מעבר לתוכן

הרחבת זיכרון במחשב שולחני

39 replies to this topic

#1 אורח - אורח_מיכל_*

אורח - אורח_מיכל_*
  • אורחים

פורסם 24/09/2006 - 20:05

בזמן האחרון המחשב (פנטיום 4) נהיה נורא איטי...
אמרו לי שכדאי להרחיב זיכרון
יש לי 256MB כרגע, פתחתי אותו ויש ארבעה חריצים שבאחד מהם כרטיס עם שמונה ג'וקים שכתוב עליו DDR
נניח ואני רוצה להרחיב ל512, עדיף לקנות עוד כרטיס כזה או כרטיס אחד של 512 (יש דבר כזה?) ולהעיף את הכרטיס הנוכחי
כנ"ל לגבי 1GB (או לקנות שני כרטיסים של 512)?

כמה כל העסק אמור לעלות?
תודה

#2 דרור כ.

דרור כ.

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 438 הודעות:

פורסם 24/09/2006 - 20:32

256?
טוב. זה מעט בסטנדרטים של היום, אז כן, רוב הסיכויים שאת צריכה עוד זכרון. במיוחד אם יש לך מערכת הפעלה ווינדוז XP או משהו כזה.
אני מציע לך, לפני שאת רצה לקנות זכרון, לחפש את הדף הזה שבדר"כ מגיע מהחנות עם המחשבים שקונים, כדי לראות איזה זכרון יש לך או לפחות איזה לוח אם. הבעיה עם זכרון הוא שיש הרבה מהירויות - יותר מהיר, יותר טוב, אבל כמו במח של בן אדם, אם חלק אחד רץ מהר יותר מהשני.....
בגדול, מבחינת מחיר עדיף לך להוסיף עוד כרטיס של 256. אין ממש הבדל בין 256+256 לבין 512 יחיד. אם ה-256 שלך עובד כמו שצריך (ואם הוא לא היה, היית שמה לב נורא מהר שהמחשב פשוט קורס מסיבות לא ברורות...), אין ממש סיבה "לזרוק" אותו, אלא אם הוא איטי ביחס לזכרון חדש שאת רוצה לקנות ואז הוא פשוט לא יתפקד יחד עם הזכרון החדש.

כמה זה עולה לנו העסק הזה?
לכי לאתר השוואת מחירים, www.zap.co.il, ותגלי. הדולר לא גבוה במיוחד עכשיו, אבל זכרון טוב הוא לאו דווקא זול במיוחד...

#3 אורח - אורח_מיכל_*

אורח - אורח_מיכל_*
  • אורחים

פורסם 24/09/2006 - 20:38

256?
טוב. זה מעט בסטנדרטים של היום, אז כן, רוב הסיכויים שאת צריכה עוד זכרון. במיוחד אם יש לך מערכת הפעלה ווינדוז XP או משהו כזה.
אני מציע לך, לפני שאת רצה לקנות זכרון, לחפש את הדף הזה שבדר"כ מגיע מהחנות עם המחשבים שקונים, כדי לראות איזה זכרון יש לך או לפחות איזה לוח אם. הבעיה עם זכרון הוא שיש הרבה מהירויות - יותר מהיר, יותר טוב, אבל כמו במח של בן אדם, אם חלק אחד רץ מהר יותר מהשני.....
בגדול, מבחינת מחיר עדיף לך להוסיף עוד כרטיס של 256. אין ממש הבדל בין 256+256 לבין 512 יחיד. אם ה-256 שלך עובד כמו שצריך (ואם הוא לא היה, היית שמה לב נורא מהר שהמחשב פשוט קורס מסיבות לא ברורות...), אין ממש סיבה "לזרוק" אותו, אלא אם הוא איטי ביחס לזכרון חדש שאת רוצה לקנות ואז הוא פשוט לא יתפקד יחד עם הזכרון החדש.

כמה זה עולה לנו העסק הזה?
לכי לאתר השוואת מחירים, www.zap.co.il, ותגלי. הדולר לא גבוה במיוחד עכשיו, אבל זכרון טוב הוא לאו דווקא זול במיוחד...

תודה על התשובה,
מצאתי את החשבונית של ההזמנה, כתוב שהזיכרון הוא DDR 333MHZ, לא רשומה התוצרת. אני יודעת שיש גם במהירות של 400, זה יצור בעיה אם אני אתקין כרטיס זיכרון של 400MHZ DDR בנוסף לכרטיס הקיים? האם התוצרת משנה (אני לא יודעת מאיזה תוצרת הכרטיס הקיים, התקנת זיכרון מתוצרת אחרת עלולה ליצור בעיות?)

#4 דרור כ.

דרור כ.

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 438 הודעות:

פורסם 24/09/2006 - 20:43

תודה על התשובה,
מצאתי את החשבונית של ההזמנה, כתוב שהזיכרון הוא DDR 333MHZ, לא רשומה התוצרת. אני יודעת שיש גם במהירות של 400, זה יצור בעיה אם אני אתקין כרטיס זיכרון של 400MHZ DDR בנוסף לכרטיס הקיים? האם התוצרת משנה (אני לא יודעת מאיזה תוצרת הכרטיס הקיים, התקנת זיכרון מתוצרת אחרת עלולה ליצור בעיות?)

זכרון מתוצרת שונה... האמת, אני לא יודע, אני אישית מאמין שזה לא משנה, אבל תשאלי מוכר בחנות אמינה והם יגידו לך.
לגבי מהירות שונה - שוב, למיטב ידיעתי, חייב להיות אותה מהירות כדי לפעול כמו שצריך. תדברי עם מישהו בחנות מחשבים, בדר"כ אין להם בעיה "לשרוף" 10 דקות על משהו כזה והם יודעים כנראה יותר טוב ממני.

#5 kfirdm

kfirdm

המחבק הרשמי של הפורום *השווה של הפורום לשנת 2006

• גנרלים בדימוס
  • 3462 הודעות:

פורסם 24/09/2006 - 20:53

לא שמעתי מעולם שהחברה (תוצרת) משנה.
לגבי מהירויות - הם פשוט יעבדו במהירות הנמוכה מבין השניים. במקרה שלך 333.
כאמור אם את קונה 2 כרטיסים של 512 את יכולה פשוט להוסיף אותם.
לצערי אני לא יודע להגיד אם המחשב יתפקד יותר טוב
עם 1256 MB במהירות 333
או עם 1000 MB במהירות 400

חוצמזה - יש לוחות אם בהם ה256 צריך להיות בחריץ הראשון ויש כאלו שבשלישי ויש כאלה שזה לא משנה..
כשאת קונה, פשוט תנסי את כל הקומבינציות לפני שאת אומרת שזה לא עובד. ;)

מחירים כאמור ZAP. שימי לב שבחלק יש אחריות לכל החיים וחלק רק ל3 שנים.

אם יש עוד שאלות, את מוזמנת גם לשלוח הודעה פרטית.

השווה של הפורום לשנת 2006 עשו עלי פארודיה - אני מפורסם! עוד תמונות נשק המחץ הוירטואלי של BGU

אז קיבלתם תשובה מאוד ברורה והעם אמר את דברו בצורה חד משמעית!
עכשיו אף אחד לא יוכל לבוא ולטעון "החבר שלי הוא הכי שווה בפורום" (אלה אם כן מדובר בכפיר).
אתה בסדר, אתה...
בנות, חבקו אותו, הוא בסדר גמור :)

חיבוק בחינם חיבוק "H4c/3 7|-|47 U did/\/'7 l34v3 50m37|-|i/\/9 7|-|47 c4/\/ B 7r4c3d b4c/< 2 U"

Eternal itcH ולין ברגע של כנות:

אם אני ולין נחליט בכל זאת לממש את תשוקתנו העזה- נשקול לקרוא לך. :) ולמצלמה... :שורק:
אף אחד לא אומר לכפיר לא!! :שורק:

#6 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 27/09/2006 - 01:18

לא שמעתי מעולם שהחברה (תוצרת) משנה.
לגבי מהירויות - הם פשוט יעבדו במהירות הנמוכה מבין השניים. במקרה שלך 333.
כאמור אם את קונה 2 כרטיסים של 512 את יכולה פשוט להוסיף אותם.
לצערי אני לא יודע להגיד אם המחשב יתפקד יותר טוב
עם 1256 MB במהירות 333
או עם 1000 MB במהירות 400

חוצמזה - יש לוחות אם בהם ה256 צריך להיות בחריץ הראשון ויש כאלו שבשלישי ויש כאלה שזה לא משנה..
כשאת קונה, פשוט תנסי את כל הקומבינציות לפני שאת אומרת שזה לא עובד. ;)

מחירים כאמור ZAP. שימי לב שבחלק יש אחריות לכל החיים וחלק רק ל3 שנים.

אם יש עוד שאלות, את מוזמנת גם לשלוח הודעה פרטית.

אני קצת נדחף פשוט יש לי בעיה דומה ואני מחפש פתרונות:
אני ראיתי שהזכורון שלי הוא 333MHz אתה בטוח שאפשר לשים בחריצים האחרים 400 אין פה ענין של גודל פיזי של הכרטיס? (הבנתי שזה קשור למספר פינים למרות שממש לא משתמשים כבר בשפה של פינים אלה של מהירויות או שאני טועה לחלוטין...)
תודה על העזרה

#7 omerle

omerle

בתיאוריה אין הבדל בין תאוריה ומעשה, אבל למעשה יש

• רשומים+
  • 4387 הודעות:

פורסם 27/09/2006 - 12:45

אין בעיה שהכרטיס יהיה במהירות 400 אם הקודם היה 333
מה שמשנה היא מהירות הלוח כלומר האם המהירות היא 533 או 800
בשתיהן תכלס אפשר להתקין זכרון של 400 בלי בעיות אבל אם נניח תקני זכרון של 1066 ותעבדי על לוח של 533 כנראה שתהיה לך בעיה.
לגבי חברות, יש חשיבות לאמינות, kingston עושים עבודה טובה וגם samsung
מנסיוני כטכנאי ראיתי שזכרונות של חברות לא מוכרות מתקלקלים יותר מהר.
אגב, נדיר למצוא זכרון RAM שיש לו אחריות לכל החיים כי כמו כל ציוד שמתחבר לחשמל גם להם יש אורך חיים.
לגבי כרטיס הרחבה יחיד או שניים.
בעבר היה קטע ש DDR עובד בזוגות יותר טוב מכרטיסים בודדים. כלומר שניים של 256 עובדים יותר טוב מאחד של 512
אבל אני לא יודע אם זה עדיין בתוקף.
אבל לקנות היום עוד כרטיס של 256 יהיה בזבוז כי במערכת ההפעלה הבאה של מיקרוסופט (בהנחה שאת עובדת עם WINDOWS ) 512 של RAM יהיה כמעט דרישה מינימלית לעבודה נורמלית, ולכן אולי עדיף לך לקנות 512 בודד כבר ולעבוד עם 768 או לחילופין לקנות ישר שניים של 512.
"your mother was a hamster and your father smelled of elderberries"

דעותיי אמנם יכולות להשתנות אך לא העובדה שאני צודק

מוות הוא הדרך של החיים להגיד לך שאתה מפוטר

כך הפכתי ל trademark

המקום: ההפגנה
הזמן: היום אחה"צ, די תחילת ההפגנה
המשתתפים: אנוכי והרוקח
אנחנו מסתובבים לנו, ועל אחד הפסלים עומדת בחורה ועושה פויז (בלי אש). אני לרוקח: "תראה, היא עושה עומרלה!"
הרוקח: "אבל זה בלי אש. אולי נזרוק עליה בקבוקי תבערה?"
אני: "לא, זו לא הפגנה מהסוג הזה".

הג'אדגט שפיתחתי ל BGU Favorites :iGoogle

להספיק עד 2010...

#8 Fanta

Fanta

Silence! I kill you

• רשומים+
  • 5581 הודעות:

פורסם 07/12/2006 - 14:02

אז ככה,
יש לי על המחשב 4 Slots עבור כרטיסי זיכרון שיכולים לעבוד ב- Dual.
(DDR1 400MHZ)

יש לי כבר 2 כרטיסי זיכרון של 256, ואני רוצה לקנות 2 של 512.

הבעיה היא שיש המון כרטיסי זיכרון בשוק - יש זולים שמתחילים ב- 270 ש"ח (כאלו שהם CLS 2.5) וזה יכול להגיע עד ל- 500,

בקיצור האם כדאי לקנות זיכרון של חברה פחות מוכרת בתנאי שיש אותם ביצועים ואין בעיות חום במחשב ?
ואם כן - על איזו חברה הייתם ממליצים?

(קחו בחשבון שכבר הסתכלתי ב- ZAP)

"טוב, אני הולך... אבל אני ניצחתי!"

B.Sc. Mechanical Engineering

#9 PdLrAaTgIoNnUM

PdLrAaTgIoNnUM

אני פה כי השכן שלי לא ישן...

• רשומים+
  • 5732 הודעות:

פורסם 07/12/2006 - 16:22

כל עוד הם לא HIGH DENSITY, זה יהיה בסדר
קח בחשבון שהמע' תעבוד במהירות שעון הכי נמוכה של הזיכרונות (זא אם הכי נמוך זה 2.5 זה יעבוד ב2.5)
היו מקרים של זכרונות שלא תואמים עם לוחות מסויימים או זיכרונות אחרים מחברות שונות
ככה שבעיקרון עדיף לקנות זכרונות של אותה חברה
סקירת הופעות בתמונות
Music Through Your Eyes

המדריך השלם לצלם המתחיל
כל מה שאי פעם רצית לדעת על צילום, ולא העזת לשאול, בעברית!

פורטפוליו אישי:
www.omerzohar.com

מדריך למטייל בדרום אמריקה:

www.omerzohar.com/guide

#10 Euler

Euler

ברונזה

• רשומים+
  • 684 הודעות:

פורסם 15/02/2007 - 15:37

אני רוצה לקנות זכרון של 1GB למחשב (נמאס לי כבר עם ה-256MB שיש לי...) (יש לי 2 סלוטים במחשב ואחד מהם תפוס כרגע ע"י ה-256MB)
אני רוצה לקנות באינטרנט (בגלל חסכון של זמן וכסף אני מקווה..)
הבעיה היא שאני לא יודע איזה בדיוק זכרון להזמין.
קניתי לפני כשנה וחצי לוח אם PCCHIP 3000 (זה מה שכתוב בקבלה).
על הספרון שנתנו לי יחד עם הלוח אם כתוב: 741GX-M ומה שהצלחתי לחלץ ממנו זה ככה:

accommodates two unbuffered 2.5V 184-pin slots
supports DDR up to 333/266 MHz SDRAM memory module
Each slot supports up to 1GB with a total maximum capacity of 2GB

אודה לכם אם תגידו לי איזה בדיוק זכרון אני יכול להזמין (ואם תגידו לי איפה, אודה לכם כפליים :))
שמעתי גם ממישהו שכדאי לקנות שתי זכרונות של 512MB במקום אחד של 1GB (הוא אמר שככה זה יעבוד יותר מהר, בגלל מקביליות נראה לי). מה אתם חושבים על זה ?
רצוי גם כמובן שאם אני אחליט לקנות בקרוב מחשב חדש, אז שהזיכרון הזה יתאים גם אליו (כלומר, אני לא רוצה לקנות איזהשהו זיכרון "מוזר" שמתאים רק למחשב שלי).
ושאלה אחרונה: אחרי שקניתי את הזיכרון והכנסתי אותו לסלוט, האם צריך לעשות משהו נוסף כדי שהוא "יכנס לעניינים" מלבד להדליק את המחשב ?

תודה מראש !!

#11 -ultranoob-

-ultranoob-

משתמש חדש

• רשומים
  • 49 הודעות:

פורסם 15/02/2007 - 16:14

אני רוצה לקנות זכרון של 1GB למחשב (נמאס לי כבר עם ה-256MB שיש לי...) (יש לי 2 סלוטים במחשב ואחד מהם תפוס כרגע ע"י ה-256MB)
אני רוצה לקנות באינטרנט (בגלל חסכון של זמן וכסף אני מקווה..)
הבעיה היא שאני לא יודע איזה בדיוק זכרון להזמין.
קניתי לפני כשנה וחצי לוח אם PCCHIP 3000 (זה מה שכתוב בקבלה).
על הספרון שנתנו לי יחד עם הלוח אם כתוב: 741GX-M ומה שהצלחתי לחלץ ממנו זה ככה:

accommodates two unbuffered 2.5V 184-pin slots
supports DDR up to 333/266 MHz SDRAM memory module
Each slot supports up to 1GB with a total maximum capacity of 2GB

אודה לכם אם תגידו לי איזה בדיוק זכרון אני יכול להזמין (ואם תגידו לי איפה, אודה לכם כפליים :))
שמעתי גם ממישהו שכדאי לקנות שתי זכרונות של 512MB במקום אחד של 1GB (הוא אמר שככה זה יעבוד יותר מהר, בגלל מקביליות נראה לי). מה אתם חושבים על זה ?
רצוי גם כמובן שאם אני אחליט לקנות בקרוב מחשב חדש, אז שהזיכרון הזה יתאים גם אליו (כלומר, אני לא רוצה לקנות איזהשהו זיכרון "מוזר" שמתאים רק למחשב שלי).
ושאלה אחרונה: אחרי שקניתי את הזיכרון והכנסתי אותו לסלוט, האם צריך לעשות משהו נוסף כדי שהוא "יכנס לעניינים" מלבד להדליק את המחשב ?

תודה מראש !!

בוא'נה, מה זה לוח אם הג'נרי הזה?
אני חיפשתי באתר שלהם את הדגם שלך, כדי לבדוק אם הלוח תומך בDUAL CHANNEL (זה מה שעושה את הקונפיגורציה של 2x512 mb יותר כדאית מ 1x1GB) ולא מצאתי, אבל אני מניח שלא. לא ראיתי חנות שמוכרת DDR1 במהירות של 336, אז תנסה יד שניה (הכי טוב kingston או gskill כי הם באים עם אחריות לכל החיים)
אם אתה לא בולט - אתה מת

#12 אורח - morag

אורח - morag
  • אורחים

פורסם 15/02/2007 - 16:51

וואו, באמת - מאיפה הבאת כזה לוח ???

יש בעיה למצוא היום זכרונות 333מה"ץ. לכן אוכל רק להמליץ על 400 מה"ץ.

ניתן למצוא בKSP , צ'יפ של 1GB של KINGSTON במחיר 480 ש"ח.
אותו אתה מכניס פנימה במקום ה-256 (אין טעם לשים את שניהם).

#13 Euler

Euler

ברונזה

• רשומים+
  • 684 הודעות:

פורסם 15/02/2007 - 18:25

לא ידעתי שהלוח שלי עד כדי כך מוזר :אוי:
מה אתם אומרים על זה ? זה יתאים ללוח שלי ? איך המחיר ? ומה זה אומר CL2.5 ? :הממ:

#14 אורח - morag

אורח - morag
  • אורחים

פורסם 15/02/2007 - 23:57

לא ידעתי שהלוח שלי עד כדי כך מוזר :אוי:
מה אתם אומרים על זה ? זה יתאים ללוח שלי ? איך המחיר ? ומה זה אומר CL2.5 ? :הממ:

נראה בסדר, ומחיר סביר. למרות שאין מה להתעקש על 333Mhz, גם 400 יעבוד.
CL זה CAS Latency , מציין תזמון כלשהו בזכרון, נמוך יותר - טוב יותר. במקרה שלך - לא רלוונטי בכלל.

#15 Euler

Euler

ברונזה

• רשומים+
  • 684 הודעות:

פורסם 16/02/2007 - 00:07

נראה בסדר, ומחיר סביר. למרות שאין מה להתעקש על 333Mhz, גם 400 יעבוד.
CL זה CAS Latency , מציין תזמון כלשהו בזכרון, נמוך יותר - טוב יותר. במקרה שלך - לא רלוונטי בכלל.

אבל כתוב: supports DDR up to 333/266 MHz SDRAM memory module
אתה בטוח שגם 400 יעבוד ? אז גם 533 וגם 800 יעבדו ?
(פשוט ממש לא בא לי לקנות ואחר כך להחליף אם לא יעבוד....)

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים