מעבר לתוכן

- - - - -

פארק נחל באר-שבע - מחזון למציאות!!!

68 replies to this topic

#1 אורח - beer sheva river park

אורח - beer sheva river park
  • אורחים

פורסם 30/04/2009 - 19:00

תכנית הפיתוח של פארק נחל באר-שבע

תכנית הפיתוח של הפארק מחלקת את הפארק למספר איזורי פיתוח. החלק המזרחי (ממזרח לכביש מס' 40) - איזור פיתוח אקסטנסיבי סביב גן לאומי תל באר-שבע אשר הוכרז כאתר מורשת עולמית. "לב הפארק", בין כביש מס' 40 ממערב לבין הגשר הטורקי במזרח. בשטח זה נמצאים העוגנים העיקריים את הפארק כמתחם האגם, מתחם התיאטרון, מתחם הספוטק ומתחם בית אשל. מהגשר הטורקי ועד שכונת נווה זאב במערב (גשר חטיבה שמונה), מהווה ערוץ הנחל וטיילות בשתי גדותיו את שטח הפארק. חלקו המערבי של הפארק הינו שטח עתיקות ייחודי, ובו מיועד פארק ארכיאולוגי.

תמונה מצורפת

גן הפעמון

גן הפעמון הינו הפארק הראשון שנפתח לציבור בפארק נחל באר-שבע. 40 דונם גודלו. ונמצא בסמוך לשכונת נווה נוי. שנים רבות היה השטח חורשת עצי אקליפטוס ותחתיה ערימות פסולת ועזובה. לפני שיקום ערוץ הנחל, היה האתר חלק משטח ההצפה של הנחל, ולעת שטפונות גדולים, היה מוצף. בשנת 2004 חברו השותפים בפיתוח פארק נחל באר-שבע, ובעזרת תורמי הקרן הקיימת בקנדה, החלו בשיקום האתר ופיתוח כפארק לשימוש הציבור הרחב.

גן הפעמון:

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

הגשר הטורקי

גשר הטורקי הוא אחד המונומנטים החשובים ביותר בבאר שבע ובנגב. גשר עתיק זה הוא שריד ממסילת ברזל תורכית שחצתה את ארץ ישראל לאורכה. מהעיר שכם אל איסמעלייה שלגדות תעלת סואץ (בפועל הגיע עד לקוציימה שבסיני). ייעודה של המסילה היה לסייע בהעברת חיילים, אספקה ותחמושת לחזית המתפתחת עם הבריטים בסיני. המסילה הגיע לבאר-שבע בחודש אוקטובר 1915.נחל באר-שבע הווה מחסום שחייב תכנון הנדסי מיוחד בגלל אופיו השיטפוני. לכן נבנה הגשר במקום הרחב ביותר, 190 מטר, מקום בו זרימת המים חלשה ביותר. מהנדס הרכבות הגרמני היינריך מייסנר פחה הופקד על בניית הגשר. הגשר נבנה במאבן על ידי קבלנים ופועלים יהודים. קטע מסילה ב"ש - קוציימה היה בשימוש עד שנת 1920, ופורק בשנת 1925. בשנת 1941 פורסם מכרז לפירוק הגשר על מנת לעשות שימוש חוזר באבניו. לימים נסלל כביש צר על גבי הגשר. התנועה בו פסקה בשנת 1962. בחורף 1964 התמוטטה אומנה אחת בשטפון. על המפער שנוצר נבנה גשר ברזל אשר הוסר מאוחר יותר. מאז ועד היום לא נעשה בגשר כל שימוש לצורכי תחבורה (פרוגרמה לשיקום הגשר הטורקי, יעקב גולן קק"ל 2005).
כחלק מפיתוח מערך הטיילות בפארק, יוחזר הגשר לשימוש לצורכי הליכה ונסיעה באופניים, ויהווה עוגן מרכזי בפארק המחבר את גדות הנחל מהשוק הבדואי בצפון לטיילת המרכזית בדרום.

הגשר הטורקי

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

מתחם בית אשל

בית אשל, אחד משלוש המצפים שהוקמו בנגב בשנת 1943 - בית אשל, גבולות ורביבים. במהלך מלחמת העצמאות הופגז היישוב על ידי הצבא המצרי וננטש לאחר קרבות קשים. אתר זה מהווה נקודת ציון חשובה בסיפור ההתישבות על גדות נחל באר-שבע. באתר יש שרידי מבנים ומחפורות לחימה המעידים על הקרב הקשה שהתרחש במקום. במהלך שנת 2008 שוחזרה חצר בית אשל. בתחילת שנת 2009 החלו לפתח בגודל 40 דונם פארק סביב החצר אשר יספר את סיפור האתר הן כחווה חקלאית והן כנקודת יישוב שעמדה בגבורה בקרבות מלחמת העצמאות. אתר בית אשל עתיד להיות המבואה המרכזית לפארק ונחל באר-שבע.

חצר בית אשל בשנת 1943

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

חצר בית אשל לאחר השיקום

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

פארק בית אשל בפיתוח -אפריל 2009

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

מתחם התיאטרון

מתחם התיאטרון בשטח של 250 דונם מהווה את חלקו המערבי של "לב הפארק", בחלקו המזרחי משיק למתחם בית אשל ולספורטק ובחלקו המערבי לגשר הטורקי. במרכזו יבנה תיאטרון פתוח לכ- 10,000 צופים אשר עתיד לארח אירועים ומופעים. מתחם האמפיתיאטרון נמצא בשלבי תכנון מתקדמין ויצא לדרך בקרוב

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

מתחם האגם

האגם בפארק נחל באר-שבע עתיד להיות לב הפארק. זהו המתחם הגדול ביותר, כ 700 דונם שטחו. אתר זה ירכז בעתיד את עיקר פעילות הנופש והפנאי של תושבי העיר באר-שבע והאיזור כולו. בלב המתחם, אגם בגודל של כ 80 דונם וסביבו מתוכננים איזורים אינטנסיביים כאתרי נופש ופנאי כמסעדות, בתי קפה, גלריות, איזור להשכרת סירות ועוד. סביב האגם מתוכנן שביל הולכי רגל ואופניים אשר יחבר את האיזורים האינטנסיביים לאיזורים שקטים בהם ניתן יהיה לשבת על שפת האגם לצפות בציפורים אשר בעבר נהגו לחנות באיזור כחלק מנתיב הנדידה העובר מעל מדינת ישראל. מתחם האגם יהיה משופע באיזורי חורשות ואתרי פיקניק. המים לאגם, כבכל פארק נחל באר-שבע הינם מים מושבים שמקורם במכון טיהור השפכים של העיר באר-שבע.את מתחם האגם החלו לתכנן לפני מספר חודשים

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

הטיילת המרכזית

הטיילת המרכזית הנה פארק אורכי בשטח של כ 250 דונם לאורך 3 ק"מ של הגדה הדרומית של נחל באר-שבע. טיילת זו מחברת את הגשר הטורקי ממערב וכביש 40 ממזרח. זהו הפרויקט הראשון המבוצע באיזור אשר עד שנת 2002 היה ה"חצר האחורית" של העיר באר-שבע. איזור כרייה וחציבה בו הושלכה בעבר פסלות בנין רבה. האתר שעבר שיקום סביבתי נרחב והופך אט אט לפארק. בנייתה של טיילת זו החלה בדצמבר 2007, וצפוייה להיפתח לקהל הרחב בחודש יוני 2009. זהו הפרויקט הגדול ביותר המבוצע בימים אלה בפארק נחל באר-שבע. פיתוח הטיילת המרכזית התאפשר בעזרת השותפים להנהלת פארק נחל באר-שבע ותורמי הקק"ל בארה"ב.

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

גשר הצינורות

בין שכונת נווה נוי מדרום והעיר העתיקה ורח' אימבר מצפון, חוצה את נחל באר-שבע גשר צינורות מי שתייה של חב' מקורות. תכנית האב לפארק נחל באר-שבע זיהתה את גשר זה כהזדמנות ליצירת חיבור בין העיר העתיקה והפארק מחד, ויצירת נקודת ענין באגן החזותי של ערוץ נחל באר-שבע מאידך. בשנת 2008, יצאה מינהלת פארק נחל באר-שבע, בשיתוף החברה הממשלתית לתיירות, וחברת מקורות לתחרות אדריכלים לתכנון גשר הולכי רגל על גבי גשר צינורות המים הקיים. הנהלת הפארק מתכננת לצאת למכרז לביצוע הגשר לקראת סוף שנת 2009.

תמונה מצורפת

טיילת סמוך לשכונת נווה נוי. שני מקטעי טיילות נוספים נמצאים בפיתוח. האחד, בקצה רחוב נורית. השני סמוך לגן הפעמון.הקמת טיילת דרך אימבר הסתיימה ונשאר להפעיל בה את התאורה ולשים צמחייה

תמונות מיום העצמאות בפארק נחל באר שבע

תמונה מצורפת

תמונה מצורפת

לחץ כאן כדי להגיע לסרטון-פארק נחל באר שבע- מחזון למציאות!

לאתר האינטרנט של פארק נחל באר שבע לחץ כאן

#2 pickaboo

pickaboo

A Real Nowhere Man

• רשומים+
  • 6345 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 19:04

Beer Sheva RIVER park?!?!

בנאדם, אנ'לא יודע איזה כדורים לקחת הבוקר...
RIVER??
אם כבר stream
creek
או sewer
אנחנו כנראה נירה בך"
"אנחנו?, מה זאת אומרת אנחנו?? ממתי אתה בצד שלהם?
"אם עומדים לירות בך, באיזה צד אתה מצפה שאהיה?"

תמונה מצורפת

דפקו אותך? עבדו עליך? צוות הצרכנות הפעילה של בן-גוריון לשירותך!
פנה אלינו ונשמח לעזור - bgu.consumers@gmail.com

אין לי קטע חדש בינתיים, אבל גם הקודמים מצחיקים!
בלוג

#3 ארז הרשע

ארז הרשע

Nullus Anxietas

• רשומים+
  • 18926 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 19:06

יהיה לגמלים של הבדואים עוד מקום לאכול בו דשא ולחרבן...
וכמובן, לצעירי באר שבע לעשן סמים

Evil Erez
It's Good to be Bad

When I'm good - I'm very good
but when I'm bad - I'm even better

O.M.E.

Because you can call me Erez

כי יש לי כמה תחביבים... ויש לי ה-ר-ב-ה פנאי...

#4 אורח - beer sheva river park

אורח - beer sheva river park
  • אורחים

פורסם 30/04/2009 - 19:06

RIVER??
אם כבר stream
creek
או sewer

זה השם הרשמי של פארק נחל באר שבע באנגלית...

#5 Peaches

Peaches

קטנונית אך חביבה (ותודה למיפ)

• גנרלים בדימוס
  • 14236 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 19:20

טוב, נו, ידוע שמתרגמים ישראלים הם לא משהו בכלל.
But home is where the heart is
So your real home’s in your chest

#6 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 19:20

אז אתם צריכים לפטר את המתרגם של הפרוייקט.
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#7 אורח - Z

אורח - Z
  • אורחים

פורסם 30/04/2009 - 19:40

אבל כנראה שחלק מיושבי הפורום לא ילכו לטייל שם מפאת חוסר זמן, כי הם עסוקים בלאונן מול המחשב ולרשום תגובות דביליות.

#8 pickaboo

pickaboo

A Real Nowhere Man

• רשומים+
  • 6345 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 19:41

אבל כנראה שחלק מיושבי הפורום לא ילכו לטייל שם מפאת חוסר זמן, כי הם עסוקים בלאונן מול המחשב ולרשום תגובות דביליות.

מה שתגיד, זורו
אנחנו כנראה נירה בך"

תמונה מצורפת

בלוג

#9 אורח - אורח - דרומי

אורח - אורח - דרומי
  • אורחים

פורסם 30/04/2009 - 19:42

אתה גזען ומכלילן!
מדבר על הבדואים כאילו הם חיות וכאילו לכולם יש גמלים...
הגמלים שלהם והכבשים הולכים ממש בתוך ערוץ הנחל ולא על גדותיו!!!=אתה חסר ידע בנושא...
בטיילת המרכזית,טיילת דרך אימבר (שאני גר מולה) וכו' לא ראיתי שום גמלים ושום כבשים הולכים שם!
אתה מכליל את כל צעירי באר שבע כאילו כולם לקוחים סמים כאילו שתל אביב אין נרקומנים שהם גם נערים..

כמה שאתה מגעיל..
לפחות אתה מודע לעצמך והניק שלך הוא-"ארז הרשע"

#10 Devils_Lady

Devils_Lady

is real and she's spectacular

• רשומים+
  • 3641 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 19:48

RIVER??
אם כבר stream
creek
או sewer

אוי, עשית לי חשק לצפות בדוסון קריק....

I don't buy fat-free milk because I don't want to encourage cows with body image issues

#11 pickaboo

pickaboo

A Real Nowhere Man

• רשומים+
  • 6345 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 19:49

תני לי לנחש, את גם הולכת לעשות את זה באינטרנט ב live stream?
אנחנו כנראה נירה בך"

תמונה מצורפת

בלוג

#12 Peaches

Peaches

קטנונית אך חביבה (ותודה למיפ)

• גנרלים בדימוס
  • 14236 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 19:59

אם כבר הזכרנו מתרגמים מטומטמים :lol:
But home is where the heart is
So your real home’s in your chest

#13 ארז הרשע

ארז הרשע

Nullus Anxietas

• רשומים+
  • 18926 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 20:42

יהיו גם כמה אורחים כאלה :כפיים:

אתה גזען ומכלילן!
מדבר על הבדואים כאילו הם חיות וכאילו לכולם יש גמלים...
הגמלים שלהם והכבשים הולכים ממש בתוך ערוץ הנחל ולא על גדותיו!!!=אתה חסר ידע בנושא...
בטיילת המרכזית,טיילת דרך אימבר (שאני גר מולה) וכו' לא ראיתי שום גמלים ושום כבשים הולכים שם!
אתה מכליל את כל צעירי באר שבע כאילו כולם לקוחים סמים כאילו שתל אביב אין נרקומנים שהם גם נערים..

כמה שאתה מגעיל..
לפחות אתה מודע לעצמך והניק שלך הוא-"ארז הרשע"

אני אמרתי שכל הבדואים ככה? או שכל צעירי ב"ש ככה? תקרא שוב
להגיד את האמת, בתור מישהו שגדל כאן ומכיר הרבה אנשים (ה-ר-ב-ה אנשים :) ) אז אני בוודאות יכול להגיד לך שמספר האנשים האינטילגנטים בב"ש הוא כ"כ קטן שזה ממש חבל. וכן, הנוער הדפוק שיש באיזור בולט הרבה יותר ממה שיש באיזור המרכז.

אה, כן, וגם כן בתור דרומי שגדל בב"ש וחי בב"ש כמעט כל החיים שלו (חוץ משנתיים שאני מצטער עליהם) אז אני יודע טוב מאוד על מה אני מדבר.

וכן, אני מודע לעצמי. וכן, אני מודע למה שהולך מסביב. וכן, בקטעים כאלה אני בדר"כ צודק.

Evil Erez
It's Good to be Bad

O.M.E.

#14 אורח - אורח - דרומי

אורח - אורח - דרומי
  • אורחים

פורסם 30/04/2009 - 22:00

אני אמרתי שכל הבדואים ככה? או שכל צעירי ב"ש ככה? תקרא שוב
להגיד את האמת, בתור מישהו שגדל כאן ומכיר הרבה אנשים (ה-ר-ב-ה אנשים :) ) אז אני בוודאות יכול להגיד לך שמספר האנשים האינטילגנטים בב"ש הוא כ"כ קטן שזה ממש חבל. וכן, הנוער הדפוק שיש באיזור בולט הרבה יותר ממה שיש באיזור המרכז.

אה, כן, וגם כן בתור דרומי שגדל בב"ש וחי בב"ש כמעט כל החיים שלו (חוץ משנתיים שאני מצטער עליהם) אז אני יודע טוב מאוד על מה אני מדבר.

וכן, אני מודע לעצמי. וכן, אני מודע למה שהולך מסביב. וכן, בקטעים כאלה אני בדר"כ צודק.

מספר האנשים האינטילגנטים בב"ש קטן? יש כל כך הרבה בני נוער טובים וחכמים וכל כך הרבה אנשים חכמים.. אני פשוט המום מצורת הדיבור שלך!!
"אני מכיר הרבה אנשים"- זה לא מוכיח שום דבר,אבל שום דבר! תאמין לי שאתה אפילו לא מכיר רבע מה-203,000 שחיים בעיר..
אתה נותן כאן הכללות נוראיות בלי שום ביסוס..
אחוז הנשירה מבתי הספר בבאר שבע הוא מהנמוכים בארץ.. רק-1.5% נושרים..
כשבתל אביב יש מעל 2.5% נושרים..
לך לדרום תל אביב.. תחיה שם,אני אשמח.
אז אתה לא מבין כלום...
ואתה ממש לא צודק.. אתה רק חושב שאתה צודק..
שוב-הבדואים עם הגמלים והכבשים הולכים בתוך ערוץ הנחל עצמו ולא על הגדות שלו (שבהם נבנה הפארק)
אני חי ממש מול הנחל ולעולם לא היו על טיילת דרך אימבר כבשים,גמלים או כל חיה כזאת או אחרת של בדואים
אתה מדבר שטויות במיץ בגלל שאתה לא מבין.. אתה לא גר מול הנחל ולא יודע איפה הבדואים הולכים.. אני אומר לך איפה ואני צודק ב-100%
יש שם דשא כבר הרבה חודשים (בטיילת המרכזית) והוא לא אכול עד היום-אין בו אפילו קקי..
גן הפעמון נשאר ירוק ללא יותר מדי קרחות.. אף פעם אין בו גמלים או כבשים..
אתה מדבר שטויות..
הפארק יאובטח עם מצלמות+פקחים רבים+משטרה.. הכל יהיה כשורה..
כמובן שתהיה אחזקה שוטפת

#15 ארז הרשע

ארז הרשע

Nullus Anxietas

• רשומים+
  • 18926 הודעות:

פורסם 30/04/2009 - 22:12

מספר האנשים האינטילגנטים בב"ש קטן? יש כל כך הרבה בני נוער טובים וחכמים וכל כך הרבה אנשים חכמים.. אני פשוט המום מצורת הדיבור שלך!!
"אני מכיר הרבה אנשים"- זה לא מוכיח שום דבר,אבל שום דבר! תאמין לי שאתה אפילו לא מכיר רבע מה-203,000 שחיים בעיר..
אתה נותן כאן הכללות נוראיות בלי שום ביסוס..
אחוז הנשירה מבתי הספר בבאר שבע הוא מהנמוכים בארץ.. רק-1.5% נושרים..
כשבתל אביב יש מעל 2.5% נושרים..
לך לדרום תל אביב.. תחיה שם,אני אשמח.
אז אתה לא מבין כלום...
ואתה ממש לא צודק.. אתה רק חושב שאתה צודק..
שוב-הבדואים עם הגמלים והכבשים הולכים בתוך ערוץ הנחל עצמו ולא על הגדות שלו (שבהם נבנה הפארק)
אני חי ממש מול הנחל ולעולם לא היו על טיילת דרך אימבר כבשים,גמלים או כל חיה כזאת או אחרת של בדואים
אתה מדבר שטויות במיץ בגלל שאתה לא מבין.. אתה לא גר מול הנחל ולא יודע איפה הבדואים הולכים.. אני אומר לך איפה ואני צודק ב-100%
יש שם דשא כבר הרבה חודשים (בטיילת המרכזית) והוא לא אכול עד היום-אין בו אפילו קקי..
גן הפעמון נשאר ירוק ללא יותר מדי קרחות.. אף פעם אין בו גמלים או כבשים..
אתה מדבר שטויות..
הפארק יאובטח עם מצלמות+פקחים רבים+משטרה.. הכל יהיה כשורה..
כמובן שתהיה אחזקה שוטפת

אחוזי נשירה מבי"ס לא אומרים כלום על אינטיליגנציה של אנשים.
תכלס, גם ציונים לא.
אבל כל פעם שאני הולך לי ברחוב, כמעט לא משנה באיזה שכונה בב"ש, אני רואה רוב שמתנהגים כמו חבורה של בהמות לא מתורבתות - וזה אומר לי מספיק.

והגמלים עדיין בתוך שטח העיר - מבחינתי זה אותו דבר.

לגבי הפיקוח\שיטור\מצלמות בפארק - קודם שישימו כמה בפארקים הקיימים להוריד את רמת החרא שהולך כאן, במקום לפרוס עוד יותר את השוטרים\פקחים שיש.

Evil Erez
It's Good to be Bad

O.M.E.

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים