מעבר לתוכן

- - - - -

עניני נזלת

19 replies to this topic

#1 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 04/11/2008 - 19:41

לצבעה של הנזלת יש איזשהו תכלית שיכול להצביע אם משהו לא בסדר?

#2 אורח - תשע

אורח - תשע
  • אורחים

פורסם 05/11/2008 - 17:22

לצבעה של הנזלת יש איזשהו תכלית שיכול להצביע אם משהו לא בסדר?

כן.
לפרט על כולם, או שיש לך שאלה על צבע ספציפי? ( :) <-- סמיילי בצבע תקין)

#3 אורח - BlueLabel

אורח - BlueLabel
  • אורחים

פורסם 05/11/2008 - 17:35

אתפוס טרמפ על האשכול ואבקש אם אפשר בבקשה להוסיף גם על הלשון
הבנתי שגם דרך הלשון ניתן לקבל מידע

#4 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 05/11/2008 - 20:47

כן.
לפרט על כולם, או שיש לך שאלה על צבע ספציפי? ( :) <-- סמיילי בצבע תקין)

דווקא מענין לדעת את הפירוט של כולם.. :)

#5 johnny rotten

johnny rotten

Calm like a BomB

• מנהלי פורום
  • 8670 הודעות:

פורסם 05/11/2008 - 20:53

יש לי נזלת כתומה...אני אחיה?
"...No fault, none to blame
It doesn't mean I don't desire to
Point the finger, blame the other..."

כשאתה מתלונן אז אתה מצפה שיקשיבו לך, אבל כשמתלוננים עליך פתאום אתה הכבשה הקטנה שנוזל לה משהו אדום מהאוזן.

#6 אורח - תשע

אורח - תשע
  • אורחים

פורסם 06/11/2008 - 02:15

דווקא מענין לדעת את הפירוט של כולם.. :)

לא שגרתי, הייתי אומרת :) .
בעקרון נזלת תקינה היא בצבע שקוף. היא מיוצרת באופן טבעי בסינוסים ובמערכת הנשימה כדי לסלק חלקיקים קטנים שאנחנו שואפים.
נזלת שקופה, אבל בעודף, יכולה להיות למשל באלרגיות, שפעת, גודש בסינוסים. לפעמים העודף הזה גם גורם למה שנקרא post nasal drip - כשעודף הנזלת לא מנוקז היטב דרך האף, ולכן מגיע לאחורי האף ולגרון (מתנצלת על התיאור). נזלת שקופה מימית יחסית יכולה להעיד על CSF leak, שזה מצב שבו נוצר חיבור קטן בין תעלות האף לחלל בו זורם הנוזל של המוח וחוט השדרה, למשל אחרי תאונת דרכים וטראומה לראש.
נזלת צהובה-ירוקה יכולה להופיע בזיהומים שגורמים לסינוסיטיס, או לדלקות במערכות הקשורות (אף-גרון). לרוב זה זיהום ויראלי שחולף לבד, ואנטיביוטיקה לא עוזרת. אם זה מלווה במחלה קצת יותר קשה, ולא סתם "צינון", יכול להיות שזה חיידקי, ואז כדאי לפנות לרופא (לפי ההרגשה).
נזלת אדומה-חומה יכולה להופיע אם יש דימום איטי במערכת הסינוסים/אף.

לרוב ממליצים לפנות לרופא אם צבע הנזלת שונה משקוף-צהבהב, ואחרי טראומה לראש.
מקווה שזה עזר להאיר במשהו את הנושא המחתרתי הזה :) .

#7 אורח - BlueLabel

אורח - BlueLabel
  • אורחים

פורסם 06/11/2008 - 09:37

מה עם הלשון?? לא ביקשתי מספיק יפה?

#8 אורח - תשע

אורח - תשע
  • אורחים

פורסם 06/11/2008 - 18:23

מה עם הלשון?? לא ביקשתי מספיק יפה?

סליחה, זו הייתה השעה. שכחתי מזה לגמרי כשכתבתי את ההודעה ההיא :) .

הלשון יכולה לשנות את הצבע שלה, ואת המרקם שלה. צבע תקין הוא אדמדם, והמרקם התקין הוא מחוספס (אפשר לראות על הלשון בליטות קטנות שנקראות פפילות). לשון "גיאוגרפית" (כשיש אזורים אדומים חלקים על הבסיס של הלשון) ולשון "מחורצת" הן גם תקינות.
* black hairy tongue הוא מצב בו הלשון נראית "שעירה", ומשנה את צבעה (צהוב-חום-שחור), וזה מופיע יותר באזור הלשון שקרוב יותר לגרון. זה מצב שפיר ולא מזיק, שבו הפפילות מאורכות יותר מהרגיל. המצב מופיע לעתים אחרי שימוש ממושך (מאוד!) באנטיביוטיקה, ומופיע יותר במעשנים ובזקנים. לפעמים על המצב הזה יכול להופיע זיהום בחיידק או פטריה. הפתרון - להקפיד טוב יותר על הגיינת פה ולצחצח את הלשון.
* לשון אדומה חלקה (כשהפפילות נעלמות), לרוב גם כואבת או רגישה, יכולה להגרם בגלל מחסור בויטמין B12, חומצה פולית, ברזל, ניאצין, ויטמין B2. ויטמין B6.
* לשון תות היא לשון אדומה מאוד, שבה הפפילות עדיין בולטות. בגיל שלנו (סטודנטים) לא מאוד שכיח שזה יופיע, כי זה אופייני לשנית ולקוואסקי (מחלות ילדים), ולמחלה בשם toxic shock syndrome (אין לי כוח לפרט, אבל זה נדיר).
* לשון לבנה יכולה להופיע בעקבות פטריה בשם קנדידה, ואז יהיה אפשר לגרד את הלבן מהלשון. לבן שאי אפשר לגרד קשור למשל ל-HIV ולאיידס (לא להלחץ, כן? זה בשלבים יחסית מתקדמים).
לשון צהבהבה יכולה להופיע בצהבת.
* גלוסיטיס היא דלקת של הלשון, ואז הלשון הופכת לאדומה, חלקה, ונפוחה. זה לא תמיד כואב, ואפשר לטפל בזה בקלות עם משחת סטרואידים, או עם אנטיביוטיקה/אנטי-פטרייתיים למיניהם (תלוי אם הגורם הוא זיהומי).

כמובן, לא לקחת שומדבר מהנ"ל ברצינות יתרה: א. כי אני לא רופאה, ו-ב. כי כמו כל דבר בגוף, מחלות לרוב גורמות ליותר מסמפטום אחד. ככה שאם הלשון קצת לבנבנה או משהו אבל הכל בסדר, לא הייתי נכנסת לפאניקה :) .
מקווה שזה עוזר.

#9 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 06/11/2008 - 21:34

לא שגרתי, הייתי אומרת :) .
בעקרון נזלת תקינה היא בצבע שקוף. היא מיוצרת באופן טבעי בסינוסים ובמערכת הנשימה כדי לסלק חלקיקים קטנים שאנחנו שואפים.
נזלת שקופה, אבל בעודף, יכולה להיות למשל באלרגיות, שפעת, גודש בסינוסים. לפעמים העודף הזה גם גורם למה שנקרא post nasal drip - כשעודף הנזלת לא מנוקז היטב דרך האף, ולכן מגיע לאחורי האף ולגרון (מתנצלת על התיאור). נזלת שקופה מימית יחסית יכולה להעיד על CSF leak, שזה מצב שבו נוצר חיבור קטן בין תעלות האף לחלל בו זורם הנוזל של המוח וחוט השדרה, למשל אחרי תאונת דרכים וטראומה לראש.
נזלת צהובה-ירוקה יכולה להופיע בזיהומים שגורמים לסינוסיטיס, או לדלקות במערכות הקשורות (אף-גרון). לרוב זה זיהום ויראלי שחולף לבד, ואנטיביוטיקה לא עוזרת. אם זה מלווה במחלה קצת יותר קשה, ולא סתם "צינון", יכול להיות שזה חיידקי, ואז כדאי לפנות לרופא (לפי ההרגשה).
נזלת אדומה-חומה יכולה להופיע אם יש דימום איטי במערכת הסינוסים/אף.

לרוב ממליצים לפנות לרופא אם צבע הנזלת שונה משקוף-צהבהב, ואחרי טראומה לראש.
מקווה שזה עזר להאיר במשהו את הנושא המחתרתי הזה :) .

:וי:
תודה! ממש מעניין...

שאלה נוספת. :)
מה קורה אם יוצא קצת דם בנזלת?

סליחה, זו הייתה השעה. שכחתי מזה לגמרי כשכתבתי את ההודעה ההיא :) .

הלשון יכולה לשנות את הצבע שלה, ואת המרקם שלה. צבע תקין הוא אדמדם, והמרקם התקין הוא מחוספס (אפשר לראות על הלשון בליטות קטנות שנקראות פפילות). לשון "גיאוגרפית" (כשיש אזורים אדומים חלקים על הבסיס של הלשון) ולשון "מחורצת" הן גם תקינות.
* black hairy tongue הוא מצב בו הלשון נראית "שעירה", ומשנה את צבעה (צהוב-חום-שחור), וזה מופיע יותר באזור הלשון שקרוב יותר לגרון. זה מצב שפיר ולא מזיק, שבו הפפילות מאורכות יותר מהרגיל. המצב מופיע לעתים אחרי שימוש ממושך (מאוד!) באנטיביוטיקה, ומופיע יותר במעשנים ובזקנים. לפעמים על המצב הזה יכול להופיע זיהום בחיידק או פטריה. הפתרון - להקפיד טוב יותר על הגיינת פה ולצחצח את הלשון.
* לשון אדומה חלקה (כשהפפילות נעלמות), לרוב גם כואבת או רגישה, יכולה להגרם בגלל מחסור בויטמין B12, חומצה פולית, ברזל, ניאצין, ויטמין B2. ויטמין B6.
* לשון תות היא לשון אדומה מאוד, שבה הפפילות עדיין בולטות. בגיל שלנו (סטודנטים) לא מאוד שכיח שזה יופיע, כי זה אופייני לשנית ולקוואסקי (מחלות ילדים), ולמחלה בשם toxic shock syndrome (אין לי כוח לפרט, אבל זה נדיר).
* לשון לבנה יכולה להופיע בעקבות פטריה בשם קנדידה, ואז יהיה אפשר לגרד את הלבן מהלשון. לבן שאי אפשר לגרד קשור למשל ל-HIV ולאיידס (לא להלחץ, כן? זה בשלבים יחסית מתקדמים).
לשון צהבהבה יכולה להופיע בצהבת.
* גלוסיטיס היא דלקת של הלשון, ואז הלשון הופכת לאדומה, חלקה, ונפוחה. זה לא תמיד כואב, ואפשר לטפל בזה בקלות עם משחת סטרואידים, או עם אנטיביוטיקה/אנטי-פטרייתיים למיניהם (תלוי אם הגורם הוא זיהומי).

כמובן, לא לקחת שומדבר מהנ"ל ברצינות יתרה: א. כי אני לא רופאה, ו-ב. כי כמו כל דבר בגוף, מחלות לרוב גורמות ליותר מסמפטום אחד. ככה שאם הלשון קצת לבנבנה או משהו אבל הכל בסדר, לא הייתי נכנסת לפאניקה :) .
מקווה שזה עוזר.

:unsure:

הלשון שלי לבנה.. מה אפשר לעשות?
כשאני מנקה את הלשון, החיפוי הלבן עדין חוזר...

#10 אורח - תשע

אורח - תשע
  • אורחים

פורסם 06/11/2008 - 21:56

:וי:
תודה! ממש מעניין...

שאלה נוספת. :)
מה קורה אם יוצא קצת דם בנזלת?

אם זה לא משהו ממושך, אלא חד פעמי, ואם אין דימומים או שטפי דם במקומות אחרים בגוף, לדעתי אין הרבה ממה לחשוש.
כלי הדם בריריות באזור הזה הם עדינים, והרבה פעמים יש דימומים בחילופי עונות, או באוויר יבש (קיץ, מזגנים), ובעיקר כשמקנחים את האף.
אם זה משהו שמטריד אותך, תמיד אפשר לפנות לרופא (מן הסתם אני לא רוצה להתחייב על כלום בלי להכיר אותך. למרות שגם עם היכרות לא הייתי מתחייבת על כלום :) ).

:unsure:

הלשון שלי לבנה.. מה אפשר לעשות?
כשאני מנקה את הלשון, החיפוי הלבן עדין חוזר...

תלוי איזה לבן זה, וכמה לבן זה. ע"ע השורה האחרונה בהודעה הקודמת :) .
לכולם יש קצת לבן על הלשון, ובעיקר בחלק האחורי שלה (גם לי, עכשיו בדקתי :D ). אם הלשון ורדרדה יחסית, ונקיה, אני לא חושבת שזה אמור להדאיג (ובייחוד אם אין שומדבר שמתלווה לזה). הצבע תלוי באדם, בתזונה וכו'.
אם זה על הצדדים של הלשון או על התחתית, או אם זה כזה פאטצ'י, אולי כדאי לשאול רופא.
לשון לבנה עם קנדידה נראית כך:
תמונה מצורפת

#11 אורח - BlueLabel

אורח - BlueLabel
  • אורחים

פורסם 07/11/2008 - 09:14

תודה רבה לך :כפיים: :כפיים: :וי:

#12 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 07/11/2008 - 10:45

אם זה לא משהו ממושך, אלא חד פעמי, ואם אין דימומים או שטפי דם במקומות אחרים בגוף, לדעתי אין הרבה ממה לחשוש.
כלי הדם בריריות באזור הזה הם עדינים, והרבה פעמים יש דימומים בחילופי עונות, או באוויר יבש (קיץ, מזגנים), ובעיקר כשמקנחים את האף.
אם זה משהו שמטריד אותך, תמיד אפשר לפנות לרופא (מן הסתם אני לא רוצה להתחייב על כלום בלי להכיר אותך. למרות שגם עם היכרות לא הייתי מתחייבת על כלום :) ).

תלוי איזה לבן זה, וכמה לבן זה. ע"ע השורה האחרונה בהודעה הקודמת :) .
לכולם יש קצת לבן על הלשון, ובעיקר בחלק האחורי שלה (גם לי, עכשיו בדקתי :D ). אם הלשון ורדרדה יחסית, ונקיה, אני לא חושבת שזה אמור להדאיג (ובייחוד אם אין שומדבר שמתלווה לזה). הצבע תלוי באדם, בתזונה וכו'.
אם זה על הצדדים של הלשון או על התחתית, או אם זה כזה פאטצ'י, אולי כדאי לשאול רופא.
לשון לבנה עם קנדידה נראית כך:
תמונה מצורפת

:סמילי נרגע:

תודה! :וי:

שאלה אחרונה. :)
איזה מאכלים אני אפסיק כדי שלא יהיה לי החיפוי הלבן?

#13 אורח - תשע

אורח - תשע
  • אורחים

פורסם 07/11/2008 - 15:48

תודה רבה לך :כפיים: :כפיים: :וי:

:lol:
איזה מפרגן אתה. יש מצב שכבר 20 שנה לא מחאו לי כפיים... :unsure:

:סמילי נרגע:

תודה! :וי:

שאלה אחרונה. :)
איזה מאכלים אני אפסיק כדי שלא יהיה לי החיפוי הלבן?

סורי, אין לי מושג :) .
שמעתי על חלב ומוצריו, אבל אני לא יודעת אם זו אמונה מבוססת. ובכל מקרה לא נראה לי שלהפסיק לאכול מוצרי חלב זה פתרון מוצלח.
מישהו?

#14 אורח - BlueLabel

אורח - BlueLabel
  • אורחים

פורסם 07/11/2008 - 16:39

אם זה המצב אז הנה עוד כמה
:כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים: :כפיים:

#15 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 08/11/2008 - 10:26

סורי, אין לי מושג :) .
שמעתי על חלב ומוצריו, אבל אני לא יודעת אם זו אמונה מבוססת. ובכל מקרה לא נראה לי שלהפסיק לאכול מוצרי חלב זה פתרון מוצלח.
מישהו?

תודה! :)

משהו באמת יודע לענות על השאלה הזו? :unsure:

הוספת תגובה

1 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 1 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים