזים אליטיסטים משכילים שכמותכם. תנו לנו המרוקאיים הבאר שבעיים, פשוטי העם, לחיות בשקט. די לאפליות באוניברסיטה. בקבלה לעבודה, בקורס טיס, בזיבי באיבי,
לא מתכוונת לשנות שם משפחתי. אני באר שבעית ויש לי שורשים באופקים האל ישמור,
למה שלא תחיו עם זה כבר?

Mor is less

מורפייס מורפייס מורפייס מורפייס . . .

אלק בתולה מאמסטרדם
דוריצ'י-יש פרסום רע

"יש ישות רעה שממשיכה לגדול ולהתפשט, והיא עושה שורה ועוד שורה.
כן, רבותי, האף שלה כואב והיא יושבת ומתנפחת וחושבת שהיא מספר אחת במדינה. ואני לא מדבר על שחקנים ולא על זונות - אני מדבר על המערכת הבנקאית, שמזיינת אותנו בתחת" / כהנא צדק

#2 אורח - *EniGma*

אורח - *EniGma*
  • אורחים

פורסם 11/08/2007 - 21:27

את בסדר מותק? :blink:

#3 אורח - מעורב ירושלמי תכול עיניים

אורח - מעורב ירושלמי תכול עיניים
  • אורחים

פורסם 11/08/2007 - 21:33

מה זה המונולוג הארוך הזה?
מור, את בקו הבריאות? 40 שנה את כותבת בפורום ולא הגעת לכמות מלל בהודעה בשנה אחת שלמה.

זהו שלו תמונה מקרית שלך מהבריכה וכבר פצחת ברומן סוער עם השפה הכתובה?
מה השלב הבא, מור כותבת את "מלחמה ושלום" הגירסה המוארכת בעברית?

נ.ב.

הלא ידעת שפרחיות/אלטיזם היא מזמן לא עניין של מוצא עדתי?
אתה יכול למצוא אותן במיוחד בהרצליה בואכה רעננה בכל המוצאים והמינים.
פולינידות הטעם רומני, כמו בהבל טוניסאי קזבלנאי ולהיפך.

#4 אורח - triumph eye

אורח - triumph eye
  • אורחים

פורסם 11/08/2007 - 21:35

מעשה שהיה, כך להפתעתי היה. שישי האחרון, שעות הבוקר-צהריים, זוג חברים ואנוכי סופגים מפלצנותו של קניון ארנה.
מנסים את מטעמי היריד, נרגעים מהנסיעה, אך בעיקר מסתובבים כדי להחליף בגד שנקנה באחת החנויות. מצאנו החנות, כיבדנו אותה בנוכחותנו (או כך לפחות חשבנו),
אחראית המשמרת, שידעה כי הגענו להחליף, לא מצאה לנכון להציע שירות, כי לא באנו לבזבז כסף, כאמור, באנו להחליף.
חצי שעה של חיפושים הביאו את אחד החברים לנגב הזיעה ולהתחיל להתלונן. נשבעת! לא אמר מילה על השורשים השחורים שלה ועל הבלונד הצעקני! מילה אחת לא על השפה הקלוקלת שלה ועל כך שאמרה חד משמעית שעשתה טובה שקיבלה אותנו בשישי בבוקר (כי זה לא יום להחלפות), אמר רק שציפה ליחס אחר, שציפה למעט עזרה.
השחורדינה, החלה רוגזת, הוא רגז גם כן, ואז אמר שאנחנו לא מתכוונים להגיע כל יום לארנה כדי לחפש משו אחר, הרי באנו מרחוק....... (תופים.............) באנו מבאר שבע.
"סליחה" התפרצתי, מה בדיוק את מבינה? "הסבירי נא לי, כי אני טיפשונת שגדלה והתחנכה בעיר המושמצת" , לא מצא חן בעיניה שהתערבתי, ביקשה ממני לצאת מהחנות. פחחחחח "תזמיני משטרה" אמרתי, "יש לי זמן,לא ממהרת",
" קדימה חומד, ממתינה.."
הייתי המומה, כן.. 18 זבובים גם יחד יכלו להיכנס בשקט לפי הפעור באותן שניות. לא יאומן, לא יאה, לא נאה וחוצפה ממדרגה
ראשונה (מה זה אומר בעצם? חוצפה נמוכה? שלא הצליחה אפפעם להגיע מעלה? הפסקת חשמל, אין מעלית? .. )
בתור נותנת שירות בעיר הבארות, אני יכולה לומר בבטחה גמורה, מעולם לא שלפתי נשק כזה זדוני אל מול לקוח, לא הייתי ישנה בלילה אם הייתי נוהגת כך.
אשכנזים אליטיסטים משכילים שכמותכם. תנו לנו המרוקאיים הבאר שבעיים, פשוטי העם, לחיות בשקט. די לאפליות באוניברסיטה. בקבלה לעבודה, בקורס טיס, בזיבי באיבי,
למה שלא תחיו עם זה כבר?

די עם הרגשי נחיתות מור.

לפעמים פשוט צריך לשלוף את הסכין ולשאול שאלות אח"כ ;)
(היא די דרשה).

#5 mor

mor

אלק בתולה.. !

• רשומים+
  • 17520 הודעות:

פורסם 11/08/2007 - 21:40

מה זה המונולוג הארוך הזה?
מור, את בקו הבריאות? 40 שנה את כותבת בפורום ולא הגעת לכמות מלל בהודעה בשנה אחת שלמה.

זהו שלו תמונה מקרית שלך מהבריכה וכבר פצחת ברומן סוער עם השפה הכתובה?
מה השלב הבא, מור כותבת את "מלחמה ושלום" הגירסה המוארכת בעברית?

נ.ב.

הלא ידעת שפרחיות/אלטיזם היא מזמן לא עניין של מוצא עדתי?
אתה יכול למצוא אותן במיוחד בהרצליה בואכה רעננה בכל המוצאים והמינים.
פולינידות הטעם רומני, כמו בהבל טוניסאי קזבלנאי ולהיפך.

חמוד שאתה עוקב מותק. יצאת מכאן מזמן ועדיין עוקב.. מחמיא לי.
מלמה ושלום? מה זה?
:unsure: אין את זה בתכנית הלימוד בתיכוני העיר. סורי.

יודעת שלא עניין של עדה. תקרא בין השורות חנבצ.
אולי קשה לך?
גדלת בירוחם?

Mor is less

אלק בתולה מאמסטרדם
דוריצ'י-יש פרסום רע

כן, רבותי, האף שלה כואב והיא יושבת ומתנפחת וחושבת שהיא מספר אחת במדינה. ואני לא מדבר על שחקנים ולא על זונות - אני מדבר על המערכת הבנקאית, שמזיינת אותנו בתחת" / כהנא צדק

#6 zabot

zabot

כל שיר חושף איזה סוד...

• רשומים+
  • 11887 הודעות:

פורסם 11/08/2007 - 21:42

א. אני בהלם מזה שכתבת כל כך הרבה.
ב. יותר מזה, אני בהלם מהחוצפה של המוכרת הזו. לא רק מכתב להנהלת הקניון, מכתב להנהלת הרשת/החנות של הפוסטמה הזו, שלא היה צורך לכתוב ש"נאמין לך" כי האמנתי לך מהשניה שהתחלת לדבר. :o בא לי לנסוע לארנה ולהכניס לה סטירה. (אני גרה קרוב, לא טרחה).

"אהבה לפי דעתה זה ממש מצב הרסני: שניים זרים שפתאום רואים אחד את השני, או לא ממש רואים, מריחים, ותוך כלום נהיים מחוברים יותר מאח ואחות. מתחילים לישון יחד באותה המיטה אפילו שהם לא מאותה המשפחה. והרבה פעמים אלה שניים שהם לא ידידים לא מכירים לא חברים ורק שפוטים אחד על השניה, ושיהרס כל העולם. ובאמת, תסתכלי איזה הרס. מתים מאהבות אולי יותר הרבה ממה שמתים מסמים. אולי צריכים שיהיה גם לזה מסלול גמילה".

(אל תגידי לילה, עמוס עוז, עמ' 157).

Yes, כנראה ש you מצאת for this משמעות double !
(לקרוא עם מבטא אמריקאי חזק מדי, יעני heavy).

#7 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 11/08/2007 - 21:42

בשנות ה-90 , הופיעה בזהו-זה באופן קבוע להקת צעירים מקריית-מלאכי, למי שזוכר.

היית צריכה לשיר לה "אמא שלי ממרוקו, כן ממרוקו. אנא וואר חדאת'". B)

#8 ניסים

ניסים

מריר ועצבני, אבל במרכז!

• רשומים+
  • 4300 הודעות:

פורסם 11/08/2007 - 21:43

" קדימה חומד, ממתינה.."
למה שלא תחיו עם זה כבר?

לקח לי הרבה זמן, אבל בסוף הבנתי מה הבעיה בהודעה שלך:
היא לא בכחול הנכון!
שני את הצבע, ומיד תראי איך הכל מסתדר.

#9 mor

mor

אלק בתולה.. !

• רשומים+
  • 17520 הודעות:

פורסם 11/08/2007 - 21:46

א. אני בהלם מזה שכתבת כל כך הרבה.
ב. יותר מזה, אני בהלם מהחוצפה של המוכרת הזו. לא רק מכתב להנהלת הקניון, מכתב להנהלת הרשת/החנות של הפוסטמה הזו, שלא היה צורך לכתוב ש"נאמין לך" כי האמנתי לך מהשניה שהתחלת לדבר. :o בא לי לנסוע לארנה ולהכניס לה סטירה. (אני גרה קרוב, לא טרחה).

הייתי מפרסמת את השם של חנות גם , אעשה זאת בהמשך כי לא ממש זוכרת. לא רשת מפורסמת.
הולכת עד הסופ עם זה, אל דאגה.
ותודה. אשמח על סטירה מצלצלת. כמו שנותנים במרוקו.

בשנות ה-90 , הופיעה בזהו-זה באופן קבוע להקת צעירים מקריית-מלאכי, למי שזוכר.

היית צריכה לשיר לה "אמא שלי ממרוקו, כן ממרוקו. אנא וואר חדאת'". B)

אבא <_<

Mor is less

אלק בתולה מאמסטרדם
דוריצ'י-יש פרסום רע

#10 אורח - מעורב

אורח - מעורב
  • אורחים

פורסם 11/08/2007 - 21:47

למה שלא תחיו עם זה כבר?

אגב, אם מדברים על אפליה.
אני לא יודע מה המדיניות נכון להיום.
אבל עד לפני שנים ספורות היתה אפליה לא מוסתרת לטובת אנשים שהוגדרו כבנים להורים שנולדו באפריקה או אסיה.

#11 ענבלוש

ענבלוש

I love to hate you

• רשומים+
  • 781 הודעות:

פורסם 11/08/2007 - 22:08

אולי במקום לרטון ולהשמיץ תספרי לנו על איזו חנות מדובר וגם אנו נוכל ללכת להתעלל במוכרת?!
ענבל, הו אני מבולבל, לא יכול להמשיך ככה הלאה...

#12 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 11/08/2007 - 22:18

נותני שירות גרועים יש במדינה בלי קשר לשיוך העדתי שלהם והשנאה שלהם לעדות/סקטורים. מרוקאים, פולנים ושאר עדות ותפוצות.

ואני רוצה לראות את האדם שירד עלי רק כי אני במקור מאצ'קלון. אסביר לו בנימוס שזה לא משנה מאין אדם בא, אלא לאן הוא הולך (ואז אשלוף עליו את הסכין הקפיצית שלי, המאדרפאקר :מוות: )

אגב, רואה החשבון בארגון בו אני עובד שאל אותי השבוע אם אני מרוקאי (יש לי שם משפחה מרוקאי מסתבר. מסתבר גם שיש משפחה עם אותו השם שמאוד ידועה במרוקו, ולא, אני לא מדבר על בוזגלו :P).
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#13 PdLrAaTgIoNnUM

PdLrAaTgIoNnUM

אני פה כי השכן שלי לא ישן...

• רשומים+
  • 5732 הודעות:

פורסם 11/08/2007 - 23:06

נותני שירות גרועים יש במדינה בלי קשר לשיוך העדתי שלהם והשנאה שלהם לעדות/סקטורים. מרוקאים, פולנים ושאר עדות ותפוצות.

ואני רוצה לראות את האדם שירד עלי רק כי אני במקור מאצ'קלון. אסביר לו בנימוס שזה לא משנה מאין אדם בא, אלא לאן הוא הולך (ואז אשלוף עליו את הסכין הקפיצית שלי, המאדרפאקר :מוות: )

אגב, רואה החשבון בארגון בו אני עובד שאל אותי השבוע אם אני מרוקאי (יש לי שם משפחה מרוקאי מסתבר. מסתבר גם שיש משפחה עם אותו השם שמאוד ידועה במרוקו, ולא, אני לא מדבר על בוזגלו :P).

אבוטבול? :)
סקירת הופעות בתמונות
Music Through Your Eyes

המדריך השלם לצלם המתחיל
כל מה שאי פעם רצית לדעת על צילום, ולא העזת לשאול, בעברית!

פורטפוליו אישי:
www.omerzohar.com

מדריך למטייל בדרום אמריקה:

www.omerzohar.com/guide

#14 אורח - אורח_wtf_*

אורח - אורח_wtf_*
  • אורחים

פורסם 11/08/2007 - 23:13

מור אני לא מבין מה את מתעצבנת.
זה קורה כל הזמן, את רואה מישהו מתלונן?!

רק אתם המזרחיים כל הזמן מתלוננים, חושבים שמגיע לכם יותר...
תעמדו בתור כמו כולם!
אז לאחראית משמרת היה יום רע, זה קורה לכולם.
shut the fuck up.

#15 coolthing

coolthing

ג'ורג'

• רשומים+
  • 7377 הודעות:

פורסם 11/08/2007 - 23:41

" קדימה חומד, ממתינה.."
למה שלא תחיו עם זה כבר?

לפני שאני הולך לקרוא ולהגיב (יהיה כבר כנראה בלילה) , אני חייב לציין שזאת ההודעה הכי ארוכה שנתקלתי בה איי פעם , ממך .

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים