מעבר לתוכן

עזרה בקיובייס

3 replies to this topic

#1 אורח - oronis

אורח - oronis
  • אורחים

פורסם 09/09/2010 - 10:46

מה קורה? ראיתי פעם שיש פה כמה אנשים שמתעסקים בתוכנות הקלטה וכו' אז החלטתי לנסות פה.

לא מזמן החלטתי גם לעבור פאזה ולנסות להקליט דרך המחשב ישירות, קניתי כרטיס קול M-Audio Audiophile 2496 ואני מחבר את הגיטרה ישירות לכרטיס קול (מתאם PL לסטריאו),
עכשיו - כשאני מפעיל Guitar Rig לבד הכל פועל טוב, ככה גם עם Amplitube, זה מזהה את הגיטרה ברגע ששיניתי בהפעלה הראשונה את הגדרות ה-ASIO לזה של הכרטיס קול שלי.
קיובייס (גרסה 5.1) משום מה לא עובד לי - הלכתי לDevices ושיניתי את הדרייברים ל-ASIO של הכרטיס קול אבל נאדה, משום מה גם הפלאג-אינים של Amplitube, Autotune & Guitar Rig מופיעים לי באפור ואני לא יכול להוסיף אותם.
לפי דעיתי זה פשוט משחק של החיבורים כי במיפוי זה מראה לי Inactive אבל אני לא כל כך יודע איך להתעסק עם זה. למישהו יש מושג במקרה? גם לגביי הקטע של הפלאג-אינים?

תודה.

#2 amp-man

amp-man

Don't Have a Cow

• רשומים+
  • 5761 הודעות:

פורסם 09/09/2010 - 22:13

מה קורה? ראיתי פעם שיש פה כמה אנשים שמתעסקים בתוכנות הקלטה וכו' אז החלטתי לנסות פה.

לא מזמן החלטתי גם לעבור פאזה ולנסות להקליט דרך המחשב ישירות, קניתי כרטיס קול M-Audio Audiophile 2496 ואני מחבר את הגיטרה ישירות לכרטיס קול (מתאם PL לסטריאו),
עכשיו - כשאני מפעיל Guitar Rig לבד הכל פועל טוב, ככה גם עם Amplitube, זה מזהה את הגיטרה ברגע ששיניתי בהפעלה הראשונה את הגדרות ה-ASIO לזה של הכרטיס קול שלי.
קיובייס (גרסה 5.1) משום מה לא עובד לי - הלכתי לDevices ושיניתי את הדרייברים ל-ASIO של הכרטיס קול אבל נאדה, משום מה גם הפלאג-אינים של Amplitube, Autotune & Guitar Rig מופיעים לי באפור ואני לא יכול להוסיף אותם.
לפי דעיתי זה פשוט משחק של החיבורים כי במיפוי זה מראה לי Inactive אבל אני לא כל כך יודע איך להתעסק עם זה. למישהו יש מושג במקרה? גם לגביי הקטע של הפלאג-אינים?

תודה.

מה בדיוק לא עובד בקיובייס?
אתה לא מצליח להפעיל את הפלאגין? או שאתה מצליח להפעיל אבל לא שומעים כלום?
אביב
ה-wix שלי

#3 אורח - oronis

אורח - oronis
  • אורחים

פורסם 09/09/2010 - 22:51

מה בדיוק לא עובד בקיובייס?
אתה לא מצליח להפעיל את הפלאגין? או שאתה מצליח להפעיל אבל לא שומעים כלום?

גם וגם. בלי קשר שאני לא יכול להפעיל אותם גם המדמה מגבר המובנה של התוכנה לא עובד לי.
זה מראה לי פשוט שהחיבורים לא פעילים, כל ה-Analog וה-SPDIF, למרות שבהגדרות של התוכנות עצמן כשאני פותח זה מוגדר לפי החיבורים האנלוגים והכל עובד מצוין (דרך אמפליטיוב זה גם מקליט לי).
אני די בטוח שהבעיה היא בהגדרות חיבורים/פורטים/Bus אבל אני לא סגור איך להתעסק עם זה.

#4 amp-man

amp-man

Don't Have a Cow

• רשומים+
  • 5761 הודעות:

פורסם 12/09/2010 - 19:59

גם וגם. בלי קשר שאני לא יכול להפעיל אותם גם המדמה מגבר המובנה של התוכנה לא עובד לי.
זה מראה לי פשוט שהחיבורים לא פעילים, כל ה-Analog וה-SPDIF, למרות שבהגדרות של התוכנות עצמן כשאני פותח זה מוגדר לפי החיבורים האנלוגים והכל עובד מצוין (דרך אמפליטיוב זה גם מקליט לי).
אני די בטוח שהבעיה היא בהגדרות חיבורים/פורטים/Bus אבל אני לא סגור איך להתעסק עם זה.

קודם כל, אני לא רואה שיש בכרטיס שלך בכלל חיבור לכניסת PL או TRS. לאן אתה אמור לחבר את הגיטרה?
קח בחשבון שאם אין כניסה ייעודית לגיטרה (HI-Z) התוצאה תהיה רחוקה מלהשמע טוב.

שנית, בהנחה שיש תשובה לשאלה הקודמת, כנס ל-Devices->VST Connections->Inputs, מחק את הבאס שיש שם, עם לחצן ימני צור באס חדש (מונו) והגדר אותו כך שיתחבר לערוץ המסוים בכרטיס שלך שאליו מחוברת הגיטרה (נעשה בפס הצהוב).

-פתח ערוץ אודיו חדש (סטריאו), הגדר את ה-input שלו כבאס שהגדרת עכשיו, זה שמחובר לגיטרה. לחץ על אייקון המוניטור כדי לאפשר שמיעה בזמן אמת של הפלאגין.

ועכשיו החלק הטריקי: לחלק מכרטיסי הקול יש אפשרות לבחור יחס עוצמה בין המוניטור לבין הכניסה, כלומר בין הסיגנל היבש לרטוב. אם אין לך כזו אופציה בכרטיס שלך, שחק עם מה שיש עד שתשמע את המוניטור (אין לי משהו יותר חכם מזה לומר, כרגע...)

עוד דבר: יכול להיות שהכרטיס שלך לא תומך במוניטור בזמן אמת. אם זה המצב, כנראה שלא תוכל לשמוע את הפלאגין בפעולה בריל-טיים, אלא רק לאחר שתקליט את הגיטרה ותפעיל את הפלאגין על האות המוקלט.
אביב
ה-wix שלי

הוספת תגובה

0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים