מעבר לתוכן


תמונה

הושק מרכז מחקר ופיתוח של חברת EMC בבאר שבע


 • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 WebMaster

WebMaster

  Can't we all live along?

 • מנהלים ראשיים
 • 7659 הודעות:

פורסם 01/06/2011 - 10:36

פט גלסינגר, EMC: "אנחנו רוצים להיות לבאר שבע כמו אינטל לקרית גת"

גלסינגר נאם באירוע השקת מרכז המו"פ של EMC בבאר שבע בהשתתפות בכירים בתעשייה, באקדמיה ובמגזר הציבורי

רוביק דנילוביץ, ראש העיר באר שבע: "זה יום היסטורי לבאר שבע ולנגב, וזה היה חיבור מתבקש. EMC פורצת את הדרך לעמק הסיליקון הישראלי של הנגב, וחברות רבות עוד יבואו בעקבותיה"

חזי צאייג, מנהל מרכז ההשקעות, משרד התמ"ת: "EMC היא הסנונית הראשונה, וחברות בינלאומיות רבות נוספות מנהלות אתנו מו"מ לכניסה לבאר שבע".

קובץ מצורף  IMG_0093.JPG   113.1K   48 מספר הורדות
צילום: שניר איזיביצקי


מעל מאה בכירים בתעשייה, באקדמיה ובמגזר הציבורי בישראל הגיעו אתמול, יום ג', אחר הצהרים, לעיר באר שבע, להשתתף באירוע של חברת EMC ו RSA חטיבת אבטחת המידע של החברה, לציון פתיחתו הרשמית של מרכז המחקר והפיתוח שהקימה החברה בעיר, ומהווה חלק ממרכז המצוינות של החברה בישראל הפועל ברמת גן, נתניה והרצליה.

פט גלסינגר נשיא ו-COO (Chief Officer Operation) חטיבת תשתיות המידע ב EMC, יחד עם ד"ר ארנה ברי, סגנית נשיא בחברת EMC העולמית ומנהלת מרכז המצוינות של EMC בישראל וח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, גזרו את הסרט יחד עם רוביק דנילוביץ, ראש העיר באר שבע (מצ"ב תמונה) שפעל יחד עם EMC ותמך בה במהלך השנה האחרונה בתהליך כניסתה לעיר.

באירוע נשאו דברים ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן; פרופ' רבקה כרמי נשיאת אוניברסיטת בן גוריון, רוביק דנילוביץ, חזי צאייג, מנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, פט גלסינגר ואופיר קרא עוז מנהל מרכז המו"פ של EMC בבאר שבע. כן נצפו באירוע, דני נויברגר מנכ"ל EMC ישראל ומיכל בלומנשטיק-ברוורמן מנכ"לית RSA ישראל, חטיבת אבטחת המידע של EMC.

פט גלסינגר, נשיא ו-COO חטיבת תשתיות המידע ב-EMC ציין את היכרותו העמוקה עם תעשיית ההייטק בישראל כמו גם עם האקדמיה וענף ההון סיכון, עוד משנות פעילותו הרבות באינטל, ואמר כי "אנחנו רוצים להיות לבאר שבע כמו אינטל לקריית גת". "בישראל", אמר גלסינגר, "יש יצירתיות, מחויבות עמוקה ויצר הישרדות מדהים, והישראלים ידועים כשותפים שנותנים לך תחושה של בטחון". עוד הוסיף גלסינגר כיEMC עומדת בצומת המרכזי של עולם טכנולוגיות המידע (IT) עם טכנולוגיות יצירתיות שמשנות סדרי עולם, "וכאן בבאר שבע עם איכות ההון האנושי והאקדמיה, נזרעים הזרעים הראשונים של עמק סיליקון חדש בבאר שבע".

רוביק דנילוביץ, ראש עיריית באר שבע: "זה יום היסטורי לעיר באר שבע ולנגב, זה היה חיבור מתבקש. EMC פורצת את הדרך לעמק הסיליקון הישראלי של הנגב, וחברות רבות עוד יבואו בעקבותיה". דנילוביץ ציין כי אחוז פעילות ההייטק בבאר שבע הוא מהנמוכים בישראל וקשה מאוד להסביר זאת לאור הנכס היקר הקיים בבאר שבע, הוא ההון האנושי האיכותי. "הפוטנציאל של ישראל טמון בנגב, עתודות הקרקע כאן הן המקור להתפתחות העתידית של המדינה, לכן חייבים לשנות תפיסה ולאפשר לכוחות צעירים להיכנס לנגב".

חזי צאייג, מנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת: "EMC היא הסנונית הראשונה, וחברות בינלאומיות רבות נוספות מנהלות אתנו מו"מ לכניסה לבאר שבע. תכנית התמריצים של הממשלה יוצרת מקומות תעסוקה במסלול שכר גבוה, שתביא עמה לפריפריה צעירים איכותיים שיסייעו בצמצום הפערים מול המרכז". צאייג הודה לד"ר ארנה ברי ולגיל גורן, מנהל פיתוח עסקי בינלאומי ב EMC, על הסיוע בבניית התכנית ולרוביק דנילוביץ על התמיכה הרבה שמעניק ועל ההבנה כי מרכזים כמו אלה הם עתידו של אזור הנגב.

פרופ' רבקה כרמי, נשיאת אוניברסיטת בן גוריון בירכה את הנכונות של EMC לקיים שיתוף פעולה מלא עם האוניברסיטה, ולאפשר לסטודנטים להיות שותפים אמתיים בתהליכי מחקר ופיתוח של טכנולוגיות מתקדמות. פרופ' כרמי הביעה תמיכה בחזון שמקדמת EMC לקיום שיתוף פעולה הדוק בין תעשיה, אקדמיה והון סיכון, לקידום החדשנות במדינה בכלל ובנגב בפרט.

מרכז המו"פ החדש, בניהולו של אופיר קרא עוז, ממוקם במרכזה של באר שבע במבנה זמני, שישמש את EMC עד שתושלם בשנת 2012 הקמתו של המבנה החדש בפארק ההייטק שליד אוניברסיטת בן גוריון, אשר ישתרע על פני יותר מ-2,000 מ"ר. מרכז המו"פ החדש יעסוק בפיתוח קווי מוצרים חדשים וקיימים, ביניהם: פיתוח קו מוצרי גרינפלאם (Greenplum) בתחום ניתוח נתוני ענק (Big Data), פעילות שנרכשה על ידי EMC בשנת 2010, פיתוח מוצרים עבור RSA, חטיבת אבטחת המידע של EMC, ופיתוח פתרונות בתחום מחשוב הענן. כמו כן הודיעה EMC כי מרכז המו"פ בבאר שבע יקיים שיתוף פעולה הדוק עם אוניברסיטת בן גוריון בפרויקטים טכנולוגיים שישתלבו בפיתוח קווי המוצר של החברה.

ההשקה של מרכז המו"פ בבאר שבע מבטאת את כוונתה של EMC להמשיך ולהגדיל את השקעתה בישראל. המרכז בבאר שבע גם נהנה מתכנית התמריצים של ממשלת ישראל, המעודדת חברות בינלאומיות להשקיע בהקמת מרכזי פעילות בערי הפריפריה בישראל ובכך לסייע בקידום צמיחה טכנולוגית, כלכלית ואקדמית בישראל.

מרכז המצוינות של EMC בישראל נמנה על רשת גלובלית של שבעה מרכזי מצוינות נוספים של החברה ברוסיה, סין, מצרים, הודו, אירלנד, וצפון קרוליינה (ארה"ב). מרכז המצוינות של EMC בישראל כולל פעילויות מחקר ופיתוח, פיתוח עסקי, ניהול מוצר, שירותים מקצועיים ותמיכת לקוחות.

אודות EMC

EMC2 הינה חברה ציבורית (NYSE: EMC), מובילה עולמית בפיתוח טכנולוגיות המאפשרות לעסקים ולספקי שירותים לשנות את דרך פעולתם ולספק IT כשירות. מחשוב ענן מהווה מרכיב יסודי בגישה זו. באמצעות מוצרים ושירותים חדשניים, EMC מאיצה את המסע למחשוב ענן ומסייעת לחטיבות IT לאחסן, לנהל, לנתח ולהגן על המידע - הנכס היקר ביותר שלהם - באופן גמיש, אמין, ויעיל יותר.

בישראל פועלים מרכז מכירות ושירותים ומרכז מצוינות (Center of Excellence - CoE), המאגד את פעילויות המו"פ של החברה ופעילות RSA, חטיבת אבטחת המידע של EMC. את שנת 2010 סיימה EMC עם הכנסות בהיקף 17 מיליארד דולר.

#2 ashkeloni

ashkeloni

  מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

 • רשומים
 • 102 הודעות:

פורסם 01/06/2011 - 11:35

טוב, עוד שנה ככה אולי זה יהיה רלוונטי בשבילי...

What I hear, I forget
What I see, I remember
What I do, I understand

Confucius -


#3 אורח - אורח

אורח - אורח
 • אורחים

פורסם 01/06/2011 - 11:40

בהחלט בשורה טובה, שיבואו עוד הרבה!
רק תיקון קל: מדובר על בשורה טובה לסטודנטים למדעי המחשב והנדסת תוכנה ותו לא.

#4 אורח - Kayben

אורח - Kayben
 • אורחים

פורסם 01/06/2011 - 11:41

בהחלט בשורה טובה, שיבואו עוד הרבה!
רק תיקון קל: מדובר על בשורה טובה לסטודנטים למדעי המחשב והנדסת תוכנה ותו לא.


1+ לרוביק.

#5 WebMaster

WebMaster

  Can't we all live along?

 • מנהלים ראשיים
 • 7659 הודעות:

פורסם 01/06/2011 - 11:49

בהחלט בשורה טובה, שיבואו עוד הרבה!
רק תיקון קל: מדובר על בשורה טובה לסטודנטים למדעי המחשב והנדסת תוכנה ותו לא.


תודה על התיקון, זה טוב גם להנדסת מערכות מידע.

#6 ashkeloni

ashkeloni

  מתחיל/ה להבין בדיחות פורום

 • רשומים
 • 102 הודעות:

פורסם 02/06/2011 - 07:24

אז זה לא רלוונטי בשבילי.
oh well <_<

What I hear, I forget
What I see, I remember
What I do, I understand

Confucius -


#7 עמותת איילים - הרשמי

עמותת איילים - הרשמי

  מתחיל/ה להתמכר לפורום

 • רשומים
 • 73 הודעות:

פורסם 05/06/2011 - 16:37

מחמם את הלב לראות שיוזמות כאלו מגיעות לדרום הארץ.כן ירבו !
ביחד נפריח ונפרח..

____________________________________________________________


https://www.facebook...yalimFoundation
0 משתמשים קוראים נושא זה

0 משתמשים, 0 אורחים, 0 משתמשים אנונימיים