מעבר לתוכן

כלכלה ומדעי המחשב

9 replies to this topic

#1 אורח - nano

אורח - nano
  • אורחים

פורסם 04/02/2008 - 10:38

כלכלנים לעתיד יקרים שלום,

יש כאן מישהו שלומד או פשוט בעל ידע מסוים שיוכל לעזור לגבי התואר הזה?
יש מה לעשות עם זה אחר כך בשוק העבודה?

תודה ובהצלחה בהמשך הלימודים.

#2 Kayben

Kayben

אינדיאני במדבר

• רשומים+
  • 5319 הודעות:

פורסם 04/02/2008 - 14:01

דעתי האישית - אם כבר אין לך בעיה עם המתימטיקה של מדעי המחשב שתידרש ללמוד...
אז לא עדיף כבר לעשות תואר מלא במדעי המחשב ואחר כך לקצור את הכסף?!
אם B.Sc אז עד הסוף...

#3 כבר לא אורח

כבר לא אורח

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 108 הודעות:

פורסם 05/02/2008 - 01:02

אני לומד כרגע שנה א' בתואר כלכלה ומדעי המחשב (אחד מיחידי הסגולה... עד כמה שידוע לי יש עוד 2 בלבד), אני אנסה לענות כמה שאוכל - התואר הוא תואר של מחלקה ראשית בכלכלה וחטיבה במדמ"ח - סה"כ 80 נק"ז מכלכלה ועוד 28 ממדמ"ח, שבסה"כ זה יוצא +/- קורס אחד או שניים לסמסטר ממדעי המחשב (עכשיו למשל אני עושה אחד ובסמסטר ב' עוד אחד) ומכלכלה לוקחים את הקורסים של מסלול מחלקה ראשית (תסתכל בשנתון של הפקולטה זה מופיע שם בצורה מאוד מסודרת). התואר שמקבלים במדעי המחשב הוא לא כמו תואר ראשון במדמ"ח (BSC) אלא תואר "B.A במדעי המחשב" - מה זה באמת אומר בשוק העבודה? אין לי ממש מושג, תנסה לשאול אנשים שכבר יותר לקראת סוף התואר/אחרי סיומו...
אם יש לך שאלות נוספות - בשמחה אענה בפורום או בה"פ...

דרך-אגב, אם אתה רוצה משהו יותר "כבד" במדעים - אני יודע שבמתמטיקה וכלכלה יש תואר "ממש" דו-חוגי - חצי-חצי...

#4 nano

nano

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 89 הודעות:

פורסם 05/02/2008 - 13:19

תודה על תגובתכם.
יש כאן מישהו שסיים או מסיים את התואר ויכול לפרט לגבי יעילותו בהמשך הדרך?

תואר מלא במדעי המחשב קצת כבד לי, הייתי מעדיף משהו קצת יותר מעודן, כמו כלכלה למשל, אבל מכיוון שיש לי רקע אקדמי בהנדסה הייתי רוצה לנצל אותו בכל זאת.

#5 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 05/02/2008 - 18:36

תודה על תגובתכם.

תואר מלא במדעי המחשב קצת כבד לי, הייתי מעדיף משהו קצת יותר מעודן, כמו כלכלה למשל, אבל מכיוון שיש לי רקע אקדמי בהנדסה הייתי רוצה לנצל אותו בכל זאת.

מה זאת אומרת רקע אקדמי בהנדסה ולמה אתה חושב שתוכל לנצל אותו במדעי המחשב?
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#6 עוגיות

עוגיות

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 73 הודעות:

פורסם 05/02/2008 - 20:10

אם רוצה לנצל רקע אקדמי בהנדסה אתה מוזמן ללכת על דו-חוגי כלכלה וסטטיסטיקה. בחלק של סטטיסטיקה תמצא תכנות בC (ברמה של חשמל), קורסי סטטיסטיקה כבדים, חקר ביצועים, אלגברה לינארית, חדו"א 1+2 של הנדסה, רגרסיה לינארית (סליחה על השפה הגסה).. בקיצור, בוא, נו, אף אחד אחר לא בא.

#7 nano

nano

מתחיל/ה להתמכר לפורום

• רשומים
  • 89 הודעות:

פורסם 06/02/2008 - 00:35

אם רוצה לנצל רקע אקדמי בהנדסה אתה מוזמן ללכת על דו-חוגי כלכלה וסטטיסטיקה. בחלק של סטטיסטיקה תמצא תכנות בC (ברמה של חשמל), קורסי סטטיסטיקה כבדים, חקר ביצועים, אלגברה לינארית, חדו"א 1+2 של הנדסה, רגרסיה לינארית (סליחה על השפה הגסה).. בקיצור, בוא, נו, אף אחד אחר לא בא.

אני לא כל כך אוהב סטטיסטיקה, לגבי הקורסים,דווקא הספקתי כבר לעשות תכנות ב-C , חדו"אות ולינארית.
בקיצור אל תנסי להפחיד אותי, מספיק קרעו לי את הצורה, כך שהשפה נשמעת דווקא עדינה למדי...

מדעי המחשב מורכב ממתמטיקה וזה החלק שכבר התנסיתי בו, אבל שוב פעם אני לא רוצה לחפור בזה יותר מדי ולכן השילוב עם כלכלה נשמע טוב.

#8 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 06/02/2008 - 07:55

אני לא כל כך אוהב סטטיסטיקה, לגבי הקורסים,דווקא הספקתי כבר לעשות תכנות ב-C , חדו"אות ולינארית.
בקיצור אל תנסי להפחיד אותי, מספיק קרעו לי את הצורה, כך שהשפה נשמעת דווקא עדינה למדי...

מדעי המחשב מורכב ממתמטיקה וזה החלק שכבר התנסיתי בו, אבל שוב פעם אני לא רוצה לחפור בזה יותר מדי ולכן השילוב עם כלכלה נשמע טוב.

המתמטיקה במדעי המחשב היא ברמה יותר גבוהה ממה שהתנסית בו בהנדסות. כך שאתה לא תרוויח מזה כלום. אני בכנות ממליצה ללכת למסלול הזה רק אם מדעי המחשב מעניין אותך קצת (מספיק כדי ללמוד את זה ביחד עם כלכלה אבל לא יותר מדי כדי ללכת עד הסוף רק עם תואר של מדעי המחשב).
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#9 Crazy Clown

Crazy Clown

ברונזה

• רשומים+
  • 783 הודעות:

פורסם 06/02/2008 - 14:54

תודה על תגובתכם.

אתה מוזמן לדבר איתי בה"פ.
גם אני רוצה חתימה!

#10 Peaches

Peaches

קטנונית אך חביבה (ותודה למיפ)

• גנרלים בדימוס
  • 14236 הודעות:

פורסם 06/02/2008 - 15:45

אתה מוזמן לדבר איתי בה"פ.

תהיתי מתי תגיע כבר :lol:
But home is where the heart is
So your real home’s in your chest