מעבר לתוכן

- - - - -

שאלה בקשר ל"חופשי חודשי"

21 replies to this topic

#1 אורח - אורח_סטודנטית_*

אורח - אורח_סטודנטית_*
  • אורחים

פורסם 15/10/2007 - 21:23

היי,
שמעתי היום את מנהל מטרודן מדבר ברדיו והסביר על הכרטיסיה של ה"חופשי חודשי" לסטודנטים.
הכל מובן לי מלבד מס' דברים:
מה קורה במיקרה שאבד לי הכרטיס? למישהו יש מושג
נגיד שקניתי כרטיס שנתי,800 שקלים- ואבד לי, מוציאים לי כרטיס נוסף( אפילו תמורת סכום קטן? ) ?
ובהנחה שאין לי כרטיס סטודנט עדיין, אישור לימודים מספיק?
וממתי ניתן לרכוש את הכרטיסיה?

מצטערת שהפצצתי בשאלות..
תנסו לענות :מסמיק:

#2 גרבון

גרבון

כסף

• רשומים+
  • 1006 הודעות:

פורסם 15/10/2007 - 21:26

היי,
שמעתי היום את מנהל מטרודן מדבר ברדיו והסביר על הכרטיסיה של ה"חופשי חודשי" לסטודנטים.
הכל מובן לי מלבד מס' דברים:
מה קורה במיקרה שאבד לי הכרטיס? למישהו יש מושג
נגיד שקניתי כרטיס שנתי,800 שקלים- ואבד לי, מוציאים לי כרטיס נוסף( אפילו תמורת סכום קטן? ) ?
ובהנחה שאין לי כרטיס סטודנט עדיין, אישור לימודים מספיק?
וממתי ניתן לרכוש את הכרטיסיה?
מצטערת שהפצצתי בשאלות..
תנסו לענות :מסמיק:

את לא מדברת על החופשי חודשי , את מדברת על ה"חופשי שנתי" שמציעים כעת לסטודנטים .
לגבי השאלות , אין לי מושג .

I'm Not Your Friend, Buddy !

תמונה מצורפת

#3 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 01:08

פשש.. רק 800 שקל לכל השנה

זה fucking ממש שווה

:אוי: עריכה:
הא... "מטרודן" כלומר בתוך ב"ש... ז'!!! גם בחינם..כלומר גם אם ישלמו לי אני לא עולה על האוטובוסים המטונפים האלה

חשבתי הכרטיס הוא של מטרופולין ששם נסיעה אחת (אחרי הנחת סטודנט) זה 15 שקל, כך ש 800 שקל לכל השנה זה סופר-משתלם...

ההודעה נערכה על ידי nati: 16/10/2007 - 01:12

#4 Petra

Petra

ברונזה

• רשומים+
  • 778 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 01:17

אני לא מבינה, מטרופולין לא עושים בכלל הנחות לסטודנטים?? (חוץ מה 10% שתמיד היה להם..)

#5 nati

nati

איש פשוט ואלמוני

• רשומים+
  • 6669 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 01:22

אני לא מבינה, מטרופולין לא עושים בכלל הנחות לסטודנטים?? (חוץ מה 10% שתמיד היה להם..)

ה 10% זו ההנחה..

#6 קיוט

קיוט

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 465 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 01:38

מישהו יכול בבקה לעדכן אותי בקשר לכל ההנחות האלה? הבנתי שיש הנחה לסטודנטים אבל לא הבנתי אם זה תקף רק בתנאי שקונים כרטיסיה או שזה גם בנסיעות בודדות? וזה רק בקווים עירוניים או גם בינעירוניים(ת"א-ב"ש)?
תודה
אל תוותר בחיים על מה שאתה לא יכול לחיות בלעדיו

#7 amitbl

amitbl

Don't panic... all you need is your towel!

• רשומים+
  • 1020 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 01:42

מישהו יכול בבקה לעדכן אותי בקשר לכל ההנחות האלה? הבנתי שיש הנחה לסטודנטים אבל לא הבנתי אם זה תקף רק בתנאי שקונים כרטיסיה או שזה גם בנסיעות בודדות? וזה רק בקווים עירוניים או גם בינעירוניים(ת"א-ב"ש)?
תודה

הסבר:
http://forum.bgu.co....h...t&p=1570921

*מחיר קוד 14 משתנה מחברה לחברה. באגד זה 23 שקלים, ובשאר החברות זה נע בד"כ סביבות ה19 ש"ח.
כמו כן, ההנחה היא על נסיעה בודדת לכיוון אחד (לא על כרטיסיות).
(/__\)
(='.'=) - Shhhhh... I'm hunting wab(bit)s
(")_(")

HOW MUCH?!
תמונה מצורפת

#8 קיוט

קיוט

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 465 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 01:51

הסבר:
http://forum.bgu.co....h...t&p=1570921
*מחיר קוד 14 משתנה מחברה לחברה. באגד זה 23 שקלים, ובשאר החברות זה נע בד"כ סביבות ה19 ש"ח.
כמו כן, ההנחה היא על נסיעה בודדת לכיוון אחד (לא על כרטיסיות).

נכנסתי לאתר של אגד ולא מצאתי שהמבצעים מתייחסים גם לבן גוריון..בכל מקרה לא הבנתי מה זה הקודים האלה
http://www.egged.co....CategoryID=1227
זה מספרי קווים או משהו?

#9 amitbl

amitbl

• רשומים+
  • 1020 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 02:03

נכנסתי לאתר של אגד ולא מצאתי שהמבצעים מתייחסים גם לבן גוריון..בכל מקרה לא הבנתי מה זה הקודים האלה
http://www.egged.co....CategoryID=1227
זה מספרי קווים או משהו?

אוקיי. שוב.

צריך להפריד לחלוטין:

א. הנחת סטודנטים בתחבורה הציבורית:
10% הנחה בנסיעה בודדת לכיוון אחד, בהצגת תעודת סטודנט בתוקף המבויילת בבול של השנה הנוכחית, לנסיעות שקוד מחירן הוא 14 ומעלה.
מחיר נסיעה הוא תלוי מרחק וזמן הנסיעה ובאישור משרד התחבורה. אני מכיר את אגד, לכן אתן לכך דוגמאות מאגד:
מחיר נסיעה ב"ש-ירושלים הינו 32 ש"ח (קוד 20), קיימת לו הנחת סטודנט, שישלם 28.80 ש"ח.
נסיעה ירושלים-טבריה תעלה 42 ש"ח (קוד 24) וסטודנט ישלם עליה 37.20 ש"ח.
נסיעה ירושלים-אשדוד לעומת זאת, עולה רק 17.70 (קוד 10) וע"כ סטודנט לא יקבל עליה הנחה.

התנאים לקבלת הנחת סטודנט לנסיעה בתחבורה הציבורית זהים לכל החברות, אך בכל חברה מחירי הקודים שונה. (ברוב החברות, קוד 14 נע סביבות 19 ש"ח).

ב. פיילוט חופשי סטודנטיאלי.
שנה שעברה היה חופשי סטודנטיאלי (שנתי/סמסטריאלי) בחיפה ובירושלים בלבד, לטובת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה, והטכניון בלבד. ניסיון זה קיבל פידבקים מאוד חיוביים מהסטודנטים ובמשרד התחבורה החליטו להרחיב את היוזמה ולסבסד כרטיסים דומים גם בגוש דן ובב"ש לשנת הלימודים הקרובה.
מדובר על כרטיס חופשי לנסיעות עירוניות בלבד, ללא קשר להנחת סטודנטים הרגילה.

צריך לזכור שבבאר-שבע, החברה העירונית הינה מטרודן, ולא אגד. ע"כ אין שום סיבה שתהיה התייחסות לבן גוריון באתר אגד.

הנחת סטודנטים נשארה כפי שהייתה בעבר - 10% הנחה בנסיעות בינעירוניות ארוכות עד ארוכות מאוד (במילים אחרות, בדיחה).
בנוסף ישנה הנחה חדשה ומשמעותית בכרטיסי חופשי בנסיעות עירוניות בחיפה, ירושלים, גוש דן, וב"ש בלבד.
(/__\)
(")_(")

HOW MUCH?!
תמונה מצורפת

#10 קיוט

קיוט

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 465 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 02:34

אוקיי. שוב.

צריך להפריד לחלוטין:

א. הנחת סטודנטים בתחבורה הציבורית:
10% הנחה בנסיעה בודדת לכיוון אחד, בהצגת תעודת סטודנט בתוקף המבויילת בבול של השנה הנוכחית, לנסיעות שקוד מחירן הוא 14 ומעלה.
מחיר נסיעה הוא תלוי מרחק וזמן הנסיעה ובאישור משרד התחבורה. אני מכיר את אגד, לכן אתן לכך דוגמאות מאגד:
מחיר נסיעה ב"ש-ירושלים הינו 39 ש"ח (קוד 23), קיימת לו הנחת סטודנט, שישלם 35 ש"ח.
נסיעה ירושלים-טבריה תעלה 42 ש"ח (קוד 24) וסטודנט ישלם עליה 37.20 ש"ח.
נסיעה ירושלים-אשדוד לעומת זאת, עולה רק 17.70 (קוד 10) וע"כ סטודנט לא יקבל עליה הנחה.

התנאים לקבלת הנחת סטודנט לנסיעה בתחבורה הציבורית זהים לכל החברות, אך בכל חברה מחירי הקודים שונה. (ברוב החברות, קוד 14 נע סביבות 19 ש"ח).
ב. פיילוט חופשי סטודנטיאלי.
שנה שעברה היה חופשי סטודנטיאלי (שנתי/סמסטריאלי) בחיפה ובירושלים בלבד, לטובת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה, והטכניון בלבד. ניסיון זה קיבל פידבקים מאוד חיוביים מהסטודנטים ובמשרד התחבורה החליטו להרחיב את היוזמה ולסבסד כרטיסים דומים גם בגוש דן ובב"ש לשנת הלימודים הקרובה.
מדובר על כרטיס חופשי לנסיעות עירוניות בלבד, ללא קשר להנחת סטודנטים הרגילה.

צריך לזכור שבבאר-שבע, החברה העירונית הינה מטרודן, ולא אגד. ע"כ אין שום סיבה שתהיה התייחסות לבן גוריון באתר אגד.
הנחת סטודנטים נשארה כפי שהייתה בעבר - 10% הנחה בנסיעות בינעירוניות ארוכות עד ארוכות מאוד (במילים אחרות, בדיחה).
בנוסף ישנה הנחה חדשה ומשמעותית בכרטיסי חופשי בנסיעות עירוניות בחיפה, ירושלים, גוש דן, וב"ש בלבד.

עכשיו הבנתי יותר.תודה על ההסבר המפורט

#11 izi

izi

כסף

• רשומים+
  • 1872 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 02:42

עכשיו הבנתי יותר.תודה על ההסבר המפורט

אז מה לגבי ה50 אחוז הנחה?
צריך לקנות בשביל זה כרטיס מיוחד?

.Gravitation is not responsible for people falling in love

תמונה מצורפת __ _ ____ ____תמונה מצורפת (Albert Einstein (1879-1955

---------------------------------------------------------------------------

___ _ ___ _____תמונה מצורפת

#12 amitbl

amitbl

• רשומים+
  • 1020 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 02:47

אז מה לגבי ה50 אחוז הנחה?
צריך לקנות בשביל זה כרטיס מיוחד?

אין הנחת 50%. זה פרסום מוטעה של העיתונות.
אין לכם מושג על כמה שאלות כאלה עניתי ביומיים האחרונים בעבודה.

הנחת סטודנטים נותרה כפי שהייתה - 10% בלבד.

מחיר החופשי הסטודנטיאלי מגיע עד ל50% ממחיר החופשי הרגיל. זו הכוונה.
(בב"ש, לדוגמא, זה יותר קרוב ל30% הנחה מכרטיס חופשי חודשי רגיל של מטרודן).
(/__\)
(")_(")

HOW MUCH?!
תמונה מצורפת

#13 Romba

Romba

3 שנים חיכיתי לרגע הזה ועכשיו... מה כותבים פה?

• רשומים+
  • 585 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 02:59

מה שהכי מדהים אותי זה שנסיעה מבאר שבע לירושלים או מבאר שבע לתל אביב לוקחת בערך אותו זמן ומרחק אבל ההפרש במחיר הוא פי 2.5. וזה לא רק במטרופולין, גם האטובוסים של אגד בקו לתל אביב עולים אותו דבר (ברור, אחרת מי יסע בהם). אבל הכי אבסורד זה שלנסוע באוטובוס מבאר שבע עד קריית גת עולה יותר מאשר לנסוע מבאר שבע עד תל אביב (בקווים הישירים)! זה לא איזה מבצע תקופתי, זה כבר איזה 6 שנים ככה! אין שום פיקוח של משרד התחבורה?
ולא שאני מנסה לנקר עיניים אבל בקנדה סטודנטים נוסעים חינם לחלוטין בתחבורה ציבורית עירונית ונדמה לי שיש 50% הנחה בבין עירונית.
מצד שני הם כאלה תמימים פה שכל אחד יכול לנסוע בחינם (כמובן בסיכון שיתפס על ידי כרטיסן יום אחד) הרציף פתוח לחלוטין לרחוב וכל אחד יכול להכנס. יש מכונות לממכר כרטיסים או לניקוב כרטיסיה אבל זה לחלוטין בידיים שלך.

#14 amitbl

amitbl

• רשומים+
  • 1020 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 03:10

מה שהכי מדהים אותי זה שנסיעה מבאר שבע לירושלים או מבאר שבע לתל אביב לוקחת בערך אותו זמן ומרחק אבל ההפרש במחיר הוא פי 2.5. וזה לא רק במטרופולין, גם האטובוסים של אגד בקו לתל אביב עולים אותו דבר (ברור, אחרת מי יסע בהם). אבל הכי אבסורד זה שלנסוע באוטובוס מבאר שבע עד קריית גת עולה יותר מאשר לנסוע מבאר שבע עד תל אביב (בקווים הישירים)! זה לא איזה מבצע תקופתי, זה כבר איזה 6 שנים ככה! אין שום פיקוח של משרד התחבורה?
ולא שאני מנסה לנקר עיניים אבל בקנדה סטודנטים נוסעים חינם לחלוטין בתחבורה ציבורית עירונית ונדמה לי שיש 50% הנחה בבין עירונית.
מצד שני הם כאלה תמימים פה שכל אחד יכול לנסוע בחינם (כמובן בסיכון שיתפס על ידי כרטיסן יום אחד) הרציף פתוח לחלוטין לרחוב וכל אחד יכול להכנס. יש מכונות לממכר כרטיסים או לניקוב כרטיסיה אבל זה לחלוטין בידיים שלך.

הסיבה שקו ת"א-ב"ש הוא כ"כ זול היא שיש תחרות עליו. הפרטט קווים ותחרות זה דבר שתמיד בא לטובת הלקוח. זה נכון לכל דבר ועניין - וזה ידוע.
הקו הזה (370 וגם 380) הוא קו משותף למטרופולין ואגד-תעבורה. המחיר עליו, הוא מחיר ששתי החברות הסכימו להתפשר עליו והתקבל עליו אישור ממשרד התחבורה (וכן, יש הרבה פיקוח של משרד התחבורה, סמוך עלי).

אם כבר אתה מדבר על אבסורדים קבל את זה:

ב"ש-ירושלים בקו ישיר (470) עולה 32 ש"ח לכיוון.

נסיעה ב"ש-ת"א (370/380) עולה 13.70 ש"ח.
נסיעה ת"א-ירושלים (405/480) עולה 17.70.

כלומר אם נסע ב"ש-ת"א-ירושלים נשלם רק 31.40 ש"ח, למרות שהנסיעה ארוכה יותר בערך בשעה.

ומשרד התחבורה מודע לעניין.
(/__\)
(")_(")

HOW MUCH?!
תמונה מצורפת

#15 Romba

Romba

3 שנים חיכיתי לרגע הזה ועכשיו... מה כותבים פה?

• רשומים+
  • 585 הודעות:

פורסם 16/10/2007 - 03:28

הסיבה שקו ת"א-ב"ש הוא כ"כ זול היא שיש תחרות עליו. הפרטט קווים ותחרות זה דבר שתמיד בא לטובת הלקוח. זה נכון לכל דבר ועניין - וזה ידוע.
הקו הזה (370 וגם 380) הוא קו משותף למטרופולין ואגד-תעבורה. המחיר עליו, הוא מחיר ששתי החברות הסכימו להתפשר עליו והתקבל עליו אישור ממשרד התחבורה (וכן, יש הרבה פיקוח של משרד התחבורה, סמוך עלי).

אם כבר אתה מדבר על אבסורדים קבל את זה:

ב"ש-ירושלים בקו ישיר (470) עולה 32 ש"ח לכיוון.

נסיעה ב"ש-ת"א (370/380) עולה 13.70 ש"ח.
נסיעה ת"א-ירושלים (405/480) עולה 17.70.

כלומר אם נסע ב"ש-ת"א-ירושלים נשלם רק 31.40 ש"ח, למרות שהנסיעה ארוכה יותר בערך בשעה.

ומשרד התחבורה מודע לעניין.

בתור ירושלמית לשעבר שלמדה בבאר שבע 6 שנים. תאמין לי שידעתי והרגשתי את זה היטב על בשרי....
אני זוכרת בבירור שכשמטרופולין התחילו לפעול ואכן יצא זול משמעותית לסוע מבאר שבע לתל אביב ומשם לירושלים אגד הורידו את המחיר בקו לירושלים. כן כן, שמעת נכון. אגד הורידו מחיר. (אתה לא צריך להצטדק בשמם, זה בסדר). הודיעו שיהיה "עדכון מחירים" ב-1 לחודש (שזה תמיד אומר עליה - ואל תתחיל לתת לי את הדוגמא בקו בין צומת טחב לתחנה המרכזית של בית זרזיר, שם באמת הורידו ב- 15 אגורות!) אבל לא ידעתי לכמה אז במקום להכין סכום מדוייק עליתי לאוטובוס והושטתי לנהג שטר של 50.
בהיתי בעודף כי זה היה יותר מדי (שטר של 20 ועוד מטבעות, מאז זה כבר עלה קצת).
"לירושלים" אמרתי.
"אכן" השיב הנהג.
"סטודנטית" הדגשתי.
"כן, זה המחיר" הוא ענה.
לקח לי איזה חצי נסיעה להרגע ולעכל! (יותר קל להרגע ולעכל תוך כדי נסיונות לאזן את עצמך בעמידה במעבר דחוסה בין שלושה חיילים אחרי שבועיים שטח ;) )

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים