מעבר לתוכן

תרגיל בית 1 בגנטיקה

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 אורח - yup, friday nights too

אורח - yup, friday nights too
  • אורחים

פורסם 28/11/2008 - 23:19

שאלה 6 שושלת 3 דור F2 של הזוג החולה
איך זה שלזוג חולה יש 4 ילדים חולים ואחד בריא?
זאת לא יכולה להיות תכונה דומיננטית בגלל שלא בכל הצאצאים בדור F1 היא באה לידי ביטוי, אז מה קורה כאן? זאת טעות שלי או טעות בתרשים?

#2 אורח - מנדל

אורח - מנדל
  • אורחים

פורסם 28/11/2008 - 23:28

זאת לא יכולה להיות תכונה דומיננטית בגלל שלא בכל הצאצאים בדור F1 היא באה לידי ביטוי, אז מה קורה כאן? זאת טעות שלי או טעות בתרשים?

זאת חייבת להיות תכונה דומיננטית, כי אם היא המחלה הייתה רצסיבית אז לדור F1 (אלה שהתחתנו עם אנשים מחוץ למשפחה) היו צאצאים שלכולם יש בגנוטיפ אלל דומיננטי (מההורה שהגיע מחוץ למשפחה), כלומר כל הצאצאים היא בריאים. בגלל שזה לא כך בתרשים (יש לפחות צאצא אחד חולה) התכונה היא דומיננטית

#3 אורח - lifeless dead

אורח - lifeless dead
  • אורחים

פורסם 28/11/2008 - 23:41

זאת חייבת להיות תכונה דומיננטית, כי אם היא המחלה הייתה רצסיבית אז לדור F1 (אלה שהתחתנו עם אנשים מחוץ למשפחה) היו צאצאים שלכולם יש בגנוטיפ אלל דומיננטי (מההורה שהגיע מחוץ למשפחה), כלומר כל הצאצאים היא בריאים. בגלל שזה לא כך בתרשים (יש לפחות צאצא אחד חולה) התכונה היא דומיננטית

אופסי דופסי..

התכוונתי לשושלת 2..

#4 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 29/11/2008 - 10:35

גם כאן התכונה דומיננטית.
התכונה לא מתבטאת בכל הצאצאים מכיוון שהגנוטיפ של ההורים (במקרה הזה של שני הזוגות) הוא Aa, aa.
התכונה בהכרח לא רצסיבית כי כמו שנכתב, לא יתכן שלשני הורים חולים (במקרה של מחלה רצסיבית) יהיה ילד בריא

#5 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 29/11/2008 - 11:24

מה עשיתם בשושלת הרביעית?

#6 אורח - yup, saturday mornings too

אורח - yup, saturday mornings too
  • אורחים

פורסם 29/11/2008 - 11:29

גם כאן התכונה דומיננטית.
התכונה לא מתבטאת בכל הצאצאים מכיוון שהגנוטיפ של ההורים (במקרה הזה של שני הזוגות) הוא Aa, aa.
התכונה בהכרח לא רצסיבית כי כמו שנכתב, לא יתכן שלשני הורים חולים (במקרה של מחלה רצסיבית) יהיה ילד בריא

Thanks!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים