מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

השכמה

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 03/02/2005 - 03:44

"בוקר טוב לכל הנשמות הבודדות", זימזם לו השדר בעל הקול המלנכולי. שעון הרדיו הבהב בספרות אדומות-בוהקות 6:30. יעל פקחה בלאות את עיניה לבוקר חדש ושגרתי.
הדבר הראשון שהייתה עושה ברגע שהייתה מקיצה משנתה היה לנשק את סמי.
סמי, החתול הג'ינג'י, הלך ותפח מיום ליום כיוון שליעל לא היה גבר לפנק ולפטם. היה קשה להאמין שמתחת לכל הררי הפרווה והשומן מסתתר באמת חתול. סמי מצידו היה טורח גם הוא להבהיר ליעל שהוא אוהב אותה- בכל פעם שהיה מסיים לאכול, היה מצטרף אל יעל לארוחת הבוקר ודורך בחדווה בתוך קערת הדגנים שלה.

מזה שנים לא ידעה יעל אהבה. בחורה בת 27 שכל מערכת יחסים אליה הייתה נכנסת הייתה נידונה לכישלון. יעל פסלה מראש למעשה כל סיכוי למשהו רציני. בתוך התודעה שלה תמיד הדהדה אמה שאמרה: "יעלי- לך מגיע רק הטוב ביותר". במשך השנים יעל תרגמה את הטוב ביותר לרע ביותר. היא הייתה יוצאת עם Bad Guys כיוון שהאמינה שהם מרגשים אותה, בעוד הם התייחסו אליה כאל גוש חרא עם וגינה וזוג שדיים. כשנגמלה מהנטייה המזוכיסטית שלה לבחור ברע ביותר, הלכה לקיצון השני- בחורים רכרוכיים בלי עמוד שדרה שביטלו את עצמם בפניה.

יעל עבדה בתור מזכירה במשרד פרסום גדול ברמת-גן. היא עבדה במקום מאז השתחררה מהצבא בתור פקידתו של ראש מודיעין שדה. את החלל הגברי בחייה הייתה ממלאת דווקא בעבודה, בחיקו של הבוס ירון. ירון היה כל מה שיעל יכלה לבקש. מסוג הגברים שנכנסים למסעדה והסכו"ם של כולם מונח על השולחן בעוד העינים ננעצות בו- שרמנטי, תמיר, חסון, שזוף, בעל חיוך צחור, עיניים כחולות וקול עמוק. הוא היה מתת-אל במיטה.
הייתה רק בעיה אחת. הוא היה נשוי. מאוד נשוי. מדי יום ביומו הייתה יעל קופצת למשרד שלו לקוויקי של כמחצית השעה. אחרי שהיו מסיימים את מלאכתם הנאמנה, היה ירון נושק לה על לחייה ואומר בקולו העמוק:
"יעל, אני מת עליך. הייתי עוזב את אישתי בשבילך אם הייתי יכול". יעל מצידה תמיד קיוותה שהוא אכן יעזוב אותה למענה.

פעמיים בשבוע הייתה יעל הולכת לפסיכולוג סגל. בזמן שהייתה שופכת את נפשה בפניו, היה מעלעל בז'ורנלים של עיצוב הבית והגינה ומשחרר מדי פעם לאויר העולם איזה "אממ. אני מבין". מסוג הפסיכולוגים בגרוש שגובים קצת יותר מגרוש. סגל היה פסיכולוג ממורמר שבא ממשפחת משפטנים ידועה. הוא ניסה בשעתו להתקבל ללימודי משפט, אך כיוון שלא התקבל, פנה ללימודי פסיכולוגיה. "עניין של היצע וביקוש", היה מתרץ.

כשקנתה יעל מערכת קולנוע ביתי מתוך אמונה שלפחות תוכל לממש את אהבתה לסרטים וקולנוע, הייתה צריכה לקצץ במקומות אחרים. לכן, בפגישה הראשונה לאחר הקניה היא החלה להתמקח עם סגל על מחיר הפגישות. הוא הציע לרדת ממאתיים ל-175 לשעה. יעל אמרה שזה עדיין יקר לה מדי.
"בואי יעל. נתפשר. את יודעת הרי שאת צריכה את זה", ניסה סגל.
באותו הרגע הכתה ביעל הארה שטרם ידעה לנסח. "א. אמ. אני צריכה ללכת", אמרה ופנתה אל עבר הדלת. השרינק הממולח לא ויתר וצעק לעברה: "150 וזו ההצעה האחרונה שלי!
לא תמצאי מחיר זול יותר!", אך יעל כבר הייתה בסוף המסדרון טרודה בשם שתיתן לילד החדש שנולד בראשה.

"בוקר טוב לכל הנשמות הבודדות", זימזם לו השדר בעל הקול המחוספס והדכאוני. יעל פקחה את עיניה, הושיטה ידה אל עבר שעון הרדיו והטיחה אותו בקיר. היא ליטפה את סמי ואמרה בטון אימהי: "סמי- מהיום אתה נכנס למשטר של דיאטה. כן, אני יודעת, מיאו, אבל אין ברירה. אמא אוהבת אותך ורוצה שתאכל בריא".
אחרי שסיימה להתלבש ולגנוב עוד איזה ביס מהדגנים ש"סומנו" כבר על-ידי סמי, יצאה את הבית. כשהגיעה למחצית הדרך לעבודה, נזכרה במשפט שאמר לה סגל: "בואי יעל. נתפשר. את הרי יודעת שאת צריכה את זה". היא עצרה את הרכב בשולי הדרך והחלה להרהר.
האם יש דבר כזה הטוב ביותר? האם קיים באמת גבר מושלם בשבילי? אביר על סוס לבן? אולי אני צריכה להתפשר?
עם המחשבות האלה שהתרוצצו במוחה נסעה היישר ל"קפה הילל" במקום לעבודה.
"פאק איט", אמרה לעצמה. "שיזיין מישהי אחרת. גם כך הוא לא מעריך אותי מלבד המסירות וההתמסרות הגופנית שלי".

יעל פסעה בצעדים מהורהרים לתוך בית הקפה. היא הזמינה בראוני ומוקצ'ינו וישבה על הבאר. בזוית עינה קלטה בחור ממושקף ומקריח שקרא בשקיקה את מדור הספורט בעיתון. הוא לא היה נאה במיוחד, גבוה יתר על המידה או שידר כריזמה של מקצוען, אבל האופן בו קרא את העיתון בהתלהבות, הדרך בה היה מרים את כוס הקפה בעזרת הזרת לכדו את תשומת ליבה. כשסיימה לאכול את הבראוני, עברה עם כוס המוקצ'ינו שלה לשולחן שלו. "שלום, אני יעל. נגד מי מכבי משחקים השבוע?"

------------------------------------------------------

כבר קראתם את בחברה להגנת הטבע?
כבר קראתם את ד"ר גקל?
כבר קראתם את אנה לי ההילרית?
כבר קראתם את ביטוח לאומי-הביטחון שלי?
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#2 zabot

zabot

כל שיר חושף איזה סוד...

• רשומים+
  • 11887 הודעות:

פורסם 03/02/2005 - 09:36

מ-מ-ש אהבתי!
אבל ממש! :כן:

"אהבה לפי דעתה זה ממש מצב הרסני: שניים זרים שפתאום רואים אחד את השני, או לא ממש רואים, מריחים, ותוך כלום נהיים מחוברים יותר מאח ואחות. מתחילים לישון יחד באותה המיטה אפילו שהם לא מאותה המשפחה. והרבה פעמים אלה שניים שהם לא ידידים לא מכירים לא חברים ורק שפוטים אחד על השניה, ושיהרס כל העולם. ובאמת, תסתכלי איזה הרס. מתים מאהבות אולי יותר הרבה ממה שמתים מסמים. אולי צריכים שיהיה גם לזה מסלול גמילה".

(אל תגידי לילה, עמוס עוז, עמ' 157).

Yes, כנראה ש you מצאת for this משמעות double !
(לקרוא עם מבטא אמריקאי חזק מדי, יעני heavy).

#3 אגם

אגם

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 235 הודעות:

פורסם 03/02/2005 - 13:17

יפה סימבה,
סיפור נחמד עם מסר חשוב. (הפסיכולוגים האלו.. גנבים)

מאוד אהבתי (והזדהתי?) עם :

בתוך התודעה שלה תמיד הדהדה אמה שאמרה: "יעלי- לך מגיע רק הטוב ביותר". במשך השנים יעל תרגמה את הטוב ביותר לרע ביותר

<{POST_SNAPBACK}>

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים