מעבר לתוכן

תמונה

רישיון נהיגה על טוסטוס\ קטנוע 125 סמ"ק

19 replies to this topic

#1 shorty

shorty

כמו כלב, רק נחש

• רשומים+
  • 1603 הודעות:

פורסם 04/11/2007 - 16:18

אהלן!

כנראה שאתחיל ללמוד לרישיון נהיגה על טוסטוס, אני קצת מפחדת, בעיקר מבחינת ההשתלבות בתנועה בת"א הגדולה...

למישהו יש טיפים לגבי הנהיגה עצמה?

אילו עוד פרטים אני צריכה לדעת כדי שלא ירמו אותי בקניית הטוסטוס, עדיף יד שניה...?

אם יעלו עוד שאלות, אכתוב כאן.

תודה רבה
MEN - can't live with
them, can't
push them
under a truck

#2 shorty

shorty

כמו כלב, רק נחש

• רשומים+
  • 1603 הודעות:

פורסם 05/11/2007 - 17:24

מישהו? :unsure:
MEN - can't live with
them, can't
push them
under a truck

#3 bigson

bigson

ברונזה

• רשומים+
  • 607 הודעות:

פורסם 09/11/2007 - 19:56

נסי פה :
http://www.fullgaz.c...amp;postcount=2

זה שרשור בפורום לרוכב המתחיל שבפורום הזה :
http://www.fullgaz.c...orums/index.php

#4 אלון

אלון

זה קשה שכל כך חם!

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 1447 הודעות:

פורסם 28/11/2007 - 04:17

אהלן!

כנראה שאתחיל ללמוד לרישיון נהיגה על טוסטוס, אני קצת מפחדת, בעיקר מבחינת ההשתלבות בתנועה בת"א הגדולה...

למישהו יש טיפים לגבי הנהיגה עצמה?

אילו עוד פרטים אני צריכה לדעת כדי שלא ירמו אותי בקניית הטוסטוס, עדיף יד שניה...?

אם יעלו עוד שאלות, אכתוב כאן.

תודה רבה

השאלות שלך נורא כלליות...
טיפים לנהיגה בתל אביב ספציפית אני יכול לתת לך.
נהגי מכוניות לא מחפשים כלי רכב דו גלגליים במראות או בכלל.
את צריכה לחשוב על ההתנהגות הטיפוסית של הנהג, אם את הולכת להשתחל בין טורי מכוניות.
ולא יעזור לך להגיד שלא תצטרכי לעשות את זה, כי בתל אביב חייבים באופן קבוע להשתחל בין מכוניות.

אסור אסור אסור לעקוף מימין וגם כשעוקפים משמאל צריך לחפש את התנהגות הנהג
כשעוקפים רכב בעמידה הוא יכול להתחיל לנסוע פתאום, אז צריך להציץ לגלגלים הקדמיים שלו ולראות אם הם פונים לכיוון שלך.

ככל שמצפינים בתל אביב כך הנהגים פחות זהירים ויותר דואגים לעצמם, זאת אומרת פחות מתרכזים בכביש
זה מכוער לומר אבל אנשים שיש להם יותר, אחראים פחות לגורל הרכב שלהם ומודאגים פחות מלהכנס במשהו.
בדרום תל אביב קולטים אותך יותר במראה ואת רואה את זה כשהרווח בין המכוניות שביניהן את נוסעת גדל.
צפון תל אביב נורא נורא מסוכנת, שם נהגי ג'יפים פשוט לא מסתכלים קדימה, עולים מידי פעם על איי תנועה, את יכולה לראות את הסימנים השחורים בצמתים .
אם לא תיזהרי ותברחי מאיזה ג'יפ את עלולה להיות מעורבת בתאונה ממש בקלות. צר לי אבל יש לי דוגמאות חיות וכואבות.

אני ממליץ לך להתרגל לכלי שאת רוכבת עליו בצורה יותר מחושבת.
סעי למגרש עם מכנסי ג'ינס ארוכים וחולצה ארוכה עם מעיל כלשהו ,קדסה שלמה ורכוסה(!) ונעליים סגורות(!!)
עכשיו תתאמני בבלימת חירום, התחמקות ממכשול ושמיניות.
אם תעשי שעה מזה פעם מסכנה אחת, רק פעם אחת עלובה וקצת מעיקה, השליטה שלך בכלי תשתפר פי 10!
אז לא להתעצל ולא לפחד, אם תאלצי להתחמק ממכשול או לבלום בפתאומיות על כביש רטוב או בכלל, יש סבירות גבוהה שלא תצליחי.
המשמעות של זה היא די פשוטה, תאבדי שיווי משקל ופשוט תיפלי, זה לא כל כך נוראי רק שרוב תאונות הקטנועים הם כשרכב דרס רוכב שהיה שרוי על הכביש...
השליטה שלך בכלי היא הכלי שלך להגיע הביתה בשלום וגם להנות מהנהיגה.
איך נוהגים כמו שצריך, על היגוי הפוך אני ממליץ לך לקרוא קצת ולהבין שהטיית משקל היא לא הדרך הנכונה לפנות עם דו גלגלי.
מה גם שאם את מרכיבה חבר\ה והם כבדים ממך אז הם שולטים בכיוון הכלי, לכן את צריכה להבין מה זה בכלל היגוי נכון (היגוי הפוך)

לגבי קניית הכלי.

זה תלוי בדברים כמו,
אורך הנסיעות היומיות שלך
הבטחון שאת רוצה בכביש והנוכחות של הכלי
רצון לעשות טיולים גם מידי פעם
כמות הכסף שאת רוצה להוציא
הקירבה שלך למוסכניק אופנועים כלשהו
האהבה שלך לדו גלגלי....

אז עבור נסיעות קצרות (עירוניות) אפשר להסתפק בקטנוע 50 סמ"ק שהביטוח שלו הרבה יותר זול וגם כן מחירי הקניה והתחזוקה.
בשביל נסיעות בינוניות (בינעירוניות) אפשר להסתפק ב 125 סמ"ק או 250
ובשביל נסיעות ארוכות לדוגמא, ת"א - חיפה כבר צריך 500 סמ"ק או אופנוע יותר רציני.

כלי יותר גדול = יותר נוכחות אבל פחות שליטה במשקל של הכלי, עם הזמן מגלים שאפשר לשלוט בכלי בכל גודל, זה הכל בהיגוי ההפוך.
עוד משמעות חשובה היא היציבות, את רוצה לשבת כמה שיותר קרוב למרכז הכובד, כדי שתהיה לך כמה שיותר שליטה בכלי = התנוחת ישיבה טיפה פחות נוחה.
עוד אספקט ליציבות הוא גודל הגלגל ורוחבו, ככל שהגלגלים של הכלי יותר גדולים או רחבים ככה הכלי יהיה יותר יציב על הכביש!
קטנועי 50 סמ"ק לרוב מגיעים עם גלגלים קטנטנים אבל יש גם שפע של כלים עם גלגלים יותר רציניים. שווה לקחת את זה בחשבון.

בשביל כלי שאפשר יהיה גם לעשות איתו טיולים צריך לרצות להתפנק ולאהוב את הרכיבה. צריך להמנע מקטנועי 2 פעימות שכן הם מסריחים את הבגדים...
וגם בטיולים ארוכים זה מאוד נחמד שאפשר לדבר (אם רוכבים שניים) כי הכלי שקט והמנוע לא צורח כדי לנסוע 80 קמ"ש...
ואם כבר נכנסים לתחום של אופנועים אז זה לשיחה אחרת, ארוכה ומעניינת הרבה יותר :)

מחיר !
יש מחירון משומשים באתר www.motobike.co.il ואני ממליץ לך להתוודע לו, זה המחירון הקובע בשוק הדו גלגלי בישראל ולא לוי יצחק (למכוניות וכו..)
כלי משומש הוא לא בהכרח פחות בטוח... זה תלוי בתחזוקה שלו.
זכרי שכלים דו גלגליים נשחקים יותר מהר ממכוניות לכן נמנעים מאוד מלקנות כלי בן 5 שנים וצפונה...
כלים משומשים עושים יותר בעיות נקודה אבל כלי בן שנה או שנתיים שתוחזק כמו שצריך לא צריך לעשות לך שום בעיות והוא גם יעלה כמעט חצי מאותו כלי חדש.
מה שכיף בחדש זה שהוא שלך ורק שלך, את אילפת אותו, את דאגת לכסות אותו ולנעול אותו ואין עליו שריטות ומכות שאת לא מכירה....
מה שכן זה שהוא גם קצת כאב לב, נזק לכלי חדש כואב יותר מאשר לכלי משומש, וגם גנבים נמשכים יותר לכלים מבריקים ונוצצים.
כלים בעלי נפח יותר גדול גם בדרך כלל יותר יקרים אבל יש יוצאים מן הכלל.
אם כלי כלשהו כבר לא נמכר כחדש אז המחיר של המשומשים נופל... אפשר יהיה לקנות אותו ב 20% מתחת למחירון לפעמים רק כי אין ביקוש...
מה גם שכלים שכבר לא נמכרים כחדשים פחות נגנבים... רוב האופנועים הגנובים הולכים למוסכים שמוכרים את החלקים שלהם בתיקונים עבור כלים שנכנסו למוסך.
כלים שלא נמצאים הרבה על הכביש = כלים שגנבים פחות מחפשים...
סורי שאני מדבר על גניבות אבל זאת תופעה יותר נפוצה ממה שאת עלולה לחשוב, נא לנעול את הגלגל האחורי שלך לעצם מקובע לקרקע (עמוד רציני ולא תמרור)
וזאת עם מנעול עבה וחזק שאי אפשר לחתוך עם קאטר של גוזמי עצים.

מחיר_ביטוח
אוףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףףף הביטוח של הדו גלגלי זה מה שהרס עבורי ועבור כל כך הרבה אנשים את התענוג והכיף לרכב בישראל החמימה והמחבקת.
ביטוח ל50 סמ"ק (2331 ש"ח)
זול משמעותית מביטוח עבור עד125-250 סמ"ק (3531 ש"ח)
והאחרון זול משמעותית מביטוח עבור מעל 250 סמ"ק (4337 ש"ח) :(:(:(

הקרבה שלך למוסכניק חשובה כדי שלא יעבדו עלייך בטיפולים תקופתיים ובתיקונים נחוצים.
אם אין לך קרבה שכזו אז אני מאוד ממליץ שתטפלי בכלי שלך במוסך המרכזי שהם יותר יקרים ב 10% אבל לרוב לא יידחפו לך דברים לתיקון\טיפול שבכלל לא היית צריכה...
וגם הם משתמשים רק בחלפים מקוריים... סיכוי יותר טוב לצאת בזול...
פחות כסף ילך על תחזוקה ולכן יהיה לך יותר לכלי שלך ולדברים מסביב...

אהבה לדו גלגלי...
אני חושב שמתאהבים באמת רק אחרי שמתנסים, להתבונן זה לא מספיק
יש משהו אדיר בדרך להגיע ממקום אחד לאחר ולא בתוך קופסא מפח...
כשהכביש באמת חולף מתחת לרגליים שלך והרוח נושבת על כל גופך, איפה שאין מקום להתפס לשאננות, שהכל כל כך חיי וקרוב אלייך ממש כמו ללכת ברגל או אולי לרוץ נורא מהר
יש תיאור הרבה יותר נעים מהקשקוש שרשמתי בפתיחת הספר "דרום אמריקה באופנוע"... אני ממליץ :)

דבר אחרון והכי חשוב....
הגנה, את צריכה הגנה לעצמך כי נפילות לא רק כואבות פיזית.
קסדה שלמה!! לא שלושת-רבעי ולא חצי. זה יותר נוח, ויותר קל על הראש אבל זה לא שווה כלום בנפילה.
מי שנופל על הראש עם קסדת חצי או שלושת רבעי כאילו ונפל ללא קסדה כלל. תחשבי, אנחנו לא נופלים ישירות על הראש אלא תוך כדי תנועה.
ז"א שהקסדה זזה ואם אין מה שיתפוס אותה צמוד לראש אז היא מסתובבת וחושפת את האזור הלא מוגן - בדרך כלל הפנים שלך.
קסדה סגורה ורכוסה ! שכן אם לא רכסת אותה היא תשלף מראשך כמו ארנב מכלוב (לא היתה לי דוגמא יותר טוב וגם נורא מאוחר כבר)

נעליים סגורות! לא כפכפים ולא סנדלים, הדבר הכי נפוץ שנפגע ברכיבה אלו הרגליים....
איבדת שיווי משקל, הורדת רגל לקרקר לרגע, נפלת ממש. אז כפכפים\סנדלים מיד זזים הצידה ואז זה תורו של האספלט לשפשף את כף הרגל ולשבור בדרך את האצבעות....
**התנצלות בסוף..**

חולצה ארוכה ומכנסיים ארוכים, חשובים כדי להגן על הברכיים והמרפקים, אם נופלים אז שפשוף של נפילה ב 20 קמ"ש נראה סגול-אדום בלי חולצה וכחול אם הייתה חולצה....

מעיל, אם את רוכבת הרבה אז אני ממליץ לך כבר לקנות מעיל רכיבה שהוא גם נראה טוב וגם מכיל הגנה במרפקים, בכתפיים ולפעמים בגב.
מה גם שהבד שלו לא יתפורר תוך כדי שפשוף עם הכביש בקלות כמו עם סתם מעיל או חולצת טריקו...

כפפות, כי קר בחורף... וגם כי אצבעות הידיים רגישות בדיוק כמו הרגליים ונוסף על כך, רוב הסיכויים שתנסי לבלום את נפילתך עם הידיים...
ב 30 קמ"ש נפילה שתיבלם עם הידיים גם תקרע את העור וגם תשבור את הידיים.
אז כפפות שזה אביזר קצת פחות נוח לאנשים שמודאגים מידי לחזות.. אבל הן נעימות נורא בחורף וגם מגנות מפני נפילות.

עכשיו אני אתנצל בקצרה על התיאורים הבוטים שלי...
לא בכדי תיארתי את הדברים בצורה הזו, נהגי מכוניות הם זהירים מאוד.. הזהירות שלהם מסתכמת בלהתבונן היטב במה שקורה בחוץ ולנסוע יותר לאט. זהו!
בתור רוכבת אופנוע את צריכה להיזהר בכך שאת נוקטת בזהירות מונעת, לא קופצת לשוליים, לא מאיצה מייד כשהרמזור מתחלף לירוק ולא לוקחת פניות בלי להביט למה שיש מעבר לפניה.
מחכות המון סכנות לרוכב אופנוע הפגיע בכבישים שלנו... זה פשוט מציאותי ונכון, את צריכה להיות חדה אבל יש גם תגמול.
מגיעים הרבה יותר מהר, אין בעיות חניה, דלק עולה עשרות שקלים ולא אלפי שקלים והשטות הזאת שתיארתי קודם... רק שזו לא שטות, זו באמת הנאה צרופה.
תאונות קורות והתיאורים שנתתי אפילו לא קרובים למה שקורה במציאות, גם לא במכוניות אז נא לא לעשות הבדלה לא נכונה.

תכירי את כל הכניסות למקום שאת לא רוצה להגיע אליו ולא תמצאי את עצמך מגיעה לשם בטעות...

היי יצא לי משפט נחמד :P

נסיעה טובה!

מוזיקה עושה לך צבע בחיים

אוי עברית את שפה יפה...
תיסלם - אחרי ככלות הכל והתמונה "מתי בפעם האחרונה עשית משהו בשביל מישהו?"
אביב גפן - לבכות לך "אני הולך לבכות לך תהיה חזק למעלה, געגועי כמו דלתות שנפתחות בלילה".
יהונתן גפן - שיר לשירה "עולם חדש וטוב אני אתן לך, כבר במבט כחול את מגלה"

נעמי שמר - אהבת פועלי בנין "את אולי קטנה אבל כתפינו איתנה וכל חיוך שלך אצלנו חג".
דיויד ברוזה - סיגליות "שלוש שנים שהיא מקבל מגבר זר מתחת דלת, מכתבי שירה אליה, הם מעירים את עלומיה."
יהודית רביץ - שיר ללא שם "אולי, אולי, אולי. אתה בא והולך אלי."
אריאל זילבר - ואיך שלא "מילים מילים ואת משמעותן, יבוא לו גל לשטוף אותן".
שוטי הנבואה - קול גלגל "קול נעימות עולה ויורד, הולך ומשוטט בעולם".
שוטי הנבואה - משתולללים בכפר "אז... הוא אמר לי בואי הנה ונתן לי נשיקה מתוקה, הוא הצמיד אותי והמיטה הייתה כל כך רכה"

גידי גוב ומזי כהן - ולס להגנת הצומח - "הסתכלו מה שקורה לי בדרך, כל אחד עובר - חוטף - קוטף - קולע לו זר"
הכבש השישה עשר - הכבש השישה עשר "נו כבש, תזוז"

!I'm not so bad either
."Queen - Crazy Little Thing Called Love"I kinda like it, crazy little thing called love
."Beatles - Let It Be "When I find myself in times of trouble, mother Mary comes to me, speaking words of wisdom, let it be
."Weezer - Buddy Holly "...Oh no! what do we do? don't look know but I lost my shoe
."The Fray - How To Save A Life "He walks you say sit down it's just a talk, He smiles politely back at you, You stare politely right on through
."Pink Floyd - The Great Gig In The Sky "You've gotta go sometime
."Spice Girls - Wannabe"I wanna, I wanna, I wanna, I wanna, I wanna really really really wanna zigazig ha
."Joe Cocker - With a Little Help From My Friends "What would you do if I sang out of tune, would you stand up and walk out on me
."Blind Melon - No Rain "I just want someone to say to me, oh oh oh oh
"...Underworld - Born Slippy "Drive boy dog boy dirty numb angel boy in the doorway boy she was a lipstick boy
."Norah Jones - Don't Know Why "...I waited 'til I saw the sun, don't know why I didn't come
."Faith No More - Easy "I wanna be free to know the things I do are right. I wanna be free, Just me, Ohhhh babe
"...The Pink Panther - Theme Song "Too doom too doom, too deem
"Ella Fitzgerald & Louis Armstrong - Dream a Little Dream "Just saying this: Sweet dreams till sunbeams find you, Sweet dreams that leave all worries behind you

#5 בורקה

בורקה

"מי שאוכל שריפות, מחרבן ניצוצות"

• רשומים+
  • 462 הודעות:

פורסם 28/11/2007 - 19:39

קודם כל ברכותיי !!!

בנוסף למה שאלון כתב:
כפפות גם בקיץ. הן בהחלט מגינות על היידים, וזה מנסיון אישי. יש כפפות שמיועדות לשטח, הן מאווררות יותר, ומתאימות לרכיבה בעיר בקיץ על קטנוע.
נעליים: אם לא אכפת לך מהלוק, וכדאי שיהיה איכפת לך פחות מהלוק ויותר מבטיחות: נעלי בטיחות (אלה עם כיפת המתכת מעל האצבעות). יחסית נוח בהליכה, ובהחלט יעיל אם לא שמים לב לאיזה אבן שעוברים קרוב מדי אליה.
מעיל: גם בקיץ. עדיף מעור וייעודי. עור פחות רגיש לשפשופים מאשר בד אחר, ולכן בנפילה והחלקה הסיכוי שהוא ייקרע נמוך הרבה יותר. מה שאומר שהוא ימשיך לשמור על העור שלך שלם. יש גם מעילי קורדורה שמיועדים לרכיבה בשטח, יש להם מיגון קשיח, והרבה אוורור. בכל מקרה עדיף מעיל עור ייעודי, אבל לא פחות ממעיל אנדורו (לשטח).
קסדה: אם את מתכוונת לרכב רק בעיר, אז שוב, תשקלי קניית של קסדת שטח. היא הרבה יותר מאווררת, ואין משקף שיישרט ויתכסה באדים.

אגב ניתן למצוא ביגוד לרכיבה שעשויי כך שלא נראה עליו שהוא מיועד לכך. לדוגמא ג'ינס עם מיגון חצי קשיח שנראה כמו מכנס ג'ינס רגיל לחלוטין. כך שאפשר גם לא להתפשר על הלוק, ועדיין לא להתפשר על בטיחות.

אם את מתכוונת באמת להכנס לתחום הדו-גלגלי, ואני לא מתכוון רק לקטנועים, ותנועה בתוך העיר, אז כשתקני אופנוע משלך, תתחילי עם אופנוע שטח, ובאמת תרדי איתו לשם. שם אפשר ללמוד נכון, עם תשלום נמוך יותר על טעויות. גם אם מה שמעניין אותך זה כביש, זה המקום להתחיל בו.

בכל מקרה, תזכרי שעולם האופנועים מתחלק לשלושה: אלה שהיו במח' אורטופדית, אלה שנמצאים במח' אורטופדית, ואלה שעוד יגיעו לשם.
-טוב, זהו. למישהו יש שאלות? כן יוסי.
-יש אלוהים?
-יוסי, שתוק!!

אמץ לך כלב: צער בעלי חיים ב"ש

הפיקאסה שלי

#6 shorty

shorty

כמו כלב, רק נחש

• רשומים+
  • 1603 הודעות:

פורסם 16/01/2008 - 13:15

באיחור קליל- אבל המון תודה לכולם, זה עדיין לא יצא לפועל ובעקבות השירשורים האחרונים לגבי בתי הספר בת"א, אשמח להמלצה לבית ספר שפוי באיזור שלי.
תודה רבה :וי:
MEN - can't live with
them, can't
push them
under a truck

#7 urion

urion

??a sphincter says what

• רשומים+
  • 3583 הודעות:

פורסם 16/01/2008 - 15:03

באיחור קליל- אבל המון תודה לכולם, זה עדיין לא יצא לפועל ובעקבות השירשורים האחרונים לגבי בתי הספר בת"א, אשמח להמלצה לבית ספר שפוי באיזור שלי.
תודה רבה :וי:

כמה עולה להוציא רשיון עד 125 או שצריך לעשות מבחן שליטה וזהו?

ואם צריך מישהו מכיר מקום טוב בב"ש ?
אם המשפט המהולל של דקרט - אני חושב משמע אני קיים - היה נכון..
אז הרבה אנשים לא היו איתנו

היו נחמדים ליורמים ולחנונים בכיתה שלכם.
מירב הסיכויים שתמצאו את עצמכם עובדים עבור אחד מהם

תמונה מצורפת
Hunter S. Thompson Would Be Proud

My Baby :GT70-ONE

#8 airJordan

airJordan

המרחף בשחקים

• רשומים+
  • 9866 הודעות:

פורסם 16/01/2008 - 15:58

מבחן שליטה.

זה ממש ממש קל, בדיוק חצי דקה במגרש. אם אין לך מושג בדברים כאלו אז תקח כמה שיעורים, זה גם טוב לידע שאחרי הטסט. לא שמורה הנהיגה ילמד אותך משהו על נהיגה אמיתית בדו-גלגלי, אבל יהיה לך קצת ניסיון לפני שאתה נזרק לכביש.

#9 urion

urion

??a sphincter says what

• רשומים+
  • 3583 הודעות:

פורסם 25/01/2008 - 04:35

מבחן שליטה.

זה ממש ממש קל, בדיוק חצי דקה במגרש. אם אין לך מושג בדברים כאלו אז תקח כמה שיעורים, זה גם טוב לידע שאחרי הטסט. לא שמורה הנהיגה ילמד אותך משהו על נהיגה אמיתית בדו-גלגלי, אבל יהיה לך קצת ניסיון לפני שאתה נזרק לכביש.

ומכמה שנקלים עלי להיפרד לטובת הארוע?
אם המשפט המהולל של דקרט - אני חושב משמע אני קיים - היה נכון..
אז הרבה אנשים לא היו איתנו

היו נחמדים ליורמים ולחנונים בכיתה שלכם.
מירב הסיכויים שתמצאו את עצמכם עובדים עבור אחד מהם

תמונה מצורפת
Hunter S. Thompson Would Be Proud

My Baby :GT70-ONE

#10 gilseo

gilseo
  • רשומים
  • 3 הודעות:

פורסם 17/07/2008 - 12:03

וואו המון מידע שימושי - כל הכבוד!

לדעתי זה סיפור באזור ה-400 ש"ח עבור הטסט ועוד תשלום למורה על השיעור שלפני והשיעור תוך כדי (כי לוקחים לו את הקטנוע / אופנוע)

-----------------------
ביטוח רכב מיקא

#11 אורח - תאמבי

אורח - תאמבי
  • אורחים

פורסם 10/05/2009 - 22:26

באיזה גיל אני יכול להוציא רשיון בשביל אופנוע | קטנוע 125 סמ"ק? <_<

#12 בורקה

בורקה

• רשומים+
  • 462 הודעות:

פורסם 17/05/2009 - 10:45

באיזה גיל אני יכול להוציא רשיון בשביל אופנוע | קטנוע 125 סמ"ק? <_<

לאופנוע.קטנוע עד נפח 125סמ"ק/14.6כ"ס/11kW אפשר להוציא רשיון מגיל 16.
-יש אלוהים?
-יוסי, שתוק!!

הפיקאסה שלי

#13 המדביר(kaktusim)

המדביר(kaktusim)

ברונזה

• רשומים+
  • 666 הודעות:

פורסם 17/06/2009 - 20:01

אצל מי להוציא רשיון ?!
על מי ממליצים בבאר שבע ?

#14 בורקה

בורקה

• רשומים+
  • 462 הודעות:

פורסם 28/06/2009 - 13:14

אצל מי להוציא רשיון ?!
על מי ממליצים בבאר שבע ?

לא חסר כבר שירשורים בנושא כאן.
אבל בכל זאת מיקי מוטו הוא הרע במיעוטו כאן.

בהצלחה
-יש אלוהים?
-יוסי, שתוק!!

הפיקאסה שלי

#15 המדביר(kaktusim)

המדביר(kaktusim)

ברונזה

• רשומים+
  • 666 הודעות:

פורסם 28/06/2009 - 13:26

לא חסר כבר שירשורים בנושא כאן.
אבל בכל זאת מיקי מוטו הוא הרע במיעוטו כאן.

בהצלחה

זה בדיוק מה שקיויתי לשמוע! :]
קראתי מליון שירשורים +-
ובסופו של דבר כבר לא ידעתי מה השורה התחתונה..

אז תודה רבה!

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים