מעבר לתוכן

- - - - -

ערבים באוניברסיטה לא עומדים כשיש צפירה..

• Please log in to reply
20 replies to this topic

#1 אורח - ערבי P:

אורח - ערבי P:
  • אורחים

פורסם 28/04/2009 - 09:23

מה אתם אומרים על התופעה הזו ?
גם בתוך האונ' אנחנו לא עומדים , ממשיים לדבר, ממשיכים ללכת ...
גם כשהיה טקס וכולם עמדו כששתם התקווה, ני לא ראיתי אף ערבי שעמד (וגם אני לא)

האם זה משהו שפוגע? או שאתם מבינים שזה ממש לא קשור לנו וזה בסדר מבחינתכם שאנחנו לא עומדים.

אני אישית לא מרגיש שום קשר לי וליום הזיכרון או ליום העצמאות ולכן אני לא עומד בצפירה לא חוגג בעצמאות, ובשהילי זה יום רגיל לגמרי
(חופש), אבל מצד שני ני לא רוצה לפגוע ברגשותיהם של אנשים שלומדים אתי, חברים שלי וכ'

מה אתם אומרים ?

#2 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 28/04/2009 - 09:34

אין לי שום בעיה עם זה , האמת שזה היה די מפתיע אותי אם הם היו עושים זאת.

#3 refill man

refill man

מהנדס חשמל וג'יגולו צומי

• רשומים+
  • 2123 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 10:45

האם זה משהו שפוגע? או שאתם מבינים שזה ממש לא קשור לנו וזה בסדר מבחינתכם שאנחנו לא עומדים.

אני אישית לא מרגיש שום קשר לי וליום הזיכרון או ליום העצמאות ולכן אני לא עומד בצפירה לא חוגג בעצמאות, ובשהילי זה יום רגיל לגמרי
(חופש), אבל מצד שני ני לא רוצה לפגוע ברגשותיהם של אנשים שלומדים אתי, חברים שלי וכ'

מה אתם אומרים ?

תעברו לאוניברסיטה בעמן או קהיר. ככה אני אהיה הכי מרוצה ממכם.

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

#4 Mojo_jojo

Mojo_jojo

קוף רשע!

• רשומים+
  • 10478 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 11:18

מה אתם אומרים ?

תעשה מה שבראש שלך, רק אל תחפש פרובוקציות, כי אם תעשו פרובוקציות אל תתפלאו
אם יעשו לכם אחר כך תהלוכות ימין קיצוני בתוך היישובים שלכם.
כולכם מוזמנים להאזין למוסיקה שלי!

Last.fm

#5 אורח - אורח - לירן

אורח - אורח - לירן
  • אורחים

פורסם 28/04/2009 - 11:19

העניין הוא הקונפליקט במדינה שלנו. אם היית מזדהה עם המדינה ומשרת בצבא כמו שאזרחים אמורים אז סביר שהיית מרגיש צורך לעמוד, הבעיה שערבים לא מרגישים חלק מהמדינה ומהחובות אבל כן רוצים לגור רק כאן. אדם ממוצא מקסיקני שגר בארה"ב מרגיש אמריקאי לכל דבר ככה צריך להיות גם פה.

בעניין הצפירה ספציפית קשה לי להכריע לכאן או לכאן. אני יכולה לומר לך שאני למשל לא עומדת בצפירה כשאני לבד כי בעיני זו התניה חברתית ואני לא צריכה את הצפירה בשביל לזכור את הנופלים. כשאני עם אנשים או בטקס אני עומדת כדי לכבד אותם(את האנשים מסביבי), אני יודעת שזה יפגע ברגשות הציבור. זה קצת מתריס שערבים לא עומדים אבל זה מצב מורכב ולכן לא ניתן לשפוט מהצד השני. לי בכל אופן זה לא מפריע. שיהיה לך יום טוב!

מה אתם אומרים ?

#6 geohot

geohot

ברונזה

• רשומים+
  • 962 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 11:27

תעברו לאוניברסיטה בעמן או קהיר. ככה אני אהיה הכי מרוצה ממכם.

יצור.
בא בן-אדם , שואל מה עליו לעשות כדי לא לפגוע בך ביום רגיש שכזה, וזה מה שאתה עונה לו.
צריכים יותר אנשים כמוהו בשני צדדי המתרס ופחות אנשים כמוך ואז יש סיכוי שאולי יהיה פה פעם שקט, ומניין ההרוגים ביום הזה ישאר על אותו מספר.
If at first you don't succeed... so much for skydiving."
"Rumors travel halfway around the world while the truth is putting on its shoes"
"The difference between Truth and Fiction - Fiction has to make sense."

#7 Flickerman

Flickerman

משמינים, הא?

• רשומים+
  • 6699 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 12:20

מה אתם אומרים ?

לשיר את התקווה - אני יכול להבין למה הערבים לא שרים. למען האמת - אני לא מצפה שהערבים ישירו המנון של מדינה יהודית.
השתתפות בטקסי יום השואה - אני יכול להבין למה אין השתתפות. אחרי הכל, ההרוגים היו יהודים (וצוענים וכו', אבל לא ערבים). בתקופת השואה הפלסטינים תמכו בנאצים, ואף חאג' אמין אל-חוסייני ביקש מהיטלר לכבוש את הארץ כדי "לנקות אותה מהיהודים". (אני לא רומז בכך כלום עליך, אני רק מציין שיש סתירה בהשתתפות הערבים בטקסי השואה. מצד שני, יש השואלים "אם כך, כיצד אפשרי שהגרמנים מקיימים טקסים כאלה?" התשובה פשוטה - הם הבינו את טעותם ואת הלקח, והם לא נלחמים ביהודים כיום. וגם כאן אין רמיזה כלפיך באופן אישי, אלא כלפי עמך באופן כללי).
אם כך - גם ביום הזיכרון איני מצפה מערבי ממוצע לעמוד בצפירה או להשתתף באבל היהודים (על אף שחלק מההרוגים הם גם ערבים - בדואים, דרוזים, או צ'ירקסים. לא ערבים-פלסטינים). מצד שני, כשאותם ערבים מזלזלים בזכר החיילים - שלא יתפלאו שלא רואים בהם אזרחים מן המניין, ושרואים בהם גייס חמישי. כשאתה מפגין זלזול (גם בלי כוונה!) בהרוגי מדינתך, ודחיית מוסדותיה - אל תתפלא כשהיא תדחה אותך.

לסיכום, יפה מאוד מצדך שאינך רוצה לפגוע ברגשותינו. ברצינות. אך לדעתי, הבעיה עמוקה הרבה יותר - ולא ניתן "לפטור" אותה במחי החלטה האם לעמוד בצפירה או לא, ואם להשתתף בטקס זה או אחר. כי זה רק הסימפטום לבעיה העמוקה הרבה יותר. ועד שהיא לא תיפתר, לא ניתן יהיה לענות תשובה הכוללת התייחסות ליותר מאדם יחיד המגיב כאן.

#8 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 13:58

מה אתם אומרים ?

אם אתה לא רוצה לפגוע ברגשות שלנו, אז אתה יכול לבחור מתי אתה כן מזדהה עם הכאב שלנו, ואיך אתה מביע הזדהות. למשל - לעמוד בצפירה ביום השואה או לבקר ביד ושם. לגבי יום הזכרון - ברור שהייתי מרגישה יותר טוב אם כן הייתם עומדים בצפירה. עדיין, ההחלטה היא שלכם.

#9 geohot

geohot

ברונזה

• רשומים+
  • 962 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 14:12

אם אתה לא רוצה לפגוע ברגשות שלנו, אז אתה יכול לבחור מתי אתה כן מזדהה עם הכאב שלנו, ואיך אתה מביע הזדהות. למשל - לעמוד בצפירה ביום השואה או לבקר ביד ושם. לגבי יום הזכרון - ברור שהייתי מרגישה יותר טוב אם כן הייתם עומדים בצפירה. עדיין, ההחלטה היא שלכם.

זה אבסורד לצפות מערבים לעמוד ביום הזכרון, אני הייתי מרגיש יותר טוב אם בזמן הצפירה הם ימנעו מפעילויות שנראות כמזלזלות כגון דיבור בקול רם וכו'
If at first you don't succeed... so much for skydiving."
"Rumors travel halfway around the world while the truth is putting on its shoes"
"The difference between Truth and Fiction - Fiction has to make sense."

#10 אורח - JustMagic

אורח - JustMagic
  • אורחים

פורסם 28/04/2009 - 14:18

אם במקרה אדם ערבי נמצא עם קבוצת יהודים בזמן הצפירה, אז כן - אני מצפה שיעמוד גם או לפחות יצא החוצה מן החדר, כי גם סתם לשבת בזמן שכולם עומדים יכול להתפרש כזלזול.
בדיוק כמו שאני אולי לא מקפיד על אוכל כשר אבל אני לא אסתובב בתוך בית-כנסת עם סנדויץ' של פסטרמה וגבינה.

#11 טמבוויל

טמבוויל

בואי בואי

• רשומים+
  • 8884 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 14:53

מה אתם אומרים ?

אני אישית לא מצפה לכלום.
אם אתה לא רוצה לעמוד, אל תעמוד.
מה שכן, לא לנהוג באופן מזלזל (צעקות, צחוק וכו').

אבל קבל נקודה למחשבה: זהו יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה. בצד של נפגעי פעולות האיבה קיימים גם אזרחים ערבים.
תם עידן המדע ומתחיל עידן הקסם!

#12 avitals

avitals

כסף

• רשומים+
  • 2943 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 15:05

זה אבסורד לצפות מערבים לעמוד ביום הזכרון, אני הייתי מרגיש יותר טוב אם בזמן הצפירה הם ימנעו מפעילויות שנראות כמזלזלות כגון דיבור בקול רם וכו'

אני לא חושבת שזה אבסורד - כי זה גם יום הזכרון לזכר נפגעי פעולות האיבה.

#13 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 15:17

אני גם לא שופטת יהודים שלא עומדים. שכל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון, כל עוד הוא מכבד אחרים. כלומר, אם בחרתם להגיע לטקס, אז כן תעמדו. אם אתם יושבים ומדברים, אז לדקה תפסיקו וכו'.

מה שכן, אני לא מסכימה שהיום הזה לא קשור לערבים.
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#14 קקטוס

קקטוס

Ghost in the Machine

• גנרלים בדימוס
  • 32885 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 15:42

אני אישית לא מצפה לכלום.
אם אתה לא רוצה לעמוד, אל תעמוד.
מה שכן, לא לנהוג באופן מזלזל (צעקות, צחוק וכו').

אבל קבל נקודה למחשבה: זהו יום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה. בצד של נפגעי פעולות האיבה קיימים גם אזרחים ערבים.

אני גם לא שופטת יהודים שלא עומדים. שכל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון, כל עוד הוא מכבד אחרים. כלומר, אם בחרתם להגיע לטקס, אז כן תעמדו. אם אתם יושבים ומדברים, אז לדקה תפסיקו וכו'.

מה שכן, אני לא מסכימה שהיום הזה לא קשור לערבים.

מה שהם אמרו.
מתקשים בקורסים מבוא לכלכלה א' או מבוא לכלכלה ב'? דברו איתי.

Posted Image

.Procrastinate now, don't put it off

מסתובבת פה כמו איזה נסיכה מורמת מעם, חושבת שאת יותר טובה מכולם.

#15 Zim

Zim

אינו מבין בדיחות פורום

• רשומים+
  • 1537 הודעות:

פורסם 28/04/2009 - 16:31

שנה שעברה הייתי בצפירה בבית הסטודנט וסטודנטים ערבים לא רק שלא עמדו הם ישבו וצחקו, באמצע אחד זרק משהו על חבר שלו ושניהם התחילו לצחוק, כמה ערביות החלו לצעוק אחד על השנייה והם עשו המון המון רעש.. אני ממש התעצבנתי
תמונה מצורפתתמונה מצורפת

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים