מעבר לתוכן

תמונה

ספרים ש-"חייבים" לקרוא

150 replies to this topic

#1 shir

shir

happy when it rains

• רשומים+
  • 1875 הודעות:

פורסם 16/01/2005 - 16:25

יש ספרים כאלה שהם קלאסיקה, שאם לא קראנו אותם זה ממש נחשב חור בהשכלה. אני קראתי את
"1984" רק לפני 3 שנים, אחרי שכוווווווולם דיברו על הספר הזה והתפדחתי שלא קראתי אותו :ph34r:

עוד ספרים כאלה זה למשל "הנסיך הקטן", "מדריך הטרמפיסט לגלאקסיה", וכשהיינו יותר קטנים, גם "פרחים בעליית הגג" (איכשהו, עד היום לא קראתי את הספר הזה :הממ: )

איזה עוד ספרים כאלה יש? (כמובן שגם לא חייבים להסכים עם הדוגמאות שהבאתי פה).

serenity now, insanity later

:The Positive thinking poem

Little bird in the sky
You look up and it shits in your eye
You don't mind and you don't cry
You just thank God that cows don't fly

תמונה מצורפת
*אופטימיות זהירה *סיפור קצרצר ללא שם *בעייתי *עניין של מזל *1945 *בסוף היום *החדש *מרקו פולו *אנשי הלילה *לב כפוי טובה
העקשנות משתלמת!

#2 איה

איה

המניבה

• רשומים+
  • 2710 הודעות:

פורסם 16/01/2005 - 16:35

* התנ"ך, הברית החדשה והקוראן.
* ספר האגדה.
* איליאדה ואודיסיאה.

אלו בעיני הספרים שהם ממש הלחם והמים של מי שחי בתרבות הישראלית-יהודית-מודרנית.
מעבר לזה - הכל פתוח.
"אל תשכח שזנב הוא לא רק זנב, ויותר משהזנב קשור לבעליו, בעליו קשור אליו!"

#3 אורח - Guest

אורח - Guest
  • אורחים

פורסם 16/01/2005 - 16:51

אייכמן בירושלים - חנה ארדנט

#4 איה

איה

המניבה

• רשומים+
  • 2710 הודעות:

פורסם 16/01/2005 - 17:12

אייכמן בירושלים, זה אכן ספר חובה. לא ממש קל לקריאה. וחשוב מאוד לקרוא אח"כ את הספרות הרלוונטית שנכתבה בעקבותיו, כי יש בהחלט מקום לבקר כמה מהתזות של ארנדט.
אני ממליצה כקריאת המשך לקרוא את "האומה והמוות" של עדית זרטל, היא מקדישה שם פרק לויכוח שהתחולל בין ארנדט לגרשום שלום, ומצדדת כמובן בארנדט (כי היא היסטוריונית פוסטית...).

ואם אנחנו בענייני שואה - לאחרונה קראתי ספר שחייב להיכנס לפנתיאון של כל קורא שמכבד את עצמו - שואה שלנו. ככל שאני חושבת יותר על מה שנכתב שם, ככה אני מבינה כמה גאוניות גלומה בספר הזה.
"אל תשכח שזנב הוא לא רק זנב, ויותר משהזנב קשור לבעליו, בעליו קשור אליו!"

#5 אגם

אגם

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 235 הודעות:

פורסם 16/01/2005 - 22:25

ה"מאהב" הוא ספר מאסט לדעתי.
זה בדרך כלל ספר שצריך לקרוא לבגרות בספרות אבל הוא בכלל ספר נהדר, מאוד מאוד ישראלי, עם נגיעה בבעיות ישראלים-ערבים , פותח לך את העיניים לאיך דברים נראים מהצד "שלהם", ובגידות תככים סקס ושאר הדברים המגניבים בכריכה מאוד ישראלית ויפה.

1984 באמת ספר חובה.

ספר נוסף ומעולה למי שמתעניין בנפש ובפסיכולוגיה הוא "סערת נפש" של הפיסכולוג/פסיכיאטר יורם יובל. ספר פשוט מעולה.
הספר מביא סיפורים אמיתיים של מטופלים שהגיעו לפסיכולוג. כל מטופל זוכה לפרק בספר, וסיפורו ממש מתואר כסיפור עלילתי, ואח"כ מובאת דעתו של הפסיכולוג ואופן הטיפול.
מאוד מעניין.

"התפסן בשדה השיפון" נחשב לספר חובה.
אני לא ככ התחברתי אליו. אולי כי הוא די אמריקאי..

אה!! "חוכמת הביגלה" ספר מאסט ברמת הבני עשרימים רווקים בישראל.

וכמובן- "הבלונדינית הסודית" של עירית לינור- שהוא פחות או יותר התנ"ך שלי.
זהו לבנתיים

#6 Frik

Frik

משהו קטן וטוב

• רשומים+
  • 12100 הודעות:

פורסם 17/01/2005 - 22:44

* התנ"ך, הברית החדשה והקוראן.
* ספר האגדה.
* איליאדה ואודיסיאה.

אלו בעיני הספרים שהם ממש הלחם והמים של מי שחי בתרבות הישראלית-יהודית-מודרנית.
מעבר לזה - הכל פתוח.

<{POST_SNAPBACK}>

אודיסיאה.... אח... מיד שתיגמר התקופת בחינות הזו.

גם 1984.

ואני עוד נחשב אחד שקורא הרבה, השם ישמור.

יש על החיים האלה? :-)

#7 yoavg

yoavg

כסף

• רשומים+
  • 1017 הודעות:

פורסם 21/01/2005 - 00:57

אין ספרים שחובה לקרוא. אתם כבר ילדים גדולים! תקראו מה שעושה לכם טוב.

לא תהיו אנשים פחות טובים אם לא קראתם את החטא ועונשו, או שר הטבעות, או 1984, או מאה שנים של בדידות, או רומן רוסי.

(מצד שני, אם תתמקדו בגמיעת כל פאולו קואלו ונזירים שהזיזו להם את הגבינה, כנראה שתצאו אנשים משמימים משהו.)

"Of course you know. You're brilliant. Everyone says so"

"What else can they say? I do neurochemistry. No one knows what that is"

"Other scientists have some idea. They must. And they say you are brilliant"

"We're all brilliant. Isn't that the understanding around here? You call me brilliant, I call you brilliant. It's a form of communal ego"

"No one calls me brilliant. They call me shrewd. They say I latched on to something big. I filled an opening no one knew existed"

"There are openings for brilliance too. It's my turn, that's all. Besides, I'm built funny and walk funny. If they couldn't call me brilliant, they would be forced to say cruel things about me. How awful for everyone"

Don Delilo, White Noise

===

How did people ever look busy before computers? -- Ratbert

#8 אורח - נגה

אורח - נגה
  • אורחים

פורסם 24/01/2005 - 00:05

לא תהיו אנשים פחות טובים אם לא קראתם את החטא ועונשו, או שר הטבעות, או 1984, או מאה שנים של בדידות, או רומן רוסי.

(מצד שני, אם תתמקדו בגמיעת כל פאולו קואלו ונזירים שהזיזו להם את הגבינה, כנראה שתצאו אנשים משמימים משהו.)

<{POST_SNAPBACK}>

אני ממש מסכימה איתך, למרות שלדעתי יש ספרים שחייבים לא לקרוא כי הם מורידים את רמת האינטלגנציה...

#9 ניסים

ניסים

מריר ועצבני, אבל במרכז!

• רשומים+
  • 4300 הודעות:

פורסם 25/01/2005 - 02:40

ספרים שחייבים לקרוא? לא יודע. לא חייבים לקרוא כלום. אפשר רק להגיד איזה ספרים קראתי שהשפיעו עלי. בשבילי הם:
* שר הטבעות - עולם שלם שנפרש מולי. לא קראתי ספר כל כך עשיר מעולם, חוץ מהתנ"ך, שהוא, איך נגיד בעדינות, לא הכי user friendly.
* אנה קרנינה - הספר הכי טוב שקראתי. באמת. אחריו התחלתי לקרוא ספרים רוסיים. זה לא החזיק הרבה זמן.
* אלמנה לשנה אחת - ובכלל ספרים של ג'ון אירווינג. אי אפשר להפסיק לקרוא אותו. גם כשהוא מדבר על גמדים וזונות רחוב מסורסות בהודו.
* קדמת עדן - ספר מופת. כל מילה מיותרת. סטיינבק הוא גאון.
* איים בזרם - המינגויי במיטבו. הרבה יותר טוב מ"הזקן והים". לדעתי לפחות. משהו קורה בו...
* רומן רוסי - מאיר שלו הוא באמת סופר דגול, רק חבל שכל הספרים שלו דומים. את זה הכי אהבתי.
יש עוד המון, אבל קשה לי עכשיו להיזכר. בואו נגיד את זה ככה - אם הייתי צריך לבחור ספר כספר חובה לכלל העולם, הייתי בוחר את אנה קרנינה - כי כל המשפחות המאושרות דומות. כל משפחה אומללה - אומללה בדרכה שלה.

#10 number6

number6

Things could be Different. But They're not

• רשומים+
  • 8641 הודעות:

פורסם 25/01/2005 - 10:23

זה לא ממש ספר חובה, אבל "מלכוד 22" מומלץ בחום.

The reception's gotten fuzzy
The delicate balance has shifted
Put on your gloves and your black pumps
Let's pretend the fog has lifted
Now you see me
Now you don't
Now you say you love me
Pretty soon you won't
If we get our full three score and ten
We won't pass this way again
So kiss me with your mouth open
Turn the tires toward the street
And stay sweet

#11 נגה

נגה

• רשומים
  • 211 הודעות:

פורסם 25/01/2005 - 14:45

ספרים שחייבים לקרוא? לא יודע. לא חייבים לקרוא כלום. אפשר רק להגיד איזה ספרים קראתי שהשפיעו עלי. בשבילי הם:
* שר הטבעות - עולם שלם שנפרש מולי. לא קראתי ספר כל כך עשיר מעולם, חוץ מהתנ"ך, שהוא, איך נגיד בעדינות, לא הכי user friendly.
* אנה קרנינה - הספר הכי טוב שקראתי. באמת. אחריו התחלתי לקרוא ספרים רוסיים. זה לא החזיק הרבה זמן.
* אלמנה לשנה אחת - ובכלל ספרים של ג'ון אירווינג. אי אפשר להפסיק לקרוא אותו. גם כשהוא מדבר על גמדים וזונות רחוב מסורסות בהודו.
* קדמת עדן - ספר מופת. כל מילה מיותרת. סטיינבק הוא גאון.
* איים בזרם - המינגויי במיטבו. הרבה יותר טוב מ"הזקן והים". לדעתי לפחות. משהו קורה בו...
* רומן רוסי - מאיר שלו הוא באמת סופר דגול, רק חבל שכל הספרים שלו דומים. את זה הכי אהבתי.
יש עוד המון, אבל קשה לי עכשיו להיזכר. בואו נגיד את זה ככה - אם הייתי צריך לבחור ספר כספר חובה לכלל העולם, הייתי בוחר את אנה קרנינה - כי כל המשפחות המאושרות דומות. כל משפחה אומללה - אומללה בדרכה שלה.

<{POST_SNAPBACK}>

תגיד רומן רוסי זה הספר הראשון שלו שקראת? כי יש לי תיאוריה שהספר הראשון של מאיר שלו שאתה קורא הוא הספר של מאיר שלו שאתה הכי אוהב

#12 shir

shir

happy when it rains

• רשומים+
  • 1875 הודעות:

פורסם 26/01/2005 - 22:53

<{POST_SNAPBACK}>

ספרים שחייבים לקרוא? לא יודע. לא חייבים לקרוא כלום.

<{POST_SNAPBACK}>

כתבתי "חייבים" במרכאות, ברור שלא חייבים לקרוא כלום. סתם מסקרן לדעת מהם הספרים שלדעתכם אסור לוותר עליהם. :)

Little bird in the sky

תמונה מצורפת
*אופטימיות זהירה *סיפור קצרצר ללא שם *בעייתי *עניין של מזל *1945 *בסוף היום *החדש *מרקו פולו *אנשי הלילה *לב כפוי טובה
העקשנות משתלמת!

#13 ניסים

ניסים

מריר ועצבני, אבל במרכז!

• רשומים+
  • 4300 הודעות:

פורסם 27/01/2005 - 03:32

עפיפונים - רומן גארי. ספר כל כך מקסים, ממש התחשק לי להיות צרפתי... (לא להרבה זמן...)

#14 נגה

נגה

• רשומים
  • 211 הודעות:

פורסם 27/01/2005 - 03:37

דברי ימי מנזר של סארמגו...פשוט אחד הספרים המושלמים
וגם תקוות גדולות של דיקנס גומרים את הספר עם תחושת מועקה אבל הוא מקסים

#15 shir

shir

happy when it rains

• רשומים+
  • 1875 הודעות:

פורסם 27/01/2005 - 13:07

דברי ימי מנזר של סארמגו...פשוט אחד הספרים המושלמים

<{POST_SNAPBACK}>

נכון! וגם "כל השמות" של סראמגו- ספר מקסים. (מישהו קרא גם את "כל השמות" וגם את "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש" של א.ב. יהושע? הם קצת מזכירים אחד את השני בסגנון :הממ: )

עוד ספרי "חובה": "מאה שנים של בדידות", וגם "כרוניקה של מוות ידוע מראש", שניהם של גבריאל גרסיה מארקס.

Little bird in the sky

תמונה מצורפת
העקשנות משתלמת!

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים