מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

רשימת עובדות משעממות

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 01/02/2004 - 21:55

רשימת עובדות משעממות:

מפעם לפעם אני נקלע לוויכוח עם אנשי מחנה השלום, וזה תמיד ויכוח נעים כי הם אנשים נעימים, ושלום הוא בכלל דבר נעים, אבל תמיד באיזו נקודה יש רגע לא נעים, כאשר אני מגלה פערים בין עובדות למציאות. לא תמיד חייבים להיות חסיד כל כך גדול של המציאות, שהיא אחרי הכל מאכזבת תמיד, אבל אחד הדברים שמתמיהים אותי זה כאשר אומרים לי, ומדובר באנשים שאתה מורגל להאמין שהם רצינים ומדויקים: ''בכל זאת, אחרי הסכם אוסלו היה שקט ולא היו פיגועים, הפיגועים החלו רק לאחר הטבח במערת המכפלה (קו נטוי: או אחרי פתיחת המנהרה, או אחרי עוד כל מיני אירועים שאנו אשמים בהם. אירועים שרק בגללם, לדעת אותם אנשים, החלו פתע פתאום פיגועים). זה לא נכון. הפיגועים לא פסקו לרגע. מעט עובדות משעממות:

אחרי שממשלת רבין עלתה לשלטון והחלו השיחות החשאיות והבלתי חוקיות עם אש''ף, נרצחו, עד לחתימה בבית הלבן, למעלה מ-60 ישראלים .

ב-12 בספטמבר93', אחרי שהממשלה כבר אישרה את ההסכם (האישור היה ב-30 באוגוסט93'), נרצח נהג אוטובוס בקו 300, יחיאל כרמי מאשקלון, על ידי מחבל שניסה להשתלט על האוטובוס. באותו יום נהרגו שלושה חיילי צה''ל בהיתקלות עם מחבלים בעזה.

ההסכם נתחם למחרת, בבית הלבן, על המדשאה הגזומה נוכח כל העולם. עשרה ימים בלבד אחרי כן נרצח יגאל ועקנין, טרקטוריסט בן 22, בפרדס במושב בצרה ליד רעננה. אם מונים את ימי הסכם אוסלו מאז החתימה בבית הלבן, אפשר לכנות את יגאל המסכן קורבן ראשון אחרי הסכם אוסלו, ואת עשרת הימים שבהם לא נרצחו ישראלים, ימי השקט היחידים שזכינו להם מאז ההסכם. החמאס, אגב, נטל אחריות לרצח.

ארבעה ימים אחר כך, ב-27 בספטמבר93', נרצח אמיתי קפאח מבית אל, ליד מחנה הפליטים קלנדיה. ב-4 באוקטובר , ועוד לא עבר אפילו חודש מאז ההסכם, התפוצצה מכונית תופת ליד אוטובוס מלא חיילים ליד המינהל האזרחי בבית אל, סמל שיתוף הפעולה הישראלי-פלשתיני. 30 חיילים ואזרחים נפצעו. בנס לא נהרג איש. המחבל עצמו נהרג.

גם מי שטוען טענה מוזרה שעד הטבח במערת המכפלה היו רציחות בלי אוטובוסים (והיו, והיה גם אמבולנס תופת שלא הצליח) ורק אחרי הטבח עברו לפיגועים גדולים יותר, מתעלם מהמציאות הפשוטה שהיא זמן ההתארגנות של הארגונים הפלשתיניים לפיגועים הגדולים יותר. מוזר שיש כאלה שמנסים להבדיל בין פיגוע ''קטן'', בו נרצחים עד שלושה יהודים בלתי נחשבים, לבין פיגועים של פיצוץ אוטובוסים או רכב תופת. יוסי ביילין עצמו (האם הוא משקר את עצמו או אותי? ) אמר לי שאת הפיגועים הגדולים התחילו רק אחרי הטבח שביצע גולדשטיין, ולמרות שביילין עצמו אמר שהטבח אינו תירוץ למעשי טרור, בכל זאת נדמה לו, ולא רק לו, שפיגועי האוטובוסים התחילו רק אחרי הטבח במערת המכפלה, וזה לא נכון. עוד לפני הטבח היו גם פיגועי רכב תופת (זה טוב יותר אם זה לא אוטובוס, אלא מיניבוס? ) ואין ספור פיגועים מחרידים אחרים, למשל:

9 באוקטובר,93': דרור פורר וערן בכר נרצחו בידי חוליית מחבלים כשטיילו בוואדי קלט. שמעון פרס אמר למחרת (בחרוזים? ) שהשניים מתו בקרב על השלום.

24 באוקטובר,93': שני חיילי מילואים, אילן לוי ואהוד רוט, נרצחו בפיגוע בצומת מורג ברצועת עזה. על מה ג'ימי קרטר הסתמך כשהוא אמר למראיין הבי-בי-סי בעת החתימה על הסכמי ז'נבה, שהנה, נוכחנו לדעת שאחרי הסכמי אוסלו, כשהיתה לפלשתינים תקווה, פסקו מעשי האלימות?

29 באוקטובר,93': תושב בית אל, חיים מזרחי, שהלך לקנות ביצים אצל מגדל עופות ליד יישובו, נחטף ונרצח. גופתו נמצאה שרופה. ערפאת, אגב, שלח פקס גינוי. כנראה בטופס קבוע מעתה, טופס שבטח מכנים אותו בחדר הפקס של ערפאת ''טופס עבודה בעיניים''. החמאס קיבלו את האחריות על הביצוע. אדריכלי אוסלו לא קיבלו אחריות על כלום.

הרשימה עוד ארוכה (ושמורה במערכת), ובקיצור , עד המעשה הנורא שביצע ד''ר גולדשטיין ב-25 בפברואר94', כשרצח 29 מתפללים במערת המכפלה, כבר היה ברור, לא היה צריך אותו (ובכלל לא היה צריך אותו), כדי להבין שהמדיניות המאורגנת של המנהיגות הפלשתינית היא: להרוג יהודים תמיד, להרוג כמה שאפשר, ולהרוג בכל השיטות, הסכם או לא הסכם. והכי יפה בזה: להרוג יותר טוב, בגלל הסכמי אוסלו.

מתוך: "שיפודים" מאיר עוזיאל
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#2 דרקולאללה

דרקולאללה

ערפד נחמד

• גנרלים בדימוס
  • 27271 הודעות:

פורסם 02/02/2004 - 19:03

וכמובן-ברשות הפלסטינית לא מתרשמים מהצהרתו של ראש הממשלה שרון בנוגע לפינוי התנחלויות מרצועת עזה; יושב ראש הרשות, יאסר ערפאת, הגיב בזלזול והשר סאיב עריקאת אמר כי מדובר בתרגיל נוסף של שרון ביחסי ציבור.

בכירי הפתח מסרו כי הצהרות שרון באות עקב כישלון מוחץ של המדיניות הפוליטית והבטחונית של ראש הממשלה, שהביאו לשורה של אסונות על העם בישראל. בכיר הפתח בעזה אמר לכתב נענע בשטחים כי, "מדובר בניצחון מוחץ לאינתיפאדה. על הישראלים להבין שפינוי ההתנחלויות היא הדרך היחידה לביטחון שלהם בעתיד".

מי אמר שפינוי התנחלויות זה לא ניצחון הטרור?
זה שיושב על המעקה מרחף באוויר ושותה דם...

"מבעד לאופק יגיחו מלאכי השאול..."

קצת קשה אז דתיים

"אולי כבר תפסיק לטרטר אותי עם הסיפורים שלך על זמן? זה טירוף! יום אחד, זה לא מספיק לך, יום אחד כמו כל הימים הוא נעשה אילם, יום אחד אני נעשיתי עיוור, יום אחד אנחנו ניעשה חירשים, יום אחד אנחנו נולדים, יום אחד אנחנו נמות, אותו יום, אותו רגע, זה לא מספיק לך? הן יולדות בפישוק על קבר, אור היום מהבהב לרגע, ואז שוב לילה."

מקור הניק

"דכאון זה תסכול הנובע מכעס בלתי מתועל..."

#3 אורח_יניב

אורח_יניב

קיצוני

• רשומים+
  • 2068 הודעות:

פורסם 02/02/2004 - 19:42

יש נסיון מצד פוליטיקאים רבים למצוא פונקציה של מעשי טרור במשתנים חופשיים.
עד היום הוצעו שלל משתנים: אוסלו, גולדשטיין, גדר ההפרדה, מדיניות החיסולים וכו'
ואף אחד מהם לא ייצר פונקציה מונוטונית.
האם מישהו חושב שהפונקציה קבועה ובכלל אין לא משתנים חופשיים?
The best argument against democracy is a five minute conversation with the average voter.

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים