מעבר לתוכן

תמונה

מה באמת עושים עם תואר ראשון בניהול?

14 replies to this topic

#1 שיר22

שיר22
  • רשומים
  • 4 הודעות:

פורסם 11/09/2007 - 22:46

:eyes:
הי,
אני שוקלת אם ללמוד פסיכולוגיה וניהול השנה באוני' בן גוריון. כלומר, התקבלתי אבל אני לא בטוחה כי יש לי גם אופציות באוני' אחרות.
הייתי רוצה לדעת אחת ולתמיד- מה באמת עושים עושים עם תואר ראשון בניהול?
עם תואר ראשון בפסיכו' אני יודעת שאין מה לעשות ולכן חשבתי על ניהול- הצד שאמור להיות יותר פרקטי בעניין.. הצרה היא שכשאני פותחת מודעות דרושים בעיתון אני רואה שכנראה רוב בוגרי מנע"ס עובדים בתור ראשי צוותים בסלקום או משהו כזה וזה ממש לא בכיוון שלי. אני מצפה לעבודה רצינית ושאפשר להתקדם ולהרוויח בה טוב אחרי התואר הקשה הזה.
השאלה אם אני בכיוון בכלל.. אם מישהו מכיר אנשים שסיימו (לא חובה שילוב עם פסיכולוגיה, אפשר רק ניהול) אשמח לדעת במה הם עוסקים.

וקטנה לסוף- חיי החברה בבן גוריון באמת כאלה תוססים? אני מאיזור הדרום ומבלה הרבה בב"ש ואין יותר מדי מקומות ללכת אליהם...
תודה ושנה טובה!

#2 aurora

aurora

ג'ינג'ית אמיתית

• רשומים+
  • 7503 הודעות:

פורסם 11/09/2007 - 23:27

הי,
אני שוקלת אם ללמוד פסיכולוגיה וניהול השנה באוני' בן גוריון. כלומר, התקבלתי אבל אני לא בטוחה כי יש לי גם אופציות באוני' אחרות.
עם תואר ראשון בפסיכו' אני יודעת שאין מה לעשות ולכן חשבתי על ניהול- הצד שאמור להיות יותר פרקטי בעניין.. הצרה היא שכשאני פותחת מודעות דרושים בעיתון אני רואה שכנראה רוב בוגרי מנע"ס עובדים בתור ראשי צוותים בסלקום או משהו כזה וזה ממש לא בכיוון שלי. אני מצפה לעבודה רצינית ושאפשר להתקדם ולהרוויח בה טוב אחרי התואר הקשה הזה.
השאלה אם אני בכיוון בכלל.. אם מישהו מכיר אנשים שסיימו (לא חובה שילוב עם פסיכולוגיה, אפשר רק ניהול) אשמח לדעת במה הם עוסקים.

וקטנה לסוף- חיי החברה בבן גוריון באמת כאלה תוססים? אני מאיזור הדרום ומבלה הרבה בב"ש ואין יותר מדי מקומות ללכת אליהם...
תודה ושנה טובה!

תפקידים שמתאימים הם כל מה שקשור לשיווק, אנאליסטים בחברות ייעוץ אסטרטגי וייעוץ מימוני, שוק ההון בכלל, כלכלנים, תפקידים כמו פלנרים ותקציבאים בחברות פירסום, תפקידים בתחום של משאבי אנוש (רכזת גיוס, הדרכה וכו'). זה מה שעולה לי בראש כרגע.
היתרון בללמוד דו-חוגי כזה הוא שזה באמת פותח הרבה אפשרויות.
החיסרון הוא שאם את רוצה להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה, העומס יכול לפגוע לך בממוצע וזה כן דבר משמעותי.

לגבי החלק השני - כן, יש חיי חברה מצוינים לסטודנטים. בעיקר בגלל שבסוף היום רוב האנשים לא חוזרים לבית של אמא ואבא, אלא לדירות שלהם, וכולם מחפשים את החברה. האוניברסיטה עצמה מספקת לא מעט אפשרויות לבילוי (הופעות, סלסה וכו'), וגם שאר העיר (פאבים ומועדונים), כשאחד היתרונות הגדולים הוא שפשוט הרבה יותר זול לבלות בב"ש מאשר במרכז.

בכל מקרה, שיהיה בהצלחה ושנה טובה :)
תן לי סיבה להאמין שהעצב יש לו סוף

#3 אורח - אורח_יוסי_*

אורח - אורח_יוסי_*
  • אורחים

פורסם 12/09/2007 - 11:33

תפקידים שמתאימים הם כל מה שקשור לשיווק, אנאליסטים בחברות ייעוץ אסטרטגי וייעוץ מימוני, שוק ההון בכלל, כלכלנים, תפקידים כמו פלנרים ותקציבאים בחברות פירסום, תפקידים בתחום של משאבי אנוש (רכזת גיוס, הדרכה וכו'). זה מה שעולה לי בראש כרגע.
החיסרון הוא שאם את רוצה להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה, העומס יכול לפגוע לך בממוצע וזה כן דבר משמעותי.

לגבי החלק השני - כן, יש חיי חברה מצוינים לסטודנטים. בעיקר בגלל שבסוף היום רוב האנשים לא חוזרים לבית של אמא ואבא, אלא לדירות שלהם, וכולם מחפשים את החברה. האוניברסיטה עצמה מספקת לא מעט אפשרויות לבילוי (הופעות, סלסה וכו'), וגם שאר העיר (פאבים ומועדונים), כשאחד היתרונות הגדולים הוא שפשוט הרבה יותר זול לבלות בב"ש מאשר במרכז.

היי!
יצא לי לקרוא הרבה תגובות שלך וקודם כל את נותנת המון מידע מניסיונך וזה אחלה (אני עולה לשנה ג' וקראתי את ההמלצות שלך למנחים לפרויקט ולמרצים ועוד כל מיני דברים שרשמת),
אז שתהיה לך שנה טובה ותודה-זה עוזר

#4 אורח - אורח_יוסי_*

אורח - אורח_יוסי_*
  • אורחים

פורסם 12/09/2007 - 11:34

היי!
יצא לי לקרוא הרבה תגובות שלך וקודם כל את נותנת המון מידע מניסיונך וזה אחלה (אני עולה לשנה ג' וקראתי את ההמלצות שלך למנחים לפרויקט ולמרצים ועוד כל מיני דברים שרשמת),

#5 שיר22

שיר22
  • רשומים
  • 4 הודעות:

פורסם 12/09/2007 - 11:57

הי,
המון תודה קודם כל, ושנה טובה.
שאלה נוספת שעלתה לי : לוקחים רק את ציוניי בפסיכו' כאשר אני רוצה להתקבל לתואר שני פסיכו'? או שלוקחים את ממוצע כל התואר?
אם לוקחים רק את ציוני פסיכו', אני יכולה להשקיע יותר בקורסי פסיכו' וקצת לחפף בקורסי ניהול על מנת לשמור על ממוצע טוב לתואר שני, לא?
אה, ומה זה פלנרים בחברת פרסום? ולמה כתבת כלכלנים/תקציבאים? הרי התואר הוא בניהול, לא בכלכלה..

תודה !

#6 chenr

chenr

משתמש חדש

• רשומים
  • 31 הודעות:

פורסם 12/09/2007 - 20:18

הי,
שאלה נוספת שעלתה לי : לוקחים רק את ציוניי בפסיכו' כאשר אני רוצה להתקבל לתואר שני פסיכו'? או שלוקחים את ממוצע כל התואר?
אם לוקחים רק את ציוני פסיכו', אני יכולה להשקיע יותר בקורסי פסיכו' וקצת לחפף בקורסי ניהול על מנת לשמור על ממוצע טוב לתואר שני, לא?
אה, ומה זה פלנרים בחברת פרסום? ולמה כתבת כלכלנים/תקציבאים? הרי התואר הוא בניהול, לא בכלכלה..

תודה !

מצטרפת לשאלה לגבי הממוצע! (למרות שאני לא יודעת אם זה הפורום המתאים להעלות אותה...:)
(אני גם מתחילה פסיכולוגיה וניהול)

שנה טובה לכולם! :)

#7 yael105

yael105

לקח לי רק שלוש שנים לכתוב פה משהו...

• רשומים+
  • 910 הודעות:

פורסם 12/09/2007 - 21:41

מצטרפת לשאלה לגבי הממוצע! (למרות שאני לא יודעת אם זה הפורום המתאים להעלות אותה...:)

אני כמעט בטוחה שלתואר שני בפסיכולוגיה לוקחים רק את הפסיכולוגיה (אבל אורורה מבינה בזה יותר ממני, אני נזרקתי מהדו-חוגי...)

הודיה לאה רחלה - שימי לב שהשקעתי באיות השם שלך
;)
הכי טוב אמבולנס!
ואם אין אמבולנס, אז יוקזוזה!
תמונה מצורפת

Me Not That Kind Of ORC!

#8 yael105

yael105

• רשומים+
  • 910 הודעות:

פורסם 12/09/2007 - 21:43

הי,

תודה ושנה טובה!

התשובה שלי (ולא רק מנסיוני המר) - כל מה שאורורה אומרת נכון לגבי המרכז.
בדרום יותר קשה.
הכול יותר קשה ...

ואני לא יודעת מי אמר לך את זה, אבל לא מדובר בתואר קשה ;)
הכי טוב אמבולנס!
תמונה מצורפת

Me Not That Kind Of ORC!

#9 yael105

yael105

• רשומים+
  • 910 הודעות:

פורסם 12/09/2007 - 21:47

הי,

תודה !

אפשר לעסוק גם במקצועות שלכאורה מיועדים לכלכלנים, זה תלוי בדרישות התפקיד הספציפיות.
לגבי פלנר ותקציבאי אפשר לקרוא פה.
הכי טוב אמבולנס!
תמונה מצורפת

Me Not That Kind Of ORC!

#10 aurora

aurora

ג'ינג'ית אמיתית

• רשומים+
  • 7503 הודעות:

פורסם 14/09/2007 - 12:32

היי!

תודה :)
חג שמח

הי,

תודה !

יש משהו שנקרא ממוצע פסיכולוגיה, שכולל את קורסי החובה בפסיכולוגיה (מבוא, התפתחותית, ניסויית וכו') ושני קורסי בחירה. אתן יכולות לראות דוגמא לזה בלוח מודעות של שנה ג', באתר של המחלקה. אבל, הבנתי שהוא משתנה מדי פעם (לדוגמא, אצלנו פיזיולוגית היה קורס בחירה ולכן לא חייבים להכליל אותו). הייתה גם אגדה במחלקה שציפי המזכירה יכולה להחליט להכניס או להוציא קורסים מסוימים ולעזור להעלות את הממוצע, אבל לא יצא לי ממש לבדוק, והיא פרשה השנה, אז כבר נראה איך תהיה המזכירה הבאה...

אני כמעט בטוחה שלתואר שני בפסיכולוגיה לוקחים רק את הפסיכולוגיה (אבל אורורה מבינה בזה יותר ממני, אני נזרקתי מהדו-חוגי...)

הודיה לאה רחלה - שימי לב שהשקעתי באיות השם שלך
;)

להזכירך, את לא נזרקת, את ברחת כל עוד נפשך בך (חופשי היינו צריכות לחכות שנה וללמוד רק פסיכולוגיה...)

שעה לקח לי להבין... כנראה יהיה מפגש פסגה רבני ואז נדע.

#11 chenr

chenr

משתמש חדש

• רשומים
  • 31 הודעות:

פורסם 14/09/2007 - 21:56

תודה :)
חג שמח

יש משהו שנקרא ממוצע פסיכולוגיה, שכולל את קורסי החובה בפסיכולוגיה (מבוא, התפתחותית, ניסויית וכו') ושני קורסי בחירה. אתן יכולות לראות דוגמא לזה בלוח מודעות של שנה ג', באתר של המחלקה. אבל, הבנתי שהוא משתנה מדי פעם (לדוגמא, אצלנו פיזיולוגית היה קורס בחירה ולכן לא חייבים להכליל אותו). הייתה גם אגדה במחלקה שציפי המזכירה יכולה להחליט להכניס או להוציא קורסים מסוימים ולעזור להעלות את הממוצע, אבל לא יצא לי ממש לבדוק, והיא פרשה השנה, אז כבר נראה איך תהיה המזכירה הבאה...

להזכירך, את לא נזרקת, את ברחת כל עוד נפשך בך (חופשי היינו צריכות לחכות שנה וללמוד רק פסיכולוגיה...)

שעה לקח לי להבין... כנראה יהיה מפגש פסגה רבני ואז נדע.

הסתכלתי בלוח מודעות של שנה ג' וזה נתן לי מושג כללי לגבי הדרישות- תודה רבה :)
ועוד שאלה- את במקרה יודעת אם באונ' אחרות (ת"א, בר אילן...) זה אותו הדבר? יכול להיות ששם כן יבקשו ממני את הממוצע של החוג השני?
(אני יודעת שזה מצחיק כבר לפני התואר הראשון לחשוב על השני... אבל זה אחד השיקולים בבחירת החוג השני......)

#12 aurora

aurora

ג'ינג'ית אמיתית

• רשומים+
  • 7503 הודעות:

פורסם 14/09/2007 - 23:42

הסתכלתי בלוח מודעות של שנה ג' וזה נתן לי מושג כללי לגבי הדרישות- תודה רבה :)
ועוד שאלה- את במקרה יודעת אם באונ' אחרות (ת"א, בר אילן...) זה אותו הדבר? יכול להיות ששם כן יבקשו ממני את הממוצע של החוג השני?
(אני יודעת שזה מצחיק כבר לפני התואר הראשון לחשוב על השני... אבל זה אחד השיקולים בבחירת החוג השני......)

אני לא יודעת איך זה באוניברסיטאות אחרות, אבל יש אתר בשם פסיכולוגיה עברית וקיים שם פורום למועמדים לתואר שני בפסיכולוגיה. אני זוכרת שכבר ריכזו שם בעבר את הדרישות, אבל בכל מקרה, אפשר לשאול את אלה שכותבים, הם אמורים לדעת.

#13 שיר22

שיר22
  • רשומים
  • 4 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 01:19

התשובה שלי (ולא רק מנסיוני המר) - כל מה שאורורה אומרת נכון לגבי המרכז.
בדרום יותר קשה.
הכול יותר קשה ...

ואני לא יודעת מי אמר לך את זה, אבל לא מדובר בתואר קשה ;)

הי,
למה את מתכוונת כשאת כותבת "בדרום יותר קשה"? מאיזה בחינות?
אני דווקא הבנתי שהדרום יותר זול ולכן זה אמור להיות יותר קל.....
ואת בטוחה שהתואר לא קשה (בהנחה שאני צריכה ממוצע מספיק גבוה לתואר שני פסיכו')?

#14 yael105

yael105

• רשומים+
  • 910 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 11:53

הי,
למה את מתכוונת כשאת כותבת "בדרום יותר קשה"? מאיזה בחינות?
אני דווקא הבנתי שהדרום יותר זול ולכן זה אמור להיות יותר קל.....
ואת בטוחה שהתואר לא קשה (בהנחה שאני צריכה ממוצע מספיק גבוה לתואר שני פסיכו')?

בדרום יש פחות היצע של עבודות, לכן יותר קשה למצוא אחת.
ולא אמרתי שהתואר בפסיכו לא קשה, אמרתי שהתואר בניהול לא. בעיקר עם את דו-חוגי.
הכי טוב אמבולנס!
תמונה מצורפת

Me Not That Kind Of ORC!

#15 chenr

chenr

משתמש חדש

• רשומים
  • 31 הודעות:

פורסם 16/09/2007 - 23:44

בדרום יש פחות היצע של עבודות, לכן יותר קשה למצוא אחת.
ולא אמרתי שהתואר בפסיכו לא קשה, אמרתי שהתואר בניהול לא. בעיקר עם את דו-חוגי.

לכל מי שהתעניין לגבי הקבלה לתואר שני בפסיכולוגיה-
היום תפסתי סוף סוף את המחלקה לפסיכולוגיה, ואמרו לי שבקבלה לתואר שני בודקים קודם כל את הציונים בפסיכולוגיה... אבל אם הממוצע בחוג השני הוא נמוך מ-85, זה לא נראה טוב.

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים