בעייתי - סטודנטים כותבים - פורום סטודנטים של אוניברסיטת בן-גוריון

מעבר לתוכן

תמונה
- - - - -

בעייתי

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 shir

shir

happy when it rains

• רשומים+
  • 1875 הודעות:

פורסם 07/04/2005 - 19:13

המנהלת הזמינה את אמא לשיחה. במכתב שלה היה כתוב "להורי התלמיד", אבל תמיד אמא היא זו שהולכת לשיחות כאלה, ובכל מקרה אבא עכשיו בחו"ל.
אבא נסע לקנדה לפני שלושה חודשים והוא עובד שם עם אח שלו בייצוא של דגים. הוא מתקשר הביתה פעם בשבוע, ומספר שהוא מרוויח הרבה כסף ועוד מעט הוא יחזור לארץ עם הרבה מתנות.

כל הסיפור עם המנהלת התחיל בגלל אופיר מהכיתה המקבילה. באותו יום שיחקנו כדורגל בהפסקה, וכשהתחלקנו לקבוצות הוא נשאר אחרון כי אף אחד לא בחר בו. זה בכלל לא מפתיע, כי הוא שחקן גרוע, אבל הוא התחיל להתבכיין ובגלל זה הצענו לו להיות השופט.
הקבוצה השנייה הובילה 1 – 0 אבל אני הבקעתי שער ממש בשנייה שנשמע הצלצול של סיום ההפסקה. אופיר אמר שהשער לא נחשב. התעצבנתי עליו אז אמרתי: "השופט בן זונה", שזה ביטוי מאוד מקובל במגרשי כדורגל, ואם אתם שואלים אותי, גם מאוד מתאים במקרה של אופיר. השחקנים מהקבוצה השנייה עודדו את אופיר שפסל לי את השער, אז הביטחון העצמי שלו גדל והוא קילל אותי בחזרה.
הרגשתי שהדם עולה לי לראש. "חתיכת אפס, גמד!" צעקתי לו. אני אמנם הכי נמוך בכיתה שלי, אבל אני יותר גבוה מאופיר והוא הכי נמוך בשכבה. ידעתי שזו נקודה רגישה אצלו וחיכיתי שהוא יענה באיזו קללה נוראית, אבל הוא רק הסתובב לאט לכיוון שלי ובחיוך מלא בוז הוא אמר: "לפחות אבא שלי לא ברח מהארץ אחרי שהוא רימה את החברים שלו וצבר חובות של מיליונים!"
על שקר כזה אף אחד לא היה עובר בשתיקה. צעקתי לו- "מה אתה מערב הורים!" קיללתי אותו בכל הקללות שאני מכיר וגם כמה שאני לא יודע את המשמעות שלהן, אבל אני חושב שהן בערבית וברוסית. כדי להדגיש את מה שאני מרגיש כלפיו קינחתי ביריקה לפרצוף שלו.
באותו רגע המחנכת של הכיתה המקבילה עברה לידינו בדרך לכיתה, והיא צעקה עליי ושלחה אותי למנהלת.

את המכתב של המנהלת בכלל לא תכננתי לתת לאמא. פתחתי את המעטפה וקראתי את מה שהיא כתבה שם, כל מיני מילים גבוהות על כך שאני "לא מממש את הפוטנציאל" שלי, ושאני "משתמש במילים שהדף אינו סובל". אינו סובל... יופי, ואני לא סובל אותה.
לא יודע למה, בסוף נתתי לאמא את המכתב. אמא קראה אותו ועל הפנים שלה היה מבט של אכזבה מעורבת עם ייאוש. היא שאלה אותי מה קרה בבית הספר, אבל לא רציתי לספר לה על מה שאופיר אמר לי, אז רק אמרתי לה שהוא קילל אותי ופסל לי שער.
זה בכלל לא הזיז לה כנראה, כי היא אמרה "אתה מנבל את הפה כמו ילד לא מחונך". אם אני לא מחונך, זה אומר שלא חינכו אותי, נכון? אז זאת אשמתה, לא אשמתי! אמרתי לה שכנראה שהיא לא חינכה אותי מספיק טוב.
איך שאמרתי את המילים האלה, התחרטתי. ראיתי שהשפתיים שלה רועדות כאילו היא עוד רגע תבכה. היא שלחה אותי לחדר שלי, ונראה לי שאחר כך היא באמת בכתה.

למחרת בסיום יום הלימודים אמא הגיעה לשיחה עם המנהלת. נכנסנו שנינו לחדר המנהלת, שזה חדר גדול עם כסאות כבדים ושולחן שתופס כמעט את כל השטח של החדר. על הקיר תלויות תעודות הוקרה ותמונות של בית הספר בתקופה שהוא רק הוקם. תמיד בחדר של המנהלת יש ריח מוזר ואווירה כבדה.
אמא בקושי דיברה, ואני שתקתי לגמרי. נדנדתי את הרגליים שלי באוויר והסתכלתי על השרוכים של הנעליים, כי לא רציתי להסתכל על הפרצוף של המנהלת.
התחיל הנאום הרגיל: "יש לו פוטנציאל גבוה, וחבל...", "אלימות מילולית היא דבר בלתי נסבל בעיניי", "אני יודעת שהגיל הזה לא קל"... ידעתי שהיא תגיע גם למשפט הכי שנוא עליי בעולם. היא הסתכלה עליי ואמרה: "ממך אני מצפה ליותר".
רציתי להסתלק משם כמה שיותר מהר. אמא הבטיחה בשמי שההתנהגות הזאת לא תחזור. המנהלת ביקשה שאסתכל לה בעיניים ופנתה אליי בקול רך יותר: "אני יודעת שיש לך קשיים, אני מבינה שזה קשה שאבא פשט את הרגל וההורים מתגרשים".
הסתכלתי על אמא וחיכיתי שהיא תכחיש את הדברים, אבל היא החווירה והזיזה את מבטה לכיוון אחר.
"מה, זה נכון? אבא פשט את הרגל? הוא רימה את החברים שלו? יש לו חובות של מיליונים? אתם מתגרשים?!" המנהלת הבינה מה שהיא עשתה ומיהרה להתנצל בפני אמא. אני לא נשארתי שם אפילו רגע אחד. כל הזמן הזה שסיפרו לי שאבא עוד מעט חוזר! עם מתנות!
רצתי החוצה בלי לדעת לאן אני רץ. שמעתי את אמא ואת המנהלת קוראות לי, אבל לא היה אכפת לי. מצאתי את עצמי בחניה שליד בית הספר.

ניקבתי את ארבעת הצמיגים במכונית של המנהלת. אני אראה לה מה זה לצפות ממני ליותר.

serenity now, insanity later

:The Positive thinking poem

Little bird in the sky
You look up and it shits in your eye
You don't mind and you don't cry
You just thank God that cows don't fly

תמונה מצורפת
*אופטימיות זהירה *סיפור קצרצר ללא שם *בעייתי *עניין של מזל *1945 *בסוף היום *החדש *מרקו פולו *אנשי הלילה *לב כפוי טובה
העקשנות משתלמת!

#2 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 09/04/2005 - 01:50

אוקי. הסיפור מעולה, אך הסוף קצת חלש. יש לסיפור הזה פוטנציאל ואני בתור קורא ציפיתי ליותר בסוף מאשר מימוש של יצר נקמה. מה המסר בזה?
מחזרו ציוד אלקטרוני ואפילו תקבלו על זה כסף!

"שקר החן והבל הניופי" (משלי ל"א, ל' / סימבה ס"ו, ל')

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#3 shir

shir

happy when it rains

• רשומים+
  • 1875 הודעות:

פורסם 09/04/2005 - 13:07

אוקי. הסיפור מעולה, אך הסוף קצת חלש. יש לסיפור הזה פוטנציאל ואני בתור קורא ציפיתי ליותר בסוף מאשר מימוש של יצר נקמה. מה המסר בזה?

<{POST_SNAPBACK}>

:הממ:
לא חשבתי על זה בצורה הזאת.

Little bird in the sky

תמונה מצורפת
*אופטימיות זהירה *סיפור קצרצר ללא שם *בעייתי *עניין של מזל *1945 *בסוף היום *החדש *מרקו פולו *אנשי הלילה *לב כפוי טובה
העקשנות משתלמת!

#4 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 09/04/2005 - 13:53

:הממ:
לא חשבתי על זה בצורה הזאת.

<{POST_SNAPBACK}>

כלומר לא קלעתי לכוונתך? :הממ:

?Other rappers diss me, say my rhymes are sissy. Why? 'cause I rap about reality? Like me and grandma drinking a cup of tea

#5 shir

shir

happy when it rains

• רשומים+
  • 1875 הודעות:

פורסם 09/04/2005 - 14:49

התכוונתי שלא חשבתי שהסוף חלש דווקא בגלל מימוש של נקמה.
לגבי מסר, אין פה ממש מסר או מוסר השכל, סתם סיפור שנראה לי נחמד כשחשבתי עליו.
בכל מקרה אני אשמח לשמוע על איזה סגנון של סוף אחר חשבת :הממ:

אגב, הקטע של "לצפות ממני ליותר" => לעבור מאלימות מילולית למעשה אלים פיסי (ניקוב צמיגים) נראה לי די מתבקש, אבל אולי, כשחושבים על זה, מתבקש מדי - ובגלל זה הסוף נראה לך חלש.

Little bird in the sky

תמונה מצורפת
העקשנות משתלמת!

#6 number6

number6

Things could be Different. But They're not

• רשומים+
  • 8641 הודעות:

פורסם 09/04/2005 - 15:17

<{POST_SNAPBACK}>

סיפור נחמד. לדעתי דווקא הסוף מתאים ביותר - מתאים לאיך שהמספר הציג את עצמו קודם לכן. באופן כללי מה שהפריע לי זה שזה לא תמיד נשמע כמו דרך שבא ילד כמו הדובר יתבטא - הייתי אולי משנה כמה מילים וניסוחים ויותר מנסה להכניס את הקורא לראשו, אבל בסך הכל סיפור נחמד - כתוב יפה.
:וי:

The reception's gotten fuzzy
The delicate balance has shifted
Put on your gloves and your black pumps
Let's pretend the fog has lifted
Now you see me
Now you don't
Now you say you love me
Pretty soon you won't
If we get our full three score and ten
We won't pass this way again
So kiss me with your mouth open
Turn the tires toward the street
And stay sweet

#7 SimbaSoul

SimbaSoul

פליט ניו-זילנדי

• רשומים+
  • 13096 הודעות:

פורסם 09/04/2005 - 18:54

בכל מקרה אני אשמח לשמוע על איזה סגנון של סוף אחר חשבת  :הממ:
אגב, הקטע של "לצפות ממני ליותר" => לעבור מאלימות מילולית למעשה אלים פיסי (ניקוב צמיגים) נראה לי די מתבקש, אבל אולי, כשחושבים על זה, מתבקש מדי - ובגלל זה הסוף נראה לך חלש.

<{POST_SNAPBACK}>

לא אמרתי בהכרח שסוף נקמני הוא חלש. הוא דווקא יכול להיות חזק מאוד לעיתים (כמו בלא מעט סיפורים של שש).

על איזה סוף אחר חשבתי? לא משהו ספציפי. אני פשוט חושב שהקישור לנקמה בסוף הוא קצת רופף. אולי היה צריך קצת בילד-אפ לפני כן... (במילים אחרות- הקליימקס בסוף מוקדם מדי לטעמי).

#8 shir

shir

happy when it rains

• רשומים+
  • 1875 הודעות:

פורסם 09/04/2005 - 21:38

לא אמרתי בהכרח שסוף נקמני הוא חלש. הוא דווקא יכול להיות חזק מאוד לעיתים (כמו בלא מעט סיפורים של שש).

על איזה סוף אחר חשבתי? לא משהו ספציפי. אני פשוט חושב שהקישור לנקמה בסוף הוא קצת רופף. אולי היה צריך קצת בילד-אפ לפני כן... (במילים אחרות- הקליימקס בסוף מוקדם מדי לטעמי).

<{POST_SNAPBACK}>

טוב, לא נראה לי שאני אכתוב את הסוף מחדש, אבל תודה על הביקורת :כן:

סיפור נחמד. לדעתי דווקא הסוף מתאים ביותר - מתאים לאיך שהמספר הציג את עצמו קודם לכן. באופן כללי מה שהפריע לי זה שזה לא תמיד נשמע כמו דרך שבא ילד כמו הדובר יתבטא - הייתי אולי משנה כמה מילים וניסוחים ויותר מנסה להכניס את הקורא לראשו, אבל בסך הכל סיפור נחמד - כתוב יפה.
:וי:

<{POST_SNAPBACK}>

יש בזה משהו, אולי אם אני לא אתעצל אני אשנה חלק ;) תודה גם לך על הביקורת :כן:

Little bird in the sky

תמונה מצורפת
העקשנות משתלמת!

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים