מעבר לתוכן

- - - - -

יומן דיאטה

55 replies to this topic

#1 אורח - אורח - שירי

אורח - אורח - שירי
  • אורחים

פורסם 30/05/2009 - 21:31

טוב... ממחר אני מתחילה דיאטה.

מטרה? 5 קילו
טווח זמן? חודש+

אמצעים:

תפריט למחר, יום א':
בעבודה - ארוחת בוקר: חצי לחמניה קלה, חצי פרוסת גבנ"צ לייט, עגבניה ובצל. [2 נקודות]
בעבודה - ארוחת ביניים: חצי לחמניה קלה, חצי פרוסת גבנ"צ לייט, עגבניה ובצל [2 נקודות]
ארוחת צהריים: אנטי פסטי / ירקות מאודים + 2 פרוסות לחם קל עם מריחה דקה של טחינה גולמית [5 נקודות]
בעבודה - ארוחת ביניים2: חצי לחמניה קלה עם חסה, גבינה וירקות [2 נקודות]
ארוחת ערב: שקשוקה עם לחמניה קלה [5 נקודות]

סה"כ 16 נקודות... וואו... יצא מעט. אחשוב על תוספת של עוד 2-3 נקודות.

לפני ארוחת ערב - 40 דקות אירובי [25 דקות קרוס + 10 דקות סטפר + 5 דקות ריצה] + קצת תרגילי כוח.

אשמח להערות (גם לגבי הספורט וגם לגבי התזונה)...

:)

#2 רחפה

רחפה

לא סתם ברונזה - רשום+!

• רשומים+
  • 326 הודעות:

פורסם 31/05/2009 - 11:20

היי בהצלחה..
קודם כל כל מה שאני הולכת להגיד כאן הוא לא משהו מוסמך ויכול להיות שאני טועה...הכל מניסיוני כבחורה למודת דיאטות
אז דבר ראשון-5 קילו זו מטרה ממש לא ריאלית בחודש. אם יש משהו שלמדתי בנושא הוא שחייבים לקבוע מטרות ריאליות. אם תאכלי ככה במשך חודש תרדי אבל בסופו של דבר,מה שיקרה הוא שיהיה לך כל כך משעמם עם האוכל שאת פשוט תתנפלי על כל מה שיש במקרר וחבל. הייתי מגדירה 2-3 קילו כמטרה ריאלית,בירידה מתונה ובריאה של חצי קילו לשבוע. אגב,אם מעולם לא עשית דיאטה מאוד סביר להניח שתרדי הרבה בשבוע הראשון אבל זה בעיקר נוזלים כמה שזכור לי.

בקשר לתפריט,נראה לי דל מדי,הן בחלבונים והן בפחמימות. למה טחינה גולמית?תוסיפי מים לימון ושום,אין קלוריות ויש טעם מצוין,ותמרחי על הלחם. לחמנייה קלה זה סבבה אבל חצי לחמניה?זה ישביע אותך? אני הייתי לוקחת שתי פרוסות לחמקל ואוכלת במקום חצי לחמנייה קלה. יותר משביע ופחות קלוריות.
מה עם פירות? משהו מתוק? פרוסת לחמקל עם כפית דבש? זה בדיוק מסוג הדברים שהגוף יזעק חמס אחרי תקופה מסויימת
כמובן שחסר בשר-גם טונה זה סבבה אם את לא אוהבת או אין לך איך לחמם-יש עכשיו טונה 5% מעולה! או פסטרמה דלת שומן
בקיצור,אין סוף לאפשרויות. אם את בונה את התפריט לפי שומרי משקל,תקראי גם את החוברת שמדברת על פירמדית המזון ואיך להרכיב תפריט שמורכב מכולה,זה חשוב. אם לא תתני לגוף מה שהוא צריך,אולי תרדי במשקל אבל מספיק שתאכלי את הדבר המשמין הכי קטן והמשקל יקפוץ כי הגוף נמצא בתת תזונה..

והכי הכי חשוב...להבין שזה לא משהו זמני. לאכול נכון זאת דרך חיים. רק ככה תרדי במשקל
בהצלחה! :וי:
כל תא קטן בגוף שלי שמח, כל תא קטן בגוף שלי מבסוט!!

Tears stream down your face, when you lose something you cannot replace

גם אני לומדת בפו"מ והפלא ופלא,לא תומכת בניב גורדון

הגרובטרון לפתיחת שנה!!!

#3 אורח - אורח - שירי

אורח - אורח - שירי
  • אורחים

פורסם 31/05/2009 - 16:17

היי בהצלחה..
קודם כל כל מה שאני הולכת להגיד כאן הוא לא משהו מוסמך ויכול להיות שאני טועה...הכל מניסיוני כבחורה למודת דיאטות
אז דבר ראשון-5 קילו זו מטרה ממש לא ריאלית בחודש. אם יש משהו שלמדתי בנושא הוא שחייבים לקבוע מטרות ריאליות. אם תאכלי ככה במשך חודש תרדי אבל בסופו של דבר,מה שיקרה הוא שיהיה לך כל כך משעמם עם האוכל שאת פשוט תתנפלי על כל מה שיש במקרר וחבל. הייתי מגדירה 2-3 קילו כמטרה ריאלית,בירידה מתונה ובריאה של חצי קילו לשבוע. אגב,אם מעולם לא עשית דיאטה מאוד סביר להניח שתרדי הרבה בשבוע הראשון אבל זה בעיקר נוזלים כמה שזכור לי.

בקשר לתפריט,נראה לי דל מדי,הן בחלבונים והן בפחמימות. למה טחינה גולמית?תוסיפי מים לימון ושום,אין קלוריות ויש טעם מצוין,ותמרחי על הלחם. לחמנייה קלה זה סבבה אבל חצי לחמניה?זה ישביע אותך? אני הייתי לוקחת שתי פרוסות לחמקל ואוכלת במקום חצי לחמנייה קלה. יותר משביע ופחות קלוריות.
מה עם פירות? משהו מתוק? פרוסת לחמקל עם כפית דבש? זה בדיוק מסוג הדברים שהגוף יזעק חמס אחרי תקופה מסויימת
כמובן שחסר בשר-גם טונה זה סבבה אם את לא אוהבת או אין לך איך לחמם-יש עכשיו טונה 5% מעולה! או פסטרמה דלת שומן
בקיצור,אין סוף לאפשרויות. אם את בונה את התפריט לפי שומרי משקל,תקראי גם את החוברת שמדברת על פירמדית המזון ואיך להרכיב תפריט שמורכב מכולה,זה חשוב. אם לא תתני לגוף מה שהוא צריך,אולי תרדי במשקל אבל מספיק שתאכלי את הדבר המשמין הכי קטן והמשקל יקפוץ כי הגוף נמצא בתת תזונה..

והכי הכי חשוב...להבין שזה לא משהו זמני. לאכול נכון זאת דרך חיים. רק ככה תרדי במשקל
בהצלחה! :וי:

היי

קודם כל, תודה על התגובה :)
לגבי הזמנים - רשמתי חודש+ , אני לא ממהרת לשום מקום ואין לי בעיה אם זה ייקח גם יותר מחודש.
לגבי התפריט? באמת נראה לך דל בפחמימות? אני לאורך היום אוכלת 2.5 לחמניות קלות (זה לא לחמניות ביס) ועוד שתי פרוסות לחם קל. נשמע לך מעט? להוסיף עוד לחם? זה נשמע לי המון לחם..
פירות לצערי אני לא אוהבת בכלל, אבל אני מפצה על זה בהרבה ירק ומכל הסוגים. גם מתוק לא מלהיב אותי ודבש בכלל מגעיל אותי. אם נשנוש זה מה שחסר, אז אולי במבה מדי פעם.. אולי ארטיק קרח..
בכל מקרה, כמובן שזה היה תפריט רק להיום, אז היום אני אשרוד בלי נשנוש, זה לא כזה בוער בי ממילא.
בשר אני לא אוכלת וגם טונה לא, אולי באמת צריך להוסיף כאן חלבונים... יש בערב ביצה בשקשוקה וקצת גבינות במהלך היום.

בכל מקרה, אשמח לעוד תגובות

#4 Volk

Volk

מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

• רשומים
  • 126 הודעות:

פורסם 02/06/2009 - 11:09

היי

לגבי הזמנים - רשמתי חודש+ , אני לא ממהרת לשום מקום ואין לי בעיה אם זה ייקח גם יותר מחודש.
לגבי התפריט? באמת נראה לך דל בפחמימות? אני לאורך היום אוכלת 2.5 לחמניות קלות (זה לא לחמניות ביס) ועוד שתי פרוסות לחם קל. נשמע לך מעט? להוסיף עוד לחם? זה נשמע לי המון לחם..
פירות לצערי אני לא אוהבת בכלל, אבל אני מפצה על זה בהרבה ירק ומכל הסוגים. גם מתוק לא מלהיב אותי ודבש בכלל מגעיל אותי. אם נשנוש זה מה שחסר, אז אולי במבה מדי פעם.. אולי ארטיק קרח..
בכל מקרה, כמובן שזה היה תפריט רק להיום, אז היום אני אשרוד בלי נשנוש, זה לא כזה בוער בי ממילא.
בשר אני לא אוכלת וגם טונה לא, אולי באמת צריך להוסיף כאן חלבונים... יש בערב ביצה בשקשוקה וקצת גבינות במהלך היום.

אני לא מכיר את השיטת הניקוד שאת משתמשת בה, נראה לי שיותר קל לספור קלוריות.
את צריכה לאכול פחות קלוריות ממה שהגוף שלך "מבזבז" ביום.
הגוף שורף בערך 30 קלוריות לכל קילוגרם של משקל. (70 קילו= 2100 קלוריות)
נתרן (מלח) גורם לגוף לאגור נוזלים, לכן גם מומלץ להקפיד לשתות הרבה מים כדי "למהול" את הנתרן ולהוציא אותו מהגוף.

* הדברים שרשמתי הם דברים שקראתי באינטרנט, אז יכול להיות שאני לא מדייק.

#5 אירוס

אירוס

כסף

• מנהלי פורום
  • 7396 הודעות:

פורסם 02/06/2009 - 14:33

חודש+ בהחלט נשמע לי טווח זמן סביר להשגת היעד שלך בשילוב עם הספורט.
אני יודעת שזה תפריט של יום אחד אבל לא ציינת צריכת קפאין ושתיה קלה (?) . במקום ארוחות הביניים שכוללות לחם הייתי הולכת על מרקים או מעדנים. יכולה להכניס לתפריט שקדים ואגוזים במקום פירות? ישלים לך את הסידן והברזל.
טחינה גולמית זה מצויין וכך גם אבוקדו (במידה). אחרי א.הערב או בבוקר אפשר גם קורנפלקס (עם סיבים תזונתיים).
לגבי חלבונים- בשר, דגים עופות,וכן כדאי לשלב עם קטניות (חומוס, עדשים וכו'). עם התוספות- כדאי לשחק על פסטות, אורז, קינואה, קוסקוס וכו' ולגוון.

שיהיה בהצלחה :)
אתר הברכות הישראלי

אחליה- ברכות ואיחולים

כותבת ברכות לימי הולדת, חגים ואירועים

#6 viki

viki

אין טעם לאסוף כל עוד לא ניתן לאחות...

• מנהלי פורום
  • 3343 הודעות:

פורסם 02/06/2009 - 23:48

היי

התפריט לא נראה לי דל בפחמימות.
לגבי נשנוש אני יכולה להמליץ על (אני לא מבינה בנקודות ולכן אכתוב ערכים קלוריים):
אנרג'י לייט אגוז (58 קלוריות)
חטיף שוגי (80-90 קלוריות - תלוי בסוג)
במבה (כ-130 לשקית, תלוי בסוג)
שקית בייגלה אישית (כ-100)
ציינת קרטיב - אם זה עניין של נקודות יש גרסת דיאט של ארטיקים חלביים (שוקו/וניל של פלדמן-33 קלוריות, תותי פרוטי של פלדמן- 38 קלוריות).

וקצת כדי לגוון:
כתבת שאינך אוכלת בשר/טונה. את יכולה לאכול טבעול (97- תירס לייט, 98 - לייט, 100 - חזה עם סויה ודבש. יש עוד גרסה של חזה עם 98 ק'. אלה שאינם לייט מכילים מ-150 עד 200)?

אדממה את אוכלת?

מה לגבי דגני בוקר עם חלב?

וכפי שנאמר קודם - ניתן לשלב אבוקדו, קטניות, שקדים/אגוזים/גרנולה.

"אני מצמצמת את עצמי כדי נקודה אלמונית
שלא להטריד בגופי מלכויות"

תמונה מצורפת

#7 אורח - אורח - שירי

אורח - אורח - שירי
  • אורחים

פורסם 03/06/2009 - 11:33

חודש+ בהחלט נשמע לי טווח זמן סביר להשגת היעד שלך בשילוב עם הספורט.
אני יודעת שזה תפריט של יום אחד אבל לא ציינת צריכת קפאין ושתיה קלה (?) . במקום ארוחות הביניים שכוללות לחם הייתי הולכת על מרקים או מעדנים. יכולה להכניס לתפריט שקדים ואגוזים במקום פירות? ישלים לך את הסידן והברזל.
טחינה גולמית זה מצויין וכך גם אבוקדו (במידה). אחרי א.הערב או בבוקר אפשר גם קורנפלקס (עם סיבים תזונתיים).
לגבי חלבונים- בשר, דגים עופות,וכן כדאי לשלב עם קטניות (חומוס, עדשים וכו'). עם התוספות- כדאי לשחק על פסטות, אורז, קינואה, קוסקוס וכו' ולגוון.

שיהיה בהצלחה :)

התפריט לא נראה לי דל בפחמימות.
לגבי נשנוש אני יכולה להמליץ על (אני לא מבינה בנקודות ולכן אכתוב ערכים קלוריים):
אנרג'י לייט אגוז (58 קלוריות)
חטיף שוגי (80-90 קלוריות - תלוי בסוג)
במבה (כ-130 לשקית, תלוי בסוג)
שקית בייגלה אישית (כ-100)
ציינת קרטיב - אם זה עניין של נקודות יש גרסת דיאט של ארטיקים חלביים (שוקו/וניל של פלדמן-33 קלוריות, תותי פרוטי של פלדמן- 38 קלוריות).

וקצת כדי לגוון:
כתבת שאינך אוכלת בשר/טונה. את יכולה לאכול טבעול (97- תירס לייט, 98 - לייט, 100 - חזה עם סויה ודבש. יש עוד גרסה של חזה עם 98 ק'. אלה שאינם לייט מכילים מ-150 עד 200)?

אדממה את אוכלת?

מה לגבי דגני בוקר עם חלב?

וכפי שנאמר קודם - ניתן לשלב אבוקדו, קטניות, שקדים/אגוזים/גרנולה.

לצערי אני די בעייתית באוכל... מרקים אני אוהבת, אבל בקיץ אני לא מתקרבת לזה כמובן. מעדנים לצערי אני לא אוהבת. גם קורנפלקס לא....
בשר, דגים ועופות אני לא אוכלת, אבל קטניות בהחלט.
לגבי צריכת קפאין ושתיה קלה - קפה או כל שתייה חמה אחרת אני לא שותה (לא יודעת אם לצערי או לא). שתייה קלה אני שותה מים מינרלים או דיאט קולה. משתדלת כמובן שזה יהיה יותר מים ופחות דיאט קולה. לא אוהבת סוגי שתייה אחרים - לא סודה ולא מים בטעמים.

שקדים ואגוזים אני אנסה לדחוף בכוח...

טבעול אני משתדלת לצמצם, כי זה אוכל מעובד עתיר בנתרן ולא בריא בכלל... אדממה אני אוכלת מדי פעם דווקא כנשנוש למרות שהבנתי שזה שווה ערך למנת פחמימות. זה לא קצת בעייתי כנשנוש?

דגני בוקר אני לא אוהבת...

אוף, אני ממש בעייתית.. :blink:

המון תודה על התגובות, עוזר לי לשמוע את ההערות שלכן :)

#8 אורח - שירי מעדכנת (:

אורח - שירי מעדכנת (:
  • אורחים

פורסם 03/06/2009 - 15:25

אוקיי, לכם אמרתי שאני מתחילה דיאטה ביום ראשון, אבל למעטה התחלתי לפני שבוע ויום בדיוק (פשוט בשבועות הייתה נפילה צפויה, אז הכרזתי מחדש על דיאטה).

אז אתמול, יום ג', נשקלתי לאחר שבוע ונצפתה ירידה של 600 ג' (וזה עוד כולל את הנפילה של שבועות!!!).

רק עוד 4.5 קילו!!!

:lol:

#9 אורח - אורח/ת

אורח - אורח/ת
  • אורחים

פורסם 03/06/2009 - 15:26

אוקיי, לכם אמרתי שאני מתחילה דיאטה ביום ראשון, אבל למעטה התחלתי לפני שבוע ויום בדיוק (פשוט בשבועות הייתה נפילה צפויה, אז הכרזתי מחדש על דיאטה).

אז אתמול, יום ג', נשקלתי לאחר שבוע ונצפתה ירידה של 600 ג' (וזה עוד כולל את הנפילה של שבועות!!!).

רק עוד 4.5 קילו!!!

:lol:

למעטה = למעשה

#10 viki

viki

• מנהלי פורום
  • 3343 הודעות:

פורסם 04/06/2009 - 16:05

טבעול אני משתדלת לצמצם, כי זה אוכל מעובד עתיר בנתרן ולא בריא בכלל... אדממה אני אוכלת מדי פעם דווקא כנשנוש למרות שהבנתי שזה שווה ערך למנת פחמימות. זה לא קצת בעייתי כנשנוש?

לגבי הטבעול - ברור שכל מזון מעובד הוא פחות בריא. השאלה מה האלטרנטיבות. אני צמחונית וגם לא אוכלת בשר ודגים והטבעול הוא הדבר היחיד שעוזר איכשהו לאזן את המצב.
באשר לאדממה - ב100 גרם אדממה יש בין 100-126 קלוריות (הבדלים בין החברות השונות, אין לי מושג למה). בכוס פחמימות (שזו מנה) יש 150-200 קלוריות (כתלות בכמות השמן ויתר הרכיבים). גם כמות הקלוריות בקרטיב עשויה להגיע ל100 - השאלה אם לא עדיף לאכול משהו בריא במקום - בייחוד לאור העובדה שאינך אוכלת בשר ודגים.

תמונה מצורפת

#11 האחרת

האחרת

ברונזה

• רשומים+
  • 800 הודעות:

פורסם 04/06/2009 - 17:17

אני הצלחתי לרדת בערך 8 קילו בחודשיים וקצת. לא עשיתי שינוי דרסטי. פשוט לא אוכלים בערב,משתדלים להימנע מאוכל מטוגן ,מנשנשים בעיקר ירקות/פירות וכמובן הרבה הרבה מים.
פעילות גופנית לפחות פעמיים-שלוש בשבוע.
אם יש מעידות פה ושם אל תרגישי רע, פשוט תפצי על זה ביום שאחרי.

בהצלחה!!!!!!!!
"מוזיקה היא חוק מוסרי - היא נותנת כנפיים לשכל, נפש ליקום, מעוף לדמיון, קסם לעצבות, חיים להכל".
אפלטון

"Not ignorance, but ignorance of ignorance, is the death of knowledge." -Alfred North Whitehead

אני שואפת לשלמות, כי הפשרה של היום היא הנורמה של מחר...

#12 dolfin

dolfin

יום ללא צחוק הוא יום מבוזבז.

• רשומים+
  • 15787 הודעות:

פורסם 04/06/2009 - 17:20

אני הצלחתי לרדת בערך 8 קילו בחודשיים וקצת. לא עשיתי שינוי דרסטי. פשוט לא אוכלים בערב,משתדלים להימנע מאוכל מטוגן ,מנשנשים בעיקר ירקות/פירות וכמובן הרבה הרבה מים.
פעילות גופנית לפחות פעמיים-שלוש בשבוע.
אם יש מעידות פה ושם אל תרגישי רע, פשוט תפצי על זה ביום שאחרי.

בהצלחה!!!!!!!!

אני אישית נגד ה"לא אוכלים בערב" או "לא אוכלים אחרי שעה X". אין גם שום סיבה הגיונית לעשות את זה, עדיף לאכול ארוחת ערב מסודרת ועשירה בירקות וחלבונים מללכת לישון רעבים.
גם לי יש בלוג!

"המורה אומר שזה דבר גדול למות למען האמונה, ואבא אומר שזה דבר גדול למות למען אירלנד, ואני שואל את עצמי אם יש מישהו בעולם שרוצה שנחייה" (האפר של אנג'לה)

הרשימת קניות של מה שאנחנו רוצים מבן זוג רלוונטית בדיוק עד השנייה שבה אנחנו מתאהבים במישהו. אם היא נכונה לגביו או לא זה כבר לחלוטין עניין של מזל.

#13 viki

viki

• מנהלי פורום
  • 3343 הודעות:

פורסם 04/06/2009 - 19:15

אני אישית נגד ה"לא אוכלים בערב" או "לא אוכלים אחרי שעה X". אין גם שום סיבה הגיונית לעשות את זה, עדיף לאכול ארוחת ערב מסודרת ועשירה בירקות וחלבונים מללכת לישון רעבים.

מסכימה לחלוטין!
הכלל לא לאכול אחרי שעה מסוימת מיועד בעיקר לאנשים חסרי משמעת עצמית שמוצאים את עצמם בולסים מול הטלויזיה. האפקטיביות שלו נובעת בעיקר מהעובדה שיש פחות שעות לנשנש/לאכול בהן. איני טוענת שצריך לאכול ארוחות כבדות בלילה, אבל בהחלט ניתן לאכול גם בשעות מאוחרות. אחרת סתם קמים למחרת רעבים יותר.
הגוף שורף אנרגיה גם בזמן שינה, אומנם פחות מאשר במהלך היום, אבל עדיין...

תמונה מצורפת

#14 אורח - דסי

אורח - דסי
  • אורחים

פורסם 07/06/2009 - 17:16

מסכימה לחלוטין!
הכלל לא לאכול אחרי שעה מסוימת מיועד בעיקר לאנשים חסרי משמעת עצמית שמוצאים את עצמם בולסים מול הטלויזיה. האפקטיביות שלו נובעת בעיקר מהעובדה שיש פחות שעות לנשנש/לאכול בהן. איני טוענת שצריך לאכול ארוחות כבדות בלילה, אבל בהחלט ניתן לאכול גם בשעות מאוחרות. אחרת סתם קמים למחרת רעבים יותר.
הגוף שורף אנרגיה גם בזמן שינה, אומנם פחות מאשר במהלך היום, אבל עדיין...

זה לא נכון מה שאת אומרת. בעיקרון רצוי לאכול עד שעתיים לפני השינה כי למרות שהקיבה עדיין מעכלת את האוכל במהלך השינה
לא מעכלת אותו באותה מידה בשעת ערות.

אני ממליצה להוסיף לתפריט מאכלים שנחשבים לבעלי ערך קלורי שלילי- הגוף מוציא יותר ממה שאת מכניסה- כמו מלפפון כרוב גזר חסה
נבטים פטריות תפוחים ותפוזים. את גם שבעה וגם שורפת יותר קלוריות.וכמובן ספורט

בהצלחה :)

#15 viki

viki

• מנהלי פורום
  • 3343 הודעות:

פורסם 08/06/2009 - 09:24

זה לא נכון מה שאת אומרת. בעיקרון רצוי לאכול עד שעתיים לפני השינה כי למרות שהקיבה עדיין מעכלת את האוכל במהלך השינה
לא מעכלת אותו באותה מידה בשעת ערות.

ברור.
התכוונתי שאין כל היגיון פיזיולוגי בחוקים לא לאכול אחרי שבע בערב. לצורך העניין ניתן לאכול גם בשעה תשע אם הולכים לישון בחצות.

תמונה מצורפת

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים