מעבר לתוכן

תמונה

צ'קים חוזרים

• Please log in to reply
27 replies to this topic

#1 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7395 הודעות:

פורסם 14/02/2008 - 12:07

עשר שנים יש לי חשבון בנק ואף פעם לא קרו לי מקרים כאלה (אני גם תמיד בפלוס).
חזרו לי שני צ'קים מ"סיבות טכניות"- אחד הוצג טרם הזמן, כלומר נתתי צ'ק דחוי והפקידו אותו לפני התאריך- ואז זיכו אותי בסכום ושוב גבו ולקחו ממני עמלה :angry:. הצ'ק השני- "חסר היסב"- למרות שעל הצ'ק מתנוסס "למוטב בלבד" העבירו את זה לחשבון אחר בלי לחתום מאחורה ואז שוב זיכו אותי וחייבו אותי. האם גם פה יגבו ממני עמלה על טעות לא שלי?

אז כמה שאלות לי:
1) למה מחייבים אותי בעמלות שלא אני אחראית לטעויות האלה, במקום את המפקיד? ומה אפשר לעשות?
2) האם הצ'קים האלה נספרים תחת מניית 10 צ'קים של חשבון מוגבל? :unsure:
תודה.
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#2 אורח - מאתייים ארבעים ושמונה.

אורח - מאתייים ארבעים ושמונה.
  • אורחים

פורסם 14/02/2008 - 14:46

חזרו לי שני צ'קים מ"סיבות טכניות"- אחד הוצג טרם הזמן, כלומר נתתי צ'ק דחוי והפקידו אותו לפני התאריך- ואז זיכו אותי בסכום ושוב גבו ולקחו ממני עמלה :angry: . הצ'ק השני- "חסר היסב"- למרות שעל הצ'ק מתנוסס "למוטב בלבד" העבירו את זה לחשבון אחר בלי לחתום מאחורה ואז שוב זיכו אותי וחייבו אותי. האם גם פה יגבו ממני עמלה על טעות לא שלי?

אז כמה שאלות לי:
1) למה מחייבים אותי בעמלות שלא אני אחראית לטעויות האלה, במקום את המפקיד? ומה אפשר לעשות?
תודה.

תשובות:
1. ככה. הבנק מבצע עבודה - טיפול בצ'ק שחזר ולכן הוא גובה ממך כסף. למרות שאת לא טעית. במילים פשוטות, הוא עושה זאת משום שהוא יכול.
2. לא.

#3 אורח - morag

אורח - morag
  • אורחים

פורסם 14/02/2008 - 15:44

תמיד לכתוב על צ'ק "למוטב בלבד" וגם "לא סחיר" !

#4 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 14/02/2008 - 17:19

אין צורך גם וגם מכיוון שהמשמעות זהה, וממילא זה לא היה עוזר הפעם.

האם הצ'קים האלה נספרים תחת מניית 10 צ'קים של חשבון מוגבל?

למיטב זכרוני חשבון מוגבל הוא חשבון שחזרו בו 10 צ'קים מסיבות של כיסוי. מכיוון שהסיבות כאן הן טכניות, לדעתי אין ממה לחשוש.
כלבים נובחים עלינו, הדלת סגורה
הבית שגדלנו בו עומד למכירה
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

שנים הפכו היסטוריה, אל תביט לאחור
כל מי שכבר איננו כאן הלך בלי לחזור
ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#5 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 14/02/2008 - 18:08

תנסה לבדוק כמה מקומות יסכימו לקבל צ'קים כאלו שאינם מזמון...
אף בעל עסק לא רוצה להיתקע עם צ'ק דחוי, אז מה לעזאזל אכפת לך מה הוא עושה איתו?
בכל אופן- להורים של אשתי יש עסק, והם הזמינו פנקסי צ'קים שיש עליהם את הכיתובים הללו, והם מוצאים את עצמם כל הזמן מוחקים את זה וחתמים מעל...

#6 Ibiza

Ibiza

:-)

• רשומים+
  • 1781 הודעות:

פורסם 16/02/2008 - 14:09

לדעתי, הכי טוב שכתוב בצ'ק "שלמו ל". וכמובן, למוטב בלבד.
תמונה מצורפת

#7 nir

nir

כסף

• רשומים+
  • 8304 הודעות:

פורסם 16/02/2008 - 14:17

איכפת לי מאוד מה עושים עם זה. מדובר על הבטחה שלי לשלם סכום כסף, אם נתתי למישהו צ'ק אני רוצה שהוא יפדה את זה בזמן הקרוב ושלא יסתובב בסביבה.
רק בעלי עסקים שמגלגלים תשלום מספק לספק צריכים דברים שכאלו, אדם מן השורה שבא לשלם על סחורה או על שירות, שכ"ד לדוגמה, עדיף לו שישלם "למוטב בלבד"

#8 לופיטל

לופיטל

progressive lightbulb

• רשומים+
  • 5773 הודעות:

פורסם 16/02/2008 - 15:45

חזרו לי שני צ'קים מ"סיבות טכניות"- אחד הוצג טרם הזמן, כלומר נתתי צ'ק דחוי והפקידו אותו לפני התאריך- ואז זיכו אותי בסכום ושוב גבו ולקחו ממני עמלה :angry:. הצ'ק השני- "חסר היסב"- למרות שעל הצ'ק מתנוסס "למוטב בלבד" העבירו את זה לחשבון אחר בלי לחתום מאחורה ואז שוב זיכו אותי וחייבו אותי. האם גם פה יגבו ממני עמלה על טעות לא שלי?

אז כמה שאלות לי:
תודה.

על הטעויות שעשו אלו ששילמת להם, רק הם צריכים לשלם, אבל לצערך מחייבים גם אותך בעמלה, לכן אני מציע שכשיבואו לקבל צ'ק "חדש" תקזזי להם את סכום העמלה ששילמת. (ואם את קטנונית אז גם את עלות הצ'ק - משהו כמו 60 אגורות)

יש לי שאלה אחרת - קיבלתי צ'ק מאדם פרטי שהיה חייב לי כסף והצ'ק חזר כיוון שאין כיסוי. הבחור כל הזמן דוחה אותי בטענה שאני אקבל כסף אבל כרגע אין לו (מעל לחצי שנה) מדובר ב - 1000 ש"ח.

מה אני יכול לעשות בעיניין?

#9 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 16/02/2008 - 16:39

תנסה לבדוק כמה מקומות יסכימו לקבל צ'קים כאלו שאינם מזמון...

לא הבנתי מה בין צ'ק דחוי והנושא המדובר. אין קשר בין תאריך הפרעון של הצ'ק ובין היותו של הצ'ק סחיר או לא.

לך צריך להיות אכפת איפה הצ'ק הזה מתגלגל, כי אם (למשל) אתה משלם עבור סחורה שלא קיבלת בסופו של דבר - אתה לא יכול לבטל אותו. כלומר אתה יכול טכנית אבל תסתבך (בין אם זה במובן המשפטי של המילה ובין אם במובן העברייני שלה....).

איכפת לי מאוד מה עושים עם זה. מדובר על הבטחה שלי לשלם סכום כסף, אם נתתי למישהו צ'ק אני רוצה שהוא יפדה את זה בזמן הקרוב ושלא יסתובב בסביבה.
רק בעלי עסקים שמגלגלים תשלום מספק לספק צריכים דברים שכאלו, אדם מן השורה שבא לשלם על סחורה או על שירות, שכ"ד לדוגמה, עדיף לו שישלם "למוטב בלבד"

בדיוק.

יש לי שאלה אחרת - קיבלתי צ'ק מאדם פרטי שהיה חייב לי כסף והצ'ק חזר כיוון שאין כיסוי. הבחור כל הזמן דוחה אותי בטענה שאני אקבל כסף אבל כרגע אין לו (מעל לחצי שנה) מדובר ב - 1000 ש"ח.

מה אני יכול לעשות בעיניין?

אם אתה יכול להוכיח שהוא חייב לך כסף - בית דין לתביעות קטנות הוא המקום המתאים לטפל בנושא (אחרי כל התהליך כמובן של התראות בדואר רשום מוכו').

אם אתה לא יכול להוכיח והוא יכול להתכחש לך - כל מה שנשאר לך זה רק לקוות לטוב.
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#10 לופיטל

לופיטל

progressive lightbulb

• רשומים+
  • 5773 הודעות:

פורסם 16/02/2008 - 17:30

בדיוק.
אם אתה יכול להוכיח שהוא חייב לך כסף - בית דין לתביעות קטנות הוא המקום המתאים לטפל בנושא (אחרי כל התהליך כמובן של התראות בדואר רשום מוכו').

אם אתה לא יכול להוכיח והוא יכול להתכחש לך - כל מה שנשאר לך זה רק לקוות לטוב.

יש לי את ההוכחות הבואת : הצ'ק הכתוב (למה שיתן לי צ'ק על 1000 אם אינו חייב לי?)

תכתובות בפייסבוק, שם הוא אומר כי הוא זוכר את החוב ומתנצל וכ'..

הבחור באיטליה. אין להשיג אותו בטלפון (המשפחה שלו אולי כן, אני לא)

לפני מספר שבועות התרעתי בפניו שאפנה להוצאה לפועל. על זה הוא לא ענה לי (למרות שאני די בטוח שראה וקרא)

מה אוכל לעשות כעת?

#11 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 16/02/2008 - 19:50

יש לי את ההוכחות הבואת : הצ'ק הכתוב (למה שיתן לי צ'ק על 1000 אם אינו חייב לי?)

תכתובות בפייסבוק, שם הוא אומר כי הוא זוכר את החוב ומתנצל וכ'..

לא כל כך מכיר את הפייסבוק, אבל בהנחה שיש תכתובת ושהיא לא ניתנת לעריכה אז אני מניח שמדובר בראיה לכל דבר. תתייעץ לפני כן עם עורך דין או אפילו עם סטודנט למשפטים, אבל לדעתי אם הכל כתוב יש קייס. כמובן שאם וכאשר אתה תובע אתה מוסיף את כל הנספחים מעבר ל 1,000 שקל, כל מיני עלויות שהיו לך, הוצאות משפט (צילום מסמכים, אגרת בית משפט וכיוב'), כל העמלות שהבנק חייב אותך בגין הצ'ק שחזר וכו'. אני מניח שזה לא יותר מדי כסף כל המסביב, אבל מכיוון שמלכתחילה מדובר בסכום לא גבוה באחוזים זה יוצא תוספת לא מבוטלת.
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#12 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 17/02/2008 - 10:59

אתה מדבר על צ'ק מזומן- צ'ק מזומן הוא כמו כסף, ולכן אין שום בעיה עם זה. כשאתה נותן לבעל עסק צ'ק דחוי, למה לו להיתקע עם הצ'ק הזה ולהפסיד כסף?
הוא יתן אותו לניכיון או יגלגל אותו הלאה. בתור זה שקיבל דחיה, מה זה משנה לך אם הוא לקח את הכסף בעצמו או העביר הלאה? אליך זה כבר לא קשור בכל מקרה. בכל אופן- הרבה מאוד עסקים לא יסכימו לקבל צ'ק דחוי עם כל ההגבלות האלו, פשוט כי לא כדאי להם גם עם לא מדובר על ספקים. גם במקרה שוילמת עם צ'ק כזה, אם הצ'ק נגנב ונפדה, זה לא בעיה שלך אלא של מי שקיבל ממך את הצ'ק.

#13 liquid

liquid

דובר אמת תמיד

• מנהלי פורום
  • 15807 הודעות:

פורסם 17/02/2008 - 11:01

לא הבנתי מה בין צ'ק דחוי והנושא המדובר. אין קשר בין תאריך הפרעון של הצ'ק ובין היותו של הצ'ק סחיר או לא.

לך צריך להיות אכפת איפה הצ'ק הזה מתגלגל, כי אם (למשל) אתה משלם עבור סחורה שלא קיבלת בסופו של דבר - אתה לא יכול לבטל אותו. כלומר אתה יכול טכנית אבל תסתבך (בין אם זה במובן המשפטי של המילה ובין אם במובן העברייני שלה....).

אסור לך בכל מקרה לבטל צ'ק שניתן על ידיך כתשלום.

#14 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 17/02/2008 - 11:52

אסור לך בכל מקרה לבטל צ'ק שניתן על ידיך כתשלום.

אתה טועה.
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

#15 r.e.l.

r.e.l.

כסף

• רשומים+
  • 5016 הודעות:

פורסם 17/02/2008 - 12:00

אתה מדבר על צ'ק מזומן- צ'ק מזומן הוא כמו כסף, ולכן אין שום בעיה עם זה.

אם הוא נפרע.....

כשאתה נותן לבעל עסק צ'ק דחוי, למה לו להיתקע עם הצ'ק הזה ולהפסיד כסף?

בדיוק מאותה סיבה שבתי עסק רבים מאפשרים לך לבצע עסקה בתשלומים, למשל. למה להם?

בתור זה שקיבל דחיה, מה זה משנה לך אם הוא לקח את הכסף בעצמו או העביר הלאה?

ואם לא קיבלתי את הסחורה עדין?

בכל אופן- הרבה מאוד עסקים לא יסכימו לקבל צ'ק דחוי עם כל ההגבלות האלו, פשוט כי לא כדאי להם גם עם לא מדובר על ספקים.

אני לא בטוח שאם בעל העסק צריך לבחור בין צ'ק למוטב בלבד ובין ביטול העסקה הוא יבחר באפשרות השניה. ואגב, עד כמה שאני יודע הסיבה העיקרית שהם מעדיפים צ'ק שלא למוטב בלבד זה כדי להעלים עוד כמה שקלים......
ובמקומו יקום בניין
על כביש רועש בתוך עשן
תגיד לי מה שכחנו כאן

ומי שמת עוד חי בך
לרגע לא עוזב אותך
תגיד לי מה יהיה איתך

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים