מעבר לתוכן

עוד שאלה על שבירת חוזה

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 20/09/2007 - 20:09

שלום לכולם.
שכרנו השנה דירה במבנה חדש לחלוטין (הרסו בית ישן ובנו במקומו על השטח בניין קטן). כשחתמנו על החוזה הדירה הייתה עדיין בשלבי בנייה.
תחילת החוזה הוא מה1/9, כשלקראת התאריך ביקרנו תכופות בדירה על מנת לראות את התקדמות הבנייה שהייתה איטית ביותר, כשבוע לפני כניסתינו לדירה הגענו כדי לראות שוב את ההתקדמות ולפתע גילינו שיש בדירה חדרון קטן (שהוצג לנו כשראינו את הדירה בפעמים הקודמות כחדר למכונת כביסה וכ'ו) ובתוכו בור ספיגה ענק של כל הביוב של המבנה. לטענת בעל הבית הבור היה שם תמיד עוד מהמבנה הקודם, אך כנראה שהוסתר מכיוון שלא ראינו אותו לפני כן ומאוד קשה לפספסו. מרגע זה התחיל ויכוח בינינו לבין בעל הבית בנוגע לבור הביוב. התנגדנו שיהיה לנו בור כזה בתוך הבית ודרשנו איטום של החדר ומציאת פיתרון למכונת כביסה שקנינו.
בינתיים הגיע ה1/9 ונכנסנו לדירה כשיש בה עדיין המון דברים לא גמורים. המון חורים בקירות, ארון שבור, נקודות חשמל שלא עובדות, חצר לא מוכנה ורשימה ארוכה נוספת. לאחר כמה ימים הפסיק לענות לנו הבעל בית לטלפון ויכולנו לדבר רק עם העובד שלו שאחרי תחינות רצופות של ימים שלמים היה מגיע מדי פעם לטפל באיזה משהו קטן והבטיח לנו שחדר הביוב יאטם (לאחר שיוחלפו כל הדלתות בדירה- דבר שעדיין לא קרה).
ימים שלמים עברנו בלשבת בבית ולחכות שמישהו יבוא לטפל בדירה ולעשות בה משהו ופעמים רבות חיכינו לחינם.
אחרי שבוע התחילו הנזילות. מבחוץ המבנה היה רטוב לחלוטין ובכל יום גילינו נזילה בחדר אחר, כשהשיא היה שקיר חדר השינה שלנו נהיה רטוב לחלוטין (הבית בן שבוע נזכיר). הנזילות דוקא תוקנו אך כל כמה ימים מתגלות חדשות.
השבוע התקשרנו כהרגלנינו אל העובד של בעל הבית כדי לבקש שיבוא להמשיך לסדר דברים ונענינו ב" נמאס לי מהבית הזה, דברו עם בעל הבית" וניתוק בפנים. ברגע זה החלטנו שהגיעו מים עד נפש ושאנחנו מעוניינים לעזוב את הדירה.

אגב, שעוני חשמל עדיין אין במבנה כי כנראה לא אושר סופית ולא ברור מאיפה מגיע החשמל. בירורים בעירייה הובילו לכך שהמבנה קיבל אישור בניית תשתיות אך אין טופס 4 וכננראה שגם לא צריך כי נבנה על מבנה ישן (מה שנשמע לי תמוה).

וכאן מגיעה השאלה, בעל הבית לא עונה לנו ולא למספרים אחרים, העובד לא מוכן לדבר איתנו. האם פשוט לבטל את הצ'קים ולשלוח מכתב שמודיע שאנחנו עוזבים? האם אנחנו יכולים לעזוב בלב שקט ולהיות רגועים שלא ניתבע כי יש לנו הרבה יותר סיבות לתבוע את בעל הבית מאשר לו לתבוע אותנו?

תודה רבה וסליחה על ההודעה הארוכה

#2 cyber fairy

cyber fairy

ברונזה

• רשומים+
  • 967 הודעות:

פורסם 21/09/2007 - 01:11

וכאן מגיעה השאלה, בעל הבית לא עונה לנו ולא למספרים אחרים, העובד לא מוכן לדבר איתנו. האם פשוט לבטל את הצ'קים ולשלוח מכתב שמודיע שאנחנו עוזבים? האם אנחנו יכולים לעזוב בלב שקט ולהיות רגועים שלא ניתבע כי יש לנו הרבה יותר סיבות לתבוע את בעל הבית מאשר לו לתבוע אותנו?

תודה רבה וסליחה על ההודעה הארוכה

שלום :)

כצעד ראשון לפני שאתם נוקטים בפעולה מסויימת שתיהיה לה השלכות לכאן ולכאן..אני מאוד ממליצה לכם לשוב ולנסות ולאתר את בעל הבית באמצעות גורם שלישי..
בבת בבת גם לשלוח לו מכתב המתריע -שברצונכם לפנות לארכעה משפטית בנידון.

עדכני אותנו בהמשך.

בהצלחה :)!!!
הלבוש היפה ביותר של האדם הוא..... החיוך :)

...... I don't believe that magic, is only in the mind

In Your Eyes

#3 Mr.pink

Mr.pink

משתמש קבוע

• רשומים+
  • 6602 הודעות:

פורסם 21/09/2007 - 04:57

המצב קשה

תחילה
אשמח באם תעלו את החוזה המדובר
הייתי שמח לעיין בו

ניתן לומר שזאת הפרת חוזה בוטה
ולבטח ניתן להוכיח נזקים כלכליים ואישיים עקב המצב
אני הייתי שוקל באם יש באפשרותי להמשיך להשאר בדירה במצב שתארתם
ובאם המצב הוא אכן כה מר ,, הייתי שולח מכתב רשום לבעל הבית בסגנון:

"עקב הפרת חוזה בוטה מצד המשכיר (ואיזכור כל ההפרות),, אנו נאלצים להודיע לך בזאת שבמידה ועד לתאריך _____ (כמה שאתם מסוגלים לסבול)
במידה ולא תתקן את כל הליקויים בדירה (שכמובן מצולמים ) ,, נראה את עצמנו (השוכר) כמשוחררים מהתחייבות החוזה

בנוסף,, מכיוון שאין באפשרותנו לגור בדירה במצבה הרעוע
הרינו להודיעך שעד שתסיים את תיקון כל הליקויים בדירה ,, אנחנו (השוכר) נעבור להתגורר בבית מלון המקובל עלינו ,, ונגיש לה את הקבלה לתשלום בעת הכניסה חזרה לדירה לאחר התיקונים הנחוצים או בעת שנמצא לנו תחלופת דיור ראויה.

הודעה זו מגיע לפני נקיטת אמצעים משפטיים והגשת כתב תביעה על הנזקים העצומים שגרמת לנו"

תעדנו/תשפרו
אבל משו בסגנון הזה

זה יוביל לשני מצבים אפשריים :

בעל הבית ימהר לתקן את כל הליקויים (בתקווה שבתוך שבוע)
הוא כל כך יתעצבן שידרוש ממכם לצאת מהדירה (תקליטו אותו)
וככה תזכו פעמים :א. תצליחו להשתחרר מהחוזה ב. יהיה לכם תיק מצויין ללכת איתו לבית משפט לתביעות קטנות -- שבו השופט לבטח יזכה אותכם בסכום כסף לא קטן ..

בהצלחות
There's a passage I got memorized,seems appropriate for this situation: Ezekiel 25:17.

The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men. Blessed is he who, in the name of charity and good will, shepherds the weak through the valley of darkness, for he is truly his brother's keeper and the finder of lost children. And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon you

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים