מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

B-12

21 replies to this topic

#1 nocturnal

nocturnal

נגמלת לאט

• רשומים+
  • 1107 הודעות:

פורסם 24/10/2008 - 23:40

הי לכולם

כצמחונית אדוקה מזה שנים, גם אני סובלת מחוסר מטריד בB-12.

שאלתי היא; איך לוקחים את טבליות המציצה? לפני או אחרי האוכל? בבוקר או בערב? אפשר לקחת שתי גלולות יחד?

אם מישהו לקח פעם ויודע - זה ממש יעזור לי!

תודה רבה
כיף חיים בפורום ספרים

#2 אורח - תשע

אורח - תשע
  • אורחים

פורסם 25/10/2008 - 21:52

B12 בכדורי מציצה נספג דרך הדם (אזור הלשון עשיר בכלי דם שדרכם יש ספיגה טובה), ולא דרך הקיבה, ולכן אני מניחה שאין חשיבות אם תטלי אותן לפני או אחרי האוכל (אבל מעולם לא נטלתי בעצמי, וזו רק השערה מושכלת).
שתהיה ספיגה מהנה! :)

#3 ינשוף

ינשוף

מתלבטת כרונית

• רשומים+
  • 2741 הודעות:

פורסם 26/10/2008 - 15:09

בתור צמחונית [שלקחה הרבה b12] אני יכולה לסכים עם התגובה מעלי- אין חשיבות מתי לוקחים. בנוסף, מספיק בהחלט לקחת כדור אחד.
אני לקחתי במשך תקופה ממושכת [לא זוכרת כמה זמן בדיוק] כל פעם כדור אחד ועדיין, למרות שכבר הרבה זמן אני לא לוקחת [ואני עדיין צמחונית], הרמה של b12 אצלי מאוד מאוד גבוהה.
אזעקה אלקטרונית
באוזן שעירה

חתוך תוכן

ענן פרוץ כתום
הפך צלצל

חתוך תוכן

בראש אין לנו מנהיג
עוצר מהתקפות
חורינו נפערים
בטנינו הטרופות

(חתוך תוכן/ טאטו)

You're inches away from death every time you go on a mission. How much older can you be at your age ? Joseph Heller/ catch 22

#4 Professor Kof

Professor Kof

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 132 הודעות:

פורסם 27/10/2008 - 19:52

שלום,
גם לי יש מחסור ב -B12, ולפי נסיוני, את יכולה לקחת B12 ככדורי מציצה או לבליעה, אני מאוד ממליץ על כדורים שנקראים בי-קארד, זה כדורים לבליעה.
מה שחשוב הוא, שכדי לך להזהר מלשתות קפה, ובמיוחד אלכוהול, כי הם הורסים את הספיגה של ויטמינים האלה.
ועוד משהו, מאוד כדי לך לעשות בדיקות דם ולבדוק את רמת ה - B12, חוסר בויטמין הזה יכול לגרום להרבה צרות (מנסיון).

#5 nocturnal

nocturnal

נגמלת לאט

• רשומים+
  • 1107 הודעות:

פורסם 31/10/2008 - 13:28

בתור צמחונית [שלקחה הרבה b12] אני יכולה לסכים עם התגובה מעלי- אין חשיבות מתי לוקחים. בנוסף, מספיק בהחלט לקחת כדור אחד.
אני לקחתי במשך תקופה ממושכת [לא זוכרת כמה זמן בדיוק] כל פעם כדור אחד ועדיין, למרות שכבר הרבה זמן אני לא לוקחת [ואני עדיין צמחונית], הרמה של b12 אצלי מאוד מאוד גבוהה.

הי! תודה על התשובות (גם לאחרים)
אבל רציתי לשאול אותך, ינשוף: האם כשהתחלת לקחת היה לך חוסר רציני? כי לי יש 160 (אמאל'ה) ולכן החלטתי לקחת שתי גלולות ביום...

שלום,
גם לי יש מחסור ב -B12, ולפי נסיוני, את יכולה לקחת B12 ככדורי מציצה או לבליעה, אני מאוד ממליץ על כדורים שנקראים בי-קארד, זה כדורים לבליעה.
מה שחשוב הוא, שכדי לך להזהר מלשתות קפה, ובמיוחד אלכוהול, כי הם הורסים את הספיגה של ויטמינים האלה.
ועוד משהו, מאוד כדי לך לעשות בדיקות דם ולבדוק את רמת ה - B12, חוסר בויטמין הזה יכול לגרום להרבה צרות (מנסיון).

מה?? אי אפשר בכלל לשתות קפה??? ואלכוהול??? :unsure:
כיף חיים בפורום ספרים

#6 Professor Kof

Professor Kof

• רשומים
  • 132 הודעות:

פורסם 31/10/2008 - 16:34

הי! תודה על התשובות (גם לאחרים)
אבל רציתי לשאול אותך, ינשוף: האם כשהתחלת לקחת היה לך חוסר רציני? כי לי יש 160 (אמאל'ה) ולכן החלטתי לקחת שתי גלולות ביום...

מה?? אי אפשר בכלל לשתות קפה??? ואלכוהול??? :unsure:

160 זה רמה מאוד נמוכה, וגם מסוכנת. לי גם היה משהו כמו המספר הזה, וכשהראתי את התוצאות לנויורלוגית היא חטפה חום - לדבריה פחות מ - 300 זה מסוכן.
את בטח לא שמה לב לזה, אבל אני מנחש שיש לך בטח קצת בעיות בריאותיות שבאו בעקבות המחסור הזה כמו עייפות, דיכאון קל, תשישות, ובעיות בזכרון.
כדאי לך לטפל בזה במהירות. מחסור ב - B12 יכול לגרום לתופעות בלתי הפיכות בעצבים.
לי זה גרם לכאבי ראש מטורפים, מיגרנות, בעיות בעיניים, עייפות, תשישות, חוסר חשק, חוסר רצון, ועוד ועוד....

#7 nocturnal

nocturnal

נגמלת לאט

• רשומים+
  • 1107 הודעות:

פורסם 31/10/2008 - 20:43

160 זה רמה מאוד נמוכה, וגם מסוכנת. לי גם היה משהו כמו המספר הזה, וכשהראתי את התוצאות לנויורלוגית היא חטפה חום - לדבריה פחות מ - 300 זה מסוכן.
את בטח לא שמה לב לזה, אבל אני מנחש שיש לך בטח קצת בעיות בריאותיות שבאו בעקבות המחסור הזה כמו עייפות, דיכאון קל, תשישות, ובעיות בזכרון.
כדאי לך לטפל בזה במהירות. מחסור ב - B12 יכול לגרום לתופעות בלתי הפיכות בעצבים.
לי זה גרם לכאבי ראש מטורפים, מיגרנות, בעיות בעיניים, עייפות, תשישות, חוסר חשק, חוסר רצון, ועוד ועוד....

פרופסור קוף! אתה מפחיד אותי! (וזה מכביד על המערכת הנוירופסיכולוגית שלי - הרעועה ממילא, מפאת חוסר ב-B-12)
אני יודעת שזה מאוד נמוך - אבל האם יש משהו שאני יכולה לעשות חוץ מלבלוע את התוסף? (הזריקות לא יותר יעילות, אם הבנתי נכון)
טוב, עכשיו אני במיני-היסטריה :blink:
שמישהו ירגיע אותי
כיף חיים בפורום ספרים

#8 Professor Kof

Professor Kof

• רשומים
  • 132 הודעות:

פורסם 01/11/2008 - 04:21

פרופסור קוף! אתה מפחיד אותי! (וזה מכביד על המערכת הנוירופסיכולוגית שלי - הרעועה ממילא, מפאת חוסר ב-B-12)
אני יודעת שזה מאוד נמוך - אבל האם יש משהו שאני יכולה לעשות חוץ מלבלוע את התוסף? (הזריקות לא יותר יעילות, אם הבנתי נכון)
טוב, עכשיו אני במיני-היסטריה :blink:
שמישהו ירגיע אותי

שלום,
מצטער על הפרופוגנדה, לא התכוונתי להלחיץ אותך, פשוט חשבתי כדאי שתיהיה מודעת לבעיות שיכולות לצוץ.
לגבי הזריקות, הם דווקא יותר יעילות, ממה שהבנתי ה - B12 נספג יותר טוב ברקמות שרירים, ולכן מזריקים את זה במקום שיש בו הכי הרבה שרירים (תנחשי איפה (: ).
דבר נוסף, לגבי הכדורים, הספיגה היא שונה אצל כל אדם, ככה שיכול להיות שהגוף שלך סופג טוב יותר את ה - B12.
לגבי קפה, אני ממליץ לך לא לשתות מיד אחרי הארוחה, לחכות לפחות שעה.
(אם את רוצה משהו מרגיע, את יכולה לשתות תה עם מליסה, או פסיפלורה - זה אחלה........ :P )
<:-)

#9 אורח - תשע

אורח - תשע
  • אורחים

פורסם 01/11/2008 - 18:32

קראתי את הדיון פה, ורק רציתי לחדד כמה נקודות מדעיות (שוב, לא מנסיון אישי): עד לא מזמן הזריקות היו אכן יותר יעילות, כיוון שלא הצליחו להביא לספיגה טובה של הויטמין במערכת העיכול. הזריקה לשריר בעצם מאפשרת ספיגה ישירות למחזור הדם, ולכן עוקפת את מערכת העיכול. אלו זריקות די כואבות, בגלל שהויטמין המוזרק עצמו גורם לגירוי מקומי של האזור.
הכדורים החדשים שיצאו, למציצה (שוב, נספג ישירות לדם) או לבליעה (גילו שבמינון מסויים יש ספיגה של הויטמין במע' העיכול), אמורים להעלות את רמות הויטמין בדם תוך שבועיים בממוצע והן יעילות בערך כמו הזריקות. יתרונן שאינן כרוכות בכאב או בפניה לרופא/אחות לקבלת הזריקה.
מקווה שזה עוזר קצת לקבלת החלטות.

לגבי השאלה על המינון שצריך לקחת: מה המינון שכתוב על הטבליות שיש לך?

#10 nocturnal

nocturnal

נגמלת לאט

• רשומים+
  • 1107 הודעות:

פורסם 01/11/2008 - 19:16

קראתי את הדיון פה, ורק רציתי לחדד כמה נקודות מדעיות (שוב, לא מנסיון אישי): עד לא מזמן הזריקות היו אכן יותר יעילות, כיוון שלא הצליחו להביא לספיגה טובה של הויטמין במערכת העיכול. הזריקה לשריר בעצם מאפשרת ספיגה ישירות למחזור הדם, ולכן עוקפת את מערכת העיכול. אלו זריקות די כואבות, בגלל שהויטמין המוזרק עצמו גורם לגירוי מקומי של האזור.
הכדורים החדשים שיצאו, למציצה (שוב, נספג ישירות לדם) או לבליעה (גילו שבמינון מסויים יש ספיגה של הויטמין במע' העיכול), אמורים להעלות את רמות הויטמין בדם תוך שבועיים בממוצע והן יעילות בערך כמו הזריקות. יתרונן שאינן כרוכות בכאב או בפניה לרופא/אחות לקבלת הזריקה.
מקווה שזה עוזר קצת לקבלת החלטות.

לגבי השאלה על המינון שצריך לקחת: מה המינון שכתוב על הטבליות שיש לך?

לא כתוב, אבל מחיטוט באינטרנט גיליתי שהכמות המומלצת באופן רגיל היא 1,000 מ"ג (טבליה אחת) אבל אם החוסר חמור אפשר לקחת 2
כיף חיים בפורום ספרים

#11 אורח - תשע

אורח - תשע
  • אורחים

פורסם 01/11/2008 - 19:59

לא כתוב, אבל מחיטוט באינטרנט גיליתי שהכמות המומלצת באופן רגיל היא 1,000 מ"ג (טבליה אחת) אבל אם החוסר חמור אפשר לקחת 2

מוזר.. המינון (כמה מק"ג יש בכל כדור) בד"כ רשום על החפיסה.
מה המליץ לך הרופא שקיבל את בדיקות הדם לקנות? (או רופאה, כן? אני שוויונית פה :) )

#12 ~קוצי~

~קוצי~

לא קוּצ'י ולא קוֹצי, זה קוּצִי!! תודה :)

• רשומים+
  • 5405 הודעות:

פורסם 02/11/2008 - 03:29

רק להוסיף קצת-
אפשר לקחת B-12 גם במשחה שמורחים בתוך האף ונספגת דרך כלי הדם. לטענת רופא גסטרו אחד, היא עדיפה על כדורי המציצה מבחינת הספיגה (אם כי קצת יותר מגעילה, ניסיתי ולא המשכתי אחרי כמה פעמים).
חוצמזה, אכילת ביצים (אחת ליום, מבושלת), עלי תרד ופלפלים ירוקים אמורה גם לעזור לספיגת הויטמין (המלצות נטורופת).
אני הצלחתי תוך כשנה לעלות מרמה דומה לשלך (~180) לנורמה ואפילו קצת יותר בעזרת תזונה מוקפדת וכדורי מציצה (של סולגאר היו הכי יעילים עבורי), כשברקע היתה דלקת באיליום, האזור הסופג B12 במעי.

לא לשכוח סבלנות, B12 עולה יחסית במתינות וצריך להקפיד על נטילת תוספים כמו שממליץ הרופא.
בהצלחה!
נגה/מאיר אריאל

נגה היא לצידי ישנה
מי זה עכשיו בעדנה
מפשק את שפתיה
מי עושה לי טובות

נגה טוב לה עכשיו לצידי
מישהו שם בידי
יד אחת מידיה
מי עושה לי טובות

נגה אני רוצה
לראות לך את החלום
נגה לראות את זה אשר
משכין בך שלום
לומר לו תודה.

נגה כמה קשה לה לחיות
פעם רצתה להיות
בת מאה ליומיים
להיות נבונה.

#13 אורח - BlueLabel

אורח - BlueLabel
  • אורחים

פורסם 05/11/2008 - 17:18

מניסיון אישי הדרך הכי טובה לקחת B12 זה בזריקות
יש אמפולות של B12 אבל זה לא נחמד לקבל זריקה :(

#14 דרדסבא

דרדסבא

אבל עכברים לא מבינים שיש הבדל בין בגדים חדשים לישנים :(

• רשומים+
  • 6267 הודעות:

פורסם 05/11/2008 - 22:01

מניסיון אישי הדרך הכי טובה לקחת B12 זה בזריקות
יש אמפולות של B12 אבל זה לא נחמד לקבל זריקה :(

זה תלוי מה הבעיה.
אם יש בעיה בפקאור שקושר את ה B12 או בעיה במעי אז לזריקות יתרון ברור.
אם הבעיה היא חסר כללי, אז כדורים, גם כאלה שנספגים דרך כלי הדם בפה וגם כאלה שנספגים במעי אמורים להספיק.

#15 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 05/11/2008 - 23:33

אמרו לי שכדורים של B12 שיש בהם גם חומצה פולית גורמים ל- B12 להיספג הרבה יותר טוב וזה באמת עבד (לעומת הכדורים של ה- B12 שהיו בלי חומצה פולית ולא עזרו בכלל). אפשר לקנות את זה בלי מרשם. עדיף עם מרשם כי קופות החולים יכולות לסבסד את זה, אבל הן מסבסדות את זה מתחת לערך מסויים. למשל: אם הערך של B12 שלכם הוא 230, אז הרופא במכבי יגיד לכם שיש לכם מחסור ב- B12 ובקופות חולים אחרות הרופאים יגידו שהערך תקין. זה עניין כלכלי. מעניין מאיפה אפשר לשמוע מה המינימום מבחינה רפואית (כשלא מנסים לחסוך לקופה כסף).

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים