מעבר לתוכן

- - - - -

להתחיל ללמוד או לעשות שירות לאומי?

40 replies to this topic

#1 אורח - מישהו

אורח - מישהו
  • אורחים

פורסם 17/12/2007 - 14:35

שוחררתי מהצבא אחרי 5 חודשי שירות עקב בעיות רפואיות.
עכשיו אני חושב על לימודים באוניברסיטה או שירות לאומי.
מה נראה לכם שעדיף לי לעשות?

#2 MessENG

MessENG

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 159 הודעות:

פורסם 17/12/2007 - 14:38

שירות לאומי.

ואחרי שתתגבש על עצמך - תתחיל ללמוד, תעבוד, תעשה טיול..
אין למה למהר בחיים, בייחוד לא לאוניברסיטה.

#3 אורח - מישהו

אורח - מישהו
  • אורחים

פורסם 17/12/2007 - 14:40

שירות לאומי.

ואחרי שתתגבש על עצמך - תתחיל ללמוד, תעבוד, תעשה טיול..
אין למה למהר בחיים, בייחוד לא לאוניברסיטה.

לא עדיף לעבוד במקום לעשות שירות לאומי? פשוט אומרים שזה חשוב וכל מיני שטויות כאלה..אני חושב שאם אני כבר לא בצבא אז עדיף להתחיל לעבוד או ללמוד.

#4 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 17/12/2007 - 14:48

לא עדיף לעבוד במקום לעשות שירות לאומי? פשוט אומרים שזה חשוב וכל מיני שטויות כאלה..אני חושב שאם אני כבר לא בצבא אז עדיף להתחיל לעבוד או ללמוד.

יתכן שבעתיד המאוד לא רחוק , העובדה שאדם בחר שלא לשרת (נכון שוחררת משירות צבאי) במה שנקרא מינימום של מינימום שהוא שירות לאומי יהי מגבלה חמורה מאוד בשוק העבודה.

לא סביר שאדם שאיננו משרת גם יהנה מיתרון של שלוש שנים בשוק העבודה וגם יסובסד לעומת אדם שכן מבצע שירות, בטח במדינה מוקפת אויבים כמו שלנו.

לכך אגב יש הסכמה גורפת משלושת המפלגות הגדולות כיום: קדימה, ליכוד והעבודה.

תעשה את השיקולים שלך, רק תזכור בעתיד שיכולת לבחור לעשות את המינימום(שנה-שנתיים בשירות לאומי) כשאחרים עושים את המקסימום ובחרת אחרת.

#5 אורח - מישהו

אורח - מישהו
  • אורחים

פורסם 17/12/2007 - 14:57

יתכן שבעתיד המאוד לא רחוק , העובדה שאדם בחר שלא לשרת (נכון שוחררת משירות צבאי) במה שנקרא מינימום של מינימום שהוא שירות לאומי יהי מגבלה חמורה מאוד בשוק העבודה.

לא סביר שאדם שאיננו משרת גם יהנה מיתרון של שלוש שנים בשוק העבודה וגם יסובסד לעומת אדם שכן מבצע שירות, בטח במדינה מוקפת אויבים כמו שלנו.

לכך אגב יש הסכמה גורפת משלושת המפלגות הגדולות כיום: קדימה, ליכוד והעבודה.

תעשה את השיקולים שלך, רק תזכור בעתיד שיכולת לבחור לעשות את המינימום(שנה-שנתיים בשירות לאומי) כשאחרים עושים את המקסימום ובחרת אחרת.

חשבתי על זה אבל מה לעשות שהצבא שיחרר אותי עם פרופיל 21?
גם הבנתי שהרבה מקומות עבודה לא שמים בגלל על שירות כלשהו. חוץ מזה, זה מנוגד לחוק להפלות בין כאלה ששירותו בצבא לכאלה שלא.

#6 johnny rotten

johnny rotten

Calm like a BomB

• מנהלי פורום
  • 8670 הודעות:

פורסם 17/12/2007 - 15:37

קח קצת חופש
ואז תלמד

שירות לאומי זה זמן מת
"...No fault, none to blame
It doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other..."

כשאתה מתלונן אז אתה מצפה שיקשיבו לך, אבל כשמתלוננים עליך פתאום אתה הכבשה הקטנה שנוזל לה משהו אדום מהאוזן.

#7 Red-X

Red-X

פעם רציני, פעם לא.... הפעם לא.

• רשומים+
  • 2364 הודעות:

פורסם 17/12/2007 - 15:53

גם הבנתי שהרבה מקומות עבודה לא שמים בגלל על שירות כלשהו. חוץ מזה, זה מנוגד לחוק להפלות בין כאלה ששירותו בצבא לכאלה שלא.

אתה נאיבי
"If Disfunction is a function, then I must be some kind of GENIOUS"
(Pitchshifter)
"The way this works, is you do the thing you're scared shitless of, and get the courage after you do it. Not before you do it."
(
George Cloony, Three Kings)

פורום בארץ ובעולם: הקריקטורה היומית

פורום עיצוב וגרפיקה[

#8 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 17/12/2007 - 15:56

בזמן שאתה משוחרר יש לך זמן לעבור גם על הבנת הנקרא.
הצבא שיחרר אותך אבל אתה עדיין לא קטוע רגליים, ולא חולה נפש שמקומו במוסד סגור.
תעדכן אם התשובה אחרת.
השירות הלאומי מיועד בהחלט גם לכאלה שהצבא "מה לעשות שיחרר אותם על 21".

לגבי העובדה שיש מקומות עבודה ש"לא שמים", כיום זה נכון.
והמציאות הזו הולכת להשתנות בחקיקה.
כן קרן מזבח החוק שאתה נאחז בו, ששונה שלא ע"י הכנסת עומד להשתנות בחזרה למצב סביר.

אגב, יש המון מקומות עבודה שכן בודקים כבר היום ושואלים הםא עשית שירות צבאי/לאומי מלא.

#9 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 17/12/2007 - 15:58

בזמן שאתה משוחרר יש לך זמן לעבור גם על הבנת הנקרא.
הצבא שיחרר אותך אבל אתה עדיין לא קטוע רגליים, ולא חולה נפש שמקומו במוסד סגור.
תעדכן אם התשובה אחרת.
השירות הלאומי מיועד בהחלט גם לכאלה שהצבא "מה לעשות שיחרר אותם על 21".

לגבי העובדה שיש מקומות עבודה ש"לא שמים", כיום זה נכון.
והמציאות הזו הולכת להשתנות בחקיקה.
כן קרן מזבח החוק שאתה נאחז בו, ששונה שלא ע"י הכנסת עומד להשתנות בחזרה למצב סביר.

אגב, יש המון מקומות עבודה שכן בודקים כבר היום ושואלים הםא עשית שירות צבאי/לאומי מלא.

תיקון- קרן המזבח שנאחזים בה המשתמטים משירות כלשהו, לא שונתה ע"י הכנסת בצורה דמוקרטית אלא נכפתה בידי פסיקה של אנשים שלא נבחרו מעולם להיות מחוקקים.

הנושא הזה הולך להיות מתוקן בידי שלושת המפלגות הגדולות בפרלמנט הישראלי.

#10 hannale

hannale

כסף

• רשומים+
  • 1155 הודעות:

פורסם 17/12/2007 - 18:38

שירות לאומי.

ללמוד אפשר גם אח"כ.

אני חושבת שהתרומה היא משמעותית בכל מקום, וחשובה גם ברמת החברה וגם ברמה האישית ...
עובדה שיש הרבה אנשים שמתחרטים אח"כ על זה שהם לא עשו כלום, זה גם יכול לפגוע ברמה של מקומות עבודה וכו' בהמשך,
למרות שהשחרור הוא כביכול "תקין"

ס סב סב קוץ' מילגה

never say never

#11 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 17/12/2007 - 18:52

לא יודע איך עובד שירות לאומי אבל גם לי זה נשמע כמו בזבוז זמן, עזוב את כל ההתחסדויות, שחררו אותך- כנראה שמגיע לך.
אם אתה פונה לכיון של שירות לאומי בדוק טוב טוב מה אתה הולך לעשות,כדאי מאוד לשמוע מנסיון של אחרים ואולי בכלל תוכל לשלב את זה עם לימודים.

בכל מקרה אם אתה יכול להתקדם עם החיים שלך זה נהדר.

#12 Tziff5

Tziff5

אני לא גזען - אני שונא את כולם באופן שווה

• רשומים+
  • 5644 הודעות:

פורסם 17/12/2007 - 18:56

תבדוק אם אתה יכול להתנדב לצה"ל. אם לא, אני אגיד לך לעשות שירות לאומי רק בגלל שאיזה מקום עבודה עלול לשאול אותך, או אלא אם כן אתה באמת ובתמים מעוניין לתרום.

לא סביר שאדם נולד עשיר בעוד כולם עניים, בטח במדינה כמו שלנו.
ובנימה יותר רצינית: שירות צבאי מנדטורי נועד לשמור על הבטחון, ולא כדי לעכב אדם זה או אחר ביציאה לחיים. זה שהוא יוצא שנתיים וחצי מוקדם יותר לא צריך לעניין אותך. אם הוא יכול להתחיל את החיים - תפאדל, בהצלחה.

עם השורה השנייה אני דווקא מסכים - זה עניין של מצפון.

its better to be drunk than to be smart.
666 is evil, but 25.806975801127880315188420605149 is the root of all evil.
it's so simple to be wise. just think of something stupid to say, and dont say it!
women - can't live with them, can't successfully refute their hypothesis.
z

#13 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 17/12/2007 - 20:06

טוב אני מקווה שלא איחרתי את הרכבת הזאת.
עכשיו ככה, גם אני שוחררתי מצה"ל על בעיות רפואיות (לא נפשיות, לא שוחררתי על 21... 21 זה נפשי לא? אני טועה פה? טוב עזבו דקויות קיצור שוחררתי על בעיות בריאותיות)
וקודם כל שיהיה לך מוזר וקשה להגיד לאנשים (לדעתי) "שירתתי בצה"ל 5 חודשים, יצאתי, עכשיו ביי" זה... זה מביך כזה לדעתי.
כמובן שיש הרבה אנשים שיעקמו פרצוף ויש כמעט אותה כמות אנשים שיעקמו פרצוף למשמע "הייתי בשירות לאומי"

אנשים לצערי חושבים... איך אני אשים את זה במילים של אנשים אחרים פה שזה "המינימום של המינימום" זה ממש לא ככה...
האמת שמסיפורים שיצא לי לשמוע על צה"ל מגובניקים חברי, מלבד שמירות ושאר דברים לא כיפיים (ותקופת הטירונות שכבר היית בה) שירות לאומי זה המיץ של הזבל בהשוואה לצה"ל (אפילו בהשוואה לצה"ל)
אני כמובן לא משווה פה ללוחמים שלנו שמשרתים בעזה אבל השוואה לגובניקים זה בהחלט במקום, גובניקים (רובם, לא כולם) עובדים משהו כמו שעה שעתיים ביום ואז ... סתלבט, אל תגידו שזה לא נכון , מי שאומר שזה שגוי פשוט נדפק בקבלת התפקיד שלו (אני מכיר מישהי שנתקעה עם תיקון מכשירי קשר, עבודה זוועתית, אחרי חודשיים העבירו אותה ומאז היא מתלוננת שאין לה מה לעשות כל היום.. חוץ מחצי שעה שעה)
לעומתם בשירות לאומי אתה עוזר לאנשים ומרגיש מועיל ... ב4-5 דקות הראשונות...
זה נחלק ל2 דכאונות:
1. האנשים שממונים עליך, הקטע שכמישהו שמשרת בשירות לאומי אתה כאילו מוקף במפקדים ואתה הטוראי היחיד, אין לך עם מי לדבר על עד כמה המפקד #$%#$ כי... כולם מפקדים אז כולם רוצים לפקד.
הבעיה היא שאנחנו תמיד מדברים על "עבד כי ימלוך" פשוט אנשים שלא יודעים לנהל או להתייחס לעובדים, אנשים שתמיד בתחתית הסולם ולכן "מראים לך" איך הם מרגישים.
ו...ככה זה... כמובן שיש יותר ופחות גרועים.
2. בחלק מהתפקידים אתה נמצא גם עם אנשים שאתה אמור לסייע להם (כלומר זקנים, ילדים ושאר שכאלה) פה זה הקטע שאתה מרגיש שלא כל העולם מנסה להוכיח שהתפקיד שלך גרוע אלא שאתה ממש שם כדי לעזור.
כמעט כל התפקידים שכוללים את זה כוללים גם נתח שמן ממספר 1, כן כן, הנאה צרופה.
אה הנה קטע משעשע, התפקיד שלך אף פעם לא מוגדר ולכן מותר לבקש ממך שתעשה הכל, כולל את כל העבודה של אחד מאותם "מפקדים" אני מדבר איתך מניסיון אישי, אין אחד שעובר את זה בלי להתלונן לרכזת שהוא מרגיש ניצול ברמה חמורה, מה לעשות ככה זה, עובדי ציבור הם עצלנים ונצלנים ואתה שם לשרת אותם.

עכשיו בהנחה שאתה לא סאדיסט מה זה בעצם נותן לך האושר המדהים הזה?
1. אם במקרה הלכת לעבודות של עזרה לאנשים ולא עבדות, שיבושם לך, אתה מרגיש שעזרת לילד, לקשיש , למוגבל כלשהו וכדומה.
2. אתה אומר "וואלה, יכלתי להמשיך, יכלתי להתעלם מזה , יכלתי להרוויח כסף, ב-ח-ר-ת-י להמשיך בדרך הכואבת ביותר וההכי פחות משתלמת כדי לעזור גם אם בפועל אני לא מרגיש ככה (ומעטים הם אלה שזוכים אחרי כל השירות שלהם להרגיש שהם הועילו למישהו מלבד חבורת בטלנים שלא טרחו לעבוד בעצמם)"

זה לא זמן מת, זה זמן שאתה יכול ויכול שלא להקדיש לחברה (ולכל הזבל שבה על כל צורותיו השונות והריחניות) בניגוד לגובניקיות בצה"ל, מצפים ממך (עם שוטים) שתעבוד בלי הפסקה ובלי תלונות, שתסבול ושאז בסוף תגיד להם תודה כי הם ממש נחמדים.
בניגוד למדים של צה"ל שתוכל להתלהב מהם ברחוב, בשירות לאומי אין לך כבוד, לא בזמן השירות והאמת שגם לא אחריו, אתה תמשיך להיות נחות למרות שכן בחרת בדרך הקשה (רק בעיני אנשים דוחים שלא יודעים מה זה אבל הם מהווים חלק נכבד מהאוכלוסיה).

הבחירה היא רק שלך, להיות בן אדם שמסייע לחברה ככל שהוא יכול עם החלק הקטן שהוא מוכן לתת ו100% לא לקבל אפילו שאריות, או להיות הבן אדם השני, שאומר לחברה "אמרתם לי שאני לא חייב, אז יפה, אני לא חייב, עכשיו לכו חפשו אותי"

עכשיו אם נדמה לך שבקורות חיים שתכתוב שירות בצה"ל - 5 חודשים ואז הלכתי להסתלבט ישמע כמו "5 בצה"ל ואז עוד שנה בשירות לאומי" זה לא.
אמנם בחלק מהמקומות זה יראה אותו הדבר, כי שוב, יש לא מעט אנשים שחושבים שבשירות לאומי אתה לא מקבל פקודות ולא כלום אלא שזה ממש כמו עבודה רגילה (וזה ממש ממש לא) שמקבלים בה שכר נמוך יחסית שהוא גבוה מהשכר של החיילים (אגב השכר אותו שכר בדיוק כמו בצה"ל, שכר רעב + דמי נסיעות, כשאתה בשירות לאומי אין אוטובוסים בחינם אז בגלל זה מקבלים דמי נסיעות) ועוד אלה ואלה סטיגמות.
אבל יש אנשים שהפנימו שבכל זאת הייתה לך אופציה לא לעשות ועשית ועל כן יעדיפו אותך על פני מי שלא עשה בכלל ואולי אפילו יתנו לך אותו מקום כמו של חייל גובניק ש3 שנים לא עשה כלום אבל היה בצה"ל 3 שנים (קיצור.. איבד יותר זמן ממך... )

קיצור... תעשה מה שטוב לך, אל תצפה לאהדה אם תבחר לא לעשות שירות לאומי ... ואל תצפה לכלום אם תבחר לעשות את ההפך, בין כה אתה תצטרך להסביר למה לא היית בצה"ל למשהו כמו 90% מהמעסיקים הפונטציאליים שלך

#14 אורח - השכן

אורח - השכן
  • אורחים

פורסם 17/12/2007 - 20:51

אם יש לך כסף ללמוד-תתחיל ללמוד
אם אתה מרגיש מספיק בוגר ללמוד (ויסלחו לי העתודאים)- תתחיל ללמוד
אם אתה יכול לוותר על הנסיעה הגדולה(ואחרי הלימודים החיים מתגלגלים הלאה... :( ) -תתחיל ללמוד

אם לא-לך תעשה שרות לאומי

#15 free radical

free radical

רובין הוד

• מנהלי קבוצות לימוד
  • 12023 הודעות:

פורסם 17/12/2007 - 20:56

לא יודע איך עובד שירות לאומי אבל גם לי זה נשמע כמו בזבוז זמן, עזוב את כל ההתחסדויות, שחררו אותך- כנראה שמגיע לך.

ברור, כי מעולם לא שוחרר מצה"ל אף אחד שלא הגיע לו...

קח בחשבון שאם אתה לא מתנדב לשירות לאומי אתה פרזיט, ואני מקווה שיום יבוא וכל אלה ששוחררו מצה"ל בתירוצים אלו ואחרים יחוייבו בשירות לאומי.
תמונה מצורפת
שלטון החוק

תמונה מצורפת

BECAUSE IT'S ALWAYS TITS SEASON

[url="http://forum.bgu.co....showforum=346"][size="3"]הפורום הציוני[/size][/url], כי עוֹד לֹא אָבְדָה תִּקְוָתֵנוּ

[size="4"]

ח... חפ... חפר... חפרן מדופלם

[/size]

name='אורח/ת' post='1628988' date='14/12/07 , 12:22']לא. כל עוד אין לך בעיה עם ערבי אקראי, ואתה מוכן לגור בשכנות אליו, לבלות איתו בפאב השכונתי ולקיים איתו כל אינטראקציה רגילה בין בני אדם, ואתה תפסול אותו רק אם תדע שהוא שונא אותך ורוצה בחורבן מדינתך. במקרה כזה - הכל סבבה איתך, אני מעניק לך בזאת את עיטור יפי הנפש.[/quote]

חיילים אלמונים הננו, בלי מדים,
וסביבנו אימה וצלמות.
כולנו גויסנו לכל החיים:
משורה משחרר רק המוות.

בימים אדומים של פרעות ודמים,
בלילות השחורים של יאוש,
בערים בכפרים את דגלנו נרים
ועליו: הגנה וכיבוש.

I just want you all to notice me and people to see
that somewhere deep down, there's a decent human being in me
It just can't be found, so the reason you've been seeing this me
is cause this is me now, the recent dude who's being this mean